Wyjazd na stałe - gdzie najlepiej? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wyjazd na stałe - gdzie najlepiej?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Wyjazd na stałe - gdzie najlepiej?

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam się nad wyjazdem za granicę na stałe. Mam partnera, z którym mogłabym rozpocząć życie w innym miejscu, problem jednak w tym, że nie mamy pojęcia gdzie. Nigdy nie interesowałam się tematem emigracji, ale ponieważ nic mnie tu nie trzyma a dodatkowo za naszą wschodnią granicą dzieją się straszne rzeczy, postanowiłam spróbować. Moje pytanie do osób znających temat: gdzie najlepiej wyjechać? Mam wykształcenie wyższe, jestem gotowa zapisać się na intensywny kurs językowy przed wyjazdem. Mój partner z wykształceniem średnim świetnie radzi sobie w pracy przy bezpośrednim kontakcie z klientem, raczej nie ma smykałki do budowlanki etc. Dodam, że chcielibyśmy TAM ułożyć sobie życie, także interesowałoby mnie miejsce gdzie z czasem uda mi się dostać pracę inną aniżeli sezonową. Ważnym aspektem jest dla mnie dom/mieszkanie. Dobrze byłoby więc z czasem mieć możliwość aby takowy zakupić, oczywiście zdaję sobie sprawę, że wiąże się to z kredytem. Proszę o konstruktywne odpowiedzi, będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wyjazd na stałe - gdzie najlepiej?
panna.nana napisał/a:

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam się nad wyjazdem za granicę na stałe. Mam partnera, z którym mogłabym rozpocząć życie w innym miejscu, problem jednak w tym, że nie mamy pojęcia gdzie. Nigdy nie interesowałam się tematem emigracji, ale ponieważ nic mnie tu nie trzyma a dodatkowo za naszą wschodnią granicą dzieją się straszne rzeczy, postanowiłam spróbować. Moje pytanie do osób znających temat: gdzie najlepiej wyjechać? Mam wykształcenie wyższe, jestem gotowa zapisać się na intensywny kurs językowy przed wyjazdem. Mój partner z wykształceniem średnim świetnie radzi sobie w pracy przy bezpośrednim kontakcie z klientem, raczej nie ma smykałki do budowlanki etc. Dodam, że chcielibyśmy TAM ułożyć sobie życie, także interesowałoby mnie miejsce gdzie z czasem uda mi się dostać pracę inną aniżeli sezonową. Ważnym aspektem jest dla mnie dom/mieszkanie. Dobrze byłoby więc z czasem mieć możliwość aby takowy zakupić, oczywiście zdaję sobie sprawę, że wiąże się to z kredytem. Proszę o konstruktywne odpowiedzi, będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

Wejdz na forum Polakow przebywajacych w Irlandii ,tam na pewno dowiesz sie duzo na tematy,ktore Cie interesuja.gazeta.ie
Jedno co moge Tobie radzic to  nauka jezyka angielskiego.

3

Norwegia
Niemcy
Irlandia
Anglia
Nowa Zelandia
Australia
Kanada

4

Ja może dorzucę pytanie, bo też w przyszłym roku taki wyjazd planuje, ale tutaj chce dokończyć studia (jak już zaczęłam) jak to jest jak kończymy studia w Polsce i czy przydadzą one się nam, np w Anglii, czy trzeba tam ukończyc studia lub wybrac pracę fizyczną, a może są jakieś zajęcia jedynie wyrównujące różnice programowe danego kierunku studiów?? Zakładając b.dobrą znajomość języka angielskiego. Jeśli ktoś się orientuje w temacie proszę o info wink

"Cokolwiek zamierzasz zro­bić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość za­wiera w so­bie ge­niusz, siłę i magię."

Johann Wolfgang Goethe

5

amethyst_08 napisał/a:

Ja może dorzucę pytanie, bo też w przyszłym roku taki wyjazd planuje, ale tutaj chce dokończyć studia (jak już zaczęłam) jak to jest jak kończymy studia w Polsce i czy przydadzą one się nam, np w Anglii, czy trzeba tam ukończyc studia lub wybrac pracę fizyczną, a może są jakieś zajęcia jedynie wyrównujące różnice programowe danego kierunku studiów?? Zakładając b.dobrą znajomość języka angielskiego. Jeśli ktoś się orientuje w temacie proszę o info wink

Moja kolezanka jest z Czech i jej edukacja liczy sie tutaj.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

6

Ciekawe, czy moja ekonomia liczy się w Anglii smile ?

"Cokolwiek zamierzasz zro­bić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość za­wiera w so­bie ge­niusz, siłę i magię."

Johann Wolfgang Goethe

7

Siedzę w UK niedługo, bo niecałe dwa lata, ale czytałam conieco na temat tego kraju, uznawania dyplomów, itd. A więc- zależy od kierunku studiów, w sensie zakresu- czy to nauki medyczne, prawnicze, ekonomiczne czy jakiekolwiek inne. To, co cenią sobie Anglicy to doświadczenie, ale nabyte u nich w kraju. Wiadomo że inaczej traktuje się osobę która ma staż pracy 15 lat u nas w kraju, a inaczej osobę od razu po studiach. Zależy czy twój przyszły zawód jest zawodem regulowanym przez ustawę (np. zawody medyczne, zawody prawcznicze- trzeba mieć prawo wykonywania zawodu czy być członkiem jakiś tam stowarzyszeń. Kwalifikacje muszą być uznane przez komisje, ect).

A teraz coś dla autorki wątku: to nie takie proste zdecydować, gdzie jechać. Weź pod uwagę wiele czynników i odpowiedz sobie na wiele pytań: czy np. zależy ci na stałym i łatwym dostępie do twojej rodziny (np. Europa wchodzi w grę, stosunkowo łatwy dostęp), czy lubicie bardziej mieszkać w klimacie ciepłym, umiarkowanym czy chłodnym (różnica między Finlandią a Hiszpanią jest spora). Jakie macie zawody i jak wygląda uznawanie kwalifikacji i doświadczenia w innym kraju. Poczytajcie na temat nieruchomości i po jakim czasie jest się w stanie je kupić. Poczytajcie o słuzbie zdrowia, dostępności do lekarza, o oświacie. Poczytajcie jak dany kraj odnosi się do emigrantów właśnie. I masę jeszcze wielu innych pytań smile

8

noname12_34 napisał/a:

Siedzę w UK niedługo, bo niecałe dwa lata, ale czytałam conieco na temat tego kraju, uznawania dyplomów, itd. A więc- zależy od kierunku studiów, w sensie zakresu- czy to nauki medyczne, prawnicze, ekonomiczne czy jakiekolwiek inne. To, co cenią sobie Anglicy to doświadczenie, ale nabyte u nich w kraju. Wiadomo że inaczej traktuje się osobę która ma staż pracy 15 lat u nas w kraju, a inaczej osobę od razu po studiach. Zależy czy twój przyszły zawód jest zawodem regulowanym przez ustawę (np. zawody medyczne, zawody prawcznicze- trzeba mieć prawo wykonywania

Ja skonczylam Ekonomie o specjalizacji zarzadzanie finansami i tak naprawde nie mu zadnych regulacji prawnych. Po prostu moge na chwile obecna pracowac wszedzie gdzie sa dzialy finansowe, czyli wiadomo przerozne firmy, banki, ubezpieczenia, itp. Planuje wyjazd za rok mysle ze doszlifuje jezyk w Polsce a ostatecznie juz w Londynie, gdybym wiedziala, ze zdecyduje sie na wyjazd nie robilabym tu studiow tylko juz w Londynie, ale niestety moje zycie jest dosc spontaniczne, a tez wole dokonczyc cos co juz zaczelam. Nie spodziewam sie, ze dostane tam od razu jakas super prace, bo najpierw trzeba w ogole sie wdrozyc w to ich zycie, poznac na wszystkim, ale z.czasem wolalabym zaczac jakas rozwojowa prace i tez nie chcialabym zaczynac tam normalnych studiow ewentualnie cos typu podyplomowki u nas gdzyby bylo to potrzebne.

Johann Wolfgang Goethe

9

Nie wiem wiele o pracy w działach finansowych, itd. Ale mój b. dobry kumpel studiował ekonomię w PL, w tym momencie tam pracuje plus robi jakieś międzynarodowe egzaminy (w ciul drogie i trudne, ma ich ok. 12). Po tym chce startować do londyńskiego city smile Wydaje mi się że dostanie się do banku nie powinno być takie tragiczne (jedna osoba z mojej rodziny pracuje teraz jako bankowiec, a nie ma wykształćenia ekonomicznego. Pracuje na dobrym stanowisku). Tak jak napisałam wcześniej, tutaj cenią sobie doświadczenie lokalne u młodych ludzi. Nie jest łatwo, jak nigdzie, ale małymi krokami dostaniesz się w zawód jaki chcesz. I trenuj język cały czas.

10

Jesli chodzi o doswiadczenie to tez slyszalam, ze najbardziej liczy sie dla.nich doswiadczenie u nich, wiec zaczne od najnizszego szczebla i bede sie starala piac w gore. Na pewno bedzie potrzebny upor i dazenie do celu, ale jestem dobrze nastawiona, w polsce tez bardzo ciezko sie wybic bez plecow, zycie daje w kosc, wiec probuje dopoki jestem mloda i otwarta na wyzwania.

Noname a ty mieszkasz w UK? Moge zapytac jak sobie radzisz, gdzie pracujesz, jak oceniasz tam zycie?

Johann Wolfgang Goethe

11

Tak, ja mieszkam półtora roku w UK. Decyzja o wyjeździe była jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Na początku miałam dużą pomoc ze strony mojej rodziny i udało mi się wiele rzeczy dużo łatwiej-mieszkanie, auto. Ale też musiałam zacząc od mniejszych prac, aby zdobyć jakiekolwiek doświadczenie, aby za 2 mc zacząć pracę w zawodzie, w NHS. Bardzo się cieszę u muszę powiedzieć że całą moją ścieżkę zawodową wypracowałam sama, tj. wszystko znalazłam sama, itd. Z językiem nie mam najmniejszego problemu, a nawet wielokrotnie mówiono że mam b. dobry akcent (co mnie cieszy!) .

Poziom mojego życia jak na osobę 25-letnią oceniam jako b. dobry. Mam duże perspektywy i ambicje i nie zamierzam zmarnować mojej energii.

Trzymam kciuki i za ciebie!

12 Ostatnio edytowany przez kasia2303 (2015-02-19 23:55:34)

Proponowalabym Niemcy, wiele mozliwosci stalej pracy, mieszkaniowo jest ciekawie, mozesz liczyc na pomoc Państwa,  jesli chodzi o kredyty sa lepiej ubezpieczane niz w polsce, nawet jesli stracisz prace to urzad pracy go za ciebie splaci no i blisko do Polski;)  polowa mojej rodziny i znajomych mieszka w niemczech wiec w razie pytan mozesz sie ze mna skontaktowac:)

13

Noname Gratuluje Ci sukcesow, to na pewno swietne uczucie miec komfort bycia na dobrej drodze zyciowej. Ja tez bede do tego dazyc, mam nadzieje, ze mi sie powiedzie. A jak w UK szukalas pracy, osobiscie, przez agencje od jakiej pracy zaczelas?

Johann Wolfgang Goethe

14

U mnie było nieco trudniej, bo od razu chciałam zacząć od opieki nad ludźmi, a więc musiałam czekać na dokumenty, itd. Pierwszą pracę znalazłam sama, chyba w gazecie czy w internecie. Drugą przez agencję (ale tylko dla osób chcących pracować w opiece), trzecią (tą obecną) zupełnie sama przez oficjalną stronę NHS, i moją następną (jestem w strakcie zmiany) też sama. I teraz na reszcie będę praktykować smile

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wyjazd na stałe - gdzie najlepiej?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018