20 latek a 30 latek. Różnica mentalna. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » 20 latek a 30 latek. Różnica mentalna.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

Temat: 20 latek a 30 latek. Różnica mentalna.

Mam pytanie zarówno do dziewczyn jak i do chłopaków; jaka jest -zaobserwowana przez Was- różnica pomiędzy 20 letnim przeciętnym facetem a takimż samym ale 30 letnim?
Chodzi mi o to, co ma w głowie, na temat kobiet, życia, wspólnego życia, typu kobiet, które wybiera smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 20 latek a 30 latek. Różnica mentalna.

Co maja w glowie? To chyba nalezaloby mezczyzn zapytac big_smile
Roznica jest taka ze 20latek ma wszystkie wazne decyzje do podjecia dopiero przed soba a 30latek czesc z nich juz podjal.
Zreszta zalezy od przypadku....

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

3

Widzę to mniej więcej tak:
20 lat : sex na ilość bez zobowiązań, praca - jak najszybsze zdobycie kasy i doświadczenia, zabawa do rana, morze alkoholu, carpe diem;
30 lat: sex na jakość, stała partnerka (może dziecko) + kochanka, stabilizacja ew. awans, plany na przyszłość (dom, samochód), gadżety zastępują morze alkoholu (bo wątroba już nie ta)..

może być też na odwrót XD

bo ważna jest dla mnie
równowaga
uczynków i słów

4

Jak miałem 20 lat to ...za wiele sobą nie reprezentowałem, ego przekroczyło granice układu słonecznego, efekt potęgowany był przez watahę mnie podobnych, z którymi trzymamy się razem po dziś dzień. Poza tym to wino, kobiety i śpiew.
Teraz dobrze wiem kim jestem, czego chcę, co mam i co jest dla mnie najważniejsze: moja Żona i Syn. Rozsądek i odwaga zastąpiły brawurę i szaleństwo. Praca zastąpiła plany podboju świata lol a konsekwencja i upór słomiany zapał i 'etamizm'. Jednak nigdy nie doszedłbym do tego co udało mi się do tej pory osiągnąć gdybym nie miał tych 20 lat.

I feel the anger bleeding inside of me, I see your weakness growing more and more.
I share your insanity, I support your inner demons

5

Według mnie, to często bywa między nimi dość mała różnica wink tongue
20latek jeszcze bardziej "napalony" na wszystko, nie wie do końca czego chce w życiu i zbyt łatwo zmienia zdanie, zbyt emocjonalnie podchodzi do wielu spraw, a także za szybko i bez namysłu składa deklaracje.
30latek, zaznał już niejednego, mniej więcej wie czego chce i często dąży do tego bardzo egoistycznie. Nie jest zbyt chętny do składania poważnych deklaracji, bądź składa je "dla spokoju" wink big_smile

"Mądrego widać, głupiego słychać."

6

A ja uważam, że coraz częściej faceci przed trzydziestką są bardziej emocjonalnie dojrzali niż ci po trzydziesce.

7

alfaalfa napisał/a:

20 lat : sex na ilość bez zobowiązań, praca - jak najszybsze zdobycie kasy i doświadczenia, zabawa do rana, morze alkoholu, carpe diem;
30 lat: sex na jakość, stała partnerka (może dziecko) + kochanka, stabilizacja ew. awans, plany na przyszłość (dom, samochód), gadżety zastępują morze alkoholu (bo wątroba już nie ta)..

Brakuje mi w tym zestawieniu jeszcze tych starszych:

40 lat: sex coraz rzadziej, stała partnerka (dwójka dzieci), czasem kochanka, rodzinne samochody, początek poszukiwania sensu życia
50 lat: sex tak ale jedynie w teorii, stała partnerka (wnuki i wnuczki), kochanek brak, czasem młode prostytutki, sens życia znaleziony - świat wg. kiepskich

Tym co przeszkadza mężczyźnie przez cały czas czuć się dobrze jest upływający czas. Jedyną rzeczą która wybawia go na chwilę z cierpienia jest zadedykowanie czegoś kobiecie swojego życia. A jedyna rzecz którą kobieta może mu dać w zamian, to seks. - to jest zajebiście smutna prawda moje panie.

8

Jak mawia mój ojciec, a ma 60 ponad latek - Z wiekiem to zjadłbym mniej ale lepiej; Liczy się jakość, a nie ilość smile

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !

9

A ja z przykrością stwierdzam, że coraz częściej nie ma różnicy między 20-sto latkiem, a 30-sto.

Często się oczekuje, mysli, że taki 30-sto latek już wie kim jest, jest emocjonalnie zrównoważony, stabilny, poukładany. Dojrzalszy. Ma pracę, wie w jakim kierunku zawodowym chce podążać. Pragnie znaleść kobietę, przy której planuje się zestarzeć, która będzie jego towarzyszką. Docenia dobry jakościowo seks. Nie interesuje już go zaliczanie panienek dla sportu. Szuka w relacji z kobietą czegoś więcej niż zaspokojenia seksualnego.

Tyle, że nie ma reguły. Zauważam sporo 30-sto latków, którzy totalnie nie wiedzą co chcą robić w zyciu. Których przerażają stałe związki. Którzy obawiają się odpowiedzialności, wszelkich deklaracji, zobowiązań. Wszystko to co kojarzy im się z dorosłością postrzegają jako "koniec świata". Którzy cenią sobie wolność i wciąż zaliczanie panienek jest priorytetem.

Może różnica jest taka, że 20-stko latkowie popełniają błędy z pośpiechu, z poczucia własnej wyjątkowości. Są młodzi, jest w nich świeżość, energia. To powoduje, że są często arogantcy, wydaje im się, że wiedzą więcej niż starsi. W tej ich beszczelności jednak jest jakiś urok, bo wciaż jednak są naiwni, pełni marzeń, pełni ideaów. Popełniają wiele błędów, podchodzą do zbyt wielu kwestii zbyt lekko, ale oni wciaż szukają siebie, doświadczają zycia. Wielu z nich na błędach się uczy, odkrywa drogę dla siebie, inni zaś nie.

10 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2012-12-27 08:10:51)

eh ciałam linka dać, bo taka właśnie jest różnica jak w linku smile strasznie to lubię kiedyś tam, teraz jestem nowa i nie smile

Z góry uprzedzam, że wstawianie linków do stron jest u nas generalnie zabronione i potem też nie można. wink Moderatorka Anemonne

11

Oczywiście trudno generalizować, nawet jeśli napisałam "przeciętny" 20. czy 30. latek.
Znam rzecz jasna 30.latków, którzy dobrze zarabiają, mają własną rodzinę, dzieci 1-2, znam też takich, którzy mieszkają w ciasnym mieszkaniu w bloku z rodzicami i boją się wynieść z domu.

Dzisiejszy 20 latek najczęściej studiuje- a to NIESTETY oznacza, że okres jego dzieciństwa się przedłuża.

12

to jak wstawiać linki do muzyki????:) widziałam takie

13

reklama dove care+men, wiesz więcej dbasz bardziej, mi się podoba strasznie smile pasuje do tematu

14

enya napisał/a:

A ja z przykrością stwierdzam, że coraz częściej nie ma różnicy między 20-sto latkiem, a 30-sto.

Często się oczekuje, mysli, że taki 30-sto latek już wie kim jest, jest emocjonalnie zrównoważony, stabilny, poukładany. Dojrzalszy. Ma pracę, wie w jakim kierunku zawodowym chce podążać. Pragnie znaleść kobietę, przy której planuje się zestarzeć, która będzie jego towarzyszką. Docenia dobry jakościowo seks. Nie interesuje już go zaliczanie panienek dla sportu. Szuka w relacji z kobietą czegoś więcej niż zaspokojenia seksualnego.

Tyle, że nie ma reguły. Zauważam sporo 30-sto latków, którzy totalnie nie wiedzą co chcą robić w zyciu. Których przerażają stałe związki. Którzy obawiają się odpowiedzialności, wszelkich deklaracji, zobowiązań. Wszystko to co kojarzy im się z dorosłością postrzegają jako "koniec świata". Którzy cenią sobie wolność i wciąż zaliczanie panienek jest priorytetem.

Może różnica jest taka, że 20-stko latkowie popełniają błędy z pośpiechu, z poczucia własnej wyjątkowości. Są młodzi, jest w nich świeżość, energia. To powoduje, że są często arogantcy, wydaje im się, że wiedzą więcej niż starsi. W tej ich beszczelności jednak jest jakiś urok, bo wciaż jednak są naiwni, pełni marzeń, pełni ideaów. Popełniają wiele błędów, podchodzą do zbyt wielu kwestii zbyt lekko, ale oni wciaż szukają siebie, doświadczają zycia. Wielu z nich na błędach się uczy, odkrywa drogę dla siebie, inni zaś nie.

Całkowicie zgadzam się ze zdaniem enva.
Biorąc pod uwagę moje doświadczenia, to częściej trafiałam na niedojrzałych trzydziestolatków. A gdy niedojrzały był 20+, to tylko gdy miał dobrą pracę i dobrze zarabiał. Mile zaskoczona jestem gdy dwudziestolatkowie wiedzą czego chcą od życia i małymi krokami to realizują, a ich horyzonty nie ograniczają się tylko do imprez i używek.

Przyglądając się moim znajomym (w wieku zbliżonym do mnie), to mam wrażenie, że oni są ustatkowani i chcą już zakładać rodziny (lub już to zrobili). Co do ich dojrzałości emocjonalnej to w moim odczuciu jest różnie, ale mają cel.

Mam też takie wrażenie, że gdy ktoś wcześnie napotyka na prawdziwe życiowe problemy, to szybciej dojrzewa.

Gazela TV without TV

15

Z mojego doświadczenia
to 20 latek to jeszcze nie ma w głowie wiele, poza własnym ego i szaleństwami
a 30 latek to taki podrasowany 20 latek, większość moich przyjaciół ma po 30 lat, i są oni tanimi filozofami  wierzącymi w swoją dojrzałość  (i wygłaszają w dodatku mądrości na ten temat) i dorosłość gówniarzami. Po moim ojcu i moim mężu, widzę te różnicę szczególnie, że śmieją się z tych głupot, że są już pozbawieni całkiem tego gówniarstwa

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

16

Sadie napisał/a:

Roznica jest taka ze 20latek ma wszystkie wazne decyzje do podjecia dopiero przed soba a 30latek czesc z nich juz podjal.

Też tak uważam.
Choć bywają wyjątki, to u większości 20latków życie płynie na robieniu planów. 30 letni mężczyźni przekuwają je w działanie i realizują, czyli wychodzą ponad te plany.

Dla mnie 20 letni facet to jeszcze dzieciak. Różnie bywa, ale dopiero przedział od 25 - 28 lat to granica stawania się mężczyzną.

15.08 - Olek

17

Mając dwadzieścia lat, nie myślałem poważnie o życiu, o tym, co będzie za kilka lat jak skończę studia, wychodziłem z założenia, że będzie dobrze, przecież teraz jest. Potem przychodzi zimny prysznic, w pewnym momencie zaczynamy się zbliżać do trzydziestki i pojawiają się przemyślenia, co osiągnąłem, czy tak sobie wyobrażałem życie. Uważam, że jest dobrze, mam pracę która przynosi mi satysfakcję, są perspektywy rozwoju, mieszkanie, czas dla przyjaciół oraz na swoje zainteresowania/pasje. To chyba też wiek, kiedy ma się kilka planów, które chce się zrealizować, już nie ciągnie do wszystkiego. Chętniej czytamy. Odzywa się instynkt ojcowski.

Wszechświat, to moje największe marzenie...czyli jednak są rzeczy niemożliwe.

18 Ostatnio edytowany przez alice ayres (2013-01-02 18:54:16)

Z moich obserwacji i doświadczenia wynika:

20 latek ma wszystko przed sobą, stawia na swoją przyszłość, ma setki planów i coraz to nowsze cele, które chce realizować i na tym przede wszystkim się skupia. Jeszcze nie interesuje go bezrobocie, trudności związane ze znalezieniem pracy, ma przed sobą wiele doświadczeń, które sprowadzą go do parteru dlatego żyje swoimi ideałami.
30 latek ma to (przynajmniej częściowo) za sobą, mocniej stąpa po ziemi oraz wie, że trzeba się mocno napracować, żeby coś osiągnąć, a życie nie jest jedną wielką imprezą.

Jeżeli 20, 20-parolatek spotka odpowiednią (dla siebie) dziewczynę i nie chodzi z głową w chmurach, to są duże szanse na ustatkowanie się właśnie wtedy, a nie szaleństwo i zabawę. Jeśli jednak nie to wolność i przyzwyczajenia mogą sie mocno zakorzenić w jego głowie i z czasem słowo "stały" związek oznaczać może ból głowy i ucieczkę:)
Taki 30 latek nie chce iść sam przez życie i wie, że nie będzie, ale póki może chce próbować, wybierać i ..... bawić się.

Jeśli chodzi o typ kobiet to na pewno z wiekiem u mężczyzn zwiększają się wymagania. Wydaje mi się, że 20 latek może zwracać uwagę np. na kolor włosów, a 30 latek mniej na kolor, a bardziej na to czy są one zadbane i zdrowe.
20 latek może zwracać uwagę na to czy dziewczyna chodzi do dobrej szkoły/studiuje na dobrej uczelni (ciekawy kierunek), a 30 latek patrzy na dziewczyny charakter, zaradność, czy będzie sobie radziła w życiu niezależnie od kierunku, który skończy.
Znam takich, którzy założyli rodziny w wieku dwudziestu kilku lat i takich po 30, którzy jeszcze długo mogą się nie ustatkować (z wyboru).

19

No właśnie, wszystko to kwestie indywidualne smile Chociaż w większości przypadków, u 20-latka pewnych rzeczy się nie przeskoczy i nawet nie warto bo dzisiejsi 20latkowie są po prostu zależni od rodziców-najczęściej, zatem wraz z przedłużającym się czasem studiowania, przedłuża się ich dziecięctwo.

20 Ostatnio edytowany przez alfaalfa (2013-01-03 00:21:55)

hmm a jak te różnice wyglądają u kobiet?

Jak sobie porównam to myślę w dużym skrócie, że mając 20 lat byłam głupia, szalona i naiwna.. mając 30+ jestem tego wszystkiego po prostu bardziej świadoma [:

bo ważna jest dla mnie
równowaga
uczynków i słów

21

20 latki ZWYKLE są:
mało asertywne,
nie wiedzą czego chcą; zarówno w życiu zawodowym jak i w ogóle smile
czują się odpowiedzialne w związku za wszystkie nastroje chłopaka,
myślą, że wiedzą już o życiu wszystko:)

22

Moim zdaniem ilość genotypów i ścieżek życiowych daje taką kombinację że kuszenie się o uchwycenie sprawy na forum, jest skrajnie trudne, żeby nie powiedzieć, o wątpliwej celowości.

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

23

Co to piszące jest zastanawiające bo potrzebujecie poczucia bezpieczeństwa, a w małżeństwach gdy nie ma szaleństwa zaczynacie wariować. Jak to jest w końcu? Mamy być tymi kreatywnymi i świeżymi czy może czułymi opiekuńczymi miśkami?

24

jay jay napisał/a:

Co to piszące jest zastanawiające bo potrzebujecie poczucia bezpieczeństwa, a w małżeństwach gdy nie ma szaleństwa zaczynacie wariować. Jak to jest w końcu? Mamy być tymi kreatywnymi i świeżymi czy może czułymi opiekuńczymi miśkami?

Jay jay - 50/50 (+-10).

25

W wieku 20 lat jeszcze byłem więziony przez to co wpoili mi w domu/w szkole/w kościele. Teraz jestem od tego wolny. Najważniejsze życiowe decyzje (praca, przyszłość, żona) podjąłem w wieku 19 lat bo taka była sytuacja. Gdybym się cofnął w czasie i gdybym miał to samo w głowie co wtedy to podjąłbym identyczne decyzje. Gdybym cofnął się w czasie z taką głową jak mam teraz to decyzje byłyby drastycznie inne. Jedne i drugie decyzje były/byłyby dobre, a konsekwencje inne.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » 20 latek a 30 latek. Różnica mentalna.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021