Podłogi 3D - hit czy kicz? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Podłogi 3D - hit czy kicz?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Podłogi 3D - hit czy kicz?

W niektórych krajach świata bardzo popularne są podłogi, które obecnie zaczynają podbijać również Polskę. Mowa o podłogach 3D ? trójwymiarowych, kolorowych, niezwykłych.

Ta technika do tej pory stosowana była tylko w centrach handlowych i innego rodzaju budynkach użyteczności publicznej, ale to się zmienia ? tego typu podłogi pojawiają się również w prywatnych domach. Co prawda zastosowanie mogą znaleźć w każdym pomieszczeniu, ale chyba największym powodzeniem cieszą się w łazienkach. 

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie? Uważacie, że to hit czy kicz? Chcielibyście mieć takie cudo w swoim domu?

http://puu.sh/kypxt/5ff56e0894.jpg     http://puu.sh/i94Dt/ea64d7ee35.jpg      http://puu.sh/i94L7/ed294e60c3.jpg 

http://puu.sh/i94Hq/c1e7b090da.jpg     http://puu.sh/i94Pv/d569104ef0.jpg      http://puu.sh/i95oB/6100db8a42.jpg

(źródło: serwis podaj.TO)

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?

Podłogi trójwymiarowe są ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy uwielbiają niezwykłość.  Poza tym są ciepłe i bogate kolorystycznie. W łazience można stąpać po wiosennej łące albo po morskiej wodzie, przez którą widać piasek i muszle. Zwodząc zmysły dodają wnętrzom kilka klimatycznych  perełek. Myślę, że mogą być frajdą dla dzieciaków, rozbudzając ich wyobraźnię. Z drugiej strony mogłyby się szybko znudzić. Hmm... Wodospad w sypialni? Wolałabym  na ścianie, jeśli już. Takich podłóg nie chciałabym mieć w domu. Chyba, że zamieniam pomieszczenie w palmiarnię lub kolekcjonuję rybki w akwariach.

3

Jak dla mnie kicz, zle bym sie czula w swoim domu gdybym miala taka podloge, nie lubie takich podlog ani fototapet na scianach

4

Summerka napisał/a:

Z drugiej strony mogłyby się szybko znudzić.

No właśnie, pomijając fakt, że w swoim własnym mieszkaniu w ogóle nie chciałabym mieć takiej podłogi, to chyba tego znudzenia mogłabym obawiać się najbardziej. Mnie niezwykle szybko nudzą się kolory na ścianach, meble, a nawet zwykłe firanki, a co dopiero mówić o tak charakterystycznych wykończeniach. Zdecydowanie wolę neutralne rozwiązania, kiedy wystarczy zmienić kilka detali i/lub dodać jakiś kolor, aby nadać wnętrzu nowego klimatu.
W każdym razie o ile w centrach handlowych albo innego typu budynkach użyteczności publicznej, to może być ciekawy element wystroju, to w mieszkaniach wydaje mi się kiczem, nawet jeśli - nie przeczę - dosyć efektownym.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

5 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2015-06-03 18:31:09)

Gdzieś kiedyś chyba w Internecie takie widziałam i jak się przeprowadzę od rodziców, to bardzo chcę mieć taką podłogę w łazience smile Mnie się akurat bardzo podobają, myślę, że mi się nie znudzi smile Najbardziej te z delfinem i wodą morską, bo nawiązują ogólnie do tego, że to jest łazienka i woda i są moim zdaniem przepiękne, ja sobie bardzo chętnie kiedyś jak się przeprowadzę coś takiego zrobię smile Także w moim guście jak najbardziej smile Wiadomo, niektórzy lubią pewne elementy w mieszkaniu subtelniejsze, to może nie być wtedy dla nich jak piszesz Olinko i ja czasem też lubię subtelniejsze, ale tutaj akurat podoba mi się taki mocny element w łazience na podłodze i zdecydowanie kiedyś bardzo chętnie takie coś zrobię smile Dla niektórych kicz, a dla mnie świetnie to wygląda i po prostu podoba mi się. Za to inne pokoje bym miała bardziej neutralne, bez tego już, abo do pokoi mniej, by mi pasowało chyba, w pokojach wolę bez, le w łazience jak najbardziej mi to odpowiada i kiedyś to zrobię jak pisałam.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

6

Chętnie mogę na taką podłogę popatrzeć u kogoś i się pozachwycać, ale sama bym nie chciała. Męczyłaby mi oczy, gdybym musiała codziennie ją oglądać. Moje morskie ściany w łazience są mniej nachalne, a do tego odprężają i też przywodzą mi na myśl ocean, wakacje i relaks. big_smile

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

7

Olinka napisał/a:
Summerka napisał/a:

Z drugiej strony mogłyby się szybko znudzić.

No właśnie, pomijając fakt, że w swoim własnym mieszkaniu w ogóle nie chciałabym mieć takiej podłogi, to chyba tego znudzenia mogłabym obawiać się najbardziej. Mnie niezwykle szybko nudzą się kolory na ścianach, meble, a nawet zwykłe firanki, a co dopiero mówić o tak charakterystycznych wykończeniach. Zdecydowanie wolę neutralne rozwiązania, kiedy wystarczy zmienić kilka detali i/lub dodać jakiś kolor, aby nadać wnętrzu nowego klimatu.
W każdym razie o ile w centrach handlowych albo innego typu budynkach użyteczności publicznej, to może być ciekawy element wystroju, to w mieszkaniach wydaje mi się kiczem, nawet jeśli - nie przeczę - dosyć efektownym.

Olinko widziałam w galerii handlowej taki kwadracik trójwymiarowej podłogi imitujący oczko wodne. Na to nałożyły się migające na "wodzie" światełka. Wszystkie dzieciaki tam się garnęły i każdy chciał się przekonać czy woda jest prawdziwa:) Pewnie w domu byłaby to doskonałe miejsce zabawy dla kota:)  W niewielkiej przestrzeni zapewne nie wyglądałaby zbyt dobrze, nadmiernie rozpraszając.

8 Ostatnio edytowany przez Olinka (2018-02-02 13:39:24)

Mi się nawet to podoba, nie zawsze trzeba mieć obrazem, który znajdziemy w internecie, tylko można znaleźć coś swojego. Mnie bardziej interesuje trwałość i sposób mycia - żeby nie było widać smug. Mimo wszystko i tak muszę przyznać, że ostatnio coraz bardziej ciekawi mnie ten temat. Posadzki żywiczne mają coś w sobie. To nie będą standardowe panele, czy gumoleum. Wreszcie można ciekawie skomponować każdą część domu. Bo trzeba się bardziej postarać żeby dopasować podłogę, kolor mebli, ścina dodatków - dla mnie to niesamowita inspiracja. Narazie przeglądam wzory, żeby wybrać coś najbardziej odpowiedniego. Z chęcią poczytam o jakiś ewentualnych minusach inwestycji, żeby dowiedzieć się czegoś więcej.

-----------------
Post został edytowany z powodu naruszenia Regulaminu Forum - przekierowanie do komercyjnej strony.

9

W łazience może bym się na coś takiego skusiła, bo efekt jest rzeczywiście niesamowity, ale w pozostałych częściach mieszkania wolę mieć jednak klasyczne podłogi.

10

Nataliii89 napisał/a:

W łazience może bym się na coś takiego skusiła, bo efekt jest rzeczywiście niesamowity, ale w pozostałych częściach mieszkania wolę mieć jednak klasyczne podłogi.

Ja też jedynie w łazience taką wodę morską może bym się skusił. Choć znając żonę to wybiłaby mi z głowy taki pomysł big_smile Ale generalnie jest to kicz. No i efekt jest przeważnie tylko wtedy jak patrzysz na podłogę z jednego miejsca.

11

Straszny kicz moim zdaniem.

klamka kwadratowa [nieregulaminowy link - usunięty przez moderatora]

12

Ja jestem ciekawa jak takie podlogi prezentują się na żywo, na zdjeciu moze i robią wrażenie, ale wydaje mi się, że w rzeczywistości nie ma takiego efektu wow.

13

Kit na maksa, to wszystko jest kwestia odpowiedniej perspektywy, tak to wygląda jka rozlana farba

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Podłogi 3D - hit czy kicz?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018