Klub jedynaczek i jedynaków łączmy się :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » POZNAJMY SIĘ ... » Klub jedynaczek i jedynaków łączmy się :)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 32 ]

Temat: Klub jedynaczek i jedynaków łączmy się :)

Mity o jedynakach:

1.  Jedynacy są rozpieszczeni.
2. Jedynacy są niezdolni do podejmowania samodzielnie ważnych życiowych decyzji. Cały czas polegają na rodzicach.
3. Jedynacy są egoistyczni.
4. Jedynacy nie potrafią się dzielić.
5. Jedynacy kochają być w centrum uwagi.
6. Jedynacy są leniwi.
7. Jedynacy częściej decydują się na posiadanie większej ilości dzieci.
8. Jedynacy nie podejmują wyzwań.

co Wy na to co o nas piszą ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Klub jedynaczek i jedynaków łączmy się :)

Cześć!
Jestem jedynaczką, zgodzę się, że te mity są najczęściej spotykane, ALE często kiedy ludzie mnie poznają i dopiero po pewnym czasie dowiadują się, że jestem jedynaczką, mówią że zupełnie się tego nie spodziewali. Inaczej jest, kiedy na początku ktoś dowiaduje się, że nie mam rodzeństwa. Wtedy zwykle patrzą na mnie przez pryzmat tych mitów i trzeba walczyć żeby je obalić.

Wszystko zależy od wychowania, jeśli rodzice pielęgnowali w nas "jedynactwo", rozpieszczali itp., może się zdarzyć, że w dorosłym życiu będziemy polegać tylko na rodzicach i nie będziemy potrafili się dzielić. Wiele indywidualnych cech charakteru ma wpływ na to jak jesteśmy postrzegani, ale tak samo jedynak jak i osoba która ma rodzeństwo może być egoistyczna, leniwa czy też nie będzie chciała podejmować wyzwań.

3

Cześć! Jestem nowa na tym forum i także jestem jedynaczką. Nigdy jednak nie czułam się z tego powodu gorsza. Lepsza z resztą też nie smile
Jedyny problem jaki mi się pojawił w związku z brakiem rodzeństwa to dylemat co do nazwiska przy okazji mojego ślubu. Otóż gdybym przyjęła nazwisko męża to nazwisko mojego ojca zanikło by zupełnie. Także ja zostawiłam nazwisko panieńskie, a nasze dzieci mają nazwisko dwuczłonowe. Pierwsze moje panieńskie a drugie mojego męża.

4

moim zdaniem  ludzie są rozpaprani, jeśli sa jedynakami, ale maja przy tym nadopiekuńczych rodziców. To jest główny powód bycia niesamodzielnym. Też uwazam ze to są raczej mity i jakby się tak zastanowić, to jak pomysle, ze osobach bardzo egocentrycznych spośród moich to żadna z nich nie jest jedynakiem / jedynaczką

5

Jedynacy nie są rozpieszczeni i nie podlegają mitom , gdy często są zawożeni do kuzynów, dalszej rodziny, spotykają dzieci znajomych i to od najmłodszych lat.
Sama przyjaźniłam się z Anią kilka dobrych lat.
była szczera sympatyczna, wychowywała ją babcia, bo rodzice chcieli być sami dla siebie. Ale może dlatego poszukiwała przyjaźni, znajomych, chciała być otwarta na ludzi, poznawać wciąż wielu nowych ciekawych świata ludzi!
Szybko poszukała pracę (zaraz po liceum) zaczęła roznosić ulotki, pracowała w kolporterze, później jej babcia zmarła wrócila do rodziców tam nie mogła wytrzymać, znalazła męża który ją uwielbia mają dwójkę dzieci i są szczęśliwi.

Jedynactwo to nie przekleństwo. Rodzice powinni uczyć to dzieciątko otwartości na ludzi od początku życia. Dużo z nich jest późnymi dziećmi i po prostu rodzice nie mogli mieć więcej dzieci nawet jakby chcieli ...
i nie powinni być traktowani jako egoiści, chociaż w szkole podstawowej mogą jeszcze te powyższe cechy z wątku wykazywać! później te różnice naprawdę się zacierają, tym bardziej jak wcześnie muszą opuścić dom rodzinny

6

może niektórych to wkurza, że jedynacy chcą zajmować się rodzicami , jak oni są chorzy. to chyba naturalne...
jak jest rodzeństwo w rodzinie wielodzietnej to inni zostawiają zwykle rodziców opiece tego co najdłużej siedzi w domu i się w porę nie ogarnie.. tak przynajmniej myślę i tak wynika z moich obserwacji. jak się mylę to mnie naprostujcie, prosze!

7

ja jestem z rodziny wielodzietnej, najmłodsza
zaczęłam iedawno spotykać sie z jedynakiem
a ten mnie też pytał co myślę  o jedynakach , czy też ulegam tym stereotypom
ja mu powiedziałam że znam kilku jedynaków bardzo wartościowych

chociaż wiecie, czytałam też że najlepiej jak się pobierają właśnie jedynacy

chociaż na kolonii na której bylam w te wakacje było tam małżeństwo, on jedynak ona z wielodzietnej
i mają piątkę dzieci
on strasznie przeżył śmierć rodziców
jakoś sam w skrytości musiał to przeboleć bo z nikim tak nie można przeżyć takich chwil tylko z rodzeństwem , jedynakom bardzo brakuje takiego wsparcia!
i bardzo się boją stracić te najbliższe osoby, które ich wychowały.
tak myślę. bardzo są z nimi związani emocjonalnie...

8

absolutnie nie zgadzam się z żadnym punktem. ja byłam jedynaczką 12 lat. jak się dowiedziałam, że będę miała siostrę, to byłam delikatnie powiedziane zła, ale teraz kocham ją mocno. Nic się nie zmieniło w tym jak traktowali mnie rodzice, czy byłam sama, czy jesteśmy we dwie.

wszystko zależy od wychowania i charakteru. często to właśnie osoby wychowane w rodzinach wielodzietnych nie umieją się dzielić, chcą być w centrum zainteresowania, ponieważ wiecznie rywalizowały z rodzeństwem. Musiały się dzielić wszystkim, ustępować i niekoniecznie chcą tak dalej robić w swoim dalszym życiu. A niedojdą życiową po prostu trzeba się urodzić i czy jest się jedynakiem czy nie to nie ma znaczenia wink

9

Cóż... Większość to mity, jednak jeżeli o mnie chodzi to zdarza mi się być leniwym. Czasami.

10

Witam smile

Fajnie,że dołączyliście do mnie i już wiem,że NAS JEDYNAKÓW jest dużooo
Napiszcie jeszcze proszę ile macie lat i gdzie mieszkacie,może kiedyś zrobimy spotkanie,sami JEDYNACY smile

11

Ja mam na imię Beata mieszkam we Wrocławiu i mam 46 lat i jestem jedynaczką

12

Cześć big_smile Tutaj Ania i również jestem jedynaczką ;] Pozdrawiam wszystkich big_smile

Jak żyć, gdy wokół wiatr,deszcz i aura depresji? Co zrobić gdy niczego się nie chce? Szukać motywacji! Ja znalazłam tutaj ht tp://tnij.at/motywacja usuń spacje.

13

Witam serdecznie następną jedynaczkę smile
pozdrawiam Was gorąco i życzę miłego weekendu

14

Hej smile to tylko my jesteśmy jedynakami sad pozdrawiam smile

15 Ostatnio edytowany przez wioli280489 (2016-01-08 02:33:46)

Hej Ludziska  . Ja rownież jestem ( nie rozpieszczona ) jedynaczka i może Was zaskoczę dobrze mi z tym

16

to witamy następną jedynaczkę smile

17

Hej:)  fajnie w końcu trafić na taki wątek:) też jestem jedynaczką i nigdy się do tego nie przyznaję od razu, dopiero po jakimś czasie, i też wszyscy mówią że nie spodziewaliby sie po mnie że jestem jedynaczka

18 Ostatnio edytowany przez Iwona40 (2016-01-27 21:53:26)

Witam jedynaczki smile
To przywilej być jedynakiem wink bo uczeni jesteśmy by w życiu liczyc wyłącznie na siebie, rodzice nie mają kłopotu z dzieleniem miłości między dzieci oraz testamentem wink

Miłość szanuje. Kocham cię, więc w ciebie wierzę. Wiem, że jesteś wystarczająco silny, mądry, dobry, żebyś
dokonywał własnych wyborów. Nie muszę za ciebie decydować.
Sam to potrafisz.

19

superrr,że coraz nas więcej smile
pozdrawiam Was gorąco i życzę miłego weekendu smile

20

To zależy od człowieka.
Też należę do tej grupy.
Widzę parę z tych negatywnych cech.
Doczytałem 7- jej nie widzę.
Ale też spójrzmy szerzej- nie każdy jedynak jest taki, to sa pewne stereotypy, część kultury moim zdaniem.
Bo obok mogę postawić przykłady osób pozbawione tych cech.
Więc stereotyp ma to do siebie, że niesprawiedliwie uogólnia.
Relacje z rodzeństwem na pewno sprzyjają rozwojowi społecznemu, ale jeśli zdrowo taka osoba wejdzie w relacje z rówieśnikami to też się ich nauczy, choć życie to dżungla i ten świat potrafi być okrutny.

21

Na osobowość i usposobienie składa się wiele czynników. Z niektórymi mitami się zgadzam, ale tylko dlatego, że po prostu do mnie pasują. Nie uważam, by bycie jedynakiem definiowało mnie w całości. To kolejny zbiór stereotypów jak o blondynkach, rudych, facetach z dużymi nosami, stopami i tak dalej... smile

A tak w ogóle to cześć. smile

Czyt. pseudointelektualny bełkot życiowy.

22

Betssi69 napisał/a:

Mity o jedynakach:

2. Jedynacy są niezdolni do podejmowania samodzielnie ważnych życiowych decyzji. Cały czas polegają na rodzicach.
6. Jedynacy są leniwi.

co Wy na to co o nas piszą ?

Nie jestem rozpieszczona.Trzymana byłam krótko,rodzice raczej nie pokazywali,że kochają mnie bezinteresownie.
Nigdy nie byłam egoistką.Jedynak,by zyskać przychylność nie może być egoistą.Musi umieć się dzielić bo dzięki temu zyskuje sympatię.Czasem jest okrutnie wykorzystywany-jest fajny dopóki ma się czym dzielić.Jesli nie ma nic ciekawego a jest dzieckiem-zostaje odrzucony.
Nigdy nie byłam leniwa.Robiłam dwie szkoły-muzyczną i podstawówkę a potem liceum.Nie miałam czasu na nudę.
Sama mam jedną córkę.
Sama podejmuję życiowe decyzje.Moja mama jest toksyczną osobą i wiem,że polegać na niej nie mogę.
Uwielbiam podejmować wyzwania.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

23

Jedynaczka od 38 lat

w związku kilkunastu lat ale właśnie podczas rozstania

smile

Przeżyłam tyle, że wszystkie punkty traktuję jako slogany myślowe......
to prawda to są mity

Kochanie - rozstanie. Dwa bieguny nieudanej miłości.

24

Witam smile
pozdrawiam i życzę Wam miłego weekendu smile

25

witam smile

jestem jedynaczką i właściwie pkt 2 trochę do mnie pasuje, może dlatego że bardzo wcześnie straciłam Ojca ...

ja akurat nie mam dzieci niestety więc u mnie jest tak że bardzo odczuwam samotność i brak rodziny ...

26

Jeśli o mnie chodzi to zgodzę się z dwoma punktami tj. bycie w centrum uwagi i bycie rozpieszczonym. Uważam jednak, że to nic złego, wszystko w zdrowych ilościach. Zdecydowanie zgodzę się, ze wszystko zależy od wychowania i charakteru.

27

Witam jedynaczki i jedynaków:)

i jest nas coraz więcej:)
pozdrawiam Was gorąco i życzę miłego dnia smile

28 Ostatnio edytowany przez Betssi69 (2016-11-13 09:27:09)

Witam smile

Czyżby jedynaków na tym portalu było tak mało sad
pozdrawiam i życzę miłej niedzieli smile

29

Hej jedynaki.
Dopiero dzis do Was dolaczam.
Z racji tego iz ostatni edytwany post byl w 2016r. mysle ze chyba juz nikt sie nie odezwie:(

dobra mama:)

30

Witam smile

Wieki tu nie byłam,witam nową jedynaczkę smile
miłego dnia

Bzdura, dostawałam ile potrzebowałam, sama nigdy nie wołałam o więcej. big_smile

Nie cały czas, ale czasami zdarzają się kwestie w których rodzice będą wiedzieli lepiej i posłużą dobrą radą. smile

Nigdy :'D

Ja tam dzielę się wszystkim, nawet moją głupawką big_smile

Bliżej mi do introwertyka, mam swoje małe grono, w którym robię za "cień wsparcia". Dla mnie koszmarem była rola lidera w projektach szkolnych, na przykład :'D

6. Jedynacy są leniwi.
Nie trzeba być jedynakiem, żeby być leniwym B) Ale prawda, leń śmierdzący ze mnie big_smile

Ja nie lubię dzieci i nie chcę mieć dzieci big_smile

Czasami podejmują wink

32

pozdrawiam wszystkich jedynaków i życzę miłego dnia

Posty [ 32 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » POZNAJMY SIĘ ... » Klub jedynaczek i jedynaków łączmy się :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018