nagie/ kompromitujące zdjęcia sprzed lat - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » nagie/ kompromitujące zdjęcia sprzed lat

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: nagie/ kompromitujące zdjęcia sprzed lat

Witam,
Do głowy mi nie przyszło, że kiedykolwiek będę musiała gdziekolwiek pisac w takiej sprawie... Otóż spotkała mnie dzisiaj baaardzo niemiła niespodzianka.

Dostałam maila od jakiegoś faceta że ma moje nagie zdjęcia i że mam go nie blokować bo inaczej udostępni te zdjęcia innym, co gorsza dołączył je, nie mam pojęcia ile miałam wtedy lat, ale byłam małą gnojówą, na 1000% byłam niepełnoletnia, stawiam na góra 16-17 lat.

Minęło już prawie 10 lat, nie mówcie mi że było myślec wczesniej bo juz raczej "mleko się rozlało" teraz tylko pozostaje jakoś to wszystko ogarnąc.

Zdjęcia są bardzo wulgarne, na szczescie te na których widac moja twarz sa mniej hmm nieodpowiednie, tzn na jednym widać po prostu ze jestem naga, ale nie widac ani piersi ani nic, a na drugim jest tylko moja twarz i na upartego widac ze nie mam koszulki. Oczywiscie mogłabym się bronic ze photoshop itp, ale chyba nie o to chodzi....

Planuje wybrac sie z tym na policję, bo jak widac Pan musi miec nierowno pod sufitem skoro posiada zdjęcia sprzed tak wielu lat i na dodatek jest w stanie dopasowac je do konkretnej osoby...

Mógłby mi ktos pomóc, co z tym fantem zrobic?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: nagie/ kompromitujące zdjęcia sprzed lat

To źe posiada Twoje zdjęcia sprzed potopu ,  to nie znaczy , że może Cię teraz szantaźować i straszyć . Napisz mu , źe zgłosisz na policję albo do prokuratury i zobaczysz jak zareaguje .

3 Ostatnio edytowany przez Vman (2014-08-01 01:06:05)

Idź na policję, jeśli popełnił przestępstwo i nie korzysta z żadnych metod anonimizacji to powinni dojść co to za cwaniak big_smile

Aha. No i nie radziłbym tak od razu straszyć policją, może się zdarzyć, że oboje na tym stracicie.

4

Wątpię, że korzystał z jakichkolwiek metod zabezpieczających. Raczej jakiś zwykły idiota, który myśli, że jest super cwaniakiem. Zgłoś na policję, tylko nic mu nie mów. Najlepiej by jednak było, jakbyś popytała jakiegoś znajomego prawnika. Wejdź na forum "porady prawne" czy jakoś tak, tam wypowiadają się prawnicy. Swoje posty zawsze popierają konkretnymi artykułami, także myślę, że warto spróbować.

5 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-08-10 16:00:53)

Szanowna Pani,

Z opisywanego przez Panią zdarzenia wynika, że sprawca czynu dopuszcza się:

a) naruszenia przepisów prawa karnego

Kodeks karny
Art. 190a.
§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Art. 191.
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 191a
§ 1. Kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

b) naruszenia przepisów prawa cywilnego - Pani wizerunek to dobra osobiste, publikacja ich bez zgody to naruszenie dóbr osobistych i możliwość żądania zadośćuczynienia lub odszkodowania

Kodeks cywilny
Art. 23.
Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Art. 24.
§ 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.

6 Ostatnio edytowany przez Kristof722 (2014-08-10 09:55:38)

Proszę o coś więcej, oprócz przeklejenia przepisów.

7

Witam,

Moja sytuacja jest podobna do przedmówczyni. Mając 20 lat, byłam beznadziejnie wręcz naiwna i głupia, chciałam zostać fotomodelką. Niestety natrafiłam na faceta, który telefonicznie namawiał mnie do nagiej sesji, wręcz wulgarnej. Zrobiłam to i wysłałam mu zdjęcia, na początku w ubraniu, potem bielizna i na koniec kompletnie nagie. Facet powoływał się na współpracę z Agencją Modelek, mówił że mam spore szanse itd. Ostatecznie chyba poinformował mnie że nie udało się i że usunął zdjęcia. Po jakimś roku, dwóch dostałam e-mail od nieznanego mi adresu wraz z załączoną moją nagą fotką i krótkim opisem, który nic nie sugerował. Od tego czasu minęło 7 lat i znów dostałam e-mail od nieznanej osoby, znów z nagimi fotkami i zapytaniem o obecny wygląd. Mam jego IP, próbowałam cokolwiek odnaleźć, ale okazuje się że jest ukryty.
Nie odpisuję, nie wiem co robić, ponieważ bardzo się boję.
Strasznie żałuję tego co zrobiłam, będąc głupią gówniarą! Nie chce całe życie o tym myśleć, że ktoś z pracy lub znajomych otrzyma moje nagie zdjęcie. Wiem, że teraz przez to mogę popaść w depresję.
Proszę o poradę czy jak pójdę na policję, do sądu to cokolwiek wskuram? Nie chcę też żeby ta sprawa nabrała rozgłosu.

Pozdrawiam

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » nagie/ kompromitujące zdjęcia sprzed lat

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018