Poczucie humoru nie przy wszystkich - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Poczucie humoru nie przy wszystkich

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Poczucie humoru nie przy wszystkich

Temat może trochę specyficzny, ale byc może ktoś z Was ma podobnie. Zauważyłam, że tylko otoczona osobami, przy których z rożnych z rożnych przyczyn czuję się swobodnie, potrafię być naprawdę zabawna. Te właśnie osoby twierdza, że to mój duzy plus, bo w ułamku sekundy odnajduję trafną ripostę i komentarz. Niestety sytuacja się zmienia kiedy chodzi o osoby, przy których poniekąd czuję się skrępowana. Niekoniecznie chodzi o obcych - mogą to byc niektóre osoby z pracy (czesto po fakcie mysle sobie co mogłam odpowiedzieć, a przy nich wychodzę na jakas niekumatą osobę wink), a ostatnio nawet mój były (pewnie juz nawet nie pamięta, że mam poczucie humoru i tym bardziej się cieszy, że nie jestesmy razem) big_smile



Czy ktoś z Was ma podobnie? Czy to da się jakos "wytrenować". Zeby mózg przestał z nami tak pogrywac? wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Poczucie humoru nie przy wszystkich
Harper'sBazaar napisał/a:

...tylko otoczona osobami, przy których z rożnych z rożnych przyczyn czuję się swobodnie, potrafię być naprawdę zabawna...sytuacja się zmienia kiedy chodzi o osoby, przy których poniekąd czuję się skrępowana...ostatnio nawet mój były (pewnie juz nawet nie pamięta, że mam poczucie humoru) big_smile
Czy to da się jakos "wytrenować". Zeby mózg przestał z nami tak pogrywac? wink

Wydaje mi się, że to całkiem normalne, iż w towarzystwie niektórych osób - wyczuwając "nadawanie na innych falach" - czuje się jakąś barierę, która blokuje, zniechęca do uzewnętrzniania się... Chyba też jest to zależne od jakichś introwertycznych cech osobowości. Tak, też to zauważyłem. Mimo, że mam dość specyficzne poczucie humoru bywają, bywały w moim otoczeniu osoby, przy których odczuwałem wręcz jakąś wewnętrzną niechęć i dyskomfort.
Czy da się nad tym zapanować? A po co? Ja jakoś nie czuje potrzeby być "sobą" wobec wszystkich...

3

Odp: Poczucie humoru nie przy wszystkich

Mam dosłownie tak jak ty, przy jednych czuję się jak ryba w wodzie a przy innych (mimo, że wszyscy znamy się tyle samo) jakoś tak dziwnie, niby się człowiek dogaduje, ma podobne zdanie od czasu do czasu padnie jakiś żart ale jest dalej tak zwyczajnie bez większego luzu.

Mi się wydaje, że jest to tak jak napisał kosmiczny nick o tych nadawaniu na innych falach. Tego się nie da opisać, tak po prostu jest smile

4

Odp: Poczucie humoru nie przy wszystkich

znowu zgadzam sie z kosmicznym, też mam tak jak ty:) po prostu przy niektórych ludziach od razu tworzy się więź, jest akcja-reakcja, płynnie, zabawnie i super i śmieje się co chwilę do łez z nimi. a przy innych tak nie jest bo po prostu nie odbijają piłeczki, ja żartuję, a oni tego nie podchwycają i nie kontynnują. tak samo jest ze zwykłą rozmową z nimi, niby spoko, ale brakuje jakiejś nici porozumienia i jakoś się nie klei.

5

Odp: Poczucie humoru nie przy wszystkich

Również u siebie to zaobserwowałam smile Mam swój krąg kilku osób przy których jestem duszą towarzystwa, natomiast przy nieznajomych czy wobec tych do których mam pewne uprzedzenia... zamykam się w sobie i nie jestem w stanie powiedzieć niczego zabawnego/ciekawego. Bywa to uciążliwe...
Jednak w niektórych przypadkach można pokonać te bariery smile tylko potrzeba otwartości z tej drugiej strony, bo jestem z natury nieśmiała wink

6

Odp: Poczucie humoru nie przy wszystkich

To jest zupełnie normalne i nie należy z tym walczyć. Jeśli się obracasz w kręgach osób takich, że odczuwasz wzajemny dystans, to możesz tylko tolerować te osoby i wchodzenie w zażyłości jest bezcelowe i niewskazane.

7

Odp: Poczucie humoru nie przy wszystkich
kosmiczny nick napisał/a:

Ja jakoś nie czuje potrzeby być "sobą" wobec wszystkich...

Widzisz, o tym nie pomyślałam. Może dlatego, że przy osobach, przy których zależałoby mi na bycie sobą nie potrafię być, a przy tych, którzy są mi raczej obojętni owszem.

Lily92 napisał/a:

amykam się w sobie i nie jestem w stanie powiedzieć niczego zabawnego/ciekawego

Tak właśnie miałam ostatnio. Impreza moich znajomych, na niej m.in. mój były, a ja siedziałam jak trusia, nie włączyłam się w żadną dyskusję, od razu zaczęłam się porównywać do innych (np. byłej dziewczyny tego mojego) i pomyślałam sobie, że w gruncie rzeczy jestem całkiem - przepraszam za określenie - chujowa

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Poczucie humoru nie przy wszystkich

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024