Czy wiersze relaksują? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy wiersze relaksują?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1

Temat: Czy wiersze relaksują?

Czy uważacie ze wiersze relaksują, jak tak to w jaki sposób ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy wiersze relaksują?

relaksują bo można pisząc je wylać uczucia na papier i schować, a czytając można poczuć głębokie uczucia poety i zrozumieć ze w wielu kwestiach nie jesteśmy sami

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

3

jestem podobnego zdania co Kami
myśle, że piszac można wyrazić swoje skrywane emocje, przeżycia,

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

4

Wiersz to taka forma, którą może uprawiać każdy, nawet ten, kto pisze proste słowa, które mają znaczenie tylko dla niego. Moje wiersze towarzyszyły mi w najtrudniejszych momentach życia, część została opublikowana, część leży w szufladzie. Ale świadomie je tam włożyłam, bo są tylko dla mnie. Uwielbiam pisać, kiedy słucham muzyki. To takie relaksujące, kiedy słyszysz ulubione dźwięki i piszesz to, co Ci leży na sercu. W pewnym sensie to sposób na wyrzucenie z siebie nadmiaru emocji. Tych pozytywnych i negatywnych...

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

5

Powiem więcej. Pisanie wierszy może dać całe spektrum emocji, nie tylko zrelaksowanie wink Osobiście pisanie wierszy dawało mi ulgę. Wyrzucałem na papier to co mnie frustrowało lub o czym marzyłem, do czego dążyłem. To po prostu twórczość, która płynąca prosto z serca jest częścią każdego z nas smile

6

Najważniejsza jest wiara w siebie samego, w sens tego, co się robi.. Nieważne są opinie obcych, ważne jest to, że stworzyło się WŁASNE dzieło.

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

7

Ansja napisał/a:

Najważniejsza jest wiara w siebie samego, w sens tego, co się robi.. Nieważne są opinie obcych, ważne jest to, że stworzyło się WŁASNE dzieło.

Ale jednak jak ktoś się jeszcze tym zachwyci to już jest bajka smile

8

Dla mie poezja jest bardzo uspokajająca...ale ja tylko czytam....
Jestem zbyt zamknięta w sobie żeby wylewać uczucia na papier....nie wyobrażam sobie żeby ktoś to mógł przeczytać...

?Czasami świat ma tyle wad?.?

9

salomea napisał/a:

Jestem zbyt zamknięta w sobie żeby wylewać uczucia na papier....nie wyobrażam sobie żeby ktoś to mógł przeczytać...

Odważ się, przecież nikt nie zobaczy dopóki sama nie pokażesz. Naprawdę warto smile

10

Pedro ma rację, warto usiąść i napisać to, co się myśli i czuje. Pedro, a Ty jeszcze piszesz ?

11

Don Pedro napisał/a:
salomea napisał/a:

Odważ się, przecież nikt nie zobaczy dopóki sama nie pokażesz. Naprawdę warto smile

Może kiedyś....ale jakoś wolę czytać...pod warunkiem że jest to mądra poezja i niesie jakieś wartości....to wlaśnie odpręża...

?Czasami świat ma tyle wad?.?

12 Ostatnio edytowany przez Ansja (2009-11-03 22:45:12)

Pytanie tylko co można nazwać "mądrą poezją" ? Wydaje mi się, że każdy wiersz niesie coś za sobą. Coś co dla jednej osoby jest całym światem, dla drugiej to mały kamyczek na drodze. I tak można podać przykład wiersza Elżuni, żydowskiej dziewczynki więzionej w obozie na Majdanku w Lublinie. Wiersz, znaleziony w buciku,  pisany był pod rytm piosenki " Z popielnika na Wojtusia, iskiereczka mruga, chodź opowiem Ci bajeczkę, bajka będzie długa..." i tu ciąg dalszy 9- letniego dziecka z obozu:
"Była sobie raz Elżunia,
umierała sama,
Bo jej tatuś na Majdanku
W Oświęcimiu mama.."
I teraz pytanie.. Czy ta poezja jest mądra? Dla mnie powalająca, poruszająca wszelkie uczucia, porażająca zmysły, sprawiająca, że pojawiają sie ciarki na ciele.. Dla mnie mądrość tego dziecka jest niesamowita.. i świadomość tego, co dzieje się dookoła...

13

Ansja napisał/a:

Pedro ma rację, warto usiąść i napisać to, co się myśli i czuje. Pedro, a Ty jeszcze piszesz ?

Gdy czytam swoje wiersze sprzed kilkunastu lat widzę siebie jako bardzo dojrzałego gościa (zdecydowanie bardziej niż obecnie). Teraz nie piszę raczej i żałuje tego, ale czuję, że nie mam już tej młodzieńczej wrażliwości. Moja dusza już nie walczy w sobie. Widocznie przestałem chłonąć świat jak gąbka, bardziej się zdyntansowałem. Teraz tworzę rózne teksty ale bardziej wesołe, takie opowieści raczej smile

14

Chyba mam podobnie, taki zastój.. Ale w sensie pozytywnym. I tak jak twierdzisz, coś się skończyło.. Też już nie piszę... A szkoda, bo zawsze to lubiłam. Wena omija mnie szerokim łukiem.

15

Hm, Oj chyba relaksują smile heh właśnie kumpel przesłał mi wiersz który napisał pod wpływem znajomości z pewną lady i też tak stwierdził, że jeśli coś napisze o swoich uczuciach to czuję się lepiej smile

16

A ja ostatnio tez zaczęłam pisać pod wpływem silnych emocji ale wszytko podarłam i zaczynam od nowa tongue ogólnie poezja to coś nadzwyczajnego jak dla mnie smile

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

17

każdy człowiek w trudnym momencie swojego życia jest w stanie napisac najpiekniejsze dla niego slowa.
Ja po napisaniu mojego wczesniejszego postu siegnelam do mojego starego pamietnika na dno szafy, ma on ok.11 lat i są tam moje pierwsze wiersze
czytalam z zapartym tchem, bardzo mnie wzruszyly i chyba zaczne tak jak dawniej wylewac moje uczucia na papier

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy wiersze relaksują?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021