Były znajomy rozdaje mojego prywatnego maila na czacie... + włamanie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Były znajomy rozdaje mojego prywatnego maila na czacie... + włamanie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Były znajomy rozdaje mojego prywatnego maila na czacie... + włamanie

Witam!
Postanowiłam się tutaj zalogować, ponieważ mam chyba problem. Otóż pół roku temu poznałam mężczyznę. Wydawałoby się, że całkiem fajnego. Zaczęliśmy ze sobą pisać, wymieniliśmy się e-mailem, nr tel czy GG. Po jakimś czasie zorientowałam się, że ten mężczyzna mnie po prostu okłamuje i zapytałam wprost dlaczego. On nie widział nic dziwnego w tym, że mi mówi kocham cię a z inną umawia się na seks.

Zaczęłam stopniowo wycofywać się z tej znajomości po czym nastały między nami wyzwiska, oskarżania się czy jakieś dziwne szantaże. Od wczoraj dostaje dziwne e-maile ze zdjęciami jakichś mężczyzn. Zapytałam jednego z nich skąd ma mój e-mail, odpisał, że pisaliśmy przecież na czacie wczoraj. Zrobiłam wielkie oczy, bo nie wchodzę na tego typu strony.

No więc zapytałam tego już byłego znajomego dlaczego rozdaje mojego prywatnego maila, a on zaczął mnie wyzywać od kurew, że to pewnie ja wchodzę na czata i rozdaje a już nawet nie pamiętam o tym i ogólnie cała sterta wyzwisk. Aha dodam jeszcze, że przyznał się, że wszedł na jakieś moje stare konto GG gdzie mam całą listę jakichś chłopaków i że jestem puszczalska. A hasła mu nie podawałam, więc się włamał. Czy mogę coś z tym zrobić, jakoś go ukarać? Nie dość, że podszywa się pode mnie to jeszcze bezprawnie używa moich danych.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Były znajomy rozdaje mojego prywatnego maila na czacie... + włamanie

idz na policje z tym, oni ci powiedzą dokładnie co możesz z tym zrobić, a to jest nękanie stalking

3

Zgłoś sprawę na policję. Koniecznie.

Reklama

4

Zastosowałam inną taktykę. Spróbowałam załagodzić sytuację i po kwadrancie zadzwoniłam do niego. Przyznał się, że to On był na tym czacie.. Także teraz mam wszystko ładnie nagrane..

5 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-08-10 17:02:30)

Szanowna Pani,

W tej sytuacji rzeczywiście może dochodzić do przestępstwa określonego w art. 190a kodeksu karnego:

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Jednak w Pani przypadku skupiłbym się również na udokumentowaniu wyzwisk pod Pani adresem. Być może w Pani przypadku dochodzi do Pani zniesławienia:

Kodeks karny
Art. 212
§ 1.  Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

lub też do naruszenia Pani dóbr osobistych.

Kodeks cywilny
Art. 23.
Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Art. 24.
§ 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.

Reklama

6

Dziękuję

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Były znajomy rozdaje mojego prywatnego maila na czacie... + włamanie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018