Dzieciństwo bardzo ważne. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Dzieciństwo bardzo ważne.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Dzieciństwo bardzo ważne.

Wydaje mi się, że decydujący wpływ na to, że jesteśmy nieśmiałe, ma nasze dzieciństwo, to jak jesteśmy traktowani przez rodziców i naszych rówieśników. Czy macie też takie zdanie?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez thepass (2014-07-24 19:35:47)

Odp: Dzieciństwo bardzo ważne.

Macie. Człowieka usposobienie najbardziej kształtuje sie do lat 5.
Pozniej otoczenie i sposob traktowania przez innych (rozumiany prosto) wpływa na zachowania które powtarzamy w zyciu bardziej dorosłym.
No i zachowania seksualne jak podczas dojrzewania i tego jak zostalismy nauczeni to odbierać. Tematy tabu, normy społeczne, negowanie na kazdym kroku, ukrywanie itp Jak w domu panowała ciagle atmosfera walki, jakies uczucia negatywne, brak komfortu i akceptacji to pozniej tez dziecko stara sie "zasłuzyc" u kazdego na to by je lubiano, a czasem przybiera to głupie formy. Pozniej w związkach jest cos podobnego itd

3

Odp: Dzieciństwo bardzo ważne.

Tak, zdecydowanie. Ale wydaje mi się, że okres dojrzewania, kiedy często jesteśmy przewrażliwieni na tle swojego wyglądu, a hormony buzują, jest także bardzo ważny. Np. pamiętam, że dość wcześnie zaczęłam mieć kobiecą budowę ciała i marzyłam, by mieć tak wąskie biodra i biust A, jak koleżanki. To rodziło spore kompleksy, a one były wabikiem na osoby, które chciały podwyższyć swoją samoocenę kosztem kogoś innego, w tym wypadku mnie. Z perspektywy czasu stwierdzam, że byłam idiotką. tongue

4

Odp: Dzieciństwo bardzo ważne.

Po kołyski aż po grób ! Marne dzieciństwo i marne życie dorosłe ???

5

Odp: Dzieciństwo bardzo ważne.
Sanja19 napisał/a:

Wydaje mi się, że decydujący wpływ na to, że jesteśmy nieśmiałe, ma nasze dzieciństwo, to jak jesteśmy traktowani przez rodziców i naszych rówieśników. Czy macie też takie zdanie?

Ja myślę, że sporo też zależy od temperamentu z którym się rodzimy.
Jasne, że wychowanie ma również spory wpływ na naszą postawę wobec siebie i innych, ale uważam że środowisko nie determinuje jednak wszystkiego.

6

Odp: Dzieciństwo bardzo ważne.
PIT napisał/a:

Po kołyski aż po grób ! Marne dzieciństwo i marne życie dorosłe ???

no to już byłby raczej przejaw usprawiedliwiania się i wygodnictwa smile

7

Odp: Dzieciństwo bardzo ważne.
PIT napisał/a:

Po kołyski aż po grób ! Marne dzieciństwo i marne życie dorosłe ???

Nie zgadzam się . Kołyska , a dorosłe życie to dłuuuuuga droga .

8

Odp: Dzieciństwo bardzo ważne.
Sylwia720 napisał/a:
Sanja19 napisał/a:

Wydaje mi się, że decydujący wpływ na to, że jesteśmy nieśmiałe, ma nasze dzieciństwo, to jak jesteśmy traktowani przez rodziców i naszych rówieśników. Czy macie też takie zdanie?

Ja myślę, że sporo też zależy od temperamentu z którym się rodzimy.
Jasne, że wychowanie ma również spory wpływ na naszą postawę wobec siebie i innych, ale uważam że środowisko nie determinuje jednak wszystkiego.

Środowisko może na początku życia wiele zmienić. Ktoś może mieć duży temperament i zostać stłumiony, przygaszony przez rodziców albo jakieś traumatyczne wydarzenie. A potem być nieśmiałym itd, mimo że miał "potencjał" na bycie przebojową osobą.

9

Odp: Dzieciństwo bardzo ważne.

Ja nie byłem nieśmiałym dzieckiem, nigdy. Zamknąłem się w sobie z powodu fatalnych relacji w rodzinie i niepowodzeń miłosnych. Odblokowałem się dopiero pod koniec liceum. Kawałek podstawówki, całe gimnazjum i 1-2 kl. liceum straciłem.

10

Odp: Dzieciństwo bardzo ważne.
zbyt.smutny napisał/a:

Środowisko może na początku życia wiele zmienić. Ktoś może mieć duży temperament i zostać stłumiony, przygaszony przez rodziców albo jakieś traumatyczne wydarzenie. A potem być nieśmiałym itd, mimo że miał "potencjał" na bycie przebojową osobą.

Jasne, ale ważne są również inne składowe osobowości - nie wszystkie nabywamy. I oczywiście, są różne etapy w życiu i różne mniej lub bardziej traumatyczne wydarzenia nas w życiu spotykają, ale każdy ma również swój rozum, obserwuje nie tylko życie rodzinne, ale uczy się również interakcji w innych grupach społecznych, na podstawie których również może wyciągać wnioski.
Zgadzam się, jak ktoś miał pecha, trafił na niezbyt fajną rodzinę, to może mieć przez to trudniej, natomiast nie jestem zwolennikiem spychania wszystkich swoich niepowodzeń oraz wad na dom rodzinny.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Dzieciństwo bardzo ważne.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024