Pomocy, brak okresu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Pomocy, brak okresu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Pomocy, brak okresu

Witam wszytskich mam 22 lata, spoznia mi sie okres, przynajmniej takie odnosze wrazenie, moj cykl jest nieregularny, czesto podczas przesilenia zimowego i letniego przesuwa mi sie o kilka dni... ostatnia meisiaczke mialam okolo 17 listopada, byla to normalna miesiaczka nie plamienie, mimo lekkiego opoznienia jakies 2.3 dni ktore moglo byc naturalne jak i  spowodowane stresem i zazywaniem lekow i witaminy C, co wazne nie mam dokladnie wyliczonego kalendarzyka, wiec okres mogl przyjsc normalnie a spoznienie moze wynikac z mojej pomylki w liczeniu, co wazne raczej niemozliwe zeby podczas tamtego cyklu doszlo do zaplodnienia, z partnerem zazwyczaj uzywamy prezerwatyw w dniach kiedy spodziewam sie owulacji (mam bole w jajnikach ktore ja przewduja) lub stosujemy stosunek przerywany, po za tym widujemy sie tylko w weekendy co zmniejsza szanse poczecia, poniewaz nie uprawiamy seksu codziennie, szansa na to ze trafimy  dni plodne jest niewielka... 1 grudnia bylam u ginekologa, zbadala mnie, zapisala tabletki dopochwowe poniewaz wymaz wykryl lekkie uplawy, miedzy czasie mialam lekka infekcje ale okresu nadal nie ma... sa wszystkie jego objawy, ale okresu nie ma ... w tym cyklu jestem pewna ze nie doszlo do zaplodnienia, wiec jesli juz to miesiac wczesniej co tez jest malo prawdopodobne ale ginekolog nic nie wspomniala no i mialabym chyba juz jakies objawy ciazy ktorych nie ma ... dzis cola mnie plecy jak i podbrzusze, mysle ze spoznienie moze wynikac tez ze stresu ... a i co wazne, na poczatku tego miesiaca przezylam bardzo stresujace chwile ... no caly tydzien byl stresujacy, meczacy i bardzo malo jadlam ... prosze o pomoc bardzo sie martwie, wiem ze najlepiej zrobic test ale tego boje sie jeszcze bardziej ...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pomocy, brak okresu

Czy ty masz w ogóle zielone pojęcie o fizjologii swojego ciała? 17 listopada miałaś pierwszy dzień cyklu czyli pierwszy dzień miesiączki. Czyli dziś masz 36 dzień cyklu. Jednego cyklu, zaczętego w listopadzie. Owulacja występuje na ogół 14 dni przed następną miesiączką. Znasz w ogóle średnią długość swojego cyklu? Ta wiedza jest istotna np. przy wyznaczaniu terminu porodu.
Na podstawie tej liczby możesz oszacować, kiedy miałaś owulację. Bóle w jajnikach to nie jedyny jej objaw. Do tego dochodzi płodny typ śluzu, większa ochota na seks niż zwykle i podwyższona temperatura ciała. Jeśli zaszłabyś w ciążę, to teraz byłby to ok. 5 tydzień (tygodnie ciąży liczy się nie od zapłodnienia, ale od pierwszego dnia ostatniej miesiączki). To za wcześnie na jakieś konkretne objawy. Najlepiej, jakbyś jeszcze dziś poszła do apteki i kupiła test ciążowy. Niezależnie od jego wyniku warto iść do lekarza - brak miesiączki nie jest dobrym objawem. Możesz mieć np. zespół jajników policystycznych. To poważna choroba utrudniająca zajście w ciążę. Poza tym zapisywanie dat miesiączki to nie jest "prowadzenie kalendarzyka" jak to nazwałaś. Każda miesiączkująca kobieta powinna wiedzieć, kiedy była ostatnia @ i jaka jest przeciętna długość cyklu.

3

Stres -nerwy-zła dieta-fatalny tryb życia ,który odbija się na organizmie= idealne warunki do  przesunięcia się okresu
Ja tu raczej cazy bym niepodejrzewana, choć test ciążowy ,lub bete hcg mzesz sobie zorbic dla pewności . Myślę ,ze opóźnienie miesiączki jest efektem złego odżywiania, nadmiaru nerwów, emocji
Sama w Listopadzie bardzo dużo miałam od groma stresujących sytuacji,  bardzo mało snu, apetytu tez brak , o 2 tyg. okres mi się spóźnił, choć po tyg. od spodziewanej miesiączki poszłam sobie zrobić bete hcg , bo ona jest 100% wiarygodna od 7 dnia zapłodnienia, wiec  przynajmniej po niej mogłam jedno wykluczyć

4

Witam! czy któraś z was miała taką sytuację że okres spóźniał się długo i miała badania? mam 67 dzień cyklu a okresu ani widu ani słychu. byłam na usg, u ginekologa, i robioną betę wszystko wskazuje na brak ciąży.Lekarze nie mają ochoty dawać mi zleceń na badania,czy luteiny.Mam zamiar wybrać się w tym tyg. ale chciałam dowiedzieć się jakie badania podrzucić lekarzowi,żeby sytuacja się wyjaśniła.Proszę o odpowiedź o typowych badaniach w takiej sytuacji

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Pomocy, brak okresu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018