Samotny 19 latek - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Samotny 19 latek

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Samotny 19 latek

Witam
Mam 19 lat i uczę się technikum. Interesuję się motoryzacją i sportem. Gdy jest pogoda to czas spędzam jeżdżąc na bmx-ie oraz normalnym rowerze, a tak to siedzę w domu przed telewizorem oraz majsterkuję w warsztacie.
Od dłuższego czasu jestem bardzo samotny. Mam wrażenie, że jestem odludkiem. Nie mam dziewczyny, prawdziwego przyjaciela/przyjaciółki, a znajomi ze szkoły mnie olewają. Nie mam z kim porozmawiać o normalnych sprawach, jak i o swoich problemach. Ludzie, z którymi kiedyś jeździłem wyjechali na studia i kontakt się urwał. Aktualnie zostałem sam, ponieważ młodsze pokolenie spędza czas inaczej. Ludzie z mojego otoczenia odzywają się do mnie tylko gdy czegoś potrzebują. Ja zazwyczaj staram się jak najlepiej pomóc, licząc na na jakiś kontakt. Niestety po wykonaniu swojej "roboty" wszystko wraca do starej "normy" i tak w kółko. Śmiało mogę powiedzieć, że przez całe wakacje poza chętnymi na wykorzystanie mnie dla swojej rozrywki: np podrzucisz mnie na imprezę itp, nikt się do mnie nie odezwał. Gdy ja próbowałem chociaż z kimś popisać zazwyczaj zostawałem zbywany. Jestem cały czas przygnębiony i staje się to coraz bardziej uciążliwe.
Nie mam pomysłu na nowe pasje, które mogłyby mnie pochłonąć na jakiś czas i pozwolić mi odpocząć od myślenia o swoich problemach.
Postanowiłem, że poszukam wsparcia wśród ludzi, których nie znam, a jednak będą chcieli mnie wysłuchać i wspomóc.
Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Samotny 19 latek

Rozumiem że nie mieszkasz w dużym mieście? W takim najłatwiej znaleźć jakiś klub lub stowarzyszenie i stać się częścią czegoś. Może jakiś wolontariat? Lubisz robić coś dla ludzi - a w takiej sytuacji mógłbyś uzyskać nie tylko wdzięczność ale i poznać nowych ludzi.

3

Nie jesteś sam, sam jestem samotnym, mam 23 lata i załamuję się z tego powodu sad

4

Teraz trudno o  prawdziwych przyjaciół ludzie przychodzą i odchodzą i niestety lubią wykorzystywac  hmm wiem cos o tym

5

aż chce się brzydko napisać... To normalne że przyjaciół na cale życie nie poznaje sie od tak - najpierw trzeba ogólnie poznawać ludzi, zrobić coś ze swoim życiem. Jeśli nie dla siebie to dla kogoś bliskiego. W tym wieku można sięgnąć po wiele - ale samotne jeżdżenie na rowerze, oglądanie telewizji czy samotne majsterkowanie nijak nie zbliży Cię do ludzi. Nie dziwie się że przy próbie "popisania" bywałeś zbywany - jedynie małą część społeczeństwa bawi taki kontakt. Wyjdź do ludzi...  Są różne kluby nawet w małych miejscowościach i byłoby smutne żeby utworzył się tutaj kolejny wątek wzajemnej adoracji - jacy jesteśmy nieszczęśliwi, samotni i załamani.

6 Ostatnio edytowany przez nawiaska (2014-09-01 18:07:33)

Ja niestety nie dam Tobie dobrej porady, bo sama jestem w bardzo podobnej sytuacji...
Mam 19 lat, nie posiadam przyjaciółki, z którą mogłabym pogadać o wszystkim, zwierzyć się.
Niby mam kontakt z wieloma osobami jednak nie jest to takie łatwe poznać kogoś (przynajmniej dla mnie). Wydaje mi się, że pozostaje tylko dalej kontaktować się z innymi ludźmi, z którym być może kiedyś znajdziemy wspólny język smile

7

No tak najlepsze znajomosci to te totalnie z przypadku. Trzeba byc cierpliwym. Moze w koncu sie pozna kogos takiego lub podobnego do nas.

8

To nie jest przyjaźń jak ludzie Cię wykorzystują, a potem mają Cię "gdzieś", nie marnuj czasu na takich ludzi. Idź do jakiegoś clubu, albo tak jak koleżanka pisała wcześniej zapisz się do jakiegoś wolontariatu i może będzie bach i poznasz kogoś. smile
Nie zamykaj się w sobie to najgorsze co możesz zrobić, znalezienie nowego hobby też nie da nic jak będziesz sam na sam się tylko w niej zagłębiać smile
Zawsze możesz też poznać tutaj kogoś, tu dużo jest ludzi samotnych smile Z doświadczenia wiem, że takie internetowe znajomości nie raz długo trwają smile

9

samotnik3 napisał/a:

Nie mam pomysłu na nowe pasje, które mogłyby mnie pochłonąć na jakiś czas i pozwolić mi odpocząć od myślenia o swoich problemach.

Dla mnie najlepszym sposobem, na dobry nastrój i odcięcie się od negatywnych myśli jest właśnie rower, ale rozumiem, że w Twoim przypadku to już nie wystarcza. Poznać ludzi w taki sposób jest dość trudno, choć pewnie nie jest to rzeczą niemożliwą smile. No, ale za chwilkę będzie ciężko o ładą pogodę do jeżdżenia, więc może warto pomyśleć o jakichś zajęciach sportowych, masz możliwość zapisania się do jakiegoś klubu? Zawsze jest to okazja do wyjścia z domu i poznania nowych osób... A tak w ogóle jak tam dzisiejszy dzień? wink

10

Odnoszę coraz silniejsze wrażenie, że w tych czasach posiadanie bliskich bądź licznych znajomych jest cechą specyficzną dla niewielkiej grupy ludzi. Pozostali, jeśli czują się samotni, nie mają możliwości czegokolwiek z tym zrobić. Szczęśliwsi są ci, dla których po prostu nie stanowi to żadnego problemu.
A wspomniane próby szukania znajomych przez internet nie przynoszą niczego pozytywnego, jedynie są źródłem dodatkowych rozczarowań.
Jedyne, co mogę polecić z mojej strony, to częstszy kontakt z ludźmi tej samej płci - są jakoś bardziej bezinteresowni i łatwiej im zaakceptować innych (przypuszczam, że dla kobiet to również działa w ten sposób).

11

kb napisał/a:

(przypuszczam, że dla kobiet to również działa w ten sposób).

Uwierz, ze nie:D Wiele kobiet woli duzo bardziej towarzystwo mezczyzn, tylko oni zazwyczaj chcą czegoś więcej, no i trzeba to ucinać.

12 Ostatnio edytowany przez zuzmela (2014-09-10 17:32:09)

skąd ja to znam? Jestem zdecydowanie typem samotnika, zawsze wolałam siedzieć w książkach niż biegać z koleżankami po galeriach i nigdy mi to nie przeszkadzało, dopóki jako - tacy przyjaciele kręcili się dookoła mnie. Cztery lata temu najlepsza przyjaciółka (wprawdzie dużo starsza) wyszła za mąż, potem dziecko, praca, etc. Nowa szkoła, kontakty ze znajomymi urwały się niespodziewanie, a ja zostałam w czarnej dupie, ze swoimi książkami, otoczona biologią i chemią, której nie cierpię (nie miałam wyboru przy wyborze szkoły, rodzice zawsze przecież lepiej wszystko wiedzą).
Tak więc się nie martw, nie ty jeden spędzasz najlepsze lata swojego życia na kanapie z pilotem w ręce. Wiem,  mało pocieszające, ale szczere.
odezwij się czy Ci się poprawiło wink

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Samotny 19 latek

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024