Witamina d3 - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Witamina d3

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: Witamina d3

Hejka przyszłe mamusie czy stosujecie w ciąży witaminę d3. Wiadomo teraz tego słońca jest mniej i w ogóle. Czy stosujecie, dlaczego ona jest taka ważna? Gdzie jej jest najwięcej czy stosujecie również jakieś suplementy/

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Witamina d3

zapytaj swojego ginekologa czy suplement będzie odpowiedni czy konkretne warzywa i owoce

Ulotne są tylko dni

3

Witamina D3 jest bardzo ważna, bo tak naprawdę jest środkiem steroidowym mającym wpływ na gospodarkę hormonalną.
Jak ktoś poleca warzywa i owoce to radzę najpierw dowiedzieć się skąd bierze się witamina d3 w naszym organiźmie, bo na pewno nie z warzyw i owoców.
W naszym klimacie każdy od jesieni do końca wiosny tak naprawdę powinien witaminę d3 przyjmować bo większość społeczeństwa ma niedobory.

4

Jeśli chodzi o wit D to niby taka oczywista witamina dostarczana nam naturalnie przez słońce ale jej brak w trakcie ciąży może skutkować kilkoma bardzo niechcianymi skutkami min: cukrzycą ciążową, krótszym czasem trwania ciąży czy choroby kości u dziecka. Dlatego powinno się - oczywiście z umiarem - stosować pod okiem lekarza witaminy uzupełniające. Z tego co się orientuję to popularnym środkiem jest Detrical

5

Też znam Detrical i akurat ten środek został mi polecony przez ginekologa prowadzącego. Plusem jest to, że jest w formie tabletek, a nie kapsułek, co z oczywistych względów jest lepsze dla ciężarnej. Poza tym, dziewczyny, uważam, że witaminę D warto suplementować nie tylko w ciąży, przecież w naszym kraju raczej nie cierpimy na nadmiar słońca. A szkoda! smile

6

sonea napisał/a:

Też znam Detrical i akurat ten środek został mi polecony przez ginekologa prowadzącego. Plusem jest to, że jest w formie tabletek, a nie kapsułek, co z oczywistych względów jest lepsze dla ciężarnej. Poza tym, dziewczyny, uważam, że witaminę D warto suplementować nie tylko w ciąży, przecież w naszym kraju raczej nie cierpimy na nadmiar słońca. A szkoda! smile

A dlaczego ta w kapsułkach jest gorsza od tabletek?

7

witamina d3 jest wskazana w każdym okresie życia.
kiedyś siedziałam w przychodni i gadałam z panią o jednej z doktor że ona jest dobra
ta pani mi powiedziała że bardzo ją bolały stawy kośći,doktor jej powiedziała by zrobiła badanie na d3
zrobiła ,wynik wyszedł zły,brała przez jakiś czas d3 i bóle ustąpiły

8

No nie ukrywam że tego słońca u nas jest za mało:) ale też są takie osoby które nie mogą przebywać za długo na słońcu;/ a czy ten detrical to na receptę jest?

9

No tak. A witamina d3 bierze się z promieni słonecznych,a nie warzyw i owoców. U nas jedyną drogą jej dostarczenia w okresie jesienno-zimowym jest tylko suplement. Witamina d3 jest np. w preparacie Prentaral Classic, który moja żona brała całą ciążę oraz teraz w okresie karmienia piersią. Oczywiście z polecena ginekologa. Te preparaty są z reguły bez recepty.

10

To może po kolei wink
Iceni - kapsułki mają zawartość oleistą i może jest to dobry wybór poza ciążą, bo dobrze się wchłaniają, ale w ciąży często powoduje mdłości, a raczej nie chciałam ich wzmagać, bo i tak było to męczące. Tabletki w tym wypadku są delikatniejsze.
kobieta020 - nie, nie jest na receptę. To suplement witaminowy.

Dziewczyny, ja już marzę o wiośnie i słoneczku wink

11

kobieta020 napisał/a:

No nie ukrywam że tego słońca u nas jest za mało:) ale też są takie osoby które nie mogą przebywać za długo na słońcu;/ a czy ten detrical to na receptę jest?

To jest suplement diety i jest bez recepty. Kupisz go  bez problemu w aptece stacjonarnej czy internetowej.

12

nie jestem w ciąży, ale biorę d3 w kroplach dr jacobs.

13

a ile dziennie w ciąży taką witaminę w suplementach powinno się stosować np. ile brałyście ten detrical dziennie/

14

Kobieta020, 1 tabletka dziennie jest właściwą dawką.

15

mimo, że tyle się mówi o witaminie, że taka ważna itp a ja ostatnio w kolejce do lekarza nasłuchałam się takich "mądrych" informacji, że przecież wystarczy słońce a jak już się dziecko urodzi to wtedy da mu się witaminę - bo tak się robiło kiedyś a ten detrical co bierze jej koleżanka to do odstawki bo tylko sobie zaszkodzisz. O losie nie wiem co się później działo ale weszłam przed nimi i pogadałam sobie z położną aby uświadomiła tą "inteligentną inaczej" jak bardzo może zaszkodzić sobie i swojemu dziecku

16

Bo chyba rzeczywiście panuje takie bezsensowne przekonanie że suplementy z zasady są złe i lepiej ich unikać na rzecz zdrowego odżywiania się. W wielu przypadkach oczywiście warto przyjmować witaminy i minerały w postaci owoców, warzyw, kasz, ryb itp. ale wtaminy D akurat sami sobie nie dostarczymy w wystarczającej ilości. Nie te warunki klimatyczne. Do tego większość z nas ma niedobór, a w ciąży to już w ogóle, więc najlepiej sobie ten poziom zbadać.

17

oczywiście, że samo słońce wystarczy! Jaki nie ten klimat? To przepraszam nasi dziadkowie w Afryce mieszkali? Przez dziesiątki tysięcy lat słońce wystarczało, a teraz nie? big_smile

rzecz w tym, że tego słońca potrzeba w odpowiedniej ilość, czyli potrzebny jest i czas i odsłonięte ciało. A nie 15 minut spaceru w plaszczu tongue

18

słońce słońcem, ale przecież promienie słoneczne zmniejszają ilość kwasu foliowego w organizmie, więc ja bym nie ryzykowała leżeniem "plackiem" na słońcu...

19

A kto Ci każe leżeć płaskiem na słońcu?
A kwas foliowy jest w każdym liściu... rzeczywiście to problem zjeść trochę innych liści niż szklarnie cherlawa sałata? i jest wszystko naturalnie i bez suplementów.

Owszem, suplementy należy brać, ale świadomie- jezeli ktoś wie, że ma za mało naturalnych - to tak.

Ale to nie jest tak, że naturalne to za mało.

20

Rzeczywiście ciężko nam suplementować codzienną dawkę witaminy D naturalnymi produktami. Chociaż witamina ta znajduje się w rybach, musielibyśmy spożywać około 200 gram łososia, szprotek, sardynek czy śledzia dziennie, aby dostarczyć ją organizmowi w pożądanej dawce. W prawdziwkach, pieczarkach, maśle, serach żółtych czy jajach witamina ta występuje niestety w śladowych ilościach, więc przyjmowanie zalecanej dawki poprzez spożywanie tego typu pokarmów jest dla nas niemożliwe. Rozwiązaniem są suplementy. Jedna kapsułka powinna zawierać 1500-2000 j.m. witaminy D3. Przy większym niedoborze zaleca się przjmowanie dawki rzędu 4000, a czasami nawet 6000-10000 j.m. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

Ekspert Vitrum D3

21 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-05-24 13:33:54)

mnie na szczęście bardzo dokładnie poinstruował lekarz i kazał przyjmować codziennie jedną kapsułkę vitrum d3 forte, bo to podobno bardzo dobra dawka dla kobiet w ciąży. wszyscy niestety mamy niedobór tej witaminy ale jakieś lepsze suplementy radzą sobie z tym bardzo dobrze. jak ktoś nie jest pewny może sobie zresztą zbadać poziom witaminy d. Do 10 czerwca nawet za darmo: [nieregulaminowy link]

22

Pani lekarz ma rację. Tak jak pisałam wyżej, 4000-6000 j.m. to idealna dzienna dawka dla osób, które chcą uregulować niedobory witaminy D. Faktem jest również, że witamina ta jest niezwykle ważna w okresie ciąży. Niedobór witaminy D w ciąży może prowadzić do rozwoju takich powikłań jak: nadciśnienie tętnicze indukowane ciążą i stan przedrzucawkowy, cukrzyca ciężarnych, bakteryjne zapalenie pochwy czy choroby przyzębia. Przez niedobór tej witaminy może dojść także do przedwczesnego porodu. Witamina D oraz wapń odgrywają istotną rolę budowie szkieletu, mineralizacji kości, rozwoju szkliwa oraz prawidłowym wzrastaniu płodu. Noworodki matek z niedoborem witaminy D w ciąży narażone są na drgawki z powodu hipokalcemii - zbyt niskiego stężenia wapnia w surowicy krwi. W późniejszym wieku dzieci te mają zmniejszoną masę kostną oraz większe ryzyko rozwoju krzywicy, astmy lub cukrzycy. Ponadto wykazują wyższe skłonności do zachorowań na choroby autoimmunologiczne, metaboliczne, nowotworowe, a także choroby sercowo-naczyniowe. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

Ekspert Vitrum D3

23

kapsułki dostępne na rynku to są minimalne dawki. człowiek powinien zazywać dużo dużo więcej wit. d zwłaszcza w okresie jesienno zimowym. bzdurą jest że witamine d można przedawkować a prawdą jest że niedobór prowadzi do wielu poważnych chorób w tym raka i cukrzycy nawet u dzieci. witamina d3 wraz z innymi witaminami w dużych ilościach podawana jest w stanie wyleczyć wiele schorzen w tym raka.
z witamina c jest to samo. podana dawka na opakowaniu to jest monimum jakie człowiek powinien zażywać żeby nie dostać szkorbutu i innych chorób. witamina c działa antytoksycznie i jest wchłaniania w organizmie tyle ile potrzebuje i wydalana z kałem więc jeśli dostajesz biegunki po wit c to znaczy że to twój limit zapotrzebowania na wit. c......
jest wiele mądrych źródeł na ten temat.
a odnośnie wit d. w ciązy kobiety właśnie maja jeszce wyższe zapotrzebowanie na witamine d a karmiące piersia muszą ją w siebie dosłownie wlewać. natomiast dawki witaminy d podawane w szpitalu  to są dawki minimalne czego nie rozumiem

24

Iceni napisał/a:

A kto Ci każe leżeć płaskiem na słońcu?
A kwas foliowy jest w każdym liściu... rzeczywiście to problem zjeść trochę innych liści niż szklarnie cherlawa sałata? i jest wszystko naturalnie i bez suplementów.

Owszem, suplementy należy brać, ale świadomie- jezeli ktoś wie, że ma za mało naturalnych - to tak.

Ale to nie jest tak, że naturalne to za mało.

Kwas foliowy jest jedyną witaminą, której się z pożywienia w potrzebnej ilości nie przyswoi. Taadzam się - trzeba być świadomym i w tym celu zaczerpnąć nieco wiedzy

25

desiya, kwas foliowy nie jest jedyną witaminą, której nie jesteśmy w stanie przyswoić z pożywienia. Zalicza się do nich również witamina D. Aby dostarczyć ją w odpowiedniej ilości, należałoby spożywać około 200 g ryb morskich każdego dnia, co jest raczej niemożliwe i wręcz niezalecane w przypadku zdrowej, prawidłowo zbilansowanej diety. Źródłem witaminy D są również produkty takie jak jaja, mleko, sery żółte lub grzyby. Wprowadzając je do codziennego jadłospisu nie jesteśmy jednak w stanie zaspokoić dobowego zapotrzebowania. Jedynie 10% witaminy D dostarczane jest bowiem z pożywieniem. "Leżenie plackiem na słońcu", jak to Panie ujęły, również na niewiele się zda. Synteza skórna witaminy D w naszej szerokości geograficznej zachodzi jedynie od końca kwietnia do początku września, w słoneczne dni między godziną 10 i 15. Aby dostarczać witaminę D w zalecanej dawce, na słońcu należałoby przebywać minimum 15 minut, odsłaniając 18% powierzchni ciała, bez stosowania kremów z filtrem. Dla zapewnienia właściwego poziomu witaminy D konieczna jest zatem suplementacja skutecznymi preparatami dostępnymi w aptece. Rekomendowaną dawką dla kobiet ciężarnych jest 1500-2000 j.m. W przypadku niedoboru liczba ta wzrasta do 4000-10000 j.m. Warto postawić również na kapsułki o naturalnym składzie. Są lepiej przyswajalne niż tabletki. Łatwiej je również połknąć. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

Ekspert Vitrum D3

26

Własnie słyszałam że witamina d3 jest w zasadzie tak samo ważna jak kwas foliowy i na dodatek większość z nas ma niedobory które trzeba uzupełnić. Ja ją akurat miałam w takim bardziej złożonym suplemencie w dawce 2000 jm więc chyba też całkiem ok

27

z tego co kojarzę w takiej fajnej dawce ma ją prenatal i chyba coraz więcej tych multisuplementów dla kobiet w ciąży dba o to żeby te dawki się zgadzały z tym co zaleca PTG

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Witamina d3

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018