co na suche spekane dlonie az krew leci nieraz? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » co na suche spekane dlonie az krew leci nieraz?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 30 ]

Temat: co na suche spekane dlonie az krew leci nieraz?

strasznie mi pekaja dlonie ,macie  jakies dobre sposoby?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez zbytdelikatna (2015-10-12 18:12:29)

Odp: co na suche spekane dlonie az krew leci nieraz?

Owszem, nalej do miski ciepłej - ale nie gorącej wody, tak by można zanurzyć w niej całe dłonie i dolej ok. łyżki oliwy lub oleju. Potrzymaj dopóki woda będzie ciepła. Następnie nasmaruj tłustym kremem, może być też maść witaminowa i załóż bawełniane rękawiczki, najlepiej zrób ten zabieg przed spaniem. Rano powinno być lepiej. Zawsze po każdym myciu rąk,smaruj je kremem do rąk, w zimne dni noś koniecznie rękawiczki.

Czasem ratują nas prawdziwe drobiazgi : zmiana pogody, gest dziecka, filiżanka doskonałej kawy.
Jonathan Carroll "Dziecko na niebie".

3

W takim wypadku wybrałabym się do dermatologa, ponieważ są to objawy atopowej skóry.
Oczywiście po każdym kontakcie z wodą należy wysmarować dłonie kremem i na noc kuracją ciepłą oliwą z oliwek i bawełnianymi rękawiczkami.
A! I chronić przed zimnem i wiatrem. smile

4

Nie wiem z jakiej okazji pęka Ci skóra, ale też bym poszła do dermatologa. Miałam znajomego, który, jak się okazało, miał uczulenie na wodę..

To może być alergia,nie tyle na wodę co na metale w wodzie.Najlepiej zrobić testy.

Jedyne co w życiu musisz to umrzeć
Reszta zależy od Ciebie.

6

Ja polecam krem Neutrogeny na poczatek, a i tak wizyta u dermatologa wskazana - musi obejrzeć dłonie, moze zapisze jakas maść witaminowa.

7

Krem Neutorgeny rzeczywiście pomaga, jeszcze dobry jest krem Happy End z bielendy, używałam przez zeszłą zimę i też bardzo dobrze sobie radził ze spękanymi dłońmi, a jest tańszy od tego Neutrogeny. Do tego mogą pomóc maseczki robione na dłonie

8

Zdecydowanie trzeba iść do dermatologa. Można jeszcze nakładać krem grubą warstwą na noc, na to bawełniane rękawiczki i iść spać w takim okładzie

9

Mój tata miał taki problem, dłonie spękane tak, że aż rany mu się robiły. Kupiłam mu w aptece maść z witaminą A, kosztuje jakieś 4 zł. Smarował 3 razy dziennie, maści nakładał grubo, po niecałym tygodniu wszystko praktycznie było zagojone, skóra delikatna, miękka, więc polecam, bo maść tania i skuteczna;)

10

tak, ja również polecam tą maść A. Stosowałam i na usta i na dłonie i na łokcie, po prostu wszystko co było suche i wymagało szczególnej opieki. Na noc na ręce nakładałam właśnie dużo maści i na to rękawiczki bawełniane i pomagało. Ale też konieczine chroń przed zimnem i wiartrem dłonie rękawiczkami.

11

Dermatolog.

12

Wizyta u lekarza obowiązkowo.

13

Dermatolog musi to zobaczyć, jeżeli sytuacja jest poważniejsza nie ma co samemu próbować się leczyć.

14

Miej zawsze pod ręką krem, intensywnie nawilżający żeby smarować nim swoje dłonie.

15 Ostatnio edytowany przez marta_k (2016-01-24 16:20:46)

Dokładnie, na zimę najlepsze są tłuste kremy. Na spękane dłonie pomagają też maseczki robione w domu, np. rozgrzana oliwa, do tego kilka kropel cytryny i miód, taki okład ciepły nakładamy na dłonie i na to jakieś rękawiczki foliowe i ogrzewamy dłonie, mi to pomogło smile

16

a zwykly nivea ?  on jest bardzo gęsty i dobrze nawilzy, a jak nie pomoże i masz az tak popękane ręce do udaj sie do dermatologa

17

Znam ten problem. Cały rok mam suchą skórę na dłoniach, a w okresie zimowym jest jeszcze gorzej. Wypróbowałam juz setki kremów i żaden nie był wystarczająco dobry. Szukam dalej

18

pati65 napisał/a:

Znam ten problem. Cały rok mam suchą skórę na dłoniach, a w okresie zimowym jest jeszcze gorzej. Wypróbowałam juz setki kremów i żaden nie był wystarczająco dobry. Szukam dalej

wiesz mi sie poprawilo juz od ok 2 miesiecy nic mi nie peklo..smaruje na noc kremem,albo mascia  z wit a i zakladam rekawiczki na noc,no i rano smaruje sobie  kremem do rak no i mam dosc delikatne dlonie juz:)

19

w aptece powinni pomóc. Ja kiedyś miałam świetny krem silikonowy ale teraz go nie mogę nigdzie znaleźć . i najlepsze ze kosztował niecałe 10 zl…

Mi dłonie pękają zimą, kiedy robi się zimno, mimo, że noszę rękawiczki... Próbowałam już różnych kremów, ale o dziwo, najlepszy w zwalczaniu tego problemu jest krem po goleniu mojego mężczyzny - Nivea MEN Sensitive. Trochę się denerwuje, kiedy mu go podbieram, ale nigdy specjalnie nie protestuje, w końcu mnie kocha wink

21

również mam suchą skórę jednak nigdy nie była na tyle wysuszona by leciała krew.

22

Goraco polecam na pekajaca skore na dloniach krem firmy Dermedic do skory suchej i atopowej. Przetestowalam na sobie juz wszystkie chyba kremy.. Vichy, Neutrogeny, Body shop tak wielce chwalone z ekstraktem z marihuany, zwykle wazeliny za 3 zl, kremy z witamina a, ktore dzialaly ale na chwile.  Kupilam ostatnio na sprobowanie ten Deremedic i jak reka odjal. Smarowalam mega czesto, po kazdym myciu, ale jest to jedyny krem ktory u mnei zadzialal mimo tego ze skora pekala okropnie, a kosztuje z 12 zl w aptekach. Na krem emolient to mega malo, wiec serio same sprobujcie.

23

Ja mam problem z sucha skóra ale przeważnie zima, kiedy mrozy są duże. Teraz jest coraz lepiej. Ale skoro problem jest nadal to może faktycznie jakiś powinnaś zainwestować w jakiś skuteczny dermokosmetyk?

24

Ja Wam powiem, że też mam problem z dłońmi, szczególnie w okresie zimowym. Moje sposoby są takie. Najpierw peeling solny, chyba że mamy BARDZO zniszczone dłonie, wtedy można zrobić delikatniejszy - kawowy.
Następnie możemy zastosować wyżej wspomnianą metodę, czyli ciepła woda, oliwa z oliwek + ja dodaję jeszcze soku z cytryny. Tak moczymy dłonie, a następnie kremujemy.

Polecam Wam jeszcze zakodować sobie nawyk CIĄGŁEGO smarowania dłoni. Ja teraz w pracy postawiłam sobie krem i po każdej wizycie w toalecie kremuję dłonie, bo wiadomo mydło robi swoje. Dodatkowo po przyjściu do pracy i w ciągu dnia kilka razy.
W domu róbcie to samo, po zmywaniu, przed snem, przed wyjściem z domu i tak dalej i tak dalej... Tylko ciągłe nawilżanie dłoni da nam dobry i pozytywny efekt. Dopiero tej zimy to zrozumiałam, w momencie gdy stwierdziłam, że gdyby ktoś miał ocenić mój wiek na podstawie dłoni, to byłabym chyba z 15 lat starsza sad

25 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-09-27 21:35:41)

Bardzo nie lubię kremów do rąk i miałam zawsze problemy żeby je używać, a zimą moje dłonie wyglądały tragicznie hmm Zaczęłam używać z polecenia znajomej z pracy rękawiczki, które mają w sobie maskę - spam, dla mnie to rozwiązanie problemu big_smile dłonie gładkie i nawilżone, a efekty są od razu

26

Gdy zaczyna się jesień mam problem z pękającą skórą na dłoniach. Na zgięciach palców (z wierzchu) skóra pęka aż do krwi. Problem zapewne leży w częstym myciu rąk zwykłym mydłem w płynie no i na dodatek jeszcze niska temperatura i pęknięcia gotowe. Jakiego mydła najlepiej używać? Musi być koniecznie bez SLSów? Możecie mi też polecić jakiś dobry krem, który szybko będzie regenerował suchą skórę. Najlepiej jakiś apteczny i tłusty? Będę wdzięczna za podanie konkretnych nazw.

27

Mam bardzo suchą skórę ale nie aż tak żeby krew leciała. Może to przemrożenia z przeszłości. Osoby z suchą skórą jak lekko przemrożą ręcę to potem tak jest właśnie. Też jestem za lekarzem, ale samemu dobrze nawilżać. Ostatnio myślałam nad maska do rąk [nieregulaminowy link] z koziego mleka, znalazłam na [spam]. Ktoś takiej używał?

przetestowałam już wszystko, niestety, tylko maści sterydowe pomogą, taka prawda

29 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-10-29 09:28:06)

ewcia 80 napisał/a:

strasznie mi pekaja dlonie ,macie  jakies dobre sposoby?

Sprawdź krem, który uratował dłonie mojej mamy:nieregulaminowy link 
Ja zamawiałam jej na SPAM

30 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-11-05 16:40:41)

moja mama miała spękane dłonie i stopy i okazało się, że ma chorą tarczycę - sprawdź czy u ciebie wszystko ze zdrowiem wewnątrz w porządku. ja mam tylko suche dłonie i na szczęście z hormonami u mnie wszystko ok, więc jeśli masz jak ja to tak jak dziewczyny piszą - rękawiczki na noc, chronić przed zimnem i wiatrem. wszelkie naturalne oleje i olejki są ok, mi najbardziej pomógł jednak ekstrakt z konopii -gotowe kremy do rąk czy czysty wyciąg dodawany do mojego własnego kremu. Kupiłam pierwszy krem w sklepie spam i bardzo mi podpasował.

Posty [ 30 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » co na suche spekane dlonie az krew leci nieraz?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018