Mrożenie brokułów i kalafiora - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Mrożenie brokułów i kalafiora

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Mrożenie brokułów i kalafiora

Czy można samodzielnie zamrozić surowy kalafior lub brokuły?

Znam mrożone "sklepowe" brokuły, jednak jestem ciekawa czy udałoby się to także w domowych warunkach.
Próbowałyście mrozić te warzywa?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mrożenie brokułów i kalafiora

ja mroze praktycznie wsyztskie warzywa smile
kalafiora czy brokuly myje, osuszam, rozdzielam na czastki mniejsze, do woreczka i mroze

niektore warzywa lekko podgotowuje albo przelewam wrzatkiem, np groszek czy fasolke szparagowa

porąbana jak łajno w tartaku

3

Dzięki, Ikaa smile
Bałam się, że nie będą jadalne po zamrożeniu big_smile

4

Po zamrożeniu raczej nie, chyba, że chcesz sobie zęby na nich połamać big_smile

Co do Twojego pytania to u mnie w domu robi się dokładnie tak, jak napisała Ikaa i później warzywa są dalej jadalne, więc bez obaw możesz zamrażać smile

5

Skoro jest odzew big_smile  pytam dalej smile
Do mrożenia warzyw lepiej używać woreczków specjalnie do tego przeznaczonych, czy mogą to być zwykłe śniadaniowe? W ogóle wyczuwacie jakąś różnicę w smaku warzyw(może inną niż smak?) zależną od opakowania?
Ja woreczków do mrożenia używam tylko do owoców. Po nich owoce zachowują kształt i soczystość przez co nadają się do deserów, szczególnie jako jadalne dekoracje big_smile

6

U mnie mrożą albo w zwykłych śniadaniowych, albo w takich do mrożenia, na których jest specjalne miejsce do napisania co w nim jest. Żadnych innych, specjalnych do mrożenia warzyw nie używamy więc czy jest jakaś różnica nie wiem.

7

ja tez bez roznicy, jak mam takie specjalne to w takich, ale jak mi braknie to w zwyklych i jest git, roznicy nie ma
jedynie moze te do mrozenia sa grubsze, a takie zwykle czasem mi sie przerywaja i targaja, albo rozrywaja, jak np w zamrazalniku sie skleja jeden z drugim

ale jesli chodzi o smak itd to roznicy nie ma

porąbana jak łajno w tartaku

8

Dzia big_smile

9

Większość warzyw można mrozić,ja też tak robię mrożę np.pokrojoną marchewkę,pietruszkę,por,a nawet posiekaną natkę pietruszki i posiekany koperek.Co do woreczków to nie ma większej różnicy jedynie grubość woreczka jest różna jak już zostało wcześniej wspomniane.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

10

A to dziwne. Ja zamroziłam kalafior,różyczki dałam do woreczka foliowego. Gdy go po ok tygodniu czasu wyciągnęłam żeby go ugotować na obiad był,no nie napiszę że zepsuty ale sciemniał i miał nie fajny zapach. Podobny do alkoholu.
Wydaje mi się że nie mrozi się surowego kalafiora. To tak samo gdybyśmy wystawili go na mróz w zimie-wiadomo że nie będzie już wtedy nadawał się do jedzenia.

Pod moim sercem twoje serduszko pukało. Teraz twoje rączki otulają mój świat,a dłonie me koją twój cichutki płacz.
                                                                   ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

11

Ja mrożę wszystkie warzywa także por i grzyby i owoce w pojemnikach . Raz zamroziłam ogórki na mizerię ale nie są dobre zdecydowanie wolę z świeżych ogórków.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

12

GORKA może podkręć zamrażalnik??? Bo może długo Ci się zamrażał-słaba temperatura(-). Słyszałam, że powinno się przelać czy zanurzyć na chwilę w gorącej wodzie warzywa przed zamrożeniem. Ja tego nie robię a mrożę wszystko nawet botwinke już mam zamrożoną wink

A takich warzyw jak ogórków czy pomidorów to raczej nie powinno się zamrażać-raz, że są dostępne cały rok a dwa to sama woda więc można się domyśleć.. Lepiej coś z nich zrobić do słoików.

Ja to w ogóle marze o jeszcze większej lodówce z wielkim zamrażalnikiem bo mi się wszystko nie mieści co bym chciała big_smile Zamrażalnik wiecznie pełny a w lodówce kilka rzeczy:P

Też mroże koperek, pietruszke i maggi potem ucinam kawałek do zupy. Por pokrojony-zawsze w zimę wyciągam rozmrażam i robię surówkę do obiadu-por chroni przed przeziębieniem:) Owoce to już jak leci wiśnie, truskawki, żurawine, jagody.
A z grzybów zawsze mroże kurki i prawdziwki a resztę suszę.

50 Cent ft. Jeremih - 5 senses

13

Karolcia_20 napisał/a:

GORKA może podkręć zamrażalnik??? Bo może długo Ci się zamrażał-słaba temperatura(-). Słyszałam, że powinno się przelać czy zanurzyć na chwilę w gorącej wodzie warzywa przed zamrożeniem. Ja tego nie robię a mrożę wszystko nawet botwinke już mam zamrożoną wink

A takich warzyw jak ogórków czy pomidorów to raczej nie powinno się zamrażać-raz, że są dostępne cały rok a dwa to sama woda więc można się domyśleć.. Lepiej coś z nich zrobić do słoików.

Ja to w ogóle marze o jeszcze większej lodówce z wielkim zamrażalnikiem bo mi się wszystko nie mieści co bym chciała big_smile Zamrażalnik wiecznie pełny a w lodówce kilka rzeczy:P

Też mroże koperek, pietruszke i maggi potem ucinam kawałek do zupy. Por pokrojony-zawsze w zimę wyciągam rozmrażam i robię surówkę do obiadu-por chroni przed przeziębieniem:) Owoce to już jak leci wiśnie, truskawki, żurawine, jagody.
A z grzybów zawsze mroże kurki i prawdziwki a resztę suszę.

No niewiem karolciu czemu tak mi się stało.

A jeżeli chodzi o zamrażalnik to też mam taki problem jak ty - że jest za mały.

Pod moim sercem twoje serduszko pukało. Teraz twoje rączki otulają mój świat,a dłonie me koją twój cichutki płacz.
                                                                   ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Mrożenie brokułów i kalafiora

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018