Nowe dowody osobiste - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Nowe dowody osobiste

W związku z wejściem w życie nowych przepisów, od 1 stycznia 2015 roku zmianie ulegną informacje zawarte w naszych dowodach osobistych.
Teraz nie będę już informować informacji o wzroście i kolorze oczu jego właściciela, zniknie skan podpisu posiadacza oraz adres zameldowania. Ta ostatnia zmiana wynika z likwidacji od 2016 roku obowiązku meldunkowego, co łączy się też z brakiem konieczności wymiany dowodu w przypadku zmiany stałego adresu. 
Warto dodać, że podczas składania wniosku o dokument wymagane będą inne nić do tej pory zdjęcia. Obecnie fotografia będzie musiała być zrobiona według standardów obowiązujących w zdjęciach paszportowych, czyli na wprost, a nie z lewego półprofilu.

Co sądzicie o tych zmianach?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nowe dowody osobiste

Jak to będzie działać przekonam się niebawem bo pod koniec tego roku.
Mój dowód traci ważność końcem roku.... więc chyba wniosek trzeba będzie złożyć
na dwa tyg przed wygaśnięciem ważności wspomnianego dokumentu.

Plusem jest to że jeśli ktoś np przeniósł się do innego miasta , ze swojego rodzinnego
nie  musi się meldować .... bo jak wiemy  żeby podjąć  pracę w innym mieście musimy mieć meldunek obecnego miasta .... tak przynajmniej było do zeszłego roku....

Ciekawe  jak to  będzie wyglądać w Urzędach Pracy?

3

Z tego co czytałam nowe dowody będą wydawane dopiero od 1 marca 2015 r  decyzję o przesunięciu terminu wdrożenia nowego systemu podjęto w związku z tym, że wyniki przeprowadzonych testów nie były w pełni satysfakcjonujące.

Co mnie cieszy ze zmiany to to że dowód można bedzie odebrać w każdej gminie w kraju.
Tak samo z aktami,będzie można je dostać w najbliższym Urzędzie Stanu Cywilnego.

4 Ostatnio edytowany przez bbasia (2015-01-03 21:58:43)

Nie podoba mi się ten pomysł ze zdjęciami en face.
Ciekawe, czy jest ktoś, kto jest zadowolony ze swojego zdjęcia z paszportu. Bo wygląda się na nich jak na "portretach pamięciowych" z kronik policyjnych... big_smile
Z tego co mówiła mi koleżanka pracująca "w dowodach" będzie możliwość złożenia wniosku o pierwszy dowód wcześniej niż w dniu ukończenia 18 lat. To znaczy pierwszy nietymczasowy dowód.

5

bbasia napisał/a:

Nie podoba mi się ten pomysł ze zdjęciami en face.
Ciekawe, czy jest ktoś, kto jest zadowolony ze swojego zdjęcia z paszportu. Bo wygląda się na nich jak na "portretach pamięciowych" z kronik policyjnych... big_smile

fakt to prawda,nawet moje  5 letnie dziecko na takim zdjęciu wyglądało fatalnie

6

lena812 napisał/a:

Z tego co czytałam nowe dowody będą wydawane dopiero od 1 marca 2015 r.

Całkiem możliwe, nie natknęłam się na tę informację, dlatego podałam pierwotną datę.

7

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0CDcQFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.sejm.gov.pl%2Fsejm7.nsf%2Fkomunikat.xsp%3FdocumentId%3DC29D00D214756AD3C1257DBD0047C187&ei=p1moVLuBAsHMyAOCn4GgCw&usg=AFQjCNEVgQ6t2pV2wAc63GYFjMIaW8xT2Q&sig2=KJCfCUNkQdlXANAMnoxbsQ

8

Może ktoś wie jak po zmianach będzie wyglądać sprawa z odbiorem dowodu osobistego osoby posiadającej podwójne obywatelstwo, ale na stałe zamieszkującej poza granicami kraju? Do tej pory wniosek składało się w urzędzie właściwym dla miejsca ostatniego zameldowania w Polsce, odbierało podobnie. Czy w świetle zmian taka osoba złożyć wniosek i odebrać dowód również będzie mogła w dowolnej gminie?

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2023