Organista - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Organista

Witajcie. Piszę do Was w sprawie porady odnośnie organisty.

Jak z Narzeczonym poszliśmy do organisty, zapytać ile weźmie za mszę ślubną, to zażyczył sobie 250 zł. Po czym, jak po kilku dniach wspomnieliśmy, jakie dokładnie chcemy utwory, to on podniósł cenę do 350 zł (a utworem było "Ave Maria", myślę że w większości Kościołów grane) i to nas zdziwiło, że po pierwsze chce aż tyle kasy, a po drugie że nagle stawkę podnosi. I teraz zastanawiamy się co zrobić, może poszukać innego organisty? Czy Proboszcz może się nie zgodzić na kogoś innego?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Organista

Z organistami jest na ślubie wolna amerykanka. Wydaje im się że są ważniejsi od Pana Boga. Proboszcz może się Wam nie zgodzić na innego organistę. Trochę bezczelny...

3

Proboszcz moze sie  zgodzić, ale pewnie i tak temu będziecie musieli zapłacić, chociaż na pewno nie tyle kasy.

Strasznie drogo, ja płaciłam 200 zl

4

Sama jestem organistką i już naprawdę różne sytuacje spotkałam, słyszałam, koledzy opowiadali. Ze służbami jest najgorzej bo trzeba dogadać się z 3 osobami tak jakby ks, organista i para młoda. Ks jest szefem organisty i organista który zna swojego szefa wie ma ile sobie może pozwolić i np wiedząc że ks się nie zgodzi na innego organiste mógł podnieść cenę. Ale myślę że powinniście porozmawiać z proboszczem o tej sytuacji i zobaczyć jak zareaguje a przy okazji zaproponować ta opcje z innym organista który wam to zagra możliwe że nawet lepiej i taniej bo ave Maria zależy które ale nie jest trudne chyba że on planuje je zagrać z jakimś instrumentem solowym np ze skrzypcami i dlatego też podniósł stawkę że jemu też musi coś zapłacić. Także to kwestia dogadania się. Ale pamiętać należy że jeśli jest jakiś ploblem to wyjaśnić go z organista i proboszczem.

5

bardzo drogo. Ja z mężem płaciliśmy też około 200 zł. Nie powinno być problemu z wynajęciem innego, tańszego.

Drogo - tanio rzecz względna. Stawki są różne w zależności od lokalizacji (miasto, wieś), wielkości parafii, repertuaru i przede wszystkim od....... umiejętności samego organisty.
200-300 zł to są przeciętne stawki, chyba że dochodzi drugi instrument lub solistka do śpiewu.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018