samotna z dzieckiem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » samotna z dzieckiem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

Temat: samotna z dzieckiem

Witam bardzo serdecznie. w kwietniu tego roku mój mąż porzucił mnie i dziecko. zostałam sama, nie mogę znaleźć pracy. jestem tak załamana że nie moge poradzić sobie sama z sobą sad potrzebuje pomocy

złamana przez życie
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: samotna z dzieckiem

ja mogę ci pomóc po przez rozmowę jeżeli o taką pomoc ci chodzi to służę taką pomocą

3

tak właśnie o taką pomoc mi chodzi. nie potrafie się odnaleźć w nowej sytuacji. mieszkam w małej miejscowości i niestety mój mąż w tej samej. Teściowie nie dają mi tu żyć. Ciężko jest słuchać nowych wymyślanych wiadomości o swojej o sobie. dziecko tęskni do ojca a on nawet się nią nie zainteresuje. przyjedzie czasami i to wszystko. proszę o rade co mam robić????

złamana przez życie

4

Zostawił Cie i nie licz na to, ze on bedzie dbał o dziecko tak jak Ty. Wiem jest cięzko, jestes sama, i nie masz dnia o tym nie myslec, a ciezko jest poprostu wstac i ogarnać sie. Podnies głowe i isc do przodu, ale bedzie jeszcze dobrze. jak masz na tyle siły opowiedz swoja historię co sie stało ze zostałas sama, jesli to boli to nie pisz, zrozumie. Ile Twoje dziecko ma lat, miesiecy?

5

Możesz złożyć wniosek o alimenty, przynajmniej pomoc finansową dostaniesz , a gadaniem teściów się nie przejmuj, skoro mają czelność obgadywać samotną matkę z dzieckiem to znaczy, że nie są warci aby nawet o nich myśleć:)

Przyjaciel nie zawsze jest w stanie Cię podnieść, ale za to nie pozwoli Ci upaść...

6

o alimenty musisz się starać bo nie masz pracy.Jest ciężko ci i długo jeszcze będzie .Wiesz co ja jak mam problem i jestem załamana to zaczynam myśleć o ludziach ,którzy maja jeszcze gorzej .o wielu nawet czytałam tutaj .np.kobieta której mąż pije a ona ma ośmioro dzieci mąż w niczym jej nie pomaga i nie daje pieniędzy ,a ile jest rodzin gdy dowiadują się że dziecko lub jedno z nich jest śmiertelnie chore i zostało mu kilka tygodni.miesięcy .taka sytuacja jest o wiele gorsza a czasem bez rozwiązania .jak matka ma wytłumaczyć swoim dzieciom że jest chora i niedługo umrze że zostaną same .Tobie też jest ciężko ,rozumiem ale jesteś zdrowa a reszta się ułoży to nie koniec świata co na to poradzimy ,że tak bywa w życiu .musisz się trzymać.powodzenia.

7

znaliśmy się krótko, bo po pół roku znajomości ja zaszłam z ciąże. czysta wpadka z jego strony z mojej nie bo chciałam mieć dziecko. tylko że wtedy myślałam że jak to mówi przysłowie "Złapałam byka za rogi" smile teraz juz wiem że tak nie było. na początku byliśmy szczęśliwi. wszystko szło gładko. wspólne wyjazdy, rozmowy. Ale kiedy pojawiło się dziecko wszystko się zmieniło. mimo że mieliśmy z kim zostawić dziecko, to mąż nie chciał żebym ja z nim wychodziła. Być może chodziło o moje gabaryty po samym porodzie. powoli się ode mnie odsuwał. moja mama bez przerwy siedziała z naszą córką bo my w dzień pracowaliśmy a wieczorem ja się uczyłam a mój mąż się bawił. naprzeciwko nas jest bar także nie miał daleko. Teściowie zawsze nie mogli na mnie patrzeć. nawet na chrzciny córki nie przyszli. co mąż skomentował że to moja wina. tak od roku przed rozstaniem było coraz gorzej. zawsze był problem z pieniędzmi bo on, jako "głowa rodziny" trzymał kase. nie dawał mi pieniędzy więc utrzymywałam dom ze swojej renty (mam rodzinna bo się ucze a mój tata nie żyje), ale także z dochodów mojej mamy. czego ona nie bardzo rozumiała bo przecież pracujemy i ja ciągle nie mam pieniędzy. najgorsza była ubiegła Wigilia. Ja przygotowałam całą wieczerze bo mi nic teściowa nie mówiła żebyśmy przyjechali, a on wieczorem zaczął się ubierac. na pytanie dokąd się wybiera odp że do rodziców, i żebyśmy my też się ubierały. ja oczywiście powiedziałam że mnie tam nikkt nie zapraszał. na co mój mąż odpowiedział że nie jestem wielką osobistością żeby mnie musieli zapraszać. Wstał i pojechał. ja zostałam sama w domu z dzieckiem. pare miesięcy po tym oskarżył mnie że kradne mu pieniądze (chodziło mu o te które wzięłam ze wspólnych pieniędzy na studia i na utrzymanie domu). odpowiedziałam mu że jak tak myśli to nie mamy o czym rozmawiać i wyszłam do sklepu. kiedy wróciłam on był już spakowany. nie zatrzymywałam go bo jak można zatrzymać osobe która się 4 raz wyprowadza. teraz przyjeżdża od czasu do czasu do dziecka. mimo że ona ma dopiero 3 lata to bardzo to przeżywa. czasami zastanawiam się czy nie powinnam go wtedy poprosić żeby został ???

złamana przez życie

8

A w jakim celu ma zostać???? Bo jak widać żadnego z niego pożytku.Dziecko zawsze na początku przeżywa....Ale nie tylko ono jest ważne,Ty też bo to Twoje życie.

9 Ostatnio edytowany przez PinaColada2706 (2009-11-12 20:09:56)

Wybacz mi moje słowa, ale twój mąż to drań. Najwyraźniej nie zdaje on sobie sprawy czym jest małżeństwo. Rozmawiałaś z nim kiedykolwiek dlaczego tak postępuje, o co ma do ciebie żal?
co ci odpowiedział?

Zastanawiałaś się kiedykolwiek ile on w rzeczywistości dla ciebie znaczy? Moim zdaniem żadnego z niego nie ma pożytku, jest oschły zarówno dla ciebie jak i dla waszego dziecka, nie daje pieniędzy na utrzymanie, a przecież jesteście rodziną za którą równiez i on odpowiada... Wyprowadza sie kolejny raz, nie każ mu wracać, postaw warunki, że niech zainteresuje sie wydatkami domowymi. On chyba sprawy sobie nie zdaje, ile dom pochłania wydatków, a sam nadal żyje tak beztrosko...

10

początek znajomości wszej był już nie taki jak trzeba bo na początku pojawiło się dziecko i to nie planowane szkoda mi ciebie ale chyba nie masz co na niego liczyć ,musisz się z tym pogodzić .

11

postawiłam warunki. dwa 1 ze ma zdecydować się gdzie jest jego dom a 2 to właśnie o wspólną kasę. pierwszego w rozmowie wogóle nie poruszył na drugi odpowiedział że ja wydaje po to żeby wydać a on wydaje po to żeby zainwestować. Tylko że jak inwestować przez kupowanie sobie kompletów kluczy po 500 zł????

złamana przez życie

12

ja teraz wiem że to za wcześnie wtedy było na dziecko. ale 21 letnia dziewczyna przeważnie podejmuje pochopne decyzje....

złamana przez życie

13

Inwestycji mu się zachciało, a w rodzinę też można zainwestować, aby była szczęśliwa.
Może powinnaś się z nim rozejść, wnieść pozew o rozwód do sądu i zaraz starać się o alimenty. Nie myśl o tym, że to wszystko stało się za wcześnie,  co się stało to sie nie odstanie.  Powinnaś wziąć sie w garśc i zadbać badź przyjanmniej starać się o swoje i dziecka szczęscie. Jesteś jeszcze młoda i całe życie przed tobą. A z pewnością szkoda je marnować z takim świnią i tchórzem jak twój mąż

14

Na wszystko potrzeba czasu,wiadomo że na początku bedzie bolało,bedziesz w stanie wszystko wybaczyć ale nie rób tego jeszcze bedzie dobrze smile
Ja byłam w zwiazku 4 lata pojawiła sie ciąza juz nie było tak kolorowo podowiadywałam się bardzo złych rzeczy zostawiłam go 2 tygodnie przed porodem było cieżko ja bawiłam noworodka nie spałam po nocach a on sie bawił z kolegami...  Ale dzisiaj wiem że to była najlepsza decyzja w moim zyciu dziś mały ma prawie 4 latka mam wspaniałego faceta który pomaga mi przy małym wiem że od ojca dziecka nie dostała bym tego co od mojego obecnego smile  Pozdrawiam i życzę wytrwałości smile)

"Nigdy nie przegap okazji, aby powiedzieć komuś, że go kochasz"

15

po prostu facet nie dojrzał do roli ojca i męża, a jego umysłem rządzi mamusia.
Współczuję Ci ale jeśli facet który ma dziecko nie interesuję się nim, a przychodzi tylko bo tak wypada to jest wielka c...
Bo chyba sam nie wie co to znaczy mieć ojca, prawdziwego, że na tym jego wybryku najbardziej cierpi dziecko i będzie do końca życia.

16

złamana123 witaj ja jestem sama z dwojgiem dzieci i powiem ci że choć nie jest leko to warto zebrac siły  ,,,a twój facet przekona się dopiero jak dziecko będzie starsze co stracił.umnie tak było teraz kochany tatuś ale syn niechce go znać tak jak on go olał tak teraz postępóje syn a ma 14 lat,,,,ale zmieniając temat podstawa alimęty nie tylko na dziecko bo tobie one też przysługują  a on niech płaci,,,,,jak bedziesz mieć alimęty to otrzymasz dodatek w opieca ja taki dostaje niewiem jak jest u ciebie..życze powodzenia i głowa do góry początki sa trudne a co do tesciów to jak będą cie oczerniac powiedz że złożysz donos na policję a jak to nic nie da to do sądu a potem ich języki nie beda takie smiałe do plotek

17

dziękuję Wam wszystkim za wsparcie. wiele mi to daje. sprawa z alimentaami nie jest taka prosta. on na rentę przyznaną z całkowitą niezdolnością do pracy. renta wynosi coś koło 500 zł. dokładnie nie wiem. oprócz tego ma ukryty dochód. ale nie da sie go mu udowodnić- mój brat jest policjantem i się dowiadywał. pozdrawiam

złamana przez życie

18

Witaj, powiem tak niech ciebie nie obchodzi to czy on ma ręte czy ma co jeść i pić macie dziecko i on ma psi obowiązek zapewnić ci pieniądze . Nie zastanawiaj się tylko biegiem do sądu i składaj sprawe o alimęty na dziecko i na łożenie na rodzine bo rozwodu nie macie więc jest wspulnota majątkowa i sądu to nie interesuje czy on chce czy nie. Po drugie jeśli nie ma u ciebie meldunku pakuj jego walizy i do mamusi ponadto w sobote jedziesz do niego i zostawiasz mu dziecko jedz z kimś jeśli odmówi masz świadka nie obaarczaj swoich rodziców jego obowiązkam a jeśli on ich nie chce wykonywać to lepiej po co dziecko ma brać przykład z takiej osoby. Co do waszego związku to faktycznie  zaczeliście od złej strony, wiem że się zauroczyłaś ale to niestety kosztowna nauczka chwytanie faceta na dziecko to największy błąd bo dziecko to nie zabawka i ono zawsze cierpi najbardziej. Jeśli chcesz coś odbudować z mężem to pytanie czy wogule jest co odbudowywać . Wiem że życie codzienne nie jest ani  łatwe ani przyjemne to ogromny trud i jest o wiele milszy gdy mamy z kim go dzielić jesteś młoda i masz perspektywy nie skazuj się na cierpienie dla idei.

19

złamana123 napisał/a:

ja teraz wiem że to za wcześnie wtedy było na dziecko. ale 21 letnia dziewczyna przeważnie podejmuje pochopne decyzje....

Skarbie nie masz sie co teraz załamywać.... "stało sie" ale masz córeczke dla której masz życ i zebrac wszystko do kupy!!! a o tym draniu nawet nie mysl... jak czytałam o tym, że Cie oskarzył o kradziez, jak sie zachował w Wigilie, o tych jego zabawach, że po ciąży nie mogłaś z nim wychodzic i jego koncowej wyprowadzce... sama bym wyrzuciła jego walizki przed okno!!! co za dupek!!!!!!!!!!!!!
Ale nie martw sie poradzisz sobie, moja koleżanka tez była w podobnej sytuacji, poradziła sobie na dzis dzień ma piekna córke, dobrego męża (innego oczywiście) i jest szczęśliwa a ten jej były gamoń zszedł na dno tam go zaprowadziły wieczne imprezy z kumplami....

"Każda kobieta zasługuje na to aby być czyjąś księżniczką 24 godziny na dobe, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku" - pamiętajcie o tym :*

20

Kobieto bądź niezależna może jestem jeszcze młoda i niewiele wiem o życiu ale wydaje mi się że nie powinnaś go prosić aby został wręcz przeciwnie masz dla kogo życ masz zapewne śliczną malutką córeczkę która za kilka lat bedzie dumna że ma taką wspaniałą mamusię która ją wychowała sama tak ja jestem dumna ze swojej mamusi która również zostawił mój szanowny tatuś dla którego w tej właśnie chwili jestem najważniejsza ale czy czasem nie jest juz za pózno?

21

Witaj, ja jestem sama z jednym dzieckiem. Musicie mieć pozałatwiane wszytsko prawnie, ze nie jesteście razem i wtedy pozałatwiaj sobie różne zasiłki na dziecko, z racji bycia samotną matką i alimenty. Nie myśl więcej o tym draniu, który Cię zostawił tylko skup się na dziecku. Trzymam kciuki, że Ci się ułoży. ja jestem spełnioną mamusią, choć samotną.

22

dziękuję Wam wszystkim za cenne rady. wiecie w tym momencie najgorsze jest to że nie potrafie się z nikim związać. być może boje się kontaktu fizycznego. wynika to z niemiłych wspomnień...

złamana przez życie

23

Rozumiem Twoje obawy i Twój smutek. Twój meżczyzna okazał  się nieodpowiedzialnym gówniarzem. Mogę Cię pocieszyć że znam mnóstwo wspaniałych samotnych meżczyzn któzy pe pewnie odali wszystko żeby Cię poznać. Więc głowa do gory napewno jeszcze kogoś poznasz:)

"życie to walka żeby z nim wygrać należy pokonać samego siebie .."

24 Ostatnio edytowany przez X77 (2016-05-01 18:59:07)

Vegeta napisał/a:

Rozumiem Twoje obawy i Twój smutek. Twój meżczyzna okazał  się nieodpowiedzialnym gówniarzem. Mogę Cię pocieszyć że znam mnóstwo wspaniałych samotnych meżczyzn któzy pe pewnie odali wszystko żeby Cię poznać. Więc głowa do gory napewno jeszcze kogoś poznasz:)

Tylko, że taki samotny wspaniały mężczyzna(o ile ma głowę na karku), to raczej będzie chciał wspaniałą samotną kobietę(czyli bez dziecka), a nie taką co dla drania dała się zapłodnić po pół roku znajomości, a uczciwego, porządnego faceta będzie trzymać na dystans przez lata. Powinna zainteresować się starszym facetem co ma kilka związków za sobą, bądź takim co też ma dziecko.

Sądzę iż da się kogoś wystarczająco poznać nawet przez pół roku... ale do tego trzeba oczywiście być  obiektywnym i myśleć głową, a nie łykać wyłącznie tylko miłe słówka bez zastanawiania się nawet czy rzeczywiście są szczere. Dziewczyna mogła mieć to dziecko ze wspaniałym samotnym mężczyzną... tylko dla niej pewnie nie byłby tak pociągający jak agresywny("ależ jaki on silny i twardy") drań-manipulant, co wciska dziewczynie wyłącznie to, co chce usłyszeć.

Fakt, dziewczyna jest/była w dość kiepskiej sytuacji i w tym przypadku jedynie co może zrobić to rozstać się z draniem i wyegzekwować w sądzie od niego odpowiedzialność materialną.
Nie zmienia to jednak faktu, że w większej połowie ta dziewczyna sama nawarzyła sobie tego piwa i tak naprawdę jest nieszczęśliwa na własne życzenie.

Prawdziwa przyjaźń damsko-męska istnieje tylko między bratem i siostrą oraz między gejem i lesbijską.

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » samotna z dzieckiem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018