czy istnieje przyjażń... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » POZNAJMY SIĘ ... » czy istnieje przyjażń...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: czy istnieje przyjażń...

jestem z wlkp, chciałabym poznać kogos (przyjaciele przyjaciółke) do pogadania
Mam pecha w przyjazni, większość moich znajomych idzie tam gdzie korzyści, przykre to , ze ktoś się odzywa jak jest w potrzebie

Zobacz podobne tematy :
Odp: czy istnieje przyjażń...

Ek, taka ludzka natura niestety....
Może to kwestia doboru przyjaciół?

3

Ja borykam sie juz z tym od kilku lat. Szukam przyjazni. Kilka razy sie zawiodlam lecz grunt to sie nie poddawac .  ( wierze ze kiedys znajdzie si ta osoba z która mogłabym pogadac o wszystkum i niczym ) pozdrawiam smile

4

Cześć, tez chciałabym znaleźć tu przyjaciółkę, wiec moze sie odezwij do mnie W wiadomości, lub podaj namiar na siebie wink

5 Ostatnio edytowany przez Nataliaa27 (2015-08-30 14:30:06)

Przyjaźń to w ogóle trudny temat. Jak dla mnie trudniejszy nawet, niż miłość. W miłości jesteś z kimś, kochasz, coś się nie udaje, rozstajecie się. Zakochujesz się w kimś innym i powoli zapominasz. Z przyjaźnią bywa inaczej, z przyjaciółmi nie żyjesz 24 godziny na dobę, są wtedy kiedy potrzeba, wiadomo, że można na nich polegać, ufać, że czas i odległość nie mają znaczenia. A potem, gdy z jakiegoś pozornie błahego powodu to wszystko znika, to człowiek nie rozumie, jak i dlaczego. Oczywiście wiem, że jeśli przyjaźń się kończy to nigdy prawdziwa przyjaźnią nie była... Tylko skąd to wiedzieć w trakcie jej trwania? Kiedy znasz kogoś 10-15-20 lat, a potem tego kogoś nie ma. To trochę jak z najbliższą rodziną, wyrwa w sercu pozostaje.

6

joanna96 napisał/a:

Cześć, tez chciałabym znaleźć tu przyjaciółkę, wiec moze sie odezwij do mnie W wiadomości, lub podaj namiar na siebie wink

wysłałam Ci maila tutaj na priv

7

Heeej smile Jeśli masz chęć to napisz na priv tutaj smile

8

Tez szukam przyjaciolki. Mieszkam w Poznaniu  poznalam wiele osob. Ale do nich widocznie nie pasuje. Ciezko mi. Jesli ktos mialby ochote napisac byloby mi bardzo milo. smile

9

Nataliaa27 napisał/a:

Przyjaźń to w ogóle trudny temat. Jak dla mnie trudniejszy nawet, niż miłość. W miłości jesteś z kimś, kochasz, coś się nie udaje, rozstajecie się. Zakochujesz się w kimś innym i powoli zapominasz. Z przyjaźnią bywa inaczej, z przyjaciółmi nie żyjesz 24 godziny na dobę, są wtedy kiedy potrzeba, wiadomo, że można na nich polegać, ufać, że czas i odległość nie mają znaczenia. A potem, gdy z jakiegoś pozornie błahego powodu to wszystko znika, to człowiek nie rozumie, jak i dlaczego. Oczywiście wiem, że jeśli przyjaźń się kończy to nigdy prawdziwa przyjaźnią nie była... Tylko skąd to wiedzieć w trakcie jej trwania? Kiedy znasz kogoś 10-15-20 lat, a potem tego kogoś nie ma. To trochę jak z najbliższą rodziną, wyrwa w sercu pozostaje.

Miłość to jest wielka przyjaźń. Jeśli jest inaczej, to nie jest miłość tylko potrzeba seksu. Nie jest to nic dziwnego bo połowa ludzi ma poziom rozwoju taki jak u zwierząt a reszta nie jest dużo lepsza.

10

Istnieje przyjaźń między kobietami, na pewno smile

11

Relacje międzyludzkie są zbyt skomplikowane żeby definiować je jednym słowem.
Z mojego doświadczenia wynika, że przyjaciół (osoby które jeżeli będzie trzeba nadstawią za nas karku)  poznajemy zazwyczaj w bardzo, bardzo nieprzyjemnych okolicznościach.
Ja miałem depresję, ona miała rozwód, ja miałem 18 lat, ona miała 31.
Uprawialiśmy seks, nieregularnie, bo depresja i leki na nią dość mocno wpływają na popęd seksualny.
Jeżeli miałem lepszy dzień było wspaniale ale seks był przy okazji, najbardziej liczyła się pewność, że ktoś
na mnie czeka i jeżeli nie przyjdę będzie czuł się źle - przez dobry rok to  była jedyna motywacja do zwleczenia się z łóżka.
Przytulenie się w zimowy poranek przy -15C na zewnątrz  poza tym, że przez 10 minut było ciepło, dobrze i spokojnie znacznie poprawiało samopoczucie na resztę dnia.

Mniejsza, długa historia.
W każdym razie przez 2 lata widywaliśmy się praktycznie codziennie, przez kolejne 2-3 kilka razy w tygodniu. (oficjalnie była moją nauczycielką ale oboje czuliśmy się tak beznadziejnie, że kwestie etyczne nie miały znaczenia).
Cieszyłem się kiedy wyszła za mąż, trochę się oddaliłem, bo sytuacja się zmieniła i relacje między nami też musiały się zmienić.
Wiem, że mogę na nią liczyć, ona wie, że może liczyć na mnie ale każde z nas ma swoje życie.

Psychoterapeutki z niewiadomych przyczyn wałkują tą historią w kółko mimo tego, że to już historia...
Historia którą pomijam podczas rozmów z terapeutką.

12

Witam was wszystkie!
Mam taki sam problem, wszystkie moje przyjaciółki zniknęły gdzieś w pogoni za pieniądzem i ciągłą chęcią posiadania więcej i więcej..
Przykro się na takie coś patrzy, że ludzie potracili wszystkie wartości ważne w życiu. Mam nadzieję, że tutaj poznam ciekawych ludzi, którzy mają inne priorytety w życiu smile

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » POZNAJMY SIĘ ... » czy istnieje przyjażń...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024