Gdzie moge legalnie usunac ciaze - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Gdzie moge legalnie usunac ciaze

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 95 ]

Temat: Gdzie moge legalnie usunac ciaze

Witam netkobietki streszcze w kilku zdaniach. Nazywam sie Jolanta moj maz Jacek zdradzil mnie dalam mu szanse i po ponad roku kolejny raz zdradzil tym razem odszedl z reszta i tak bym mu nie darowala tym razem, byl rozwod. Niestety zaszlam w ciaze o ile on robil na etacie o tyle ja mam wlasny biznes ktory zdobylam ciazka praca czesto po 18 godzin. Wiec teraz dziecko nie wchodzi w gre. Owszem jak mialam meza to wszystko wygladalo inaczej on obiecal ze zajmie sie malcem z reszta mial wiecej czasu wzial by ojcowski. W czechach nie moglam usunac ciazy w zwiazku z umowa ktora wprowadzil minister sprawiedliqwosci gdzie moge dokonac aborcji prosze o jakies namiary.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Gdzie moge legalnie usunac ciaze

A w Wielkiej Brytanii?

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

3

Trzeba było nie uprawiać seksu. Dziecko to dar.

4

Jeśli jesteś zdecydowana to nie upieraj się przy "legalnie".

"Jeśli coś się dzieje ze mną zawsze dzieje się na pewno, więc
to co było jest spełnione błądzę tylko w jedną stronę..."

5 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-12-21 11:18:27)

tez jestem tego zdania ze jak sie uprawia sex to sa tego tez pewne konsekwencje no ale kazdy z nas jest inny i kazdy do tych spraw inaczej podchodzi.

Podsuwam ci strony gdzie mozesz oddac dziecko do adopcji.

niedozwolone linki

ale jesli nawet ciaza jak dla ciebie bylaby ogromnym problemem to kazdy ma swoje sumienie....w niemczech jest to legalne...podobno zaraz przy granicy jest klinika w gorlitz.

Ale ja bym radzila sprawe przemyslec moze twoje dziecko znajdzie szczesliwa rodzine...daj mu szanse na to.

dobra mama:)

6

Ognik88 napisał/a:

Witam netkobietki streszcze w kilku zdaniach. Nazywam sie Jolanta moj maz Jacek zdradzil mnie dalam mu szanse i po ponad roku kolejny raz zdradzil tym razem odszedl z reszta i tak bym mu nie darowala tym razem, byl rozwod. Niestety zaszlam w ciaze o ile on robil na etacie o tyle ja mam wlasny biznes ktory zdobylam ciazka praca czesto po 18 godzin. Wiec teraz dziecko nie wchodzi w gre. Owszem jak mialam meza to wszystko wygladalo inaczej on obiecal ze zajmie sie malcem z reszta mial wiecej czasu wzial by ojcowski. W czechach nie moglam usunac ciazy w zwiazku z umowa ktora wprowadzil minister sprawiedliqwosci gdzie moge dokonac aborcji prosze o jakies namiary.

Żeby nie było... Nie mam nic wspólnego z ojcem dyrektorem....
Jak możesz zadawać takie pytania tutaj? Dziewczyno! Przecież właśnie zrodziło sie w Tobie życie!

A jak jutro wpadniesz pod samochód i nie będziesz juz mogła nigdy stanąc na własnych nogach, to też ktoś Ciebie  usunie ze społeczeństwa?! Boże....

Znamy siebie na tyle, na ile zostaliśmy sprawdzeni...

7

Nie mi tu osądzać Ciebie ale... Zgadzam się z przedmówczynią. Poszukaj Rodzinę zastepczą Dziecku. Dziecko to wielki dar. Bardzo wiele ludzi stara się i nie może mieć dzieci. Ciąża to nic strasznego i da się spokojnie pracować do samego końca nawet na najwyższych obrotach, jeśli wszytko przebiega planowo. A może w trakcie niej poczujesz, że jednak ... że jednak chcesz mieć je przy sobie. Już na zawsze smile) przemyśl to jeszcze smile
Mama Agi smile) hihihi

Agusia moje małe Serduszko :* <333

Córeczka urodzona 18.08.2014 roku, godz 15.25.
3850g, 59cm wzrostu smile

8

ale to dziecko to męża? to pomimo tego, że cię zdradzał i tak jeszcze z nim sypiałaś? a sędzia nie pytał was o trwały rozkład pożycia? seks wyklucza rozkład... zakładając nawet, że rozwiodłaś się w ostatnich tygodniach, to trochę mało czasu ci zostało...

prawdę mówiąc, nie rozumiem takich ludzi... zresztą argumentacja też mnie nie przekonuje

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy

9

Nie popieram aborcji. Trzeba ponosić konsekwencje swoich wyborów i poczynań.
Jest dużo ludzi, którzy nie mogą mieć dzieci.
Najlepiej oddać do adopcji.

25.03.2013 r. <3

10

Dziewczyny, a czy autorka prosi Was o porade CZY usunac ciaze. Nie. Wiec albo sie nie wypowiadajcie albo uszanujcie jej wybor i udzielcie odpowiedzi na pytanie.
Ja gdybym byla na Twoim miejscu wybralabym sie do Niemiec. Wielu Polakow-ginekologow dokonuje tam takich zabiegow. Poszukaj namiarow na pana doktora Janusza Rodzińskiego.   Pracuje w klinice w Prenzlau w Niemczech, ma stopien doktora nauk medycznych, zna sie na tym co robi i podchodzi do kobiet JAK DO LUDZI NIE JAK DO INKUBATOROW. Moja kuzynka jest u niego stazystka takze slyszalam wiele pochlebnych opinii o tym panu.
Powodzenia smile i rob to co uwazasz za sluszne i dla Ciebie najlepsze.
PS. Aborcja Polki w Niemczech nie jest w zaden sposob sprzeczna z prawem wiec nie masz sie czym martwic smile

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

11 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2014-12-21 15:15:29)

Zgadzam się z Kammiś. Autorka prosi o podanie miejsca, gdzie może usunąć ciążę, a nie o moralizowanie.
Nie róbcie offtopu.

Autorko, najbliżej można w Czechach, potem Niemcy, Wielka Brytania.
Jednakże zrób to dopiero, jak będziesz w 100% pewna swojej decyzji.
A który to tydzień? Bo jeśli nie po 9, to w grę wchodzi jeszcze aborcja farmakologiczna.

Powodzenia.

12 Ostatnio edytowany przez Sponi (2014-12-21 14:57:13)

Nie jest pewna swojej decyzji.  Dlatego też zajrzała tutaj...
I dobrze. Bo życie nie sprowadza się do dwóch kolorów: czarnego i białego. Liczę na to, że zrobi jej się mętlik w głowie tymi wpisami. I dobrze... Bo życie jest najwyższą wartością.

A jeśli jeszcze raz przeczytam, że zanadto angażuje sie w historie innych, nie odbije piłeczki. Zignoruję. Bo jesli zamieszka we mnie obojętność, będzie to oznaczać, że Umarłam...

13 Ostatnio edytowany przez Martula92 (2014-12-21 15:30:54)

To jest forum, wiec autorka musi się liczyć z możliwą krytyką innych.

Zgadzam się z opinią forumowiczki powyżej.

14 Ostatnio edytowany przez Anhedonia (2014-12-21 15:31:09)

Sponiewierana napisał/a:

A jeśli jeszcze raz przeczytam, że zanadto angażuje sie w historie innych, nie odbije piłeczki. Zignoruję. Bo jesli zamieszka we mnie obojętność, będzie to oznaczać, że Umarłam...

Kto Ci broni się angażować...?
Raczej chodzi o większą odpowiedzialność za własne rady i słowa?
I po cóż taka egzaltowane reakcja?
Autorka wyraźnie napisała CZEGO potrzebuje i dlaczego... ("W czechach nie moglam usunac ciazy w zwiazku z umowa ktora wprowadzil minister sprawiedliqwosci") z czego wynika, że ODPOWIEDNIE KROKI JUŻ CZYNIŁA.
Każdy interpretuje przeczytane słowa jak sobie życzy.
I Ty i autorka...

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

15

Anhedonia napisał/a:
Sponiewierana napisał/a:

Kto Ci broni się angażować...?
Raczej chodzi o większą odpowiedzialność za własne rady i słowa?
I po cóż taka egzaltowane reakcja?
Autorka wyraźnie napisała CZEGO potrzebuje i dlaczego... ("W czechach nie moglam usunac ciazy w zwiazku z umowa ktora wprowadzil minister sprawiedliqwosci") z czego wynika, że ODPOWIEDNIE KROKI JUŻ CZYNIŁA.
Każdy interpretuje przeczytane słowa jak sobie życzy.
I Ty i autorka...

Zapraszam zatem na gratka.pl a może olx.pl? Albo zapyta ginekologa z poradni.  Zadowoleni?
A co tam...
Nie chciałabym takiego wsparcia nawet od wroga.

16

Sponiewierana napisał/a:

Zapraszam zatem na gratka.pl a może olx.pl? Albo zapyta ginekologa z poradni.  Zadowoleni?
A co tam...

Zabawna jesteś... a CZY tu ktoś usiłuje Tobie pomagać NA SIŁĘ?
Wszak różne są formy pomocy... tyle, że pisanie, iż autor sam nie wie co ma na myśli, raczej do nich nie należy...

17

Uwielbiam eutanazyjno - aborcyjne dyskusje Polaków.

18

marmolada1984 napisał/a:

Bo to nie jest temat pt. ''czy dobrze robię'' tylko ''dajcie mi namiary''. Rożnica chyba widoczna gołym okiem?

19

Cynicznahipo napisał/a:
marmolada1984 napisał/a:

Bo to nie jest temat pt. ''czy dobrze robię'' tylko ''dajcie mi namiary''. Rożnica chyba widoczna gołym okiem?

Dla mnie i dla ciebie tak. Dla obrońców życia - nie smile

20

To oddaj dziecko ojcu, skoro i tak miał się nim zajmować. Po co od razu zabijać.

21

Anhedonia napisał/a:
Sponiewierana napisał/a:

A co tam...

Zabawna jesteś... a CZY tu ktoś usiłuje Tobie pomagać NA SIŁĘ?
Wszak różne są formy pomocy... tyle, że pisanie, iż autor sam nie wie co ma na myśli, raczej do nich nie należy...

Na szczęście to forum nie zabrania pomagać "na siłę". I jeździć po kimś na oślep, byleby mieć aplauz.

I rację masz. Potrafię być zabawna smile

I zejdź ze mnie, bo oddychać nie mogę.
Gdyby ktoś zapytał, gdzie kupić jakieś prochy, też podałabyś odpowiedź prosto i na temat. W końcu co kogo obchodzi, że te prochy mogłyby dotrzeć do  naszych dzieci...

22

marmolada1984 napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:
marmolada1984 napisał/a:

Dla mnie i dla ciebie tak. Dla obrońców życia - nie smile

Obrońcy życia niech najpierw spojrzą na siebie.

Kalinka, fajna rada. To może donosisz ciążę i urodzisz za autorkę?

Chce usunąć, ma do tego prawo, to jej decyzja. Pozwólcie, do licha jasnego, kobiecie zadecydować o jej brzuchu, jej życiu, jej przyszłości.
Jeśli postanowiła nie rodzić, to pewnie ma ku temu dobre powody, bo NIKT nie podejmuje takiej decyzji bez powodu.

23

Mysle, ze kammiś dala tutaj najbardziej konkretna rade autorce.
Ja na miejscu autorki napewno nie zdecydowalabym sie na urodzenie i oddanie. Aborcja to lepsze wyjscie.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

24

Ale o co ta cala dyskusja?
Autorka albo jest trollem, albo bardzo malo jej zalezy na tej aborcji.

Wystarczy 5 minut zabawy googlami i ma sie adresy w Niemczech, Slowacji, UK - a jak komus malo to i wiecej znajdzie.

Jest tez przeciez bardzo znana strona pomagajaca zdobyc srodki wczesnoporonne.

25

Iceni napisał/a:

Ale o co ta cala dyskusja?
Autorka albo jest trollem, albo bardzo malo jej zalezy na tej aborcji.

Wystarczy 5 minut zabawy googlami i ma sie adresy w Niemczech, Slowacji, UK - a jak komus malo to i wiecej znajdzie.

Jest tez przeciez bardzo znana strona pomagajaca zdobyc srodki wczesnoporonne.

To swoją drogą...

26

Wiem, że ciążę można legalnie usunąć w Holandii. Tylko tam sprawa wygląda inaczej niż w naszym podziemiu, najpierw lekarz rodzinny i skierowanie, potem rozmowa z psychologiem, robią Ci usg, pokazują malca.. Pytają dlaczego podejmujesz taki krok i czy jesteś pewna. Potem masz 5dni na decyzję.
Żeby nie płacić za aborcję, załatw sobie pierwszego dnia tzw Zoortoeslag- dzięki niemu aborcję będziesz miała bezpłatnie, wszystko pójdzie z Twojego ubezpieczenia. Płacisz ok. 70 euro miesięcznie, ale np po 3miesiącach z tego rezygnujesz. Oprócz tego Belastingdienst zwraca Ci kilkanaście euro miesięcznie. Tylko to musisz załatwić sama. Na pewno wyjdzie taniej, niżbyś miała płacić ze swojej kieszeni.
Możecie mnie obrzucić błotem, nie wnikam, dlaczego to robi, czy jest pewna. Nie będę jej umoralniać, choć za aborcją nie jestem. Ale z drugiej strony gdy dziecko trafiłoby do domu dziecka nie ma gwarancji, że tam nie zostanie. Jakby musiało się czuć, wiedząc, że matka je porzuciła..

Mój Skarbek 22.03.15 <3

27

Ale po co az Holandia - tak jak ktos wspomnial - w kazdym przygranicznym miescie niemieckim swiadcza takie uslugi dla Polek.

28

Faktycznie jesli stać cie na legalny zabieg to może lepiej wyjechać stąd i to zrobić.  Z drugiej strony jeśli to wczesna ciąża może wystarczy tabletka. Wówczas może najlpiej skorzystać z gazet i po prosu taka tabletkę zakupić.

29

Najistotniejsze pytanie   jest w którym tyg ciąży jesteś, bo  to jest kluczowa sprawa , nawet w świetle prawa aborcyjnego w  każdym innym kraju mają pewne "limity "  legalności  do kiedy  można  dokonać zabiegu  i w jakiej postaci , a do kiedy już nie w zadnej

30

No ok, może HOlandia jest daleko, ale przynajmniej wiem jak może to zrobić za darmo. Tam wykonują do 25tc.

Mój Skarbek 22.03.15 <3

31

Sponiewierana napisał/a:

Gdyby ktoś zapytał, gdzie kupić jakieś prochy, też podałabyś odpowiedź prosto i na temat. W końcu co kogo obchodzi, że te prochy mogłyby dotrzeć do  naszych dzieci...

Mówiłam, że jesteś zabawna wink
Lepiej znasz mnie, niż ja sama siebie...

Tak sobie pomyślałam. Ferie się zaczęły, autorka w dyskusji udziału nie bierze... kolejny troll?

32 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-12-21 21:51:02)

BlackAngel napisał/a:

No ok, może HOlandia jest daleko, ale przynajmniej wiem jak może to zrobić za darmo. Tam wykonują do 25tc.

za darmo dla tych co maja holenderskie ubezpieczenie. Nigdzie nie ma takiego Eldorado zeby fundowali zabiegi turystom za darmo wink jezeli doliczy do tego koszty dojazdu, noclegow, wyzywienia przez kilka dni to chyba jednak tak tanio nie wyjdzie.

No ale dobrze, ze podajesz konkretne informacje.

W UK w zasadzie tez jest to proste - a szczerze mowiav nie mam pojecia jakie sa procedury

33 Ostatnio edytowany przez BlackAngel (2014-12-21 21:58:04)

Przecież napisałam wyżej, że musi mieć ubezpieczenie i jak dostać do niego dofinansowanie smile
Wiem jak to jest w NL, bo mieszkałam tam trochę i znajome się poddawały aborcji.
Defacto u nas w PL też może ją wykonać, i może taniej by wyszło niż tam, ale pytanie, czy zrobią to dobrze, czy jej nie uszkodzą, możliwe, że w niesterylnych warunkach itp..

Mój Skarbek 22.03.15 <3

34

To tak jak zapytać "chcę zabić człowieka, gdzie kupię broń?".

Oddaj do adopcji. To dziecko nie zasłużyło na to. Praca jest ważniejsza od własnego dziecka?

35

Susane- skoro jest zdecydowana to nic nie da jej umoralnianie.. Nie chce to nie chce, co zrobisz? Będzie chciała usunąć to zrobi to bez względu na nasze zdanie.

Mój Skarbek 22.03.15 <3

36 Ostatnio edytowany przez Emilia (2014-12-22 02:08:44)

Rozumiem, że mąż nie wie, że będzie ojcem? A nie pomyślałaś, że ma prawo decydować o własnym dziecku? Po prostu chcesz go ukarać, prawda?
Nie chrzań, że masz firmę i tyrasz po 18 godzin dziennie. Zostaje 6 godzin na spanie, jedzenie itp. Po prostu przesadzasz i tyle. Zresztą kobieta prowadząca działalność ma prawo do macierzyńskiego i wszystkich świadczeń. No ale ty po prostu szukasz na siłę usprawiedliwienia, dla tego, co chcesz zrobić, a nie znajdziesz. Po prostu egoistycznie chcesz zabić dziecko, bo jego tatuś cię wystawił.
Tu na forum nie znajdziesz namiarów na miejsce, gdzie można aborcji dokonać. Zdajesz sobie sprawę, że podanie ich może podpadać pod współudział? A z to są 3 lata.

A zresztą to i tak nieistotne. Po prostu kolejny troll i tyle. W innym poście, już usuniętym, napisała, że jej facet jest Grekiem. Jacek - Grek. Dobre.

37

Ognik88 napisał/a:

Nie rozumiem jak tak można zabić własne nie narodzone jeszcze dziecko!!!!

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

38

Dziekuje za pomoc. Co do Czech wiem ze Poslka podpisala z Czechami dokument ktory zakazuje wykonywania aborcji w tym kraju przez Polki. Moze to tylko refundacja. Co do mego meza jego obecna nie chce cudzego dziecka i on tez nie chce. Do domu dziecka nie oddam poniewaz wiem ze jak urodze to zglupieje na jego punkcie.

39

Wiec jak widać autorka sama nie jest pewna swojej decyzji jeśli chodzi o aborcje.

Zastanow sie bo jeśli to zrobisz nie będzie odwrotu.

40

Niemcy też blisko.

???? ?? ?? ????? ??? ?? ??? ?????? ?? ?? ????.
???? ?? ??
???? ??? ??? ?? ??? ?????
?? ???????? ??????,???? ??? ???? ?...

41

Ognik88 napisał/a:

Dziekuje za pomoc. Co do Czech wiem ze Poslka podpisala z Czechami dokument ktory zakazuje wykonywania aborcji w tym kraju przez Polki. Moze to tylko refundacja. Co do mego meza jego obecna nie chce cudzego dziecka i on tez nie chce. Do domu dziecka nie oddam poniewaz wiem ze jak urodze to zglupieje na jego punkcie.

Jedna z forumowiczek miała rację. Nie nam dane Ciebie umoralniać. Nie chcesz oddać Maleństwa do domu dziecka? Godzę się z tym. Zaglądam tam czasem. Mało przyjemne.

Pomyślałaś o tym na przykład, by porozmawiać z ginekologiem? Zdajesz sobie sprawę z tego, ile jest związków, które mmiec dzieci nie mogą? Zaopiekuja się Tobą w czasie Twojej ciąży. A potem dzieckiem, tak bardzo przez Ciebie niechcianym...

Daj mu szansę, proszę.

Dlaczego stoisz na stanowisku: jesli nie Ty, to nikt inny...

42

Do tej pory nie odpowiedziała autorka w którym tyg ciaży jest  , bo zupełnie inaczej przebiega procedura prawna  w swietle legalności aborcji w różnych krajach  np. w 7 tyg.a  zupełnie inaczej w 7 mscu. ( tego to już nikt by się nie podjął z oczywistych powodów , o których wspominać nie musze )

43

Ale po co od razu dom dziecka proponować czy jakąś inną rodzinę. Dziecko ma też ojca. Ojciec też ma coś do powiedzenia w tej sprawie i na nim też ciąży odpowiedzialność za to dziecko. Nie wiem czy ojciec tego dziecka chce czy nie chce, ale autorka pisała, że to on miał się nim głównie zajmować po porodzie. Myślę więc, że jakby mu to dziecko oddała to też nim by się zajął.

44

Cynicznahipo napisał/a:

Zgadzam się z Kammiś. Autorka prosi o podanie miejsca, gdzie może usunąć ciążę, a nie o moralizowanie.
Nie róbcie offtopu.

Autorko, najbliżej można w Czechach, potem Niemcy, Wielka Brytania.
Jednakże zrób to dopiero, jak będziesz w 100% pewna swojej decyzji.
A który to tydzień? Bo jeśli nie po 9, to w grę wchodzi jeszcze aborcja farmakologiczna.

Powodzenia.

Jeśli tak stawiacie sprawę, to ja również tak ją postawię: co prawda wiem (niestety), jak to przeprowadzić, ale za nic Ci nie powiem. Nie moralizuję, ale ręki do tego nie przyłożę.
Jednak czy o to chodzi na forum? moim zdaniem jeśli decyzja jest zła (a tak ją postrzegam), to powinnam o tym łagodnie pisać, jeśli tylko jest cień szansy na zmianę takiej decyzji. Proszę - zastanów się jeszcze.

45 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2014-12-22 21:23:06)

Poprosić można, by przemyślała.

Ale jakim prawem za nią decydujecie, by np. oddała dziecko ojcu dziecka (który zresztą go nie chce), albo żeby je dała do domu dziecka? Nie macie takiego prawa. To ona jest w ciąży, to ona będzie musiała urodzić. Jeśli nie chce, to nie chce. NIKT jej zmusić nie może. A moim zdaniem nie na miejscu są teksty typu ''oddaj dziecko ojcu''. Jakby mogła, to by oddała.

Pozostaje tylko napisać autorce, żeby postąpiła zgodnie ze swoim sumieniem, by dobrze to przemyślała. I tyle. Więcej zrobić się nie da. A moralizowanie jest BEZ SENSU. I nie na miejscu. Bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

tuptuś - nic nie musisz mówić. Wystarczy w google wpisać.

46

Nakręcona... Zakręcona...

A  jeśli to dziecko się urodzi, powinno kiedyś trafić na Ciebie. Wtedy powiesz jak bardzo broniłaś stanowiska matki. Bo Autorka mamą zostanie. Tego dziecka.

47

Sponiewierana napisał/a:

A  jeśli to dziecko się urodzi, powinno kiedyś trafić na Ciebie. Wtedy powiesz jak bardzo broniłaś stanowiska matki. Bo Autorka mamą zostanie. Tego dziecka.

Nie wiem, czy to do mnie, czy nie.
Aczkolwiek powiem - ja nie bronię niczyjego stanowiska.
Jestem po prostu za wolnością wyboru. Ciąża, poród i wychowanie dziecka to są dla mnie indywidualne decyzje kobiety i mężczyzny.
Tutaj mężczyzna się wyparł, więc mowa o decyzji kobiety. Ma prawo ją podjąć sama.

48

Cynicznahipo napisał/a:
Sponiewierana napisał/a:

Nie wiem, czy to do mnie, czy nie.
Aczkolwiek powiem - ja nie bronię niczyjego stanowiska.
Jestem po prostu za wolnością wyboru. Ciąża, poród i wychowanie dziecka to są dla mnie indywidualne decyzje kobiety i mężczyzny.
Tutaj mężczyzna się wyparł, więc mowa o decyzji kobiety. Ma prawo ją podjąć sama.

Nie zgadzam się. Bo jeśli iść w tym kierunku tłumaczenia, po co sądy. Sami wymierzajmy sprawiedliwość i róbmy sobie wygodnie. Rozwiązujmy problemy.

Skoro nie chce dziecka wychować, na litość boską, niech pozwoli na to komuś, kto takich wątpliwości nie ma...

Szkoda, że to maleństwo nie może zabrać głosu.

49

Najpierw to przemyśl dokładnie.. Nie bazuj na emocjach. Jedna już tu była, co najpierw podjęła decyzję o aborcji, poddała się jej, po czym ona nie zadziałała, i dziewczyna się teraz cieszy, że się nie udało, bo by się załamała.. A niby była aż tak zdecydowana..
I Ty się nie przejmuj, co mówi kobieta Twojego męża, bo to może być decyzja, którą będziesz żałowała.
Powiem Ci z własnej autopsji.. Miałam też momenty, że chciałam poddać się aborcji bo życie mi się nie układało, ale to były chwile i na całe szczęście myśli nie stały się czynami.. Nie wyobrażam sobie teraz patrzeć na znajome, co są mniej więcej w tym samym tygodniu co ja i myśleć: "Też bym teraz taki brzuszek miała"
Przecież to Skarb nosić swoje maleństwo pod sercem, a poczuć pierwsze ruchy, zabawy.. Ojj kobieto, nie wiesz co tracisz; teraz myślisz, że jakaś nawiedzona idiotka Ci pisze.. Nie, tego trzeba doświadczyć!
Nie będę Cię umoralniała, bo sama wiesz, że zrobisz co zechcesz, tylko próbuję Cię odwieść od podejmowania decyzji w danej chwili, bez przemyślenia, gdzie emocje górują nad zdrowym rozsądkiem i żebyś któregoś dnia nie wróciła tutaj z płaczem, depresją, że podjęłaś decyzję gwałtownie, a teraz żałujesz.. Od tego odwrotu już nie będzie.
Więc naprawdę przemyśl i milion razy, nim się zdecydujesz. Mam tylko nadzieję, że jednak pokochasz maleństwo i zdecydujesz się na rolę matki. Kariera to nie wszystko.. Ja bym postawiła na rodzinę, nie pieniądze, bo to rzecz nabyta, a rodzina, a właściwie własne dziecko będzie przy Tobie zawsze i będzie bezgranicznie Cię kochało, jak również Ty je.

Mój Skarbek 22.03.15 <3

50 Ostatnio edytowany przez kammiś (2014-12-23 00:17:20)

A moze MODERATORKI zajma sie off topem??? Bo ponioslo was z tym "malenstwem" (nieistniejacym!) zupelnie nie na temat.
Nie porownujcie tego do kupienia broni i zabojstwa czlowieka bo to nie to samo. W razie watpliwosci odsylam nawet i do kodeksu karnego. I to nie moje przewrazliwienie na punkcie prawa tylko do Was nie dochodzi ze dla niektorych osob zarodek nie jest czlowiekiem i ze maja pelne prawo do takiego myslenia. A Wy nie jestescie stworzone do uswiadamiania calego swiata.
Bo od tego "daj mu szanse, pokochaj je, ono nie zasluzylo" juz sie, za przeproszeniem, rzygac chce.
sponiewierana - wlasnie, jak sama stwierdzilas, od tego sa sady. A matka nie jest karana NIJAK w przypadku aborcji - czy to w kraju, czy za granica. Wiec zostawmy to sadom, jak sama stwierdzilas.

51 Ostatnio edytowany przez BlackAngel (2014-12-23 00:16:41)

kammiś napisał/a:

A moze MODERATORKI zajma sie off topem??? Bo ponioslo was z tym "malenstwem" (nieistniejacym!) zupelnie nie na temat.
Nie porownujcie tego do kupienia broni i zabojstwa czlowieka bo to nie to samo. W razie watpliwosci odsylam nawet i do kodeksu karnego. I to nie moje przewrazliwienie na punkcie prawa tylko do Was nie dochodzi ze dla niektorych osob zarodek nie jest czlowiekiem i ze maja pelne prawo do takiego myslenia. A Wy nie jestescie stworzone do uswiadamiania calego swiata.
Bo od tego "daj mu szanse, pokochaj je, ono nie zasluzylo" juz sie, za przeproszeniem, rzygac chce.

Tak owszem, nie to samo. Ale kiedy już bije serce, to nie jest ZARODEK tylko ŻYWA ISTOTA!
Nieprawdaż?

Mój Skarbek 22.03.15 <3

52 Ostatnio edytowany przez kammiś (2014-12-23 00:21:04)

BlackAngel napisał/a:
kammiś napisał/a:

Tak owszem, nie to samo. Ale kiedy już bije serce, to nie jest ZARODEK tylko ŻYWA ISTOTA!
Nieprawdaż?

To PŁÓD. Dziecko jest od chwili urodzenia. W orzeczeniach sadow od momentu rozpoczecia akcji porodowej.
Do tego momentu nie przysluguja mu ani prawa dziecka ani katalog praw czlowieka.
Warto sie zapoznac a nie bazowac tylko na wlasnej opinii.
Powtorze - mamy WYLACZENIE KARALNOSCI podmiotowe - dla matki poddajacej sie aborcji
Tak jak ktos mowil - zostawmy wiec to sadom. Matce na szczescie nic nie grozi. Dla niej aborcja jest nielegalna w RP ale nie jest karalna

53 Ostatnio edytowany przez BlackAngel (2014-12-23 00:35:51)

To wytłumacz mi, dlaczego ta kobieta, która będąc bodajże w 7miesiącu ciąży, włożyła sobie nożyczki w krocze i pocięła PŁÓD teraz odpowie za dzieciobójstwo? Przecież nie było dziecka jeszcze na świecie??
A co czyli to, że noszę PŁÓD wykształcony, który już słyszy i się porusza, ma narządy wykształcone  nie jest dzieckiem.. ?

Z drugiej strony nieważne.. Jak chce usunąć to niech to dokładnie przemyśli, żeby nie żałowała. Ani jej nie potępiam, ani nie przyklaskuje. Jej życie, jej sumienie. Namiary ma więc wie, gdzie się udać. A i jeszcze jedno, masz racje, że nic jej nie grozi za przeprowadzenie aborcji, jedynie mogą pociągnąć lekarza, który to wykonał. Tu się zgadzam w 100% , nie ma czego negować.
I inaczej jest zabić "nieświadomy płód" a człowieka, który egzystuje- porównanie w ogóle nie na miejscu.

Mój Skarbek 22.03.15 <3

54

BlackAngel napisał/a:

To wytłumacz mi, dlaczego ta kobieta, która będąc bodajże w 7miesiącu ciąży, włożyła sobie nożyczki w krocze i pocięła PŁÓD teraz odpowie za dzieciobójstwo? Przecież nie było dziecka jeszcze na świecie??
A co czyli to, że noszę PŁÓD wykształcony, który już słyszy i się porusza, ma narządy wykształcone  nie jest dzieckiem.. ?

Dzieckiem nie jest. Ma prawo do zycia na gruncie prawa polskiego jezeli nie pochodzi z gwaltu, nie jest uposledzone lub nie zagraza zdrowiu i zyciu matki. Ale uwaga - matka za przeprowadzenie aborcji nie moze byc ukarana. Moze byc tylko przeprowadzajacy aborcje, kto jej w tym pomaga lub naklania do tego. Kara ta jest wyzsza jezeli moze zyc poza organizmem kobiety. Uwaga - w dalszym ciagu matka nie jest w tym przypadku karana i w dalszym ciagu ustawodawca nazywa to aborcja, nie zabojstwem!
Inaczej juz wyglada prawo np. w Niemczech. Tam za aborcje do pewnego momentu nikt karany byc nie moze, jest w pelni legalna. Konwencja o prawach dziecka (akt miedzynarodowy) nie wspomina o ochronie plodu ani slowem.

Musiala rozpoczac sie akcja porodowa. Wowczas mozna odpowiadac za dzieciobojstwo.
I sama zauwaz, nie jest ono traktowane na rowni z zabojstwem. Kara pozbawienia wolnosci od 3 miesiecy do 5 lat. Zaskakujaco niska w porownaniu z zabojstwem, prawda?
Ale z drugiej strony zobacz - plod np w 3 miesiacu ma uksztaltowane pewne narzady. A to juz bylaby tylko aborcja.

Naprawde, nie zrownuj dziecka nienarodzonego z czlowiekiem zyjacym bo to jest nierealne na gruncie obecnego porzadku prawnego, nawet i w Polsce. Mam dalej wyliczac roznice?

55

I ja to słyszę, i ja tak wierzę,

Płaczę i mówię pacierze.

"Słuchaj, dzieweczko!" - krzyknie śród zgiełku

Starzec, i na lud zawoła:

"Ufajcie memu oku i szkiełku,

Nic tu nie widzę dokoła.

Duchy karczemnej tworem gawiedzi,

W głupstwa wywarzone kuźni.

Dziewczyna duby smalone bredzi,

A gmin rozumowi bluźni".

"Dziewczyna czuje, - odpowiadam skromnie -

A gawiedź wierzy głęboko;

Czucie i wiara silniej mówi do mnie

Niż mędrca szkiełko i oko.

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

Posty [ 1 do 55 z 95 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Gdzie moge legalnie usunac ciaze

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018