escapelle - objawy uboczne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » escapelle - objawy uboczne

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 185 ]

1 Ostatnio edytowany przez klaraa (2010-08-14 16:45:36)

Temat: escapelle - objawy uboczne

Witam!
Szukałam na różnych forach informacji na temat skutków ubocznych po escapelle.Jest tam duzo informacji jednak nie ma tego co by nie zainteresowało. Na tym forum tez znalazłam kilka ciekawych informacji w tym temacie jednak zadny przypadek nie jest podobny do mojego sad

W 15 dniu cyklu byłam zmuszona wziać escapelle ponieważ zdarzył nam się "wypadek przy pracy". Oczywiscie dokładnie przestudiowałam całą ulotkę kilka razy.  Teraz juz powinnam dostać okres jednak pojawiło sie niewielkie krwawienie nie przypomina mi to wogole okresu poniewaz zawsze przechodziłam go bardzo bolesnie i przewaznie był bardzo obfity. Po zażyciu tabletki nie miałam żadnych skutków ubocznych. Około tydzien po bolały mnie bardzo piersi które bolą do dzisiaj jednak mniej. Od jakiegos tygodnia bardzo słabo sie czuje czestto kręci mi sie w głowie mam nudności i robi mi się słabo.
Moje pytanie brzmi czy ktos moze słyszał o skutkach ubocznych tych tabletek po tak długim czasie od zażycia??? Bardzo się martwię bo na prawdę czuje sie bardzo kiepsko...
Aha i wiem tez ze po tych tabletkach okres moze sie opóźnić i moze wystapić jakieś krwawienie ale skad to złe smopoczucie??? Duzo nad tym myslałam i nie ma zadnych innych przyczyn zebym sie tak zle czuja wychodzi na to ze przez ta tabletkę... Też troche sie boje ze ta tabletka nie zadziałała ale znowu z drugiej strony objawy ciazy wystepuja w ok 6 tyg ciazy a to dopiero 2 tydzien mija. No i tez to krwawienie chyba oznacza ze zadziałała

Proszę o jakieś konkretne odpowiedzi o objawach po tej tabletce i ile moga trwać

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: escapelle - objawy uboczne

Klara - escapelle to potężna dawka hormonów, takich jak te w zwykłych tabletkach antykoncepcyjnych oraz naturalnie wytwarzanych przez kobiecy organizm w drugiej połowie cyklu. Więc masz prawo czuć się tak, jakby Ci się wszystkie objawy PMS pojawiły i to w natężonym stopniu. Bolesność piersi, przesunięcie miesiączki, "dziwne" krwawienie - to wszystko nie powinno budzić niepokoju. Trochę niepokoi Twoje złe samopoczucie, jednak to też może się zdarzyć. Jeśli objawy nie ustąpią po kilku dniach - skonsultuj się z lekarzem. A przed następnym "wypadkiem przy pracy" może zrób sobie zapobiegawczo badania? Bo najwyraźniej źle tolerujesz hormony.

P.S. Objawy ciąży mogą wystąpić jeszcze przed datą spodziewanej miesiączki. Ja miałam. Ale nie sądzę, żebyś Ty w ciąży była.

3

Odp: escapelle - objawy uboczne

no własnie nie sadze zebym była w ciazy ponieważ zażyłam tabletkę 13 godzin po wiec prawie 99 szns na zadziałanie

4

Odp: escapelle - objawy uboczne

Po dośc dugim pobycie na różnego rodzaju for o podobnej tematyce moge powiedziec, że dolegliwości zgłaszane przez Ciebie dotyczą duzej ilości pań sięgający po Escapelle.
Oczywiście szanse na zadziałanie tebletki są bardzo duże jednak jesli istnieje choć małe prawdopodobieństwo ciązy to nalezy ją z pewnością wykluczyć badz potwierdzić.

5

Odp: escapelle - objawy uboczne

Ja brałam ostatnio escapelle, niecały miesiąc temu. I czułam się zupełnie dobrze, żadnych zmian, wszystko było ok. Skonsultuj się może z lekarzem, skoro tak się czujesz...
Pozdrawiam:)

6

Odp: escapelle - objawy uboczne

Witam:) No właśnie dziewczyny piszcie, jeśli któraś miała przygodę z escapelle. Jak się czułyście po tej pigułce i jakie miała następstwa, a przede wszystkim czy zadziałała? Ja wzięłam escapelle w 10 godzinie 13 dnia cyklu. Dziś jest 5 dzień po zażyciu. W pierwszych dniach czułam się bardzo osłabiona, zmęczona. Ogólnie jestem rozdrażniona, szybko się denerwuję i popadam w zmienność nastrojów. Plamienie jeszcze się nie pojawiło, wiec czekam co będzie dalej. Proszę o wasze opinie.

7

Odp: escapelle - objawy uboczne

Cześć.
Ja wzięlam esc. tydzien temu 24.01 (załyłam w 53 godzinie, stosunek był zabezpieczony prezerwatywą do końca, po wyjęciu p. lekko zwisała, kilka cm, ale tak w połowie członka się trzymała mocno, nie pękła, partner twierdzi ze nic nie wyciekło ja w razie czego po konsultacji z lekarzem zażyłam tabletkę). Jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek antykonc., 26.01 miałam usg, na którym stwierdzono ze jestem jeszcze przed owulacją - w jajniku widoczny pęcherzyk. To pozwala mi przypuszczać ze mogę wykluczyć ewentualna ciązę? Od kilku dni mam bardzo mocny ból piersi - sutków, od dziś pobolewa mnie brzuch - to z powodu escapelle, a może owulacji? Jak myślicie?

8

Odp: escapelle - objawy uboczne

Drogie dziewczyny to jest wynik wzięcia tabletki. Z racji iż posiada ona dużą dawkę hormonów skutki uboczne wymienione w ulotce mogą się zdarzyć każdemu. Jednakże wiele z nas - kobiet ma silne organizmy przez co nie odczuwają zbytnio działania esc.

Ja swoją tabletkę wzięłam po 18 godzinach z początkiem grudnia w 14 dniu cyklu, na początku było lekkie pobolewanie brzucha i senność. Następnego dnia nic już nie czułam, po tygodniu pojawiło się plamienie, a potem zaczęły mnie boleć piersi. Zasięgnęłam rady lekarza, który wyjaśnił mi, że ból piersi to normalne z 2 powodów: przyjęcia hormonów oraz z racji albo nowej owulacji bądź zbliżającego się okresu. Zaznaczył jednocześnie, że od momentu pojawienia się krwawienia, które okresem nie było, zazwyczaj, choć nie zawsze zaczyna liczyć się nowy cykl. Uspokoił mnie jeśli nie dostałabym okresu w terminie, bo esc często rozregulowuje cykle. Prosił również bym po 10 dniach od wzięcia tabletki wykonała badanie krwi HCG, które da mi jasną odpowiedź czy jestem w ciąży czy nie oraz zakazał się denerwować, bo nawet lekki stres wpływa znacząco na nasz kobiecy organizm, przez co może być również nie za wesoło.

Tak więc dziewczyny spokojnie. Pamiętajcie, że każdej z nas organizm inaczej reaguje i u każdej inaczej będą widoczne skutki uboczne. Jeśli wzięłyście już tabletkę nic juz nie zrobicie, tylko musicie poczekać. Tak wiem, że to ciężkie, bo myśli itp, jednakże naprawdę nie pomożecie organizmowi stresem i nerwami. Radzę zająć czymś głowę, a po 10 dniach od wzięcia tabletki (może być nawet i 14 dni) idzcie zrobić HCG, żaden test domowy nie da wam 100% pewności jak to badanie. Wtedy będziecie wiedzieć czy esc zadziałało czy raczej jesteście w ciąży.
3mam kciuki wink

9

Odp: escapelle - objawy uboczne

Co do mojego doświadczenia z Escapelle - mam chyba dość silny organizm, gdyż przeszłam to zupełnie dobrze, poza lekkimi bólami brzucha i piersi, oraz 4 dni opóźnionym okresem. Także z czystym sumieniem mogę Wam je polecić, opierając się na swoim doświadczeniu, chociaz widzę, że w wielu przypadkach jest różnie. Życzę powodzenia i pozdrawiam

10

Odp: escapelle - objawy uboczne

Kochane!
ja wzięłam escapelle 9 maja po około 45 godzinach, jednak podczas stosunku mój partner miał pełny wytrysk we mnie i byłam w końcówce dni płodnych, cały czas czekam na efekt, jeżeli chodzi o skutki uboczne to w pierwszym tygodniu po zażyciu pigułki praktycznie nie zauważyłam żadnych zmian w organizmie, wystąpiły bóle głowy i senność, jednak już w drugim tygodniu czułam łamanie w kościach jak na grypę, moje piersi są nabrzmiałe i obolałe, kilka dni odczuwałam dość silne bóle podbrzusza, które było jak napompowane, nie mieściłam się w swoje spodnie, brzuch zmalał po 3 dniach i zaczęły się zawroty głowy raz na jakiś czas i zmęczenie na potęgę, nie wystąpiło u mnie żadne krwawienie, po 10 dniach pojawiła się bezwonna wodnista wydzielina. Dzisiaj mija 10 dni, jak tylko dostanę okres napiszę Wam. Trzymajcie się! :*

11

Odp: escapelle - objawy uboczne

siemka smile ja tez zazyłam tabletke escapelle w 50 godzinie od stosunku.. na poczatku ne miałam zadnych objawow normalna i lekko zmeczona ale dis jest 4 dzień od zazycia i czuje sie fatalnie z jesnej strony jestem happy na maxa zaraz potem z błahego powodu wpdam w jakies doły .. dziwne to dla mnie uczucie czekam na to zbawienne krwawienie ale poza upławami lekko ciemnawymi nic mi sie nie dzieje...ile dni po zazyciu tej wrednej tabletki te dziwne objawy sie beda utzrymywać?? prosze nie piszcie mi jakichs głupot jak niektóre fora pytam zupełnie serio i jeszce jedno kolezanka mowiła ze jesli po tej tabletce wystapi jakiekolwiek krwawienie przed miesiaczkwe to oznaka ze było sie w ciązy.. czy to prawda??? pozdrawiam:)

12

Odp: escapelle - objawy uboczne

p.s. http://www.youtube.com/watch?v=w42c2XWr-P0  - słyszycie 'escapelle'? wink

13

Odp: escapelle - objawy uboczne

Drogie netkobitki
zażyłam escapelle ok 30 godzin po stosunku, i mam nadzieję że będzie dobrze...tak na wszelki wypadek, w chwili stosunku byłam w 4 dniu cyklu, tuż po miesiączce, ale absolutnie nie mogę sobie pozwolić na nić, bo był to dość przypadkowy seks, bez zabezpieczenia...generalnie to nic mi nie jest, może jakaś troszkę osłabiona jestem, lekko boli mnie brzuch, właśnie minęły dwie doby od zażycia tabletki...

14

Odp: escapelle - objawy uboczne

Dorien - sprawa zakonczyła się pomyślnie?

15

Odp: escapelle - objawy uboczne

Czy pomyślnie to nie wiem, ale chyba będzie dobrze. Nie robiłam jeszcze testu, w najbliższym tygodniu mam zamiar zrobić. Po pigułce, chyba jakieś 5 dni po, miałam krwawienie, no ale to skutek uboczny.

16

Odp: escapelle - objawy uboczne

Daj znać jaki będzie wynik wink

17

Odp: escapelle - objawy uboczne

Ja mam podobny problem.. współzylam z moim chlopakiem  i pekla nam gumka, bylam u ginekologa i pow ze plemniki bardzo szybko u mnie dzialaja, ze ja i moj chlopak jestesmy bardzo płodni. Powiedział jeszcze ze mamy isc sie modlic zeby nie bylo ciązy. Zapisał mi escapelle Wziełam ja po 12 godzinach. mialam krwawienie po 6 dniach czy to jest możliwe zebym byla w ciązy? mam teraz aktualnie bialy gesty śluz.. szczerze chciałabym tą ciąże i czasem żałuje ze wzielam ta tabletke..

18

Odp: escapelle - objawy uboczne
dorieen napisał/a:

Drogie netkobitki
zażyłam escapelle ok 30 godzin po stosunku, i mam nadzieję że będzie dobrze...tak na wszelki wypadek, w chwili stosunku byłam w 4 dniu cyklu, tuż po miesiączce, ale absolutnie nie mogę sobie pozwolić na nić, bo był to dość przypadkowy seks, bez zabezpieczenia...generalnie to nic mi nie jest, może jakaś troszkę osłabiona jestem, lekko boli mnie brzuch, właśnie minęły dwie doby od zażycia tabletki...

Skoro sex przypadkowy i na dodatek bez zabezpieczenia to radziłabym zrobić sobie jeszcze test na HIV.

19

Odp: escapelle - objawy uboczne

Dziewczyny, bardzo proszę o odpowiedź. Siedem godzin temu zażyłam tabletkę escapelle i nie mam żadnych dolegliwości. Czuję się tak jak zwykle, a czytałam że taka dawka hormonów powoduje złe samopoczucie. Czy to normalne że ja nie mam żadnych dolegliwości?

20

Odp: escapelle - objawy uboczne

Jak najbardziej normalne. Nie masz się czym przejmować. Też nigdy nie miałam dolegliwości po takim specyfiku. Aczkolwiek jakieś odchylenia zapewne Ci się pojawią, np szybciej lub później niż zwykle pojawi się okres.

21

Odp: escapelle - objawy uboczne

"vingga" dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie smile

22

Odp: escapelle - objawy uboczne

Po tabletce "72 po" mogą wystąpić skutki uboczne ale nie muszą... Możliwe, że nawet nie odczujesz że Twój organizm przyjął tak dużą dawkę hormonów wink

23

Odp: escapelle - objawy uboczne

Czesc kobitki:))
a czy lekarz moze odmówić wypisania recepty na escapelle?
Dzieki z góry za odpowiedz smile

24

Odp: escapelle - objawy uboczne

mandarynka, zależy. Jeśli lekarz uzna, że sytuacja nie wymaga brania escapelle, to może odmówić wypisania takiej recepty, Zdarzaja się takie dziewcyny panikary które mimo prawidłowego zabezpieczenia, z którym nic się nie stało boją się, że moga wpaść i przez to chcą faszerować się dodatkowymi hormonami, anie ma co ukrywać, że ginekolog w takiej sytuacji raczej nie przepisze tabletki PO.

25

Odp: escapelle - objawy uboczne
mandarynka21 napisał/a:

Czesc kobitki:))
a czy lekarz moze odmówić wypisania recepty na escapelle?
Dzieki z góry za odpowiedz smile

O jednym takim powodzie jaki może mieć lekarz, żeby nie wypisać recepty właśnie utworzyłam wątek. smile

26

Odp: escapelle - objawy uboczne
Mika09 napisał/a:

mandarynka, zależy. Jeśli lekarz uzna, że sytuacja nie wymaga brania escapelle, to może odmówić wypisania takiej recepty, Zdarzaja się takie dziewcyny panikary które mimo prawidłowego zabezpieczenia, z którym nic się nie stało boją się, że moga wpaść i przez to chcą faszerować się dodatkowymi hormonami, anie ma co ukrywać, że ginekolog w takiej sytuacji raczej nie przepisze tabletki PO.

no dobra a jesli uzna ze ja panikuje a potem w wyniku tego zdarzenia dojdzie do tego ze zajde w ciaze i urodze to nie bedzie zadnych konsekwencji?
Mimo, ze sie zabezpieczam to wiadomo, ze czasami moze sie gumka zsunac albo peknie i wtedy taki lekarz musi znac te wszystkie szczególy?

27 Ostatnio edytowany przez vinnga (2011-06-30 22:28:49)

Odp: escapelle - objawy uboczne
mandarynka21 napisał/a:
Mika09 napisał/a:

mandarynka, zależy. Jeśli lekarz uzna, że sytuacja nie wymaga brania escapelle, to może odmówić wypisania takiej recepty, Zdarzaja się takie dziewcyny panikary które mimo prawidłowego zabezpieczenia, z którym nic się nie stało boją się, że moga wpaść i przez to chcą faszerować się dodatkowymi hormonami, anie ma co ukrywać, że ginekolog w takiej sytuacji raczej nie przepisze tabletki PO.

no dobra a jesli uzna ze ja panikuje a potem w wyniku tego zdarzenia dojdzie do tego ze zajde w ciaze i urodze to nie bedzie zadnych konsekwencji?
Mimo, ze sie zabezpieczam to wiadomo, ze czasami moze sie gumka zsunac albo peknie i wtedy taki lekarz musi znac te wszystkie szczególy?

Nie będzie miał konsekwencji, ma prawo do odmówienia czegoś co jest "wbrew jego sumieniu" i co "nie przyczynia się do ratowania życia". Niestety, rzeczywistość jest taka, że często spotykamy się z czystą złośliwością ze strony lekarzy (nie mówię tu o przypadkach, kiedy fakrtycznie istnieją przeciwwskazania zdrowotne do wzięcia escapelle), nieraz słyszałam o sytuacjach, kiedy kategorycznie odmawiano wypisania recepty, a gdy pojawiało się hasło "prywatnie" śpiewka się zmieniała. Dlatego warto mieć sprawdzony gabinet do którego w razie czego zawsze można ze spokojem się zgłosić. Dobrzy i zaufani lekarze znajdują się na spam - ja np stamtąd znalazłam swojego, do którego chodzę od roku

28

Odp: escapelle - objawy uboczne

Zawsze można poprosić własnego sprawdzonego ginekologa o przepisanie tabletki. Przy okazji rutynowej wizyty. Receptę wykupić i mieć w szufladzie na wszelki wypadek. Czas przydatności toto ma ze 3 lata. A w potrzebie oszczędza się czas, nerwy i pieniądze na prywatną wizytę...

29

Odp: escapelle - objawy uboczne

o-tóż-to! smile Szkoda, że tak mało ludzi o tym myśli. Ja tak właśnie zrobiłam po ostatniej stresogennej bieganinie i teraz Escapelle spoczywa w moim portfelu czekając na ewentualny alarm, do którego oczywiście nie mam zamiaru jak najdłużej dopuścić

30

Odp: escapelle - objawy uboczne

mandarynka21, jeśli zabezpieczenie by zawiodło, pękła gumka itp to lekarz wtedy powinien przepsiac tabletke PO i nie powino byc z tym problemu. Jeśli natomiast nic się nie stało z gumką, tabletka nie została pominięta, to taki ginekolog moze odmowic wypisania recepty. vinnga też dała dobrą propozycję tylko tez nie wszyscy lekarze chcą się na to godzić. Jakby nie bylo to jest końska dawka hormonów. To wszystko zalezy od lekarza, jesli jest on zaufany, chodzisz do niego od kilku lat, ufasz mu, to mozesz spytac się czy na wszelki wypadek nie moglby Ci wypisac tabletki takiej smile

31

Odp: escapelle - objawy uboczne

Mika09 wielkie dzieki za odpowiedz:)
Wychodzi na to ,ze jak wszystko w naszym kraju trzeba robic "sposobem".
A korzystaliście kiedyś z tych lekarzy i aptek na wpadce.pl? Ciekawe czy sa to jakies sprawdzone źródła w razie czego czy tylko jakas wspołpraca marketingowa

32

Odp: escapelle - objawy uboczne
mandarynka21 napisał/a:

Mika09 wielkie dzieki za odpowiedz:)
Wychodzi na to ,ze jak wszystko w naszym kraju trzeba robic "sposobem".
A korzystaliście kiedyś z tych lekarzy i aptek na wpadce.pl? Ciekawe czy sa to jakies sprawdzone źródła w razie czego czy tylko jakas wspołpraca marketingowa

nie wydaje mi się, bo ja swojego lekarza, do którego chodzę już spory czas mam właśnie stamtąd wink Wybór lekarza to jednak ważna sprawa, a ja akurat trafiłam bardzo dobrze. Co do aptek to nie wiem, ale generalnie chyba nie jest jakoś bardzo ciężko z dostępnością w nich Escapelle?

33

Odp: escapelle - objawy uboczne

ja własnie nie wiem jak jest z dostepnoscia tych tabletek w aptekach, troche głupio nawet isc i sie pytac o to, chyba ,ze sie trafi na jakas młoda pana magister hehe:P
Dosyc sporo po całej Polsce na tej mapce zwpadki jest pokazanych tych aptek i lekarzy wiec musi to w sumie spoko działac ale nie jest to jakas liczba która zawrociła by w głowie.
Hanybany mowisz o swoim ginekologu czy o zwykłym lekarzu?
Bo ciekawe czy takie tabletki moze tylko ginekolog przepisac jak to jest ?

34

Odp: escapelle - objawy uboczne

No ja właśnie o dziwo miałam problem ze znalezieniem apteki, w której takie tabletki są dostępne. Młoda pani w aptece zmierzyła mnie wzrokiem i oznajmiła, że nie prowadzą tego typu lekarstw, dopiero w trzeciej aptece dostałam tabletkę. Efekty uboczne są widoczne u mnie straszliwe, czuję się zmęczona, mam zapuchnięte oczy, bolą mnie piersi, dostałam też krwawienia, liczyłam że to okres ale skończył się po paru godzinach. Umówiłam się na wizytę u ginekologa i może coś zaradzi, bo widać to była dla mnie za duża dawka hormonów...

35

Odp: escapelle - objawy uboczne

Ja nie mam zadnych skutków ubocznych. tabletke wzielam tydzien temu i nic sie  nie wydazylo

36 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-07-18 18:51:08)

Odp: escapelle - objawy uboczne

Nie u każdego Escapelle może wywoływać skutki uboczne. `Polecam poczytać sobie stronę SPAM, tak jest wiele informacji na temat tej metody - o składzie tabletek, działaniu, skutkach... Najważniejsze to żeby wiedzieć że ona w ogóle istnieje, bo nigdy nie wiadomo kiedy może okazać sie przydatna...

37

Odp: escapelle - objawy uboczne

Mówię o ginekologu, bo chyba tych tylko można znaleść na wpadka.pl, ale generalnie z tego co słyszałam może ją niby przepisać każdy lekarz, nawet doszły mnie słuchy o weterynarzu... Jednak skoro ginekolodzy robią z często z tego problem, nie liczyłabym na wielką przychylność w przypadku innych specjalistów

Odp: escapelle - objawy uboczne

tabletki  może przepisac każdy lekarz, nie tylko ginekolog

39 Ostatnio edytowany przez Pauluss00 (2011-08-02 01:21:05)

Odp: escapelle - objawy uboczne

Cześć dziewczyny !
Uprawiałam seks z chłopakiem, pękła nam prezerwatywa wziełam  escapelle po 6 godzinach. Miałam wtedy dni niepłodne. Nie miałam żadnych skutów zażycia tabletki, okres dostałam normalnie. Teraz dostałam okres po 3 tygodniach. Wcześniej czytałam, że jeżeli miałam dni niepłodne i wziełam tabletke to nie ma opcji na ciąże jednak przez 'przyspieszony' okres troche się przestraszyłam.Czy ta ogromna dawka hormonów które zawdzięczam escapalle nadal działa? Jest szansa na ciąże sad? Musze dodac, że ostatnio zmieniłam tryb życia (teraz pracuje, wcześniej była szkoła).

40

Odp: escapelle - objawy uboczne
Mili_89 napisał/a:

Kochane!
ja wzięłam escapelle 9 maja po około 45 godzinach, jednak podczas stosunku mój partner miał pełny wytrysk we mnie i byłam w końcówce dni płodnych, cały czas czekam na efekt, jeżeli chodzi o skutki uboczne to w pierwszym tygodniu po zażyciu pigułki praktycznie nie zauważyłam żadnych zmian w organizmie, wystąpiły bóle głowy i senność, jednak już w drugim tygodniu czułam łamanie w kościach jak na grypę, moje piersi są nabrzmiałe i obolałe, kilka dni odczuwałam dość silne bóle podbrzusza, które było jak napompowane, nie mieściłam się w swoje spodnie, brzuch zmalał po 3 dniach i zaczęły się zawroty głowy raz na jakiś czas i zmęczenie na potęgę, nie wystąpiło u mnie żadne krwawienie, po 10 dniach pojawiła się bezwonna wodnista wydzielina. Dzisiaj mija 10 dni, jak tylko dostanę okres napiszę Wam. Trzymajcie się! :*

Hej
i jak dostałaś miesiączkę?
mam dokladnie te same objawy co ty , tyle ze wzielam Postinor ( nie duo) a jedna tabletke 1500, wzielam po 65 godzinach. Dzisiaj powinnam dostac okres. Przez jakis czas czulam sie napuchnieta teraz przeszło , pojawiła się wodnista wydzielina brzuch zmalał..hm Powiedz jak potoczyła sie twoja wpadka?

41

Odp: escapelle - objawy uboczne

jak myslicie jesli wziełam escapelle po 56 godzinach od stosunku przerywanego i po około 3 godzinach wyprózniłam sie w toalecie to czy zadziała???:( dodam ze niemam regularnych cykli....prosze o odpowiedx....;(

42

Odp: escapelle - objawy uboczne

prosze kogos o odpowiedź:(....

43

Odp: escapelle - objawy uboczne

Zadziałą, zadziała.. jakie to wypróżnienie ? Ja specjalnie przed się najadłam żeby w razie skutków ubocznych ( wymiotowanie) wymiotować jedzeniem, a nie zółcią + resztkami tabletki

44

Odp: escapelle - objawy uboczne

Brałam escapelle 3 razy w krotkim odstepie czasowym i 0 objawow ubocznych, poza tym ze przyjelam mega duza dawke hormonow i bylam bardziej senna wink

45 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-08-26 09:29:30)

Odp: escapelle - objawy uboczne

Generalnie po pigułke "po" nie ma poważnych skutków ubocznych bo ta pigułka zawiera tylko pochodną 1 sytetycznego hormonu- progesteronu, a za wszystkie niefajne skutki uboczne, z zakrtzepica i zatorem włącznie odpowiedzialna jest mieszanka tj. klasyczne pigułki z pochodną estrogenu [i tu: etynyloestradiol].

Fragment postu wykasowany ze względu na niezgodność z regulaminem forum oraz polskim prawem

46

Odp: escapelle - objawy uboczne

Witam,
mam pytanie. 2 tygodnie temu wzięłam tabletkę escapelle, nie miałam żadnych objawów, ale po tygodniu pojawiły się krwawienia, na początku dosyć obfite (jak normalny okres- jeśli chodzi o mnie), ale trwa to już tydzień i jest to dosyć naprzemienne tzn. raz krwawienia w ogóle nie ma, bądź jest niewielkie i wystarczy wkładka higieniczna a raz krwawię mocniej. Boję się, że jest to już powód żeby skonsultować się z ginekologiem. Czy któraś z pań miała taką sytuację?

Odp: escapelle - objawy uboczne

witam pogubilam sie stosuje nuvaring wyjelam krążek 8 paxdziernika  okres dostalam 11 paxdziernika 15 powinnam wlozyc ale nie wykupilam recepty 17 pazdziern nadazyla mi sie wpadka obliczylam ze to nie dni plodne i odpuscilam sobie potem 24 powtorka z rozrywki i pobieglam do lekarza zrobil mi usg i przepisal escapelle wzielam po 36 h trzy dni po nabrzmialy mi piersi bol brzucha w dolnej czesci i zabilabym wszystko co na mnie patrzy taka nerwica i jeszcze taki bialy gęsty śluz napiszcie mi co o tym sądzicie

48

Odp: escapelle - objawy uboczne

Goniademko, a na jakiej podstawie Ty sobie wyliczyłaś te dni niepłodne? Nuvaring ma praktycznie takie samo działanie jak tabletki antykoncepcyjne, czyli całkowicie hamuje Twój naturalny cykl. I po zrezygnowaniu z tego krążka nie możesz przewidzieć kiedy będzie miała miejsce pierwsza owulacja. Równie dobrze może to być po kilku dniach, a może też być po 2 miesiącach. Więc zapomnij o liczeniu dni płodnych dopóki nie będziesz miała przynajmniej 3 regularnych cykli!

A to co się z Tobą dzieje teraz to klasyczne objawy po zastosowaniu escapelle. Więc nie masz się czym przejmować.

49

Odp: escapelle - objawy uboczne

vinnga - w zasadzie jakie skutki uboczne escapelle powinny nas naprawdę mocno zaniepokoić?

50

Odp: escapelle - objawy uboczne

Hanybany, to trzeba trochę "na logikę" brać:
Escapelle wpływa na 2 układy: hormonalny i rozrodczy. Więc reakcje ze strony tych układów nie są niepokojące. Chyba, że przybierają jakąś poważną formę. Po zażyciu Escapelle robimy sobie w organizmie taki sztuczny PMS, więc wszystko, co wygląda jak stan przed okresem jest normalne - powiększone, obrzmiałe piersi, pobolewanie brzucha, drażliwość. Mogą pojawić się bóle głowy, nudności, ogólne zmęczenie i rozbicie, niewielkie krwawienie nie będące miesiączką. Tym nie należy się przejmować, tak działa zwiększona dawka hormonów. Niepokojące są wszelkie objawy potencjalnie groźne dla zdrowia i życia: a więc lekkie krwawienie jest normalne, ale jeśli krwawy potop trwa tydzień i nie zamierza się kończyć - coś jest nie tak. Ból głowy może występować, ale jeśli przez kilka dni ból rozrywa Ci czaszkę i uniemożliwia funkcjonowanie - koniecznie do lekarza. Jeśli wymiotujesz jak kot przez trzy dni - do lekarza, chociażby po to, żeby się nie odwodnić. Natychmiastowy alarm powinny podnieść sygnały ze strony układu krążenia i oddechowego: duszności, kołatanie serca, przyspieszone tętno itp. Bóle jakichkolwiek narządów  nie związanych z układem rozrodczym - wątroba, trzustka, żołądek itp również powinny zaniepokoić, jeśli są mocne lub długotrwałe. Lekkie pobolewanie wątroby przez dzień czy dwa może się zdarzyć - przecież to ona rozprawia się z doustną porcją hormonów.

Nie da się jednoznacznie określić, co jest niepokojące, co nie. Należy mieć świadomość, w jaki sposób działają hormony z Escapelle, przeczytać dokładnie ulotkę. Poważne skutki uboczne Escapelle są bardzo rzadkie, te "mało poważne" - bardzo częste.

51

Odp: escapelle - objawy uboczne

Witam. Mam nie mały problem. Musiałam zażyć escapelle, przyjęłam ją myśle dość szybko bo mniej więcej po13h. Wiem, że po tabletce okres może być wcześniej bądź później ale ja już nie daje rady bo okres mi się stanowczo spóźnia(JUŻ 20 DNI). Jestem strzępkiem nerwów  i już nie wiem czy wmawiam sobie ciąże czy faktycznie tak jest. Boję się zrobić test, boję się iść go lekarza, na dodatek mam mdłości tyle, że są one dziwne bo zazwyczaj wtedy gdy jestem głodna albo gdy siedzę i nic nie robię, jak mam zajęcie i nie myślę to i mdłości nie ma. mOże któraś z was miała podobnie i wszystko dobrze się skończył? Poradźcie coś bo niedługo w wariatkowie wyląduje hmm

52

Odp: escapelle - objawy uboczne

Ewelka, Escapelle może być przyczyną tak dużego opóźnienia terminu miesiączki. Równie dobrze przyczyny mogą być inne. Każda kobieta reaguje inaczej. Nic Ci nie da, jak któraś napisze, że też jej się tyle czasu okres spóźniał. Zamiast się denerwować (nerwy też opóźniają okres smile ) - kup ten nieszczęsny test i go zrób. Wtedy będziesz się denerwować tylko przez 3 minuty, a w ten sposób będziesz coraz bardziej panikować do czasu, aż się okres pojawi lub brzuch urośnie. Jeśli jesteś w ciąży (bardzo mało prawdopodobne, ale jednak możliwe) - jest to fakt dokonany i trzeba stawić mu czoło. Uciekanie przed problemem nic tu nie da. Lepiej szybko zakończyć męczarnię i test zrobić. Wtedy będziesz wiedziała, czy masz powody do paniki, czy nie.

53

Odp: escapelle - objawy uboczne

hej. Zrobiłam test, miałam przeczucie, że to ciąża. No i zobaczyłam dwie kreski.  Jestem załamana, tym, że w tym czasie będzie nam bardzo ciężko z drugim dzieckiem. Bo mam już cudownego synka i ma dopiero 10 miesięcy, więc dopiero teraz szukamy mieszkania, ja miałam znaleźć pracę bo jest cięzko a tu drugie dziecko. Chciałam je mieć dopiero jak się wszystko ustabilizuje:(  i na dodatek cholernie boje się porodu, jeszcze nie zapomniałam pierwszego. 32 godziny rodziłam hmm Chciałam się wygadać smile trzymajcie się.

54

Odp: escapelle - objawy uboczne

Hej ja zażyłam Escapelle jakieś 25 godzin po stosunku.Czytałam wcześniej trochę na forum i rzecz jasna ulotkę. I powiem że mój przypadek jest beznadziejny bo 2 dni po mój chłopak zrobił to po raz kolejny, ale nie zażyłam już kolejnej tabletki bałam się w tak krótkim czasie to zrobić. Po 6 dniach dostałam krwawienia i skurcze okropne czułam jakbym rodziła co najmniej, a znam ten ból bo mam już jedno dziecko. Myślałam że minie okłady, gorące kąpiele i nic Nospa nie pomogła miałam dzwonić na pogotowie wystraszyłam się jak diabli. Krwawienie miałam jakieś 5 dni nie wielkie i minęło. Mam wliczy apetyt i od niedawna bóle w podbrzuszu, ogólnie jestem zmęczona okropnie. Nie wiem co mam myśleć czy to skutek uboczny Escapelle czy może to co się wydarzyło po zażyciu, okresu jeszcze nie mam, ale w sumie mam czas jeszcze do okresu. Co sądzicie czy powinnam czekać czy zrobić test bo sama nie wiem??

55

Odp: escapelle - objawy uboczne

Kamka, możliwe, że te dziwne objawy są skutkiem zażycia Escapelle. Możliwe też, że ciąży. Jeśli Ci to spędza sen z powiek - zrób test i będziesz wiedziała na czym stoisz. Ciąża w tym przypadku jest mało prawdopodobna, ale jak widać na przykładzie Ewelki (post nad Twoim) - zdarza się...

Ewelka, jesteś naprawdę wyjątkowym przypadkiem, aczkolwiek nie wiem, czy jest to dla Ciebie pocieszeniem... W każdym razie już jesteś świadoma sytuacji i możesz obmyślać, jak sobie z nią poradzić, zamiast zadręczać się "jestem w ciąży czy nie". Na pewno sobie dacie radę. Może trzeba będzie zmienić niektóre plany, z pewnych rzeczy zrezygnować, ale poradzicie sobie. Uszy do góry smile

56

Odp: escapelle - objawy uboczne

Wszyscy oprócz mnie są zadowoleni smile ja też będę za jakiś czas, tylko muszę się z tą myślą oswoić. Już słyszałam bicie serduszka także nie jest źle. A mój lekarz zaskoczony, też powiedział, że jestem wyjątkowym przypadkiem i że dzidziuś najwyraźniej bardzo chciał być na tym świecie i nic mu w tym nie mogło przeszkodzić tongue Mam nadzieje, że wszystko się ułoży i będzie dobrze smile

57

Odp: escapelle - objawy uboczne

czyli jestes tez niezadowolonaz tego ze bedziesz miala dzidziusia?
Moze poprostu bylo juz za pozno na taka tabletke. Najwieksza skutecznosc ma w ciagu pierwszych 10-12h od stosunku.
Nie zawsze kazdy organizm musi pracowac podrecznikowo

58

Odp: escapelle - objawy uboczne

okurcze, no historia o ciąży pomimo przyjęcia pigułki awaryjnej już  w 13 godzinie (to naprawdę wcześnie) nie jest pocieszająca... Vinnga - mogło coś konkretnego wpłynąć na jej nieskuteczność, czy jest to po prostu kwestia "szczęścia" ?

59

Odp: escapelle - objawy uboczne

Hanybany, ja nie jestem ekspertem smile Po prostu 2 czy 3 razy miałam z tym specyfikiem do czynienia i trochę na ten temat czytałam (i baaardzo dokładnie ulotkę smile ). 13 godzin po stosunku to krótki czas. Powinna zadziałać prawidłowo. Jednak zdarzają się przypadki, kiedy nie działa - tak jak np. tabletki antykoncepcyjne (też prawie 100% pewności, ale ułamek procenta...). Koleżanka Ewelka jest takim rzadkim przypadkiem. "Konkretnie" na skuteczność pigułki wpływają tylko wymioty lub ostra biegunka krótko po zażyciu tabletki. Reszta to pech lub szczęście smile

60

Odp: escapelle - objawy uboczne

Czesc dziewczyny !

PO ok 13 godzinach od wpadki przy pracy (pekła nam gumka") zazylam ecapelle. MOja przygoda była taka ze nie wiedziałam nic o tej tabletce. tylko gdzies tam słyszałam o tej 72 h po stosunku. PO wpadce , rano postanowilam poszperac cos w internecie. Tak wiele dziewczyn pisało ze ja zazyło ze postanowilam ze dla bezpieczenstwa wezme i ja. Tabletka jest dostepna na recepte wiec musialam zmusic sie na wizyte u ginekologa ( był to moj pierwszy raz). Nie wspominam tego zbyt dobrze bo lekarska byla bardzo niedelikatna ale jedyna ktora mogła przyjac mnie naszybko i przepisac tabletki. Mialam o tyle dobrze ze ona sama zapytala czy przyszlam wlasnie po ta tabletke. Opowiedzialam jej co sie stalo , ona zapytala kiedy to bylo. Powiedzilam ze jakies 9 h temu wiec ona mowi :" pewno chce pani zazyc ecapelle". Wypisała mi , jeszcze zbadala  i wyszłam. Obliczałam tez swoje dni płodne i akurat wpadka zdazyla sie w srodku dni płodnych. BYłam zalamana. Wiele naczytałam sie o skutkach ubocznych i bałam sie jednak u mnie nic sie nie pojawiło, mam silny organizm . Zadnego plamienia krwawienia czy jakies boli np piersi. M
Czytalam ze po escpallle jest duze prawdopodobienstwo ze tabletka zadziała. Tak tez zyłam tylko ta myslą. Jednak jak znalalzlam forum na ktorym kobiety wypowiadaja sie jak po escapelle urodzily dzieci nawet wziałszy tabletke do 10 h po stosunku. Załamałam sie . Pamietam do teraz pierwsze zdanie na forum " URODZIŁAM MOJA ESCAPELLOWA Córeczke". To była katastorfa dla mnie . Ciagły stres. Mineło dwa tygodnie od tej wpadki dzisiaj robilam test. Okazal sie dwa razy negatywny. Jutro dla pewnosci zrobie jeszcze test rano . Okresu nie dostalam jeszcze wiem ze po tabl;etce moze sie spoznic. Takze czekam Mam nadzieje ze juz nie dlugo dostane.

ZYcze wam dziewczyny powodzenia i silnych nerwów. Nikomu nie zycze tego co przezyłam ja..

Trzymam za was wszystkie kciuki!

61

Odp: escapelle - objawy uboczne

hej! :)
Iwoonnkkaa, radzę nie stresować się tym co czytasz w necie, bo tylko niepotrzebnie mozesz bardziej opóźnić miesiączkę ;) a w którym dniu cyklu zażyłaś tabletke? i ile juz dokładnie czasu minęło?
Ja wzięłam Escapelle ok 32h po stosunku bez zabezpieczenia (9 dnień cyklu) i miałam trochę skutków ubocznych... po 3dniach wystąpiło krwawienie trwające 3doby (tabletkę tą brałam poraz 5. w przeciągu 3 lat i nigdy wczesniej czegoś takiego nie miałam). Ogólnie byłam strasznie osłabiona, senna całe dnie, miałam zawroty głowy, mroczki, drżało mi całe ciało (nie z zimna), czułam się spięta, choć próbowałam to zwalczyć, ból PRZESZYWAŁ mi głowę od czoła do potylicy.. 2 dni później zaczęłam odczuwać ból w podbrzuszu (coś jak w czasie owulacji).
Dziś jest 33dzień cyklu a okresu brak. 2 albo 3 dni temu kochałam się z facetem i znów skończył we mnie. tym razem tabletki nie brałam bo teoretycznie są dni niepłodne (komórka jajowa przeżywa 2-3 dni po owulacji, a nie sądzę abym miała ją w 26-28 dniu cyklu...).
Czy jest możliwe aby Escapelle opóźniła owulacje aż do tego stopnia?
Na razie się nie stresuje, bo uważam iż to raczej niemożliwe. choć co ja tam wiem.. nie mam wiedzy na temat o ile może opóźnić się okres bądź owu po zażyciu tab., gdyż wcześniej wszystko przebiegało u mnie normalnie i nie przeglądałam żadnych forum ;)
Ale jeśli macie dziewczyny jakieś obiekcje, przypuszczenia to podzielcie się nimi proszę :)

62

Odp: escapelle - objawy uboczne

Witam dziewczyny potrzebuje pomocy: mianowicie w pierwszym dniu płodnym pękła gumka niestety nie mogłam sie nigdzie dostać do lekarza i dopiero 54 godziny po zażyłam escapelle to było 29,11 w dniu 4.12 dostałam krwawienia i do dziś je mam tyle że planowana miesiączka miała się zacząć 15.12 lekarz powiedział że po miesiączce mam przyjsc ale co mam uważać za miesiączke już nie mam sił pomózcie

63

Odp: escapelle - objawy uboczne

Witam moje kochane. nie wiem co mam robić. mam aktualnie 11 cyklu czyli za 3 dni planowo nastąpi owulacja. Dzisiaj podczas spotkania z partnerem nie doszło do penetracji, ale doszło do wytrysku na zewnątrz. Powinnam jutro z rana udać sie po recepte na Escapellke czy nie ma takiej konieczności? co sądzicie?

64

Odp: escapelle - objawy uboczne

Witam.
Podczas wakacji( w sierpniu) byłam zmuszona wziąć escapelle. Miałaś jakieś objawy uboczne po niej, ale okres normalnie się pojawił. Zazwyczaj miałam nieregularny okres, lecz o dziwo po tej tabletce miałam regularny cykl. Jednak w listopadzie nie pojawił się okres. 2 grudnia pojawiały się "plamienia". Myślałam, że może to przez stres i, że wszystko wróci do normy. Stres minął, a ja nadal nie mam okresu. Czy może to być wina escapelle nawet po takim okresie? Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam :*

65

Odp: escapelle - objawy uboczne

Witajcie!
Mam problem. Ostatnio mialam nieregularne miesiączki. Współżyłam ze swoim chłopakiem bez gumki , obawiałam się ze zajdę w ciąże. Wziełam tabletkę "72 po" i przez pierwsze dwa tygodnie nic mi nie bylo. Po tych dwóch tygodniach znów wspołzyłam ale juz z prezerwatywą. Dwa dni po wspołzyciu dostałam mdlości, zawroty głowy i miałam tak przez kolejne dwa tygodnie. Miesiączka spóźnia mi się juz 5 dni i nie wiem czy jestem w ciąży czy to tylko przez tą tabletkę. Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam

Posty [ 1 do 65 z 185 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » escapelle - objawy uboczne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024