Coś na suche , zniszczone, łamliwe włosy... Pomocy! !!!! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Coś na suche , zniszczone, łamliwe włosy... Pomocy! !!!!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 69 ]

Temat: Coś na suche , zniszczone, łamliwe włosy... Pomocy! !!!!

Cześć  dziewczyny ;) . Chodzi o to ze kiedyś bardzo rozjasnialam  włosy. Tyle ile mogłam to oczywiście obcielam; ) a teraz pytanie do was znacie  jakieś dobry preparat lub sposoby domowe, naturalne . Lub cokolwiek innego żeby włosy nie były suche zniszczone łamliwe i żeby nie wypadały? :)  i oczywiscie nie drogie!:) czyli chodzi o preparaty full wypas  na wszystko jednym słowem :)) pomóżcie bo już nie wytrzymuje !!!:)

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Werapoznan (2015-04-28 14:34:17)

Odp: Coś na suche , zniszczone, łamliwe włosy... Pomocy! !!!!

Tez kiedyś zniszczyłam włosy blondem i pomogły mi ampułki loreal pro keratin  z tej samej serii szampon ok 65 zł za 1,5 l ale starcza na bardzo długo i cement termiczny z kerastase który może nie jest tani ale wystarcza na jakieś pół roku.:-)

3

Mi najbardziej pomogło odżywienie od wewnątrz, czyli suplementacja. Oczywiście też musiałam sporo podciąć włosy po takim rozjaśnianiu, ale to co zostało udało mi się uratować z pomocą Bio silici max. To takie tabletki z dużą dawką skrzypu, wystarczy brać raz dziennie i w miesiąc powinny widocznie poprawić kondycję Twoich włosów. Przynajmniej u mnie tak było :P A z takich zewnętrznych preparatów, to maski z olejka kokosowego.

'Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.'

4

Ja polecam maseczkę domową robiona z żółtek jajka, olejku rycynowego i nafty kosmetycznej - jak dla mnie działa cuda :) maska przede wszystkim wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu włosy stają gęstsze i rosną szybciej. No ale i wyglądają lepiej - mają piękny połysk, nie rozdwajają się, wyglądają naprawdę zdrowo :) Jedynie zapach maski trochę nieprzyjemny :P Trzeba umyć włosy co najmniej 2 razy żeby się go pozbyć. Mimo to polecam :)

Zawiedziona a w jakiej proporcje dajesz ? I co jaki czas robisz ta maseczkę i ile trzymasz na włosach? :) bo dzisiaj mam zamiar sobie ta maseczkę zrobić. . ;d

6 Ostatnio edytowany przez życiejestkrotkie (2015-05-02 13:31:07)

Zrobiłam tak ta maskę  bo tydzień nie mylam  włosów bo nigdzie nie wychodziłam  i nie potrzebowałam myć wiec przed tą maska umylam  raz włosy dałam maskę na wilgotne  włosy z jednego żółtka 2 łyżeczki nafty  i półtorej łyżeczki oleju rycynowego i trzymałam półtorej godziny potem  spłukalam maskę  głowy dałam szampon umylam  i dałam odżywkę  i o dziwo  dość dużo  włosów  mi wypadło.. może być to spowodowane tym ze tak długo włosów nie mylam  i tylko raz rozczesalam  w ciągu tego tygodnia..czy dlatego  ze masakra mi nie spsowala.  ? Mogę olejek  rycynowy dać  na końce  włosów bez spłukiwania  czy nie bardzo ?

7

Najlepiej kup odżywki z kreatyną. Bardzo dobre dla włosów zniszczonych jest również szampon oraz maska z Gliss Kur - czarna.

8

myślę, że można kupić sobie dobrą maseczkę, ale warto też pobawić się w naturalne papki na włosy, np. z mlekiem, miodem i jogurtem. jeśli masz problemy hormonalne np. związane z tarczycą to takie maski za wiele się nie przydadzą. polecam też suplementację np oeparolem femina. wzmacnia włosy i paznokcie

9

Jeśli chcesz wzmocnić trochę włosy,to spróbuj odżywki "Jantar". To wcierka do włosów,którą można kupić w zielarskich sklepach lub aptekach. Nie jest droga,bo kosztuje ok. 10 zł. Nie zaszkodzi,a może pomóc. :)

10

o wlosy najlepiej dbac od wewnatrz i zewnatrz, bardzo fajne sa tabletki biotebal, mozna je kupic w aptece (choc kazdy organizm jest inny i jednym moga te tabletki pomoc a innym np. bellissa) warto jest raz na jakis czas zrobic saune na wlosy (mozna taki zabieg wykonac w dobrych salonach fryzjerskich) i wazna jest dobra maseczka na wlosy, ja lubie z mleka kokosowego al latte firmy serical mozna ja kupic w hurtowni fryzjerskiej i np. sklepie kosmetycznym hebe za ok 10 zl. za litrowa maske. po umyciu wlosow naloz maske na wlosy (mozesz nawet na pol godz) i splucz lub ja czasami wieczorem (bez mycia wlosow) nakladam ja na wlosy od polowy az po konce i dopiero na drugi dzien rano ja zmywam z wlosow ale wtedy juz normalnie myje wlosy szamponem

11

Cześć :) Miałam podobne problemy z moimi włoskami. Mogę ci polecić najzdrowsze rozwiązanie wg mnie :). Dieta, ćwiczenia(aktywność fizyczna) ;) do tego bardzo dobry suplement oparty na skrzypie polnym i pokrzywie. Dobra jest np bio silica max, ma bardzo dużo skrzypu i witami, dobrze i szybko działa.. Po takim zestawie możesz być pewna że twoje włosy odzyskają dawną formę. :)

12

Jeżeli chodzi o domowe sposoby to zalecam stosowanie olejku arganowego oraz oliwy z oliwek, dobrze jest również od czasu do czasu zastosować maseczkę na bazie miodu i żółtka.

Salon_Gnatyshyn

13

Ja też takie mam. Niby mówi sie aby stosować olejek arganowy na włosy ale w swojej naturalnej postaci średnio mi podpasował. Jest dla mnie zbyt ciężki i jednak je obciążał. Za to lubię kosmetyki z jego zawartością w składzie. Bardzo fajna jest seria cece z olejkiem argnowym. Jakieś dwa tygodnie temu skusiłam się na szampon oraz odżywke z ich nowej serii Cece Experto Professional. I chyba się polubimy. Włosy są mocniejsze, bardziej wygładzone. Ostatecznie napiszę jak działa po jakimś czasie ale jestem na tak.

14

Lesandra napisał/a:

Ja też takie mam. Niby mówi sie aby stosować olejek arganowy na włosy ale w swojej naturalnej postaci średnio mi podpasował. Jest dla mnie zbyt ciężki i jednak je obciążał. Za to lubię kosmetyki z jego zawartością w składzie. Bardzo fajna jest seria cece z olejkiem argnowym. Jakieś dwa tygodnie temu skusiłam się na szampon oraz odżywke z ich nowej serii Cece Experto Professional. I chyba się polubimy. Włosy są mocniejsze, bardziej wygładzone. Ostatecznie napiszę jak działa po jakimś czasie ale jestem na tak.

No tak, czasem pewnie coś dane same jest za ciężkie i czasem potrzebuje dodatków. Dlatego takie serie no jasne tez są dobre, a można tez i raczej samemu np olejek arganowy mieszać z czymś :) Wtedy też będzie może nieco lżejszy, zależnie od tego co dodamy.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

15

Kochana , mam to samo. Moja fryzjerka zamówiła mi ostatnio tą maskę http://i-styl.pl/maski-do-wlosow/1773-l-oreal-absolut-repair-lipidium-maska-200-ml-expert-3474630640702.html , zamawia to waśnie z tego sklepu jako fryzjerka, ale z tego co się orientuję można chyba też zamawiać pojedyńcze sztuki. Co do maski jest naprawdę rewelacyjna. Po kilku razach naprawdę widać różnicę. Ja zawsze nakładam ją na włosy i trzymam minimum 40- 50 minut zanim ją spłuczę. Możesz też nałożyć tą maskę i robić sobie sama tzw; parówki czyli zakładasz na głowę foliowa reklamówę i na to ręcznik po czym pod ręcznik wkładasz suszarkę i włączasz na najmnijszy nawiew.

16

Serum Goodbye Damage na zniszczone włosy.

17

Fajne są produkty firmy FAROUK i pomagają . Polecam serdecznie

18

najważniejsze to podciąć włosy - przynajmniej końcówki. a potem olejowanie, używanie masek z kallosa, odżywek garnier goodbye damage/nivea long repair, zabezpieczanie specjalnym serum końcówek i zrezygnowanie ze wszystkich gumek z metalowymi elementami

Świetne odżywki do włosów znalazłam na Feegle.pl - wyszukiwarce zakupów, zwłaszcza polecam Essence Ultimate

20

Moim zdaniem niezastąpiona jest maska Biovax do włosów suchych i zniszczonych, a na końce włosów serum A+E. Jak jeszcze dodasz do tego olejowanie, to gwarantuję, że zobaczysz poprawę włosów. Musisz być tylko cierpliwa i regularna w pielęgnacji.

włosomaniaczka smile

21

W moim przypadku olejek arganowy poprawia wygląd włosów. Ale nie mam więcej sprawdzonych specyfików... moje włosy odkąd pamiętam są cienkie, a jakby tego było mało zniszczone i suche (nie wiem od czego, nigdy nie farbowałam włosów, nie katuję ich prostownicą, kiedyś długo używałam suszarki ale włosy podczas używania suszarki były ładniejsze niż podczas rocznego odwyku od suszenia). :/

22

A czy takie zabiegi kreatynowe u fryzjera sprawdzają się w przypadku suchych i zniszczonych włosów po farbowaniu i prostowaniu?

23

Mi pomaga odzywka z olejkiem arganowym z serii argan Professional, kupuje ją w Biedronce, ale nie jest ona cały czas tam w sprzedaży.
Niedawno pojawiła się znowu i zrobiłam sobie mały zapas, odzywka jest tania i starcz na długo. no i przede wszystkim jest skuteczna.

24

Na suche włosy najlepszy jest olej arganowy :) stosuję od lat.

A może Wax? :)

jest taka naturalna metoda na odżywienie skóry głowy.Czarna rzodkiew,o tej porze roku można dostać w każdym warzywniaku.Zetrzeć na tarce,wycisnąć sok i wetrzeć go w skórę głowy.

Jedyne co w życiu musisz to umrzeć
Reszta zależy od Ciebie.

27

Proponuję zakupić maskę regenerującą. Ważne jest słowo "regenerująca" ponieważ większość  odżywek dostępnych w drogeriach  jest kondycjonująca co oznacza że poprawiają zewnętrzną kondycję włosa (miękkość, blask) tylko do następnego mycia i nie wnikają wewnątrz włosa. Natomiast maski regenerujące wnikają w głąb łodygi włosa i ją odżywiają. Proponuję maski do włosów WAX.  Jest duży wybór do każdego rodzaju włosów a koszt to 10 - 35zł. Stosuje się je raz na tydzień. Fryzjerzy wykonują takie zabiegi przy pomocy urządzenia zwanego sauną, ale śmiało można sobie poradzić w domu a efekt będzie taki sam. Trzeba umyć głowę wodą cieplejszą niż zwykle po to żeby łuski włosowe się rozchyliły, osuszamy lekko ręcznikiem i aplikujemy maskę. Na głowę nakładamy foliowy czepek i podgrzewamy suszarką (uzyskamy efekt sauny) wystarczy 5 -10 minut. Na koniec płuczemy głowę chłodniejszą wodą co spowoduje ponowne zamknięcie łusek włosowych.

28

przede wszystkim nawilżanie, olejowanie.. Ale i od środka dbam o odżywianie skóry włosów i paznokci, kuracja z Royal Collagen - naturalne tabletki, które biorę dwa razy dziennie zaczęły działać.. zauważyłam, że moje paznokcie są mocniejsze, a skóra odżywiona.

29

Nakładaj conajmniej dwa razy w tygodniu maskę na włosy, na to czepek, ręcznik i ogrzewaj suszarką. Otworzą Ci się pory na głowie i wszystko lepiej wniknie nie tylko we włosy ale również w skórę głowy :)

90% naszych zmartwień dotyczy spraw, które nigdy się nie zdarzą...

30

gabrysiaKA napisał/a:

Nakładaj conajmniej dwa razy w tygodniu maskę na włosy, na to czepek, ręcznik i ogrzewaj suszarką. Otworzą Ci się pory na głowie i wszystko lepiej wniknie nie tylko we włosy ale również w skórę głowy :)

A jaką maskę polecasz? masz coś sprawdzonego? ja się wybierałam na jakiś zabieg odbudowujący do mojej fryzjerki, ale nie wiem czy w tym roku mi się uda...

31

Masek jest sporo dostępnych w sklepach, moim zdaniem to trzeba próbować i sprawdzać jak włosy zareagują, bo reguły nie ma...ja tam mam takie serum na końcówki włosów venita salon się nazywa, kupiłam w auchan jest z olejkiem arganowym i buriti (?;))  Zawiera naturalne olejki: jojoba i macadamia, bogate w witaminy B, F, E, skwalen, kwas tłuszczowy omega-7 oraz składniki mineralne (Mg, Ca, P, Se), niacynę i kwas foliowy, dzięki temu dobrze mi nawilża i odżywia włosy

32

Ogólnie bardzo dobrze działają naturalne oleje. Jeżeli nie chcesz kupować wielkiego słoja olejku kokosowego, możesz też zdecydować się na maskę lub odżywkę z całym zestawem naturalnych olejków. Ale ogólnie polecam olej kokosowy - jest świetny i do pielęgnacji włosów i do celów kulinarnych. :) No i ten zapach....

33

jantar jest dobry, ale to raczej na porost wlosow. a na zniszczone wlosy nie pomoze :/ w takich przypadkach uzywam odzywki Help z Inoaru :) i bardzo szybko naprawia moje wlosy ;) sprawdz na ich stronie, wiem ze maja tez sporo innych odżywek, wiec moze cos ci wpadnie w oko ;)

34

ja używam odżywek z keratyną, do spłukiwania i w sprayu. Biorę biotynę, i krzem. nie prostuję włosów, uzywam specjalnego serum do ochrony przed wysoka temperatura podczas suszenia, ostanio byłam u fryzjera i obciął mi końcówki

35

Polecam odżywkę Jantar. Można ją kupić w aptece.

36

Hej!:) ja też rozjaśniałam włosy i mam blond od ładnych paru lat. Polecam Ci używać maskę po kazdym myciu włosów, zostawić na 10 min i spłukać. Ja uzywam maske Loreal z keratyną i bardzo mi służy!:)

37

Zetnij włosy i już nie rozjaśniaj więcej.

38

A może olejowanie pomoże? Najlepiej kupić sobie olejek arganowy, albo macadamia i wcierać go we włosy. efekty będą szybko.

Posty [ 1 do 38 z 69 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Coś na suche , zniszczone, łamliwe włosy... Pomocy! !!!!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018