Pilne! Czy stracę ciążę bez duphastonu? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Pilne! Czy stracę ciążę bez duphastonu?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

Temat: Pilne! Czy stracę ciążę bez duphastonu?

Cześć dziewczyny!
Jestem 7 dni po pierwszej IUI. Lekarz przepisał mi duphaston, zaznaczając, że mam go brać przez 10 dni. Tymczasem cykle mam 26-dniowe. Tak więc od 23 dc nie będę już brała duphastonu (bo zresztą i tak już mi się skończy). Czytałam, że zapobiega on poronieniu. Więc pytanie: czy te trzy dni bez leku mogą zagrozić ewentualnej ciąży? Niestety, byłam tak zakręcona po zejściu z fotela, że nie zapytałam lekarza. Wierzę, że wie co robi i mówi, ale zaczęłam się nad tym zastanawiać i trochę się teraz obawiam.
Z góry dzięki za info!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pilne! Czy stracę ciążę bez duphastonu?

katie a lekarz azał ci go brać od dnia zabiegu bo ja po inseminacji brałam go dopiero po dwóch dniach po pęknieciu pęcherzyków

04.06.2016 Wielki Dzień!!!!!!

3

Jola1990, o rety, tak zrozumiałam, że od dnia zabiegu. Chyba powiedział coś w stylu: to teraz będzie pani brała duphaston 2x1 przez 10 dni. Zaczęłam więc jeszcze tego samego dnia. Kurczę, byłam strasznie zakręcona po tym wszystkim. Mąż mniej, ale chyba też tak zrozumiał. I co teraz? Tak w ogóle, to IUI miałam robioną na jednym pękniętym, a drugim niepękniętym pęcherzyku. Lekarz poradził tylko, żeby tego dnia i następnego jeszcze powtórzyć w domu. Napisz, proszę, co radzisz, bo to była moja pierwsza IUI.

4

Dziewczyny, podpowiedzcie coś, bo zostały mi tabletki tylko na 3 dni i nie wiem, czy iść do lekarza po nową receptę. I pytanie, czy lekarz rodzinny wypisze mi na duphaston, bo ginekologia i klinikę mam w innym mieście.

5

A nie możesz po prostu zadzwonić do kliniki/ lekarza i się zapytać ?

Dwie ważne w moim życiu daty:
30.08.2013
31.03.2016

6

ja co prawda nie miałam IUI ale duphaston czy też luteina często jest przepisywana aby utrzymać ciążę.

Wydaje mi się że źle zrozumiałaś i powinnaś ją brać dopiero po pęknięciu pęcherzyków i wtedy wlasnie przez ok 10 dni, potem odstawiasz i albo nadchodzi okres albo okazuje się że jesteś w ciąży.
Jeśli będziesz w ciazy to od razu do lekarza (wczesniej możesz zbadać sobie progesteron - bo luteina/dyphaston - to to samo, odpowiadają za II fazę cyklu po owulacji)
i jeśli okaze sie ze jestes w ciazy i wynik progesteronu bedzie nie prawidłowy/ albo zacznął się jakieś plamienia, to lekarz znowu ci to przepisze i bedzie kazał brac.

Póki co na twoim miejscu umowilabym sie do tego lekarza na wizytę za te 3 dni kiedy ci się konczą leki, od razu na usg może ci podejrzy czy udało się zajść w ciąże i powie co i jak z duphastonem.

7

ja bym zadzwoniła do lekarza poprostu.......ja pamiętam że brała na dwa dni po inseminacji i tego samego dnia co był zabieg doktórka nie kazała współżyć aby nie osłabić tych plemników co wprowadziła do macicy......przy ostatniej tbletce może zrób test jak już zostały ci tylko trzy tabletki to broń boże nie przestawaj ich brać.....

8

Dzięki dziewczyny za rady!
Prawdę mówiąc, trochę głupio mi dzwonić do lekarza, bo zaledwie w trakcie kilku dotychczasowych wizyt zasypałam go tyloma pytaniami, że już się ze mnie lekko podśmiewa. Nie chcę być jak natręt i zrazić go do siebie, bo to fachowiec i czuję, że na jednej IUI się nie skończy, że jeszcze się spotkamy sad

Pytałam dziś jeszcze raz męża co usłyszał wtedy w gabinecie. Wygląda na to, że to samo co ja, czyli "niech pani bierze teraz duphaston przez 10 dni".  Teraz, czyli od dnia inseminacji - tak to rozumiem. A tak w ogóle to zaczęłam go brać w dniu IUI, ale na pewno po pęknięciu jednego pęcherzyka, bo z drugim to nie wiadomo (nie miałam już później usg). Chyba faktycznie, tak jak mi radzicie, zrobię w czwartek po ostatniej tabletce betę i w razie czego poproszę o kolejną receptę.
No właśnie, lepiej zrobić na 3-4 dni przed TSM betę czy progesteron? Jaka jest różnica?

P.S. Jola, ja to miałam jeszcze inaczej. Lekarz zalecił, żeby w dniu IUI i następnego też poprawić w domu. Chociaż może to akurat ze względu na ten drugi niepęknięty do momentu inseminacji pęcherzyk...
A tak z ciekawości... Wyczytałam, że Tobie się udało. Pochwalisz się za którym razem? smile

9

katie holmes mi się udało za pierwszym razem in vitro.........ja miałam na nie pękniętych pęcherzykach zawsze na godzine po pregnylu no i mieliśmy poprawić na drugi dzień i na trzeci a tego samego dnia już nie.....miałąm 4inseminacje ostatnią podwójną godzine po pregnylu a drugą na drugi dzień.......duphaston brałam dwa dni póżniej tak samo luteine bo miałam różnie z tego względu aby progesteron nie blokował pęknięcia pęcherzyków na utrzymanie ciązy ewentualnej o ile cykl był udany bierze się po owulacji jak jajka popękają.....tak mi gin tłumaczyła w klinice....

10

zalezy jakiej wielkości był pęcherzyk czy nadający się do pęknięcia czy do wchłonięcia

11

Jola a własnie napisz mi jak z tym pregnylem
ja dostalam ovitrelle ale to podobno to samo
i 2 cykle temu mialam owulacje na tym jajniku co ma drozny jajowod wtedy moj lekarz mi kazal zrobic usg w 12 dniu cyklu i dac mu znac jakiej wielkosci są pecherzyki, byly 20 mm i 17 mm z tego co pamietam... ale endometrium bylo bardzo malutkie (ok 3) a ono odpowiada za zagnieżdzenie i podobno musi byc co najmniej 6-7... ale kazal mi w 13 dniu cyklu wstrzyknac sobie ovitrelle i nastepnie w ciagu 24 h sie kochac i na drugi dzien rowniez,,,
nie wiem tylko czy dobrze uslyszalam w jakim czasie pekaja pecherzyki po tym zastrzyku czy po 24 h czy w ciagu 24 h.... no i wtedy w tamtym cyklu sie nie udalo ale to chyba ze wzgledu na to male ednometrium...
teraz licze ze bede miec owulacje znowu na tym zdrowym jajniku i oczywiscie dalej nie wiem kiedy mamy sie kochac czy po uplywie 24 h od podania zastrzyku czy w ciągu 24 h?:)))
kojarzysz cos?

12

ja pamiętam jak gin mi mówił że na drugi dzień po zastrzyku bo pęcherzyki pękają w ciągu 36h od podania zastrzyku.....pregnyl lub ovitrelle powodują dojrzewanie i dopiero pęknięcie tak jakby puchły bynajmiej mi się tak wydaje i po osiągnięciu odpowiedniej wielkości pękają.....przed pobraniem komórek jajowych też brałam pregnyl dzień przed punkcją...mi się wydaje że lekarz pow ci że współżyć po 24h od zastrzyku.....
a endometrium musi mieć wielkośc 6-7mm a najlepiej podobno jak ma 9mm chyba nie znam się dokładnie moje miało 4 lub 5 mm i dostawałam na to estrofem ale wiem że i luteina ma też wpływ na endoetrium tzn na wzrost

13

Jej, co lekarz, to inaczej. I jak tu być mądrą...?
Ja zrobiłam zastrzyk w niedzielę wieczorem, a IUI miałam we wtorek w południe... I potem przez dwa dni jeszcze poprawka w domu.

Tak sobie myślę Jola, że może dlatego zaczęłaś brać duphaston 2 dni po IUI, bo miałaś robioną na niepękniętych pęcherzykach. A ja jednak na pękniętym, może dlatego kazał od razu brać. A jak długo musiałaś? Też 10 dni?

I dziewczyny, podpowiedzcie mi jeszcze co mam zrobić w czwartek (8 dni po IUI) betę HCG czy progesteron? Bo już się zakręciłam i nie wiem, co w tym czasie będzie lepsze.

Dzięki i miłego dnia smile

14

Katie, to nie banał tylko poważna sprawa więc lekarzem się nie przejmuj tylko dzwoń i pytaj. Lek lekowi nie równy a poza tym miałaś na pewno robione badania i to co i w jakich ilościach masz brać może być dopasowane indywidualnie. Z mojej strony powiem Ci co my robiliśmy na każdej wizycie u lekarza - nagrywaliśmy to co mówił, bo niby były kartki z rozpiskami co i kiedy brać a i tak się raz roąbnęłam, na szczęście bez konsekwencji. To wszystko jest nowe, skomplikowane i idzie w parze ze stresem oraz emocjami, że o pomyłkę nie trudno.

Nowy początek.

15

wiesz kate nie wiem co ci podpowiedziec naprawde ja bym dzwoniła....ja brałam do dnia wykonania testu 12 dni albo 13 nie pamietam.....juz teraz to było pół roku temu.....

16

AniaFrania, z tym nagrywaniem to nie głupi pomysł smile bo faktycznie po każdej wizycie wychodzimy tacy zakręceni, że potem o połowę rzeczy pytamy się nawzajem smile

Dziewczyny, jutro rano chcę zrobić badanie, żeby wiadomo było na czym stoję. 8 dni po inseminacji z krwi chyba powinno się już coś odczytać. I wtedy zadzwonię zapytać co dalej - brać kolejne tabletki czy już sobie darować.

Tylko nadal nie wiem czy mam zrobić betę czy progesteron. Jola, napisz, bo wspominałaś o progesteronie, a ja nie wiem jaka jest różnica w wynikach.

17

ja robiłam bete po inseminacji zwykłe testy a do in vitro teraz bete robiłam progesteron robi się zazwyczaj zaraz po inseminacji czy spadł poziom czy nie a bete hcg to jest hormon wywoływany ciążą....

18

kate holmes jak wyniki IUI udało się?daj znać nam tutaj....

19

Jola, miło, że pytasz...
Niestety, nie udało się sad W sumie byłam na to przygotowana, bo pierwsza IUI bez stymulacji, na jednym pękniętym, a drugim niepękniętym pęcherzyku (w dodatku nie wiadomo, czy pękł większy, czy mniejszy), a przede wszystkim bardzo słabe nasienie...

Chciałabym w tym cyklu przystąpić do kolejnej IUI, ale znów problem.

Podczas ostatniej wizyty lekarz nie powiedział co dalej, jeśli pierwsza IUI się nie powiedzie. Nie wiemy więc, kiedy teraz powinniśmy pojawić się w klinice. Poprzednio, pierwsza wizyta przed IUI była do 5dc. Teraz 5dc przypada na najbliższy piątek, a mojego lekarza nie ma aż do soboty.

Może Wy mi coś poradzicie, czy przy drugiej IUI też powinniśmy pojawić się na początku cyklu, żeby np. rozpocząć teraz stymulowanie? Czy w tym przypadku dzień różnicy (lekarz wraca do pracy w sobotę) może mieć duże znaczenie?

20

kate holmes zalezy jakie brałaś leki i od którego dnia cyklu.....moja rada zawsze pytaj lekarza co w sytuacji gdy się nie powiedzie my tak zawsze robiliśmy......
mi przy pierwszej inseminacji też nie pękł jeden pęcharzyk miałam ich trzy aż to szłam w drugim dniu cyklu sprawdzić czy się wchłonął aby nie zrobił się torbiel dziwne że lekarz ci tego nie sparwdził no i chyba powinien zapisać jakiej wielkości są pęcherzyki....
ja miałam robione usg w 8 lub 9dc za dwa dni była insemka i przed zabiegiem też miałam usg i za każdym razem były pisane w karcie wymiary gin powinien wiedzieć który pęcherzyk pękł....

21 Ostatnio edytowany przez katie.holmes (2015-10-27 19:42:36)

jola1990 napisał/a:

kate holmes zalezy jakie brałaś leki i od którego dnia cyklu.....moja rada zawsze pytaj lekarza co w sytuacji gdy się nie powiedzie my tak zawsze robiliśmy......
mi przy pierwszej inseminacji też nie pękł jeden pęcharzyk miałam ich trzy aż to szłam w drugim dniu cyklu sprawdzić czy się wchłonął aby nie zrobił się torbiel dziwne że lekarz ci tego nie sparwdził no i chyba powinien zapisać jakiej wielkości są pęcherzyki....
ja miałam robione usg w 8 lub 9dc za dwa dni była insemka i przed zabiegiem też miałam usg i za każdym razem były pisane w karcie wymiary gin powinien wiedzieć który pęcherzyk pękł....

Hmm... Poza duphastonem po pierwszej IUI nie brałam kompletnie nic. I dlatego teraz liczyłam na cykl stymulowany, bo chyba daje większe szanse (mimo że problem leży głównie w nasieniu).
Wiesz, my stwierdziliśmy, że jesteśmy w rękach tak dobrego specjalisty, że trzeba mu po prostu zaufać i za dużo nie wypytywać, bo w końcu to on wie lepiej co robi. Ale faktycznie, z tą pierwszą inseminacją od początku miałam jakiś taki... dyskomfort. W tym sensie, że naprawdę niewiele nam lekarz wyjaśniał. Sam z siebie. Może dlatego, że od początku oceniał, że szanse przy IUI są takie sobie, że trzeba też pomyśleć o in vitro, bo jednak to nasienie jest kiepskie. Na tyle, że sama zastanawiałam się, czy jest sens podchodzić do IUI.
Zobaczymy, jak to będzie następnym razem. Przed chwilą dzwonił lekarz zastępujący naszego pana doktora i stwierdził, że jeden dzień nie robi dla stymulacji różnicy. Tak więc w tym tygodniu zaczynam kolejne podejście smile

P.S. My dojeżdżamy do pana doktora z innego miasta, więc nie spotykaliśmy się przed IUI za często. USG miałam robione 3 dni przed inseminacją. Wówczas większy pęcherzyk miał 16 mm. Dostałam Ovitrelle do wstrzyknięcia w domu. Kolejne USG miałam w dniu inseminacji, ale później już nie. Nie wiem czy było potrzebne. Gdyby tak, to chyba by nam powiedział...

22

nie wiem co ci podpowiedzieć a przyczyna słabego nasienia męża znaleziona?
mój miał słabe z powodu żylaków powrózka nasiennego pomogła operacja dopiero......inseminacje mieliśmy dopiero po operacji jak wyszło że operacja przyniosła oczekiwane skutki

23

jola1990 napisał/a:

nie wiem co ci podpowiedzieć a przyczyna słabego nasienia męża znaleziona?
mój miał słabe z powodu żylaków powrózka nasiennego pomogła operacja dopiero......inseminacje mieliśmy dopiero po operacji jak wyszło że operacja przyniosła oczekiwane skutki

Czy znaleziona? Hmm... Chyba taka jego uroda. Miał kilka razy badanie, które za każdym razem wychodziło podobnie. Nawet po 2 miesiącach solidnej kuracji bombą witaminową. Był na badaniu u androloga, który niczego nie stwierdził, więc poza stresami i biurkowym trybem życia, chyba nie ma innego powodu. Jezu, już sama nie wiem.

Mam jeszcze jedno pytanie, bo przy Was naprawdę czuję się mooocno niedoinformowana. Ile mniej więcej kosztują leki do stymulacji przy IUI? Kompletnie się w tym nie orientujemy, lekarz na razie nic nie mówił, a jednak za parę dni chciałabym już podejść do kolejnej IUI, tym razem już nie na cyklu naturalnym.

24

to zależy jakie ja za leki do stymulacji przed insemką płaciłam koło 30zł clostybelgyt 10zł a pregnyl 20 pare złotych za dwie ampułtki zalezy co ci przepisze

25

O! A ja byłam przekonana, że trzeba się liczyć z co najmniej kilkoma stówkami. Fajnie! smile I kurczę, chyba jednak muszę jeszcze bardziej wypytać o wszystko mojego pana doktora. I tak uważa już, że jestem mega ciekawska, ale ja wciąż łapię się na tym, że tak naprawdę nic nie wiem.

26

lekarz powinien wszystko tłumaczyć jak pacjentka pyta...ja też pytałam po co ten lek albo po co tamten......do IUI leki nie są drogie...do in vitro to jest dopiero jazda....

kate holmes  życzę ci powodzenia i sukcesy w nastepnym podejściu

27

jola1990 napisał/a:

lekarz powinien wszystko tłumaczyć jak pacjentka pyta...ja też pytałam po co ten lek albo po co tamten......do IUI leki nie są drogie...do in vitro to jest dopiero jazda....

kate holmes  życzę ci powodzenia i sukcesy w nastepnym podejściu

Dzięki! Już nie mogę doczekać się najbliższej wizyty. Mimo że od początku mam przeczucie, że dojdziemy do in vitro. Tym razem wypytam dokładnie o wszystko lekarza, nawet jeśli będzie już się ze mnie śmiał.

Jola, a jeśli mogę zapytać... to z jakiego powodu podchodziliście do IUI (pisałaś, że po operacji nasienie się poprawiło) i dlaczego Wam nie wychodziła? Czy między IUI a in vitro zrobiliście jakąś przerwę? Jak w ogóle Wasze szanse oceniał lekarz? Bardziej nastawiał Was na in vitro, czy widział spore szanse w inseminacji? Bo nasz daje nam max. 3 podejścia do IUI, a potem in vitro. I mam wrażenie, że sam nie wierzy w pomyślność inseminacji.

28

u nas jest niepłodność idiopatyczna czyli nie określona ze mną ok z mężem też w inseminacji mieliśmy 15% szans że się uda mieliśmy 4 próby ostatnia podwójna była w maju tego roku.....do in vitro podeszłąm tak na luzie trochę po transferze poszliśmy na dobry obiad i czekaliśmy 14 dni na wynik stresowałam się trochę ale mieliśmy dwa zarodki w zanadrzu więc jeszcze dwie próby byłyby przed nami......niby lekarz powiedział  że mamy spore szanse na powodzenie no i się nie pomylił....
szczerze to ja chciałam poczekać do nowego roku z in vitro w tym roku zmarł mój tato i w sumie miesiąc po pogrzebie podchodziliśmy do in vitro przed byłam u psycho aby trochę psychikę wzmocinć....

29

jola1990 napisał/a:

u nas jest niepłodność idiopatyczna czyli nie określona ze mną ok z mężem też w inseminacji mieliśmy 15% szans że się uda mieliśmy 4 próby ostatnia podwójna była w maju tego roku.....do in vitro podeszłąm tak na luzie trochę po transferze poszliśmy na dobry obiad i czekaliśmy 14 dni na wynik stresowałam się trochę ale mieliśmy dwa zarodki w zanadrzu więc jeszcze dwie próby byłyby przed nami......niby lekarz powiedział  że mamy spore szanse na powodzenie no i się nie pomylił....
szczerze to ja chciałam poczekać do nowego roku z in vitro w tym roku zmarł mój tato i w sumie miesiąc po pogrzebie podchodziliśmy do in vitro przed byłam u psycho aby trochę psychikę wzmocinć....

Już sama nie wiem, co bardziej wkurza - nieznana przyczyna czy przyczyna trudna do wyleczenia (bo witaminy na plemniki nie za bardzo działają)...
Boję się, że kolejne nieudane IUI jeszcze bardziej mnie dobiją. Bo po nich już tylko in vitro. A świadomość, że jest to ostatnia deska ratunku dosłownie mnie paraliżuje. Nie zakładam bowiem adopcji. Emocjonalnie nie dałabym rady. W mojej rodzinie niedawno pojawił się taki adoptowany maluch. Jest słodki, ale... mam gdzieś z tyłu głowy, że taki nie do końca "nasz", w sensie rodziny.
Ech, strasznie to wszystko trudne! No nic, jadę na kolejną wizytę i mam nadzieję, że ten cykl będzie stymulowany (mimo że nie najlepiej działał na mnie duphaston).
No i Jola, bardzo Ci współczuję z powodu taty...

30

katie.holmes napisał/a:

]

Jak w ogóle Wasze szanse oceniał lekarz? Bardziej nastawiał Was na in vitro, czy widział spore szanse w inseminacji? Bo nasz daje nam max. 3 podejścia do IUI, a potem in vitro. I mam wrażenie, że sam nie wierzy w pomyślnoś
Jola, a jeśli mogę zapytać... to z jakiego powodu podchodziliście do IUI (pisałaś, że po operacji nć inseminacji.

Jeśli przyczyną niepłodności jest słaba jakość nasienia, to IUI z reguły nie są udane, tak twierdziła ginekolog, do której wcześniej chodziłam. In vitro to juz co innego, bo nawet ze słabego nasienia można wyhodować zarodki smile

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

31

bardolka ma rację z inseminacjami czekaliśmy aż będzie poprawa nasienia u męża po operacji

32

o kurcze nie wiedziałam że pregnyl taki tani... ja bralam ovitrelle za 150 zeta.
Zapytam przy kolejnej wizycie o pregnyl:)
Co prawda ovitrelle bralam dopiero raz... stramy się od czerwca a dopiero raz mialam owulacje na jajniku który ma jajowód sad i nie udalo sie wtedy bo endometrium bylo ok 3mm.... dopiero potem dostalam estrofen
teraz dwa cykle pod rząd owulacja na niedroznym jajowodzie i jajniku. a piękny pęcherzyk i endo 7mm wiec byłaby szansa a tu zonk:(

33

mm83 następny cykl jest wasz kochana będę trzymać kciuki.......tak pregnyl jest bardzo tani to jest odpowiednik ovitrelle właśnie....a myslałam o tobie jak u was ze staraniami w tym cyklu

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Pilne! Czy stracę ciążę bez duphastonu?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021