Jak sądzicie, czy istnieje wolność myślenia i wiary? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Jak sądzicie, czy istnieje wolność myślenia i wiary?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Jak sądzicie, czy istnieje wolność myślenia i wiary?

Przedstawiam Wam próbkę mojej wolności myślenia odnośnie wiary:
W poszukiwaniu Boga
Sąd (niekoniecznie) ostateczny
Dusza ludzka przed obliczem Boga na sądzie( niekoniecznie ) ostatecznym.
Bóg - Człowiecze zły i podły byłeś grzesznikiem okrutnym i zatwardziałym w swym grzechu, zatem....
Dusza - Ale wybacz, o Wszystkowiedzący Boże, posłuchaj mnie przed wydaniem swego wyroku, zanim wydasz mnie na wieczne potępienie....
Bóg (cokolwiek poirytowany ) Mów, co masz mi do powiedzenia?
Dusza - Zatem Wszechmocny Boże, nie rozumiem dlaczego chcesz skazać mnie na męki wiecznego potępienia skoro jestem dziełem Twoim i jestem taki jaki jestem, ponieważ to Ty Wszechmogący stworzyłeś mnie takim. Nie dałeś mi wyboru i za to chcesz mnie ukarać?
Bóg - ( mocno poirytowany ) Skąd taki pogląd?!
Dusza - Czy król Salomon był twoim ulubieńcem, który mówił w Twoim imieniu o planach Twoich wobec ludzi?
Bóg - ( nieco zdziwiony ) Taaak i co z tego?
Dusza - A zatem skoro król Salomon mówił w imieniu Twoim, to prawdą jest, że uczyniłeś mnie dla swoich celów ( jako grzesznika ) na dzień, aby móc mnie sądzić? ( przypowieści Salomona 16; 4 ) Zatem wybacz o Wiekuisty ( cokolwiek to znaczy ) jeżeli jestem grzesznikiem to nie z własne woli tylko z Twojej, o Wszechwiedzący. Dlaczego mam więc ponosić karę za to, że od mojego poczęcia zaplanowałeś dla mnie rolę grzesznika, od której nie mogłem się uwolnić, ponieważ taka była wola Twoja. Czy mogłem( mogłam ) przeciwstawić się temu co dla mnie zaplanowałeś?
Bóg - O tak! Mogłeś wybrać inną drogę słuchając słów: Sprawiedliwy ma się lepiej niż inny, lecz droga bezbożnych wiedzie ich na manowce.(Sal.12; 26)
Dusza - Nie sadzę, abym mógł(mogła) dokonać wyboru. Z dwóch teraz powodów. Pierwszy to ten wcześniej już wymieniony, drugi brzmi następująco: Wszystkie drogi człowieka wydają mu się czyste, lecz Pan bada duchy.( Sal.16;2)
Bóg - No właśnie. Tobie twoje drogi wydają się czyste, ale ja je zbadałem i dlatego uznaję cię winnym zboczenia z dróg, które mi się podobają.
Dusza - Wybacz Boże, ale ośmielę się wytknąć Ci, Twoją niekonsekwencję. Nie czuję się winny, ponieważ ten sam Salomon, który przemawiał w Twoim imieniu powiedział także: Serce człowieka obmyśla jego drogę, lecz Pan kieruje jego krokami.(Sal.16;9) Zatem, czy nie widzisz Wszechmogący, że szłam(szedłem) drogą, którą mi wybrałeś?
Bóg - ( próbujący się jakoś z tego wykręcić ) Nie jedna droga zda się człowiekowi prostą lecz prowadzi do śmieci.(Sal.16;25)
Dusza - No tak, mnie człowiekowi, moja droga wydawała się prosta, ale gdzie leży moja wina, że Ty o Boże uznałeś, że droga, którą kroczę prowadzi do śmierci? Przecież powiedziałeś ustami Salomona, że: Losem potrząsa się w zanadrzu, lecz jego rozstrzygnięcie zależy od Pana.(Sal. 16;26) Więc gdzie jest moja wina?! Nie upatruję jej w sobie ponieważ byłem tylko narzędziem Twojej woli. Skoro chcesz mnie osądzać i skazać na męki, pójdź proszę razem ze mną, ponieważ to Ty wybrałeś mnie na grzesznika więc jesteś współwinny, a nawet pozwolę sobie na tę śmiałość: Jesteś absolutnie winny. Więc proszę ukaż siebie samego, a mnie zostaw w spokoju.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak sądzicie, czy istnieje wolność myślenia i wiary?

Bóg: tak masz rację, czułem się współwinny. Ale przez moją śmierć na krzyzu, chciałem brać Twoje grzechy na siebie. Wszystkie swoje troski mnie oddać miałeś, nie szczędzili mi bólu ani ran oprawcy. Tak musiało być, że boleć musiało. Ja udowodniłem, że Cię człowieku kocham, bo zycie swoje oddałem za ciebie. A Ty?  Jeszcze mnie obwiniasz, czego jeszcze chcesz ode mnie. Mojej śmierci na krzyżu, bólu i krwi ci mało?

Mów mi Filip smile
Odp: Jak sądzicie, czy istnieje wolność myślenia i wiary?

Mądre Adamajkis. Trafione. Całkowicie w moim stylu. Gratuluję odniesienia.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Jak sądzicie, czy istnieje wolność myślenia i wiary?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018