Ryby a zdrowie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Ryby a zdrowie

Wszyscy dookoła mówią, że warto jeść ryby, bo korzystanie wpływają nma nasze zdrowie.
Zampominamy jednak, że zawierają one dioksyny w tym metylortęć, jakie gromadzą się w tkankach ryb z powodu zanieczyszczenia środowiska. Więc chyba nie do końca są takie zdrowe! Czy ktoś może to wyjaśnić?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ryby a zdrowie

Owszem zawieraja te substancje, ale by zaszkodzily czlowikowi trzeba by jesc ryby w naprawde duzych ilosciach. Najzdrowsza jest urozmaicona dieta, kazdego po trochu z przewaga zdrowych produktow.

Psycholog z wyksztalcenia.
Obszar zainteresowan: piękno człowieka.

3 Ostatnio edytowany przez Ewa (2009-02-21 13:53:11)

.

4

Istotne jest też skąd ryby pochodzą, jak są przechowywane. Trzeba zawsze zwracać uwage na świeżość. Ja zawsze kupuję w Realu- moja siostra tam sprzedaje, więc mam wtykę;) i wiem, że mają towar pierwszej jakości i  nie natknę się na nic nieświeżego.
Ryby fantastycznie działaja na skórę, paznokcie i włosy. Poza tym bardzo je lubię:>

5

Jestem nowym użytkownikiem i nie mogę dodawać linków ale chciałam wszystkim miłośnikom ryb, ku przestrodze polecić przeczytanie artykułu na blogu olalazar.blox.pl
albo wpiszcie w google "panga ryba" i druga pozycja to będzie to.
Bardzo mną to wstrząsneło, lubiłam pangę, często robiłam, dawałam dzieciom...

6

Lubię karpia- i to nie tylko z okazji Wigilii.Ryba ta ..... wiąże się ze wspomnieniami z moim tatą.Zachorował  na raka i brał chemię.Po każdorazowym przyjeździe ze szpitala nie tolerował nawet zapachu mięsa.Jadł tylko ryby,śledzie i jajka.W czasach ,o których piszę - trudno było zdobyć cokolwiek - ryb nie wyłączając.Jeśli już komukolwiek udało się kupić ryby - to były karpie,bo mieszkamy niedaleko gospodarstwa rybackiego.Ja Mu je zawsze przyrządzałam,a jak poczułam ten cudny zapach smażonej ryby- myślałam,że język mi  ucieknie- ale wiedziałam.......... nie wolno ruszać...... bo to dla taty.Tata nie żyje od wielu lat- a ja  dotąd jak sobie chcę poprawić humor- kupuję karpia.I.......... pomaga.

7

Moja rodzinka uwielbia rybę,najczęściej jest to karpik.Szczególnie teraz w okresie jesiennym,kiedy mamy stały dostęp do świeżutkiego(mamy własny staw).Wiem że jest to rybka zdrowa,gdyż mieszkamy w bardzo ekologicznym miejscu,tym bardziej wiem czym są one karmione.:) Staram się żeby przynajmniej raz w tygodniu gościła na naszym stole.A ja osobiście najbardziej lubię sandacza,pycha.:P

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

8

Ja ostatnio jestem pod wrażeniem kampanii prorybnej w TV. Spotkałyście się z tymi śmiesznymi reklamami, że ryba dobra na cerę, skórę itp?

O pandze też się nasłuchałam. Przyjeżdża do nas z Chin i nikt w Polsce nie widział jej pływającej. Jej mówię "nie". Natomiast inne mrożone często kupuję. Filet mrożony (fajny pakowany z mintaja), tilapię (o tej rybie nic nie wiem, pojawiła się niedawno i bardzo mi smakuje), no i 100% paluszki rybne.

tylko i tak najzdrowsze jest sushi, bo kwasy moega-3 giną w wysokiej temperaturze, więc w smażonej rybce czy gotowanej to już ich jest tam niewiele

biedronka morderca ]:-P

10

NIE MA CHYBA NIC ZDROWSZEGO NIZ RYBKA NA OBIAD

11

Iroko napisał/a:

Jestem nowym użytkownikiem i nie mogę dodawać linków ale chciałam wszystkim miłośnikom ryb, ku przestrodze polecić przeczytanie artykułu na blogu olalazar.blox.pl
albo wpiszcie w google "panga ryba" i druga pozycja to będzie to.
Bardzo mną to wstrząsneło, lubiłam pangę, często robiłam, dawałam dzieciom...

Domyslam sie, ze chodzi o sposob ich rozmnazania.To prawda, czytałam o tym , niezły czad.
Poza tym przestroga dla wszystkich dziewczyn, nie kupujcie pangi czerwonej, straszna ohyda.

Wlasciwie teraz człowiek czego nie zje, nawet z własnego ogródka to zawiera chemie...

Hell is other people.
Jean-Paul Sartre,French philosopher

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021