Islamizacja Europy realnym zagrożeniem? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Islamizacja Europy realnym zagrożeniem?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 ]

Temat: Islamizacja Europy realnym zagrożeniem?

Dzisiaj miał miejsce zamach terrorystyczny w Paryżu w redakcji satyrycznego magazynu "Charlie Hebdo". Trójka muzułmańskich zamachowców zastrzeliła w trakcie zebrania redakcyjnego ośmioro dziennikarzy, w sumie zginęło 12 osób (w tym policjant). Cztery osoby nadal walczą o życie. Napastnicy krzyczeli, że chcą pomścić proroka.

Zastanawiam się, do ilu tragedii musi jeszcze dojść, aby Europa Zachodnia ocknęła się wreszcie i zrozumiała, że swoją bezmyślnością i wieloletnim przyzwalaniem na osiedlanie się mieszkańców spoza granic Europy, dopuściła do utworzenia gigantycznej komórki dżihadystów pozyskujących nowych działaczy.

Weźmy na widelec taką Francję, skoro to o niej mówi dzisiaj cały świat. Dopiero co ukazywały się głośne artykuły i wołanie o pomoc zrozpaczonych rodziców francuskich nastolatków wyjeżdżających masowo do Syrii czy Iraku. Jakoś nie zauważyli, że miesiącami ich dzieci były rekrutowane na wojnę... najpierw zmieniły wyznanie, potem zaczęły nosić burki i odprawiać pięć razy dziennie modlitwy, a na koniec wyszły z domu i z biletem w jedną stronę opuściły Europę, aby któregoś dnia może powrócić, aby rozsadzić jakiś plac ze swoim nowopoślubionym mężem.

Ja jestem tolerancyjna, nawet bardzo... ale nie będę teraz udawać, jak to bardzo współczuję i wznoszę modlitwy za Francję. W żadnej innej stolicy europejskiej nie widziałam tylu muzułmanów co tam (a trochę ich zwiedziłam - wniosek jest zresztą jeden, pełno ich na każdym kroku). Nigdzie nie ma takiego problemu z imigrantami jak we Francji. Jednocześnie nie będę mówić, jakie to nieszczęście spotkało tych dziennikarzy, bo doskonale ich kojarzę, podobnie jak samą gazetę i ich rysunki były wielokrotnie prowokacjami, że każdy trzeźwo myślący człowiek przy każdej kolejnej aferze z nimi w roli głównej myślał: któregoś dnia się doigrają, kwestia czasu.

Oczywiście to co miało dzisiaj miejsce jest godne pogardy i największego potępienia, ale to nie pierwsza taka sytuacja i z pewnością nie ostatnia.

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Islamizacja Europy realnym zagrożeniem?

W pełni się z Tobą zgadzam to jest realne zagrożenie dla całej Europy podejście prezentowane przez polityków elity i dziennikarzy jaka to Europa nie jest liberalna otwarta i tolerancyjna prowadzi w prostej linii do tragedii te zamachy to początek...(oby nie) Kraje Europy zachodniej swoją polityką utworzyły we własnych krajach pokaźne grupy mniejszości etnicznych a co gorsza religijnych Islam jest groźny to nie jest religia Miłości i pokoju, co gorsza te grupy nie szanują ani historii ani tradycji ani obyczajów krajów w których się znalazły dążą jedynie do utworzenia państw wyznaniowych opartych na prawie Szariatu. Europa zginie pod brzuchami muzułmańskich kobiet przykre ale taka będzie przyszłość jeśli nie opamiętamy się z nasza europejską poprawnością polityczną w całej Europie widzimy powrót na sceny polityczne skrajnej prawicy nie wiem czy to źle czy dobrze ale wydaje mi się że tylko ona potrafi przeciwstawić się agresywnym grupom muzułmańskim prowadzącym Dżihad w NASZEJ EUROPIE

3

Jeszcze za życia naszego pokolenia będzie holokaust II, tym razem w komin pójdą muzułmanie.Smutne, ale nieuniknione.
Okrutna prawda jest taka, że takie zamachy jak we Francji działają na naszą korzyść, bo wzmagają nienawiść do muslimów dopóki są oni jeszcze mniejszością, więc to my ich a nie oni nas.Póki co...

4

Holokaust to było coś unikalnego w dziejach ludzkości, nie sądzę, żeby miało to się kiedyś powtórzyć. Raczej jakieś pogromy, deportacje.

5

tykwer napisał/a:

Holokaust to było coś unikalnego w dziejach ludzkości, nie sądzę, żeby miało to się kiedyś powtórzyć. .

efekty oglądania TVP...
Każda epoka ma jakiś swój holokaust.Zwyczajnie żydzi mają świetny PR, więc lepiej rozreklamowali swój.

6 Ostatnio edytowany przez Akiko (2015-01-08 02:41:53)

A ja dla ubarwienia dyskusji przytoczę dwa cytaty z popularnych portali rozrywkowych:
Premier Australii:
http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201307/1374703305_gzksln_600.jpg

oraz Pana, do którego wszyscy mają raczej negatywne odczucia:
http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_fTFblsKWZEtBqa4lYZMIE4ElmaQ7kwOt.jpg

7 Ostatnio edytowany przez kosmiczny nick (2015-01-08 02:05:19)

pitagoras napisał/a:

Jeszcze za życia naszego pokolenia będzie holokaust II, tym razem w komin pójdą muzułmanie.Smutne, ale nieuniknione.
Okrutna prawda jest taka, że takie zamachy jak we Francji działają na naszą korzyść, bo wzmagają nienawiść do muslimów dopóki są oni jeszcze mniejszością, więc to my ich a nie oni nas.Póki co...

Jest "coś" na rzeczy... Wspominasz o nienawiści, którą takie akcje wzmagają, a w niektórych rozbudzają... Widzę to po sobie: o ile jeszcze nie tak dawno byłem wyjątkowo tolerancyjnym i liberalnym człowiekiem, o tyle ostatnimi czasy dostrzegam w swoim nastawieniu zalążki pogladów (w kontekście tzw. islamofobii) zbliżajacych mnie do Ruchu Narodowego czy Młodzieży Wszechpolskiej smile
W sumie to glany mam, skórę mam, łysa pałę mam... Muszę jeszcze popracować nad ideologią, słownictwem i manieramihttp://emotikona.pl/emotikony/pic/035.gif

Nie czyń priorytetem kogoś, kto ma cie tylko za opcję.

8

-> żeby była jasność, nie jestem islamofobką... poznałam kilku muzułmanów pochodzących z różnych krajów
-> z tym holocaustem to oczywista przesada
-> uważam, że osoby wykazujące niechęć do naszych obyczajów, naszej kultury powinni być z miejsca wydalani tam, skąd przybyli oni, bądź ich przodkowie
-> zapędziliśmy się z tą wszechobecną poprawnością polityczną, ale jednocześnie nadużywana i nadinterpretowana jest w dzisiejszych czasach wolność słowa i nie podoba mi się to, jak niektórzy w sposób obraźliwy wyrażają swoje poglądy antyreligijne... "Charlie Hebdo" wielokrotnie obrażał zarówno muzułmanów, jak i żydów czy chrześcijan... były to często obelżywe, chamskie i prostackie obrazkowe komentarze, które niewiele miały wspólnego z satyrą

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy

9

Akiko, z całym szacunkiem, ale skoro przytaczasz słowa premier Australii, to mógłbyś poprawnie zapisać jej kraj, nie myląc go z europejską Austrią. To raz... a dwa, skoro już przytaczasz jej słowa, to mógłbyś poszukać wersji poprawnej językowo bez błędów językowych i stylistycznych

10

marchewa91 napisał/a:

..."Charlie Hebdo" wielokrotnie obrażał zarówno muzułmanów, jak i żydów czy chrześcijan... były to często obelżywe, chamskie i prostackie obrazkowe komentarze, które niewiele miały wspólnego z satyrą

I to według Ciebie jest wystarczającym powodem do tak ...radykalnej i krwawej "riposty"? Tylko jednostki umysłowo ograniczone i niezdolne do podjecia merytorycznej dyskusji (i ewentualnej walki taką samą bronią: czy to żartem, paszkwilem, szyderstwem, czy argumentami, słowem itd...) posuwają się od razu do kałacha/noża/granatów. Nic nie jest w stanie - w moich oczach - usprawiedliwić bądź złagodzić bestialstwa i barbarzyństwa zamachowców... O ile oczywiscie to islamscy "mściciele" wizerunku... Trudno przecież wykluczyć - w świetle całego pokręcenia i licznych intryg i prowokacji - iż cała akcja została z premedytacją zaaranżowana przez zupełnie inne formacje, których celem było wzbudzenie gniewu przeciw... Ktoś zaprzeczy? Nie mniej - na tyle świat islamu sie rozpanoszył w Europie, na tyle próbuje narzucać własne standardy "gospodarzom" - że wiele to i tak nie zepsuło ogólnego wrazenia...

11

Zniosą te wybujałe zasiłki socjalne, skończy się imigracja na taką skalę. Obawiam się jednak, że we Francji jest już za późno. Może chociaż Brytole i Niemcy się ocknął. Nigdzie na świecie nie rozpieszcza się tak nierobów, jak we Francji.

"Wszys­cy się rodzą z wy­rokiem śmier­ci jak ma­wiają mędrcy."

12

kosmiczny nick napisał/a:
pitagoras napisał/a:

Jest "coś" na rzeczy... Wspominasz o nienawiści, którą takie akcje wzmagają, a w niektórych rozbudzają... Widzę to po sobie: o ile jeszcze nie tak dawno byłem wyjątkowo tolerancyjnym i liberalnym człowiekiem, o tyle ostatnimi czasy dostrzegam w swoim nastawieniu zalążki pogladów (w kontekście tzw. islamofobii) zbliżajacych mnie do Ruchu Narodowego czy Młodzieży Wszechpolskiej smile
W sumie to glany mam, skórę mam, łysa pałę mam... Muszę jeszcze popracować nad ideologią, słownictwem i manieramihttp://emotikona.pl/emotikony/pic/035.gif

Mój brat był taki mocno tolerancyjny dla cudzoziemców, pacyfista, wegetarianin, sama słodycz po prostu tongue Jak wyjechał do Francji i Ci umiłowani cudzoziemcy raz go okradli, a kilka razy musiał przed nimi spieprzać to teraz najchętniej by do nich strzelał tongue

Ja uważam, że jak nie zostaną podjęte jakieś radykalne kroki w tym temacie, to w ciągu najbliższych trzydziestu lat grozi nam wojna z islamistami. Najgorszym problemem jest to, że Ci wszyscy imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu dostają w większości krajów UE socjal w zasadzie za bezdurno, jest im dobrze, mają od groma dzieci. Te dzieci rodzą się w Europie i z punktu widzenia prawa są obywatelami Unii. Gdy dorosną mogą startować w wyborach, zakładać partie polityczne, całkiem legalnie dochodzić do władzy. Teraz już się nie da wpakować wszystkich muzułmanów na jakiś środek transportu i odesłać "do siebie". Oni w zasadzie już są "u siebie" i to jest sytuacja moim zdaniem niebezpieczna.

"Si vis pacem - para bellum"

13

mglisty napisał/a:

Zniosą te wybujałe zasiłki socjalne, skończy się imigracja na taką skalę. Obawiam się jednak, że we Francji jest już za późno. Może chociaż Brytole i Niemcy się ocknął. Nigdzie na świecie nie rozpieszcza się tak nierobów, jak we Francji.

Jedyna rada to prócz obcięcia zasiłków - dodatkowo wymóg pracy. Brak pracy = brak zasiłku = wydalenie z kraju. Proste i oczywiste... Dodatkowo wejście w jakiejkolwiek formie w konflikt z miejscowym prawem - wydalenie. To takie proste...
Nikt o zdrowych zmysłach pozwalając komuś wejść do własnego domu nie godzi sie na panoszenie się, narzucanie własnych praw i zasad przez intruza, nie akceptuje roszczeniowej postawy i nie utrzymuje nieroba w nieskończoność we własnym domu... Tylko ...kopa w dupę i za drzwi. I tak winno wyglądać traktowanie każdego obcokrajowca w dowolnym państwie. Nawet uchodźcy...

14

marchewa91 napisał/a:

Akiko, z całym szacunkiem, ale skoro przytaczasz słowa premier Australii, to mógłbyś poprawnie zapisać jej kraj, nie myląc go z europejską Austrią. To raz... a dwa, skoro już przytaczasz jej słowa, to mógłbyś poszukać wersji poprawnej językowo bez błędów językowych i stylistycznych

Akurat ta kobieta powinna zamknac sie i sama sie wyniesc do swojego kraju skad przyszla. To samo w USA. To nie jest zaden ich kraj, sami sa emigrantami i dzieciakami zlodziei ziemi innych ludzi.
Dla mnie to hipokrytka zwykla.

Babcia mojego znajomego byla niemiecka zydowka, ktora uciekla w '38 do UK i rok temu zmarla, kilka lat przed smiercia marudzac na emigrantow, zeby wrocili do siebie.

Z drugiej strony rozumiem zlosc na islam, bo mnie tez wkurza bardzo , bardzo. Jak nie lubie kazdej religii, tak tej nie lubie najbardziej i trudno mi powiedziec ile razy mi ja wpychano do gardla wrecz.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

15

marchewa91 napisał/a:

..."Charlie Hebdo" wielokrotnie obrażał zarówno muzułmanów, jak i żydów czy chrześcijan... były to często obelżywe, chamskie i prostackie obrazkowe komentarze, które niewiele miały wspólnego z satyrą

I to według Ciebie jest wystarczającym powodem do tak ...radykalnej i krwawej "riposty"? Tylko jednostki umysłowo ograniczone i niezdolne do podjecia merytorycznej dyskusji (i ewentualnej walki taką samą bronią: czy to żartem, paszkwilem, szyderstwem, czy argumentami, słowem itd...) posuwają się od razu do kałacha/noża/granatów. Nic nie jest w stanie - w moich oczach - usprawiedliwić bądź złagodzić bestialstwa i barbarzyństwa zamachowców... O ile oczywiscie to islamscy "mściciele" wizerunku... Trudno przecież wykluczyć - w świetle całego pokręcenia i licznych intryg i prowokacji - iż cała akcja została z premedytacją zaaranżowana przez zupełnie inne formacje, których celem było wzbudzenie gniewu przeciw... Ktoś zaprzeczy? Nie mniej - na tyle świat islamu sie rozpanoszył w Europie, na tyle próbuje narzucać własne standardy "gospodarzom" - że wiele to i tak nie zepsuło ogólnego wrazenia...

odsyłam do postu pierwszego

16

marchewa91 napisał/a:

Dzisiaj miał miejsce zamach terrorystyczny w Paryżu w redakcji satyrycznego magazynu "Charlie Hebdo". Trójka muzułmańskich zamachowców zastrzeliła w trakcie zebrania redakcyjnego ośmioro dziennikarzy, w sumie zginęło 12 osób (w tym policjant).

Wydaje mi się, że to nie był zamach terrorystyczny, tylko morderstwo z premedytacją.

Nie powinniśmy wrzucać do jednego wora wszystkich muzułmanów. Absolutnie nie zgadzam się z szykanowaniem polskich Tatarów. Ci ludzie mieszkali w Polsce od stuleci i nigdy nie było z nimi problemów. Ba! Wiele razy chwytali za broń i walczyli ramię w ramię z katolikami, prawosławnymi, protestantami, żydami i niewierzącymi o Polskę. Co innego imigranci. Nie podoba mi się polityka naszego państwa. Zamiast ściągać Czeczenów, Arabów i innych, może by tak zająć się repatriantami?

"Wszys­cy się rodzą z wy­rokiem śmier­ci jak ma­wiają mędrcy."

17

marchewa91 napisał/a:

Myślał indyk o niedzieli... ;p faktycznie mój błąd.

Moim zdaniem tu nie o emigrantów samych w sobie chodzi, tylko o to, że przeprowadzają się do jakiegoś kraju, a potem zakazują swoim gospodarzom określonych działań bo tak. Np. brak choinek w miejscach publicznych w święta lub zakaz sprzedaży alkoholu lub mięsa.

A co myślicie o zakazie noszenia burek we Francji?

18 Ostatnio edytowany przez kosmiczny nick (2015-01-08 03:01:22)

Akiko napisał/a:

...A co myślicie o zakazie noszenia burek we Francji?

Całkiem sensowny. Niech ktos spróbuje obnosić sie ze swoja odrębnością etniczną czy wiarą. np. katolicką w krajach muzułmańskich smile
Celem przyświecajacym zgodzie na osiedlanie sie imigrantów (takze z krajów muzułmańskich) była ich aklimatyzacja, "wtopienie sie" w społeczeństwo, przyjęcie miejscowych zasad i praw... Obnoszenie sie ze swą odrębnoscią (a czyms takim jest także strój) jest tylko manifestacją ignorowania zasad, na jakich zostali imigranci przyjęci... W sumie to i tak wypada sie cieszyć, ze strojem religijnym dla muzułmanów nie jest prócz burki - u kobiet takze pas szahida - u mężczyzn...
Powinna panować prosta zasada: nie pasują nasze zasady? Droga wolna...

19

Kto sieje wiatr ten zbiera burzę... Zachód sobie ciężko zapracował na tą burzę, a raczej jej pierwsze pomruki.

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

20

Religia to największe zło jakie człowiek wymyślił. Katalizator głupoty służący do rządzenia ludźmi.

21

Australijczycy juz jeden narod wymordowali.
Ci wspaniali, cywilizowani ludzie sami raczyli uznac dopiero w 1967 roku, ze Aborygeni nie sa... zwierzetami.

A teraz placz i pretensje bo zginelo kilku z nich.

22 Ostatnio edytowany przez Mussuka (2015-01-08 12:34:03)

marchewa91 napisał/a:

-> zapędziliśmy się z tą wszechobecną poprawnością polityczną, ale jednocześnie nadużywana i nadinterpretowana jest w dzisiejszych czasach wolność słowa i nie podoba mi się to, jak niektórzy w sposób obraźliwy wyrażają swoje poglądy antyreligijne... "Charlie Hebdo" wielokrotnie obrażał zarówno muzułmanów, jak i żydów czy chrześcijan... były to często obelżywe, chamskie i prostackie obrazkowe komentarze, które niewiele miały wspólnego z satyrą

Na szczescie mamy cos takiego jak wolnosc slowa i jest to zdobycz demokracji. A gowniane argumenty do przemocy zawsze mozna sobie znalezc, chociazby dopatrzec sie w Kubusi Puchatku zwyrodnialego geja, ktorego trzebaby natychmiast deportowac.

Reakcja natychmiastowa satyrykow bezcenna:)) te rysunki juz zostaly opublikowane i rozsylane sa po Twitterach i gdzie sie da.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201501080090839_ul.shtml

mnie najbardziej podoba sie ten calkiem pusty i politycznie poprawny plakat;)

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

23

Iceni napisał/a:

juz jeden narod wymordowali.
Ci wspaniali, cywilizowani ludzie....

Pod to zdanie można podstawić dowolną nację i będzie prawdziwe.
Każdy, absolutnie każdy naród ma na swoim koncie wymordowanie innego narodu.Tak jest ten świat urządzony.
A skąd my się tu wzięliśmy gdzie jesteśmy?Szli sobie Polacy: o ale fajna rzeka, nazwiemy ją Wisła i se zrobimy bazę tutaj.A wszysscy: ''jeeeeee''.
Wam się zdaje że okres tzw. ''wędrówki ludów'' polegała na tym, że ludy się włóczyły po świecie jak starożytni hipisi, bo była moda na podróże?
Każda cywilizacja powstała na trupach innej, więc dajmy sobie siana z czepianiem się Australijczyków czy Hamerykańców.
Problem jest tu i teraz, a nie co było dawno temu.

24 Ostatnio edytowany przez kosmiczny nick (2015-01-08 12:47:18)

Iceni napisał/a:

Ci wspaniali, cywilizowani ludzie sami raczyli uznac dopiero w 1967 roku, ze Aborygeni nie sa... zwierzetami.

Iceni, ok, ale... Ale tak rozumując - co uznaję skądinąd za całkowicie sensowne wytknięcie relatywizmu i obłudy... - można każde oburzenie, każdy zryw zakwestionować i podważyć prawo do sprzeciwu... Bo w zasadzie zawsze, kiedyś ktoś był wcześniej poszkodowanym... I w taki to sposób kwestionując "moralne" prawo należałoby ...stać w miejscu i biernie pozwalać - jak w poruszanym tu zjawisku - na podrzynanie nam gardeł przez fanatyków islamskich, bo ...wszak nasi przodkowie wyrzynali kiedyś Maurów... Zatem - w świetle tego - nie mamy moralnego prawa potępiać...
P.S.
Pitagoras - mielibyśmy podobne poglądy? big_smile

25 Ostatnio edytowany przez luc (2015-01-08 13:30:24)

NinaLafairy napisał/a:

Akurat ta kobieta powinna zamknac sie i sama sie wyniesc do swojego kraju skad przyszla. To samo w USA. To nie jest zaden ich kraj, sami sa emigrantami i dzieciakami zlodziei ziemi innych ludzi.
Dla mnie to hipokrytka zwykla.

Iceni napisał/a:

A teraz placz i pretensje bo zginelo kilku z nich

Nie zaprzeczając faktom. Owszem dokonano zbrodni, ale zarówno USA, jak i Australia (trudniej i dłużej im przyszło) rozliczają swoją historię i nawet nie starają się jej relatywizować (tak jak to jest np. w Europie w odniesieniu do II wojny światowej).
To historia.
Zamknąć się i wynieść? Przepraszam - dokąd? Teraz to jest ich kraj i tworzą jeden naród.
Odkąd usłyszałam wypowiedź premier Australii, to się z nią zgadzam. Hipokryzji tu nie widzę. Trafnie odniósł się do tej kwestii Kosmiczny nick.

Szkoda, że w myśl poprawności politycznej w Europie, głosy rozsądku (np. Oriany Fallaci) były odosobnione i wręcz zakrzykiwane.

Nina - sama jesteś emigrantką. Gdyby gwałcono Twoje prawa, to uznałabyś, że nie masz prawa sprzeciwu, bo "jesteś emigrantką"?

26

I w taki to sposób kwestionując "moralne" prawo należałoby ...stać w miejscu i biernie pozwalać - jak w poruszanym tu zjawisku - na podrzynanie nam gardeł przez fanatyków islamskich, bo ...wszak nasi przodkowie wyrzynali kiedyś Maurów...

No ale w przypadku muzułmanów to nie chodzi o jakieś zamierzchłe wyrzynanie. To USA et cohortes dali islamskiemu radykalizmowi wiatr w żagle. Spora grupa tzw. islamskich terrorystów na jakimś etapie swojej "kariery" brała lub bierze pieniądze za zabijanie "właściwych" ludzi od Amerykanów i innych z Zachodu. Ten Zachód robi od parunastu lat na Bliskim Wschodzie totalną rozpierduchę mówiąc, że ludziom tam w wyniku tego będzie lepiej. A nie jest lepiej w żadnym z tych miejsc, gdzie Zachód się wmieszał. Tacy ludzie, którzy w pewnym momencie zostali obaleni przez Zachód jak Saddam Husajn, Kaddafi trzymali za mordę islamski radykalizm. Tam się nie rozwijał, bo w razie czego jego aktywistów czekałaby rozmowa ze smutnymi panami i akumulatorem podłączonym do jaj. Owszem, ci panowie potrafili stosować tzw. terroryzm państwowy ale czemu Kaddafi obściskiwany na europejskich salonach, który płacił odszkodowania rodzinom ofiar z Lockerbie nagle zaczął zawadzać? Teraz w Libii zamiast szczęścia i pokoju jest totalna rozpierducha, gangi, bojówki i za chwilę ludzie stamtąd będą się wysadzać w Europie. Saddamm Husajn dostawał przez wiele lat ciężkie pieniądze od Zachodu na wojnę z Iranem. Był wręcz pupilkiem Zachodu. Dostał jasny sygnał od amerykańskiej dyplomacji, że USA palcem nie ruszą jeśli wejdzie do Kataru, a potem zrobili go w bambuko. Druga napaść na Irak była pod całkowicie zmyślonym pretekstem i USA już tego nawet nie ukrywają. W jakim celu tego dokonano sprowadzając ten kraj do kompletnej nędzy. W Iraku od napaści amerykańskiej ofiary liczy się już w setkach tysięcy, w milionach liczy się uchodźców. Gdzie to szczęście jakie miało na nich spaść? Teraz jest to jedna wielka wylęgarnia fanatyków gotowych zabijać każdego z Zachodu. Teraz trwa ten sam festiwal w Syrii. Bashar al-assad, to facet który może i jest dyktatorem ale jego państwo jest całkiem świeckie. Każdy radykalizm, w tym islamskie trzymał za mordę. Teraz media zachodnie, które was ogłupiają twierdzą, że walczy z demokratyczną opozycją. Bardzo śmieszne. Ta demokratyczna opozycja, to jakiś ułamek tych co walczą z Assadem w Syrii, a reszta to właśnie różni islamscy fundamentaliści i zwyczajni najemnicy. I oni wszyscy biorą kasę i broń za walkę z Assadem od... Zachodu. To jak? Islamista zły jak zabije Białych w Paryżu ale dobry jak zabija chrześcijańskich żołnierzy z syryjskiej armii? Tylko dzięki temu syfowi jaki zrobiło w tym rejonie USA z resztą pomagierów było możliwe powstanie Państwa Islamskiego. Skutki tych działań, to Europa dopiero poczuje...

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

27

Niby historia lubi się powtarzać.Oby.
Rad bym zobaczyć zmartwychwstałego ducha Francji sprzed dwustu lat.
Plac Greve przyozdobiony na powrót gilotyną byłby widokiem wielce budującym.

28

Snake napisał/a:

...To jak? Islamista zły jak zabije Białych w Paryżu ale dobry jak zabija chrześcijańskich żołnierzy z syryjskiej armii? Tylko dzięki temu syfowi jaki zrobiło w tym rejonie USA z resztą pomagierów było możliwe powstanie Państwa Islamskiego. Skutki tych działań, to Europa dopiero poczuje...

Snake, to fakty i konsekwencje, których istnienie dopiero powoli dociera do świadomości co bardziej myślących ludzi...
Owszem, to wszystko porażające, mimo, że wiadome od lat. To, iż cała ekspansja islamu (fanatycznego odłamu) z kałachami i pasami szahida zmierzająca na Europę to nieprzewidziany (?) efekt wcześniejszych intryg i zabiegów politycznych - to jest bezdyskusyjne i owszem...
Ale jaki ma to obecnie związek ze zwykłym człowiekiem, który mieszkając we własnym kraju zaczyna czuć się intruzem?

29

No taki, że powinien mieć świadomość komu za to podziękować. Islamscy imigranci różny mają rodowód, bo i z różnych lat pochodzą. Francuzi sami się ubrali w ściąganie ludzi z Algierii, a poza tym tradycyjnie mocno się angażują w Afryce. Brytyjczycy dość podobnie - oba państwa cierpią na konsekwencje dawnej, kolonialnej polityki. Niemcy sami ściągali Turków do siebie,, bo chcieli mieć tanią silę roboczą i co teraz kwas, że się nie integrują? Zresztą to nie sami imigranci się radykalizują ale ich dzieci i wnuki. I wiesz tamta stara imigracja, to mały pryszcz. Przez te paręnaście lat Zachód uczynił życie milionów ludzi piekłem. Część z nich chce lub będzie chciała uciec na Zachód, część zaś będzie tego Zachodu szczerze nienawidzić. To jest bomba, której lont już się pali... A na "rynku" jest już od groma młodych ludzi, wyszkolonych, doświadczonych i ostrzelanych, którzy nie pójdą już paść owce czy wołać do turystów o bakszysz. To oni są groźni, a nie odurzony koleś obwieszony materiałem wybuchowym. Ci o których ja piszę poznali smak krwi i zapach prochu i za pieniądze zrobią wszystko, a zawsze jest ktoś kto zapłaci.
W Paryżu to nie byli amatorzy. Widzieliście to krótkie nagranie jak zabijają policjanta? Pełen profesjonalizm. Umundurowani, kamizelki taktyczne, pewnie kamizelki kuloodporne, spokój, opanowanie. Tego się nie nabywa na wieczorowych kursach "jak zostać terrorystom". To są zawodowcy, a media już wciskają kit o zagubionym dowodzie. Może i zagubiony ale na pewno nie przez przypadek...

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

30

Ale jaki ma to obecnie związek ze zwykłym człowiekiem, który mieszkając we własnym kraju zaczyna czuć się intruzem?

Zgadzam się w tej kwestii ze Snake.
Tym "zwykłym" ludziom do tej pory to nie przeszkadzało, ba, chętnie korzystali z taniej siły roboczej. Jeszcze byli dumni ze swojego "nowoczesnego" kraju, nie dostrzegając zagrożeń.
Kiedy rodził się nazizm w Niemczech, to zwykłym ludziom (w większości) też nie przeszkadzało.

31 Ostatnio edytowany przez kosmiczny nick (2015-01-08 16:02:08)

Snake napisał/a:

No taki, że powinien mieć świadomość komu za to podziękować...

No ok Snake, ok Luc, ale ...co z tego? Po co takie wywody o oczywistych sprawach? Czyli innymi słowy: jest tak jak być powinno i nie ma co teraz się już rzucać, obruszać na taki rozwój wydarzeń... Podstawiać się potulnie i godzić na panoszenie szarańczy - wszak albo bezpośrednio albo nieświadomie i pośrednio przyczyniał się każdy z obecnych do powstania obecnego stanu rzeczy, tak? A wszelkie akty niezgody, sprzeciwu i bycia na "anty" to tylko przejaw obłudy i zakłamania, tak? Za jakiś czas, mając obowiązek przejścia na islam (pod groźbą utraty głowy) i przyjęcia szariatu jako jedynego i prawdziwego "boskiego" prawa - miast bronić swej wolności - winniśmy jedynie czuć gniew do jankesów i im podobnym?
Chyba obecnie nie rzecz w tym, komu to zawdzięczamy, ale w tym jak tego uniknąć?
Te wszystkie wywody w obecnej sytuacji to jak słowa: "a nie mówiłem" i analiza przyczyn w momencie gdy wokoło już szaleje pożar...

32 Ostatnio edytowany przez luc (2015-01-08 17:17:24)

Chyba obecnie nie rzecz w tym, komu to zawdzięczamy, ale w tym jak tego uniknąć?

Bezpośrednio nie w tym rzecz - na teraz oczywiście.
Pytałeś co to wspólnego ze zwykłymi ludźmi. No to właśnie tyle ma.

Oczywiście nie uważam, że należy się na to potulnie godzić wink (moja wcześniejsza wypowiedź chyba o tym świadczy).
Wręcz przeciwnie.

Natomiast warto sobie uświadamiać przyczyny takiego stanu rzeczy, choćby po to by wyciągnąć wnioski na przyszłość (tak, wiem mało realne - ludzie się nie uczą na błędach).

A wszelkie akty niezgody, sprzeciwu i bycia na "anty" to tylko przejaw obłudy i zakłamania, tak?

Gdzie coś takiego wyczytałeś z postu Snake"a czy mojego? Za intencje Snake oczywiście trudno mi mówić, ale w moich wypowiedziach niczego takiego nie było.
Obłudę i zakłamanie (i jeszcze parę innych), to przejawiały środowiska zachodnich lewicowych intelektualistów, wypierających z umysłów realne konsekwencje "multi-kulti"i poprawności politycznej, a ignorujących (czasem wręcz zaszczuwając) intelektualistów i dziennikarzy pokroju Fallaci.

33 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-01-08 16:52:25)

Iceni napisał/a:

Iceni, ok, ale... Ale tak rozumując - co uznaję skądinąd za całkowicie sensowne wytknięcie relatywizmu i obłudy... - można każde oburzenie, każdy zryw zakwestionować i podważyć prawo do sprzeciwu... Bo w zasadzie zawsze, kiedyś ktoś był wcześniej poszkodowanym... I w taki to sposób kwestionując "moralne" prawo należałoby ...stać w miejscu i biernie pozwalać - jak w poruszanym tu zjawisku - na podrzynanie nam gardeł przez fanatyków islamskich, bo ...wszak nasi przodkowie wyrzynali kiedyś Maurów... Zatem - w świetle tego - nie mamy moralnego prawa potępiać...
P.S.
Pitagoras - mielibyśmy podobne poglądy? big_smile

Oczywiscie, ze kazdemu mozna to wytknac bo tacy sa juz ludzie. Jak sie robi za ciasno, to sie pochlania inna cywilizacje, jak twoja cywilizacje ktos zaczyna pochlaniac, to stajesz sie agresywny.

Jestem w 100% pewna, ze gdyby sie Amerykanie na Bliski Wschod w poszukiwaniu ropy nie wdarli to by tych konfliktow nie bylo (tzn. nie w takiej skali). Nie nalezy tez zapominac, ze to Zachod pcha najwiecej broni tam.

Ja sie wcale nie dziwie, ze Arabowie zaczeli niedawidzic Ameryki i ze z Ameryka utozsamiaja reszte cywilizacji zachodniej.

Tak naprawde to sobie po prostu zasluzylismy na to, zeby nam w koncu ktos skopal dupe i predzej czy pozniej to nastapi.

34

Iceni napisał/a:

Tak naprawde to sobie po prostu zasluzylismy na to, zeby nam w koncu ktos skopal dupe i predzej czy pozniej to nastapi.

nie nastąpi...Cywilizacja zachodnia jest najsilniejsza i jeszcze długo będzie.Jeszcze ze dwie, trzy takie zadymy jak we Francji i w ramach oddolnej inicjatywy społecznej niebo nad zachodnią Europą rozświetli się od płonących meczetów.Oczywiście w odwecie będą kolejne zamachy, a po zamachach znów ogniska, tym razem meczetów z wkładami osobowymi.I tak już pójdzie dalej.Jakie to wszystko nudne i powtarzalne...

35

A gdzie dwoch sie bije, tam trzeci korzysta

36 Ostatnio edytowany przez Snake (2015-01-08 18:28:25)

pitagoras napisał/a:

nie nastąpi...Cywilizacja zachodnia jest najsilniejsza i jeszcze długo będzie.Jeszcze ze dwie, trzy takie zadymy jak we Francji i w ramach oddolnej inicjatywy społecznej niebo nad zachodnią Europą rozświetli się od płonących meczetów.Oczywiście w odwecie będą kolejne zamachy, a po zamachach znów ogniska, tym razem meczetów z wkładami osobowymi.I tak już pójdzie dalej.Jakie to wszystko nudne i powtarzalne...

I ja wreszcie odetchnę z ulgą, że jednak te dyrdymały o swobodach, tolerancjach, nowoczesnościach ponad wszystko i innych podobnych wynalazkach jednak były dyrdymałami big_smile
Ja to się specjalnie nie przejmuję. Dostają ci co sobie najbardziej nagrabili. My to za ciency w uszach jesteśmy i dopóki nie zaczęliśmy się wysługiwać Amerykanom, to raczej dobrze byliśmy na Bliskim Wschodzie postrzegani. Poza tym kto ma u nas terroryzować? Tatarzy? Oni to w dupie mają, bo są normalnymi Polakami od wieków. Do nas nawet jak ktoś dociera z Bliskiego Wschodu w sensie emigracji ekonomicznej, to tylko jacyś zabłąkańcy w tranzycie do bogatszych. Nie jesteśmy atrakcyjni, bo mało zasiłków dajemy i za niskie. No i ten straszny wszechobecny katolicyzm, który trzyma się dobrze i daje wciąż solidny opór tej nowomowie o tolerancjach i swobodach smile Już przecież dawno na tym forum pisałem, że jakby w polskim mieście muzułmanie wpadli na debilny pomysł jakiegoś religijnego patrolu obyczajowego, to już góra trzeciego dnia leżeliby na OIOM-ie po lekcji tolerancji w wykonaniu zdrowej tkanki polskiego społeczeństwa.
Czy się solidaryzuję z Francuzami? A w nosie ich mam. Wojownicy o wolność słowa co sobie zrobili biznes z obrażania religii, zresztą głównie katolickiej. Poczytajcie wywiad z polskim byłym współpracownikiem tego pisemka. Sam mówi, że poziom tego co publikowali nieraz był żenujący, a ponadto sprzedaż pisma od dłuższego czasu leciała na łeb na szyję i redakcja prosiła o datki od czytelników. Widać jednak wśród Francuzów jeszcze trochę myślących ludzi jest o czym zresztą świadczy ilość protestujących na ulicach przeciwko małżeństwom homoseksualnym. No i myślący po zachodniemu po prostu dałby temu pisemku jeszcze chwilę czasu aż samo padnie. Tylko, że to inna mentalność smile jak obiecali, że ich wybiją, to wybili. Tak na marginesie zwracam uwagę na inny aspekt profesjonalności tej akcji. Nie zginęła żadna osoba postronna, tylko ci obecni w redakcji i policjant na drodze ucieczki. To nie tępe wysadzenie w powietrze całego budynku. Rzekłbym nawet postępowanie wyjątkowe biorąc pod uwagę ile postronnych osób, w tym kobiet i dzieci zginęło w zamachach (nazywanych szumnie operacjami wojskowymi) przeprowadzanych od lat przez Amerykanów i Europejczyków na Bliskim Wschodzie czy Afganistanie. Poza tym czemu tu się oburzać? My Polacy przez dziesiątki lat dawaliśmy bazę wypoczynkową dla arabskich terrorystów chodzących na pasku komunistów. Za Polski sanacyjnej zorganizowaliśmy cały system obozów szkoleniowych dla syjonistycznych terrorystów zabijających Brytyjczyków na terytorium Palestyny. Ba, cała elita polityczna Izraela, to przecież byli terroryści wysadzający w powietrze i mordujący skrytobójczo Brytyjczyków przed II wojną św., w czasie wojny i po wojnie. Tacy Palestyńczycy nie robią Izraelczykom nic czego by ci nie robili wcześniej Brytyjczykom. Wolno Izraelowi wysyłać ludzi do suwerennych państw żeby porywać i zabijać ludzi? Wolno.

Tak na marginesie. Ten dobity na ulicy policjant muzułmanin też jest zły?

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

37

pitagoras napisał/a:
tykwer napisał/a:

Holokaust to było coś unikalnego w dziejach ludzkości, nie sądzę, żeby miało to się kiedyś powtórzyć. .

efekty oglądania TVP...
Każda epoka ma jakiś swój holokaust.Zwyczajnie żydzi mają świetny PR, więc lepiej rozreklamowali swój.

Nie mogę się z tobą zgodzić. Holokaust był unikalny, ponieważ był:
- dokładnie zaplanowanym aktem ludobójstwa,
- przeprowadzonym na wielką skalę (obejmował ludność zamieszkującą różne kraje),
- traktowanym priorytetowo (mimo wysokich kosztów jego realizacji),
- był podbudowany wyjątkową ideologią (nie można ją podpiąć pod ogólną ideologię rasizmu, gdzie my jesteśmy lepsi, a oni gorsi),
- pochłonął miliony ludzkich istnień w bardzo krótkim czasie,
- był realizacją chorej wyobraźni przywódcy, który nie miał zamiaru wycofać się ze swojego planu,
- był przeprowadzony przez wyjątkowo karną nację i dlatego tak przerażająco skuteczny.

38

tykwer napisał/a:
pitagoras napisał/a:
tykwer napisał/a:

efekty oglądania TVP...

Nie mogę się z tobą zgodzić. Holokaust był unikalny, ponieważ był:
- dokładnie zaplanowanym aktem ludobójstwa,
- przeprowadzonym na wielką skalę (obejmował ludność zamieszkującą różne kraje),
- traktowanym priorytetowo (mimo wysokich kosztów jego realizacji),
- był podbudowany wyjątkową ideologią (nie można ją podpiąć pod ogólną ideologię rasizmu, gdzie my jesteśmy lepsi, a oni gorsi),
- pochłonął miliony ludzkich istnień w bardzo krótkim czasie,
- był realizacją chorej wyobraźni przywódcy, który nie miał zamiaru wycofać się ze swojego planu,
- był przeprowadzony przez wyjątkowo karną nację i dlatego tak przerażająco skuteczny.

Nie chce mi się odnosić do każdego myślnika, bo idę spać.Odpiszę więc zwięźle: wojna trzydziestoletnia, II i III krucjata (bóg rozpozna swoich);Pizarro, Cortes; Husyci.Nasz wkład- choćby 1611.To tak na jednym wdechu.Można mnożyć i mnożyć.

Posty [ 39 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Islamizacja Europy realnym zagrożeniem?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021