Ciasto urodzinowe nie tort - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Ciasto urodzinowe nie tort

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Ciasto urodzinowe nie tort

Mój facet ma w sobotę urodziny, chcę mu upiec ciasto (nie tort ponieważ nie przepada) ale chcę żeby było wyjątkowe, w sensie nie takie zwykłe jakieś które robi się zazwyczaj tylko jakieś ciekawsze.
Znacie takie przepisy?

Jak tak, to byłabym wdzięczna za podanie jakiegoś ciekawego smile

"Jeszcze raz mogłabym zmienić kształt, rozpiąć skrzydła i frunąć nie zważając na strach. "

motto: ZAWSZE warto spróbować.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ciasto urodzinowe nie tort

To mnie przyszło na myśl Rafaello:
Składniki
ciasto:
6 jajek
1 szkl cukru
4 lyzki oleju

1 szkl maki
1 budyn smietankowy
1 lyzeczka proszku do pieczenia

krem:
3 szkl mleka
3/4 szkl cukru
1 kostka margaryny Kasi
1 szkl maki pszennej
aromat smietankowy

masa kokosowa:
20 dag wiorek kokosowych
2 lyzki cukru
2 lyzki masla
1/2 olejku smietankowego

sposób przygotowania
zaczynamy od biszkoptu. oddzielamy bialka od zoltek, ubijamy bialka z cukrem na sztywno, po kolei dodajemy zoltka, nastepnie olej, i make wymieszana z budyniem i proszkiem do pieczenia. pieczemy okolo 30 min, ( ma miec kolor jak biszkopt-zlociutki).
teraz krem. 1,5 szkl mleka trzeba zagotowac z cukrem w reszcie mleka rozprowadzic make (bedzie geste), wlac to do mleka i szybko rozmieszac (powstanie budyn) , krotko zagotowac, pozostawic do ostudzenia. miekka margaryne wyrobic z olejkiem mikserem, porcjami dodawac budyn i wyrabiac.
upieczone ciasto przekroic na dwa placki, wiekszy czescia kremu posmarowac dolny placek, polozyc na niego drugi i na ten wysmarowac reszte kremu. skladniki do masy kokosowej przesmazyc razem, lekko zrumienic, gdy wystygnie wysypac na krem i docisc rekoma.

Nie mam przepisu z domu, bo Babcia zawsze robi takie ciasto, więc skopiowałam z internetu. Ale wydaje mi się, że w domu robi się to ciast właśnie tak. Naprawdę bardzo dobre, więc polecam smile

3

Odp: Ciasto urodzinowe nie tort

pomysł świetny!
Dziękuję, myślę że skorzystam.

"Jeszcze raz mogłabym zmienić kształt, rozpiąć skrzydła i frunąć nie zważając na strach. "

motto: ZAWSZE warto spróbować.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Ciasto urodzinowe nie tort

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018