Podatek odnieruchomości - pilne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Podatek odnieruchomości - pilne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Podatek odnieruchomości - pilne

Witam , chcę zapytać o podatek przy sprzedaży nieruchomości przed upływem 5lat. W skrócie:
1.Zakupiłam mieszkanie w styczniu 2014 r za ok 100 tyś.
2.Wyremontowałam dokładając 50 tyś ale na 10 tyś mam tylko rachunki.
3.Miesiąc temu kupiłam następne mieszkanie do remontu.
4.Za miesiac sprzedaje swoje mieszkanie to zakupione w styczniu tamtego roku za kwote 150 tyś.
5.Teoretycznie kwota do opodatkowania wynosi 40 tyś.
6.MOje pytanie czy mogę tą różnice (40tyś)zadeklarować na remont nowego mieszkania bo wiadomo że nie na zakup bo już kupiłam.Mieszkanie będzie do mojego użytku.
7. Wiem ze zachowując inna kolejnosc sprzedaż -kupno-remont nie ma problemu ale co wtym przypadku.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Podatek odnieruchomości - pilne

Zadzwoń do Urzędu Skarbowego pod który podlegasz i anonimowo o to zapytaj. Każdy urząd inaczej interpretuje przepisy, niestety. Miałam kiedyś podobną sytuację i mój były urząd inaczej do sprawy podchodził niż obecny.

3

Odp: Podatek odnieruchomości - pilne

To jest trochę śliska spraw i trzeba bardzo uważać.  Dla wielu urzędów środki że sprzedaży jednego mieszkania Muszą iść na zakup nowego bez żadnych zawirowań po drodze.

Zadzwoń do urzędu,  ale bądź ostrożna bo i urzędnicy często się mylą (albo raczej interpretują po swojemu)

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Podatek odnieruchomości - pilne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018