Dziecko na diecie wegetariańskiej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Dziecko na diecie wegetariańskiej

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Dziecko na diecie wegetariańskiej

Spotkałam się kiedyś w sieci z artykułem (nie pytajcie o autora ani jego wiarygodność, bo to był portal "niższych lotów"), w którym przekonywano, że dziecko spokojnie może być wegetarianinem już od urodzenia (jeśli rodzice sobie tego życzą, oczywiście). Najpierw karmi się je mlekiem, a potem stopniowo wprowadza nowe produkty, z pominięciem mięsa. Ponoć urozmaicona dieta wegetariańska jest równie wartościowa, jak ta, w której nie unika się mięsa, dodatkowo jest bogata w owoce i warzywa, co jakoby miało pozwolić maluszkowi uniknąć zaparć. Autor artykułu pokusił się o kategoryczne stwierdzenie, że dla dziecka absolutnie najlepszą wśród odmian diety wegetariańskiej jest laktowegetariańska, czyli zawierająca mleko, nabiał i jajka.

Co Wy o tym sądzicie? Stek bzdur czy sama prawda? A może wśród Was jest rodzic, który sam jest wegetarianinem i w związku z tym żywi dziecko bezmięsnie?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Averyl (2013-11-02 19:03:57)

Odp: Dziecko na diecie wegetariańskiej
BabaOsiadła napisał/a:

Co Wy o tym sądzicie? Stek bzdur czy sama prawda?

Prawda - co do wege diety, natomiast z tym mlekiem, to nie do końca prawa. Nie wiem jak rozumieć - na mleku matki np. do 5 roku życia? bo rozumiem, że nie na krowim / zwierzęcym mleku, a jednak w jakimiś momencie wypadało, by dziecko "usamodzielniło" jeżeli chodzi o odżywianie.

Gdyby mi się zdarzyło urodzić następne dziecko, to w ciąży dalej byłabym wege, a potem nie karmiłabym dziecka mięsem.
U mnie w domu jest tak, że 95% posiłków to jedzenie wege. Czasem gdy moi faceci mają ochotę na mięso, czy gdy jesteśmy u kogoś na obiadku, ale bardzo rzadko się zdarza. Nie zabraniam im jeść mięsa, ale też nie są specjalnymi amatorami mięsa, nawet moje dziecko jest przyzwyczajone do różnorodnego jedzenia, nietypowych dodatków tj ziarna słonecznika, dyni, itp no i podstawa dużo sałatek, surówek.

"Kobiety, nie jesteście centrum rehabilitacyjnym dla źle wychowanych mężczyzn. To nie wasze zadanie zmieniać ich, wychowywać czy im matkować. Potrzebujecie partnera, a nie projektu." J. Roberts

3

Pewnie się da.
O ile mi wiadomo to Maja Ostaszewska jest wege i jej dziecko też. Bądź ona sama od urodzenia była wege.

Tyle że o ile nie ma się swojego ogrodu bądź kupy kasy to jest trochę oszukiwanie samego siebie.

Byłam wege i po 7 latach doszlam do wniosku, ze zawracania z tym głowy mnóstwo, a efekt zdrowotny u mnie był odwrotny od zamierzonego. Bo dostallam rozstroju hormonalnego i lekkiej anemii.

Moja córka w związku z moja dieta wege była właśnie lakto-owo wege też. Dodatkowo czasem dostawała ryby.

Za to jak zaczęła jeść mięso przestały jejj smakować wszelkieggo rodzaju serki. Jogurtu nawet nie tknie. Czyli organizm sam odrzuca białko, które mu nie podchodzi.

A jajka uwielbiamy obie.

W każdym razie do diety wege nie wrócę ani tym bardziej nie zmuszałabym dziecka póki będę zmuszona robić zakupy w supermarkecie. Bo to mija się z celem.

4

Szczera prawda. Sama jestem laktoowowege, nie zmieniłam diety w ciąży, nie zmieniam teraz - karmiąc, nasz syn tez nie będzie jadł mięsa. Przynajmniej nie do czasu, aż sam, zupełnie świadomie będzie w stanie tę decyzję podjąć.

Znam wiele dzieci moich znajomych, które często nie tylko są wegetariańskie, ale i wegańskie. Co do jednego są silne, zdrowe i świetnie rozwijają się intelektualnie.

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

5

Z punktu widzenia zdrowotnego - prawda, pod warunkiem, że rodzicie potrafią zadbać o to, by dziecku nie brakowało żadnych składników odżywczych w codziennej diecie. A jak wiadomo, nie jest to łatwe, bo dzieci potrafią być wybredne i wiele z nich będzie kręciło nosem na roślinne substytuty mięsa. Ale prawda jest taka, że zwierzęce tłuszcze wcale takie dobre dla organizmu nie są - znacznie lepsze są tłuszcze roślinne, np. olej rzepakowy który ma najkorzystniejszy skład tłuszczowy, także dla dzieci.
Z punktu widzenia psychologicznego - uważam, że dziecko powinno mieć prawo wyboru. Idąc na urodziny do kolegi, jadąc na wycieczkę itp. wszędzie będzie się czuło wyobcowane nie mogąc razem z kolegami zjeść np. urodzinowej pizzy z szynką. Poza tym warto by dziecko poznało różne smaki i samo słuchało swojego organizmu - nie każdemu dieta wegetariańska służy.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Dziecko na diecie wegetariańskiej

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021