Czy rozsadnie bedzie zostawic 3 letnie dziecko i jechac za granice? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Czy rozsadnie bedzie zostawic 3 letnie dziecko i jechac za granice?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Czy rozsadnie bedzie zostawic 3 letnie dziecko i jechac za granice?

hej.
Szukam porady ponieważ mam okazje wyjechac tyko na2 miesiace do pracy za granica . Ale także mam 3 letniego synka którego musiałabym zostawic z jego tata( moim mężem) i z dziadkami. Boje sie jak on to zniesie. Prosze o jakies porady , nawet te z życia wzięte. pozdrawiam smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy rozsadnie bedzie zostawic 3 letnie dziecko i jechac za granice?

Takie małe dziecko będzie to bardzo przeżywać, o ile nie masz jakiejś podbramkowej sytuacji to bym nie jechała. Ale wiadomo, w życiu różnie jest.

~*~*~*~

3

Będzie to pamiętać jak dorośnie. Na pewno będzie tęsknić i za Tobą płakać. Gdybym nie była przyparta do muru to bym nie jechała. Dziecko najważniejsze, tym bardziej takie małe.

Dwie ważne w moim życiu daty:
30.08.2013
31.03.2016

4

Jeśli dziecko ma dobry kontakt z tatą i dziadkami to pojechałabym bez wahania.
Nie, 3-letnie dziecko nie będzie pamiętało, że mama wyjechała na 2 miesiące. Chyba, że będzie to dla niego traumatycznym przeżyciem. Dlatego dużo zalezy od relacji z osobami, z którymi ma zostać.

5

Mój ex wyjechał za granicę kiedy młoda miała niewiele mniej. Takie małe dziecko przezywa to przez tydzień, może dwa. Po kilku tygodniach od rozłąki, kiedy znów będziecie razem nie będzie nic pamiętać.

Lepiej by było jednak gdybyś go stopniowo przyzwyczajała, że nie zawsze jesteś, ale wracasz smile Najpierw go zostaw na dzien, trzy dni bez ciebie, żeby nie było to dla niego totalną nowością.

6

Jakbyś powiedziała, ze chcesz jechać na pół roku czy rok to bym była przeciw. Ale dwa miesiące to nie długi okres. Jedź śmiało. Tylko niech się z tego nie zrobi o wiele wiele wiecej; )
Takie małe dziecko szybko zapomina. Też tak miałam w wieku 3 lat. Tylko pewnie Ty to bardziej przeżyjesz, bo jak wrócisz to sie okaze, ze dziecko od Ciebie się chwilowo "odzwyczailo".

7

Nieprawdą jest, że 3-letnie dziecko nie będzie nic pamiętało.

Nie wiem, jak mocną masz relację z dzieckiem, jakie dziecko ma relacje z ojcem.

Ja mam w domu dwulatka i wyjechałam tylko raz na tydzień. To była tragedia, syn ciągle płakał i nie chciał jeść.
Także na Twoim miejscu nie jechałabym. Dla 3-latka 2 miesiące to b. długo.

8

No ale przecież tu nie chodzi o to, że nie będzie pamiętać matki, kiedy ta wyjedzie. To, że będzie płakać po wyjeździe to oczywiste. Większość dzieci przezywa traumę kiedy je matka pierwszy raz w przedszkolu zostawia, czy z dziadkami na weekend. Ale miesiąc po tym wydarzeniu wylatuje im to z głowy. A po roku zupełnie nie będzie pamiętać tego faktu.

9

DZiekuje bardzo za te wszystkie rady smile Starałam sie mu to wytłumaczyc ale wiadomo jak to z tłumaczeniem takich zeczy bywa. Napewno sie wiecej niz 2 miesiace nie zrobi, A synek ma bardzo dobry kontakt z babcia bo często zostawał poniewaz pracowałam troche tu i tam w ostatnim czasie. Mąż też bracuje ale tu na miejscu i zawsze popoudniami bd w domu. Pamiętać az tak nie bd poniewaz sama bylam kiedys w takiej sytuacji to mnie rodzice zostawili na 3 miesiace ale jak wrocili to bylo ok( tak mowią). Sytuacja własnie jest taka ze te pieniadze sa nam bardzo potrzebne. pozdrawiam

10

Chcesz rozmawiać z 3letnim dzieckiem  o trudnej sytuacji finansowej i konieczności wyjazdu ??? powodzenia.

11

Nie chodzilo mi o rozmawianie na taki temat. tylko starałam sie mu wytlumaczyc ze mnie dlużej nie bedzie ale ze  wroce i juz z nim bede ;-)

12

Kiedy byłam dzieckiem pojechałam z rodzicami nad morze na dwa tygodnie. Półtoraroczny brat został z babcią i dziadkiem. Przez cały czas, kiedy babcia zabierała go do ogródka siedział w rogu piaskownicy smutny, ze zwieszoną głową i patrzył w piasek. W domu był kompletnie apatyczny, nie chciał jeść, patrzył w ścianę, nie bawił się. Babcia martwiła się, że mógł się cofnąć w rozwoju, bo tak to wyglądało, tak dużą traumą było rozstanie z mamą na krótki czas. Kiedy wróciliśmy, to był taki jeszcze przez przeszło tydzień. Pamięta o tym do tej pory, choć minęło ponad 30 lat, a był bardzo mały przecież. I chyba dalej ma żal, wspomina to jako kompletną traumę, panikę, lęk, poczucie pustki i odrzucenia, destabilizację świata. Ale oczywiście każde dziecko jest inne. Niemniej - ja bym swojego nie zostawiła na tak długo. Pamiętam co się działo z bratem, nie chcę powtórki z rozrywki i nie chcę robić eksperymentów emocjonalnych na własnym dziecku.

13

Napisałam że będzie o tym pamiętać ponieważ również znam taki przypadek. Moja mama jak siostra była mała wyjechała na msc do taty za granicę, który tam pracował. Pamięta o tym do dzisiaj a jest dorosła. Była mniej więcej w tym samym wieku.
Po mimo dobrych relacji z babcią/tatą nie przewidzisz jak dziecko zareaguje i czy nie będzie dla niego taka rozłąka traumą.
Dobre relacje z innymi matki nie zastąpią.

Iceni wyjazd ojca a matki to dwie różne rzeczy, zazwyczaj to z matką dziecko jest mocnej związane emocjonalnie.

Dwie ważne w moim życiu daty:
30.08.2013
31.03.2016

14

Oboje sa w tym wieku dla dziecka ogromnymi autorytetami, mój tata też często wyjezdzał w celach zarobkowych nawet na kilka miesiecy i to sie pamieta - tyle, że po prostu nie było innego wyjścia bo sytuacja finansowa była b. zła. Niestety nie kazdy ma komfort pracy na miejscu i spedzania czasu z dzieckiem, a 2 miesieczne rozstanie lepsze jest niz bieda.

~*~*~*~

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Czy rozsadnie bedzie zostawic 3 letnie dziecko i jechac za granice?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018