Lekarz stwierdził obumarłą ciążę - co ja mam zrobić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Lekarz stwierdził obumarłą ciążę - co ja mam zrobić?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Lekarz stwierdził obumarłą ciążę - co ja mam zrobić?

Dziewczyny pomóżcie sad tydzień temu byłam na usg, gdzie zobaczyłam piękny pęcherzyk ciążowy. Lekarz stwierdził, że wszystko ładnie, że to 5 tc. Zlecił przyjść za tydz na kontrole. Po tygodniu czekania, czyli dziś, poszłam znowu na usg, a tam lekarz stwierdził, że pęcherzyk nie rośnie i ciąża obumarła. Dał mi skierowanie do szpitala na zabieg. ;( nie powiedział nic konkretnego, tylko tyle, że ''nie rośnie, ciąża jest nieprawidłowa", a po chwili dodał, że według niego obumarła. Jedno mi nie daje spokoju. Obraz na usg dzisiaj był zupełnie inny niż tydzień temu. Gdy zapytałam o te różnice usłyszałam odpowiedz ''to nic''. Nie krwawie, nie mam plamień. Boję sie. sad Nie wiem co mam robic. Isc do tego szpitala czy nie, zaufać lekarzowi mimo moich watpliwości i poddać się zabiegowi czy dla pewności iść do innego gin ? Proszę pomóżcie ! sad

Dodam, że jest to moja druga ciąża, pierwszą niestety poroniłam w 6 tc.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Lekarz stwierdził obumarłą ciążę - co ja mam zrobić?

Zdecydowanie powinnaś pójść jeszcze na konsultację.

To my tworzymy nasze własne przeznaczenie...

3

Zaczekaj.
Ja poszłam do lekarza w 5 tyg. Lekarka założyła karte ciąży jednak mi jej nie wydała. Bo nie biło serca.
Nie dawało mi to spokoju poszłam do innej, serce nie biło sam pęcherzyk. Mam przyjść za tydzień. I znowu pusty pęcherz, nie rosnący. Skierowanie do szpitala na czyszczenie. Był to pt.
Stwierdziłam, że pójde w pn.
W niedziele zaczęłam plamić, pojechałam do szpitala ze skierowaniem. A tam usg i co bije serce! Boże.
Dziś po domu biega mi 21 mies synek. A co gdybym poszła do szpitala w pt? Nie byłoby go może...

Zaczekaj. Życze Ci by i Tobie się udało.
Udaj się do innego lekarza.

25.03.2013 r. <3

4

Koniecznie idź na konsultację do innego lekarza. Net jest pełen historii kobiet, którym lekarze mówili, że serduszko płodu nie bije i zalecali zabieg, a po kilku dniach, tygodniu już u innego lekarza okazywało się, że jednak jest tętno.
Bądź dobrej myśli. Pewnie na kolejnej konsultacji u kogoś innego, okaże się, że wszystko jest ok z twoim dzieciątkiem.

5

Kiniusia a na jakiej podstawie stwierdzono u Ciebie, że serduszko nie bije ? Bo w moim przypadku w ogóle nie było o tym mowy. Moj gin swoja diagnozę oparł TYLKO i wyłącznie na wielkości pęcherzyka.

6

Dziewczyny, dajecie mi nadzieje, dziekuje ! Bardzo boje sie kolejnej straty... Tak bardzo pragniemy z partnerem tego dziecka...
Chciałabym, aby wszystko wyszło dobrze, strasznie sie denerwuje i nie wiem juz co myslec.

7

Serduszko zaczyna bić od ok. 22 dnia po zapłodnieniu. Czyli od przełomu 5 i 6 tygodnia ciąży. Zobaczyć serce na usg można od ok. 14 tygodnia życia płodu, czyli 16 tydzień ciąży. Dlatego warto, żebyś jeszcze troszkę poczekała. Nie wiem, jaka jest diagnostyka bicia serca, ale wiem, że powinnaś zmienić lekarza na bardziej kompetentnego, zwłaszcza że masz za sobą jedno poronienie.

8

Stwierdzilismy, że idę do innego lekarza, kwestia dogadania czy jutro czy za tydz. Szczerze to nie wiem czy wytrzymam ten tydzien niepewnosci... Moj gin ani na wizycie tydz temu ani dziś nie zainteresował sie sercem. Czy to jest normalne ? Czy powiniem patrzec tylko na wielkość pęcherzyka ?

9

U mojego maleństwa serduszko zaczęło być widoczne dopiero w 7 tygodniu, ja bym poszła do innego lekarza, nie martw się na zapas i daj znać po konsultacji.

Fabian ur.09.05.2015 smile 10pkt., 3290kg., 54 cm.

10

Na usg nie było zarodka z bijącym serduszkiem. Rzekomo puste jajo płodowe. Lekarka nie kazała czekać. Wypisała skierowanie na czyszczenie.
Na szczęście w szpitalu serce biło, zarodek także się pojawił.
Nie umiem sobie odpowiedzieć. Dlaczego tak szybko przekreśliła szanse na rozwój płodu. Widocznie nie dopuściła myśli że do zapłodnienia mogło dojść np później, sprzęt się myli itp. Powinno się czekać do 10 tyg lub do samoistnego czyszczenia ja wtedy o tym nie wiedziałam. Moge się tylko cieszyć że poczekałam.

25.03.2013 r. <3

11

Koniusia, mam bardzo podobną sytuacje. Pęcherzyk w ciągu jednego tygodnia w ogóle nie urósł, dostałam od razu skierowanie do szpitala na zabieg. Zadzwoniłam w środę do innego lekarza, kazał zrobić bete w środę i w sobotę, po czym w sobotę przyjść na wizyte.
Zrobilam, jak kazal, w srode bete i pielegniarka powiedziala, ze jesli jest to faktycznie piąty albo szósty tc to wynik jest prawidłowy ! Mam ogromną nadzieję, że jest tak samo jak w Twoim przypadku. Bardzo bym chciała....

12

Dziewczyny, jest nadzieja ! smile byłam dziś zrobić znowu bete i wzrosła 3-krotnie od środy. smile poszłam też do innego lekarza, pęcherzyk urósł, widać pęcherzyk żółtkowy i zalążki zarodka. big_smile jestem taka szczęsliwa, choć lekarz nie kazał się narazie zbytnio cieszyć. wink przepisał mi tabletki na wzmocnienie ciąży, kazał przyjść 8 stycznia. Stwierdził, że jedyne racjonalne wyjaśnienie to to, że to jest jeszcze młodsza ciąża niż w ogóle ktokolwiek by się spodziewał.

Jezu, jak się cieszę, że nie poszłam jednak do tego szpitala...

13

To super smile. Cieszę się razem z tobą i trzymam kciuki za twoje maleństwo smile.

14

Kaaess i dobrze zrobiłaś. Ja miałam podobnie. Tzn byłam u jednego i nie widzial zarodka i kazal przyjść za tydzień pow ok. ale przed jego wizyta umówiłam sie do innego lekarza. On stwierdził ciążę zarodek. Ale na serduszko bylo za wczesnie. Nawet chorobowe dostałam z racji ciąży. Za dwa dni poszłam do tego co byłam pierwszy raz. On tam nic nie widzi. Ze to nadaje sie do szpitala. Bo nic tu nie ma. Czaslam drzwiami i wyszłam. Dzis mam 2 miesięcznego synka.

Kochany Jasiu ur.21.09.2011
waga 3760 dł. 56cm
Kochany Aluś  ur. 22.10.2014
waga 2550 dl. 49cm.

15

Nie rozumiem dlaczego kobiety tak szybko biegają po lekarzach, mi każą przyjsc w szostym lub siodmym tygodniu pierwszy raz. Oszczędziloby to duzo stresu.
Poza tym tez jestem za tym aby w takich przypadkach zasięgnąć drugiej opinii.
Zycze ci wszystkiego dobrego!

16

Dziękuję bardzo za miłe słow, jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie dzisiaj. smile

Sienna do lekarza poszłam pierwszy raz 16.12. a ostatnia @ miałam 28.10, czyli 7 tyg wcześniej. Teoretycznie powinno być coś widać już. Ale że miałam nieregularne cykle to wyszło jak wyszło. Ale co tam, ważne że ten stres mam już za sobą i mogę się spokojnie cieszyć. smile

17

kaaess12, trzymam kciuki, ale z euforyczną radością jeszcze bym poczekała smile Skoro ciąża jest taka młoda, to jeszcze niestety wszystko może się zdarzyć. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i tego ci z całego serca życzę smile

A co do usuwania "pustych jaj płodowych", to ja jestem jednak za poczekaniem i zasięgnięciem drugiej, a nawet i trzeciej opinii. Lekarz też człowiek i wcale racji mieć nie musi smile

18

kakaaess12 trzymam kciuki i wierze że się uda smile

25.03.2013 r. <3

19

smile Lekarz nie kazał się nazbyt cieszyć, ale same powiedzcie jak tu się nie cieszyć, gdy inny lekarz spisał wszystko na straty i nie dał ani trochę nadziei ?
8 stycznia mam przyjść na kolejną wizytę, która podobno o wszystkim zadecyduje. Dam znać po co tam słychać. wink

20

Hej smile Jestem tutaj nowa i za bardzo nie wiem od czego zacząć, moja historia jest długa. Postaram się streścić. Dokładnie miesiąc temu straciłam moją pierwszą, wyczekiwaną fasolkę sad w 7 tc. Było to poronienie samoistne całkowite więc oczyściłam się sama. Mam fajną Panią ginekolog, która pomogła mi dobrze to przyjąć, jeżeli można tak to określić. Na początku byłam w szoku, zaczęło się od plamienia, przeszło w krwawienie ze skrzepami i silnymi bólami w podbrzuszu. Podczas całej sytuacji byłam pod kontrolą lekarza, miałam leżeć, brać leki i czekać aż minie. I tak było - minęło po tygodniu. Poszłam na wizytę kontrolną już nie miałam objawów ciąży ale miałam nadzieję, że wszystko jest ok...niestety podczas badania USG ekran był pusty, na początku szok, później łzy i smutek. Potem zrobiłam badania, bo niestety tych pierwszych nie zdążyłam zrobić. Toksoplazmoza... pojechałam na konsultacje do poradni chorób zakaźnych, lekarz powiedział, że dziecko mogło urodzić się chore i, że przy kolejnej ciąży już mi nie grozi - odetchnęłam z ulgą. Powiedział mi wprost,że jeżeli psychicznie czuję się dobrze to nie ma ŻADNYCH przeciwwskazań o staranie się o dziecko już ,, z rozpędu " bo tak jest najlepiej. Jestem gotowa na kolejną ciążę. Na wielu forach czytałam, że nie można zastępować jednego dziecka drugim. To nie jest tak. Nie chcę odkładać tego na x czasu - po co? Jeżeli chcę być mamą to muszę robić żeby tak się stało. Nie ma na to reguły, gotowość psychiczna to wszystko. Czytałam też o dziewczynach, które zaraz po poronieniu zachodziły w ciążę jeszcze bez dostania okresu, napawało mnie to nadzieją i optymizmem. Postanowiliśmy z mężem, że po zielonym świetle od lekarzy nie czekamy. Dziś mija czwarty tydzień a ja nie mam okresu, może jeszcze przyjdzie. Czekam. Zastanawia mnie jedynie śluz biały, gęsty z małymi grudkami, pobolewają mnie piersi. Teraz wiem, że muszę na spokojnie wszystko obserwować ale zastanawia mnie to.
Kobietki kochane nie załamujcie się po stracie maluszka. Wiem, że to jest trudne przeżycie ale trzeba myśleć pozytywnie ! Ciężko mi i smutno, czasami taka pusta się czuję...na dodatek szczęście w nieszczęściu moja siostra zaszła w ciążę tydzień po mnie... cieszę się, wszyscy się cieszymy, ale ciężko mi czasami uśmiechać się przy niej kiedy opowiada o objawach o wizytach u lekarza itd. ale nie chce jej dać odczuć, że jest mi smutno. Nasze dzieci były by w tym samym wieku sad ale wiecie co... Wierzę, że niedługo KAŻDA z nas jeszcze będzie się denerwowała na nieprzespane noce smile
Pozdrawiam !!!

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Lekarz stwierdził obumarłą ciążę - co ja mam zrobić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018