pominięcie przerwy w antykoncepcji hormonalnej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » pominięcie przerwy w antykoncepcji hormonalnej

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: pominięcie przerwy w antykoncepcji hormonalnej

Witam!

Tabletki antykoncepcyjne (vibin mini) biorę dopiero od początku miesiąca. Niestety przerwa na krwawienie przypada akurat na mój zagraniczny wyjazd. Czy mogę pominąć przerwę 7 dniową i od razu rozpocząć nowe opakowanie tym samym przesuwając okres o następne 21 dni? Podkreślam, że jest to moje pierwsze opakowanie tabletek i nie jestem pewna czy od razu mogę zaserwować organizmowi taką dawkę hormonów wink dodatkowo czy jeżeli zdecyduję się na pominięcie przerwy plamienie będzie występowało przez następny miesiąc?

Będę wdzięczna za odpowiedź i pomoc smile

Pozdrawiam!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pominięcie przerwy w antykoncepcji hormonalnej

Możesz. Plamienia nie powinno wtedy być w ogóle, aż do pierwszej przerwy.
Tyle, że te tabletki mają 7 tabletek placebo. Wzięłaś to pod uwagę przy planowaniu swojej "przerwy"? smile

3

Tak wzięłam to pod uwagę smile Dziękuję za odpowiedź!! wink

4

Nie jest to korzystne dla organizmu, ale robiąc tak raz nie powinno mieć to negatywnych konsekwencji.

gdykochamy

5 Ostatnio edytowany przez Chochlik (2015-08-23 15:53:38)

Mocno zastanwołabym się jeśli chodzi o robienie sobie przerw w braniu tabletek jest to niezdrowe dla organizmu - rozregulowywuje, stąd też mogą występować krwawienia o nieznanej etiologii w różnym czasie bo nasz organizm fiksuje.

6

Odradzam.
Bierzesz tabletki od bardzo krótkiego czasu, Twój organizm jeszcze nie zdążył się do nich dostosować.
Na Twoim miejscu zrobiłabym normalną przerwę.
Zdrowie jest ważniejsze od wyjazdu.

Regulamin naszego forum - tu dowiesz się, czego na Forum nie robimy.
Instrukcja Forum - tutaj możesz nauczyć się, jak funkcjonować na Netkobietach.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

7

A ja uważam, że na spokojnie możesz wziąć od razu kolejne opakowanie. Raz na jakiś czas tak można zrobić. Jak już napisał ktoś powyżej. Ale zastanawia mnie to placebo? Bo jest 7 tabletek dodatkowo tak? Nie wiedziałam, że są takie tabletki big_smile będę musiała popytać ginekologa co o nich słyszał smile

8

Malinowa_ona napisał/a:

A ja uważam, że na spokojnie możesz wziąć od razu kolejne opakowanie. Raz na jakiś czas tak można zrobić. Jak już napisał ktoś powyżej. Ale zastanawia mnie to placebo? Bo jest 7 tabletek dodatkowo tak? Nie wiedziałam, że są takie tabletki big_smile będę musiała popytać ginekologa co o nich słyszał smile

Raz na jakiś czas można, ale jak organizm jest przyzwyczajony do pigułek.

Tabletki placebo to nic innego, jak puste pigułki bez hormonów, a są one po to, by kobieta nie wypadała z rytmu codziennego przyjmowania pigułki. Równie dobrze można ich w ogóle nie brać i wyrzucić do kosza. Po prostu omijasz 7 tabletek placebo i bez robienia przerwy zaczynasz nowe opakowanie.

Regulamin naszego forum - tu dowiesz się, czego na Forum nie robimy.
Instrukcja Forum - tutaj możesz nauczyć się, jak funkcjonować na Netkobietach.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

9

Biore microgynon od ponad roku. Teraz mam sytuacje, ze przy braniu antybiotyku ktory musze dzis zaczac biore tez rownoczesnie tabletki dopochwowe zeby zapobiec grzybicy. Jednak za 4 dni okres a wczoraj skonczylam opakowanie. Chce pierwszy raz je polaczyc zeby nie przerywac leczenia. Boje sie tych plamien. Sa one mocne? Jak to wyglada? Czy bede sie inaczej czuc?

mam zmienione konto z NETKOBIETA444 na 4444 smile

10

Cynicznahipo napisał/a:

Tabletki placebo to nic innego, jak puste pigułki bez hormonów, a są one po to, by kobieta nie wypadała z rytmu codziennego przyjmowania pigułki. Równie dobrze można ich w ogóle nie brać i wyrzucić do kosza. Po prostu omijasz 7 tabletek placebo i bez robienia przerwy zaczynasz nowe opakowanie.

W sumie to mega dobry sposób smile Idealne dla zapominalskich. Jak raz wpadniesz w rytm to potem ciężko zapomnieć tongue A dużą mają dawkę hormonów?

11

netkobieta4444 skoro tak Ci lekarz powiedział, to chyba nie masz wyboru, jak przecierpieć, nieważne jak mocne będzie to krwawienie. W końcu minie:) co do zapominalskich to kiedyś też miałam taką przypadłość, ale na szczęście teraz telefony myślą za nas, podobnie jak jest aplikacja przypominająca o piciu wody, jest aplikacja przypominająca o braniu tabletek, nazywa się różowe lusterko i problem z głowy:)

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » pominięcie przerwy w antykoncepcji hormonalnej

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018