wiersze płynące z serca - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: wiersze płynące z serca

Moje szczęście/skąpane w niebieskim habicie krzyczy/jeden dom/jedno życie/dwa puste miejsca przy złamanym stole/jestem błędnym elementem boskiej układanki/z czarnym orłem na piersi/stoję na końcu zapomnienia/rozpalona,upojona iluzją/odpływam angielskim statkiem/mogiła niepamięci/pokrywa obraz szarym kurzem/jestem kim jestem.                     To mój wiersz,oceńcie same i przepraszam za jakiekolwiek błędy.Niedługo napiszę...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: wiersze płynące z serca

Miało być anielskim statkiem

3 Ostatnio edytowany przez Klaudyna59 (2014-07-23 15:47:00)

Moje szczęście
skąpane w niebieskim habicie krzyczy
jeden dom
jedno życie
dwa puste miejsca przy złamanym stole
jestem błędnym elementem boskiej układanki
z czarnym orłem na piersi
stoję na końcu zapomnienia
rozpalona, upojona iluzją
odpływam anielskim statkiem
mogiła niepamięci
pokrywa obraz szarym kurzem
jestem kim jestem...

Dorotko, wydaje mi się że w tej formie łatwiej będzie czytać. Wiersz mi się podoba, przemawia do mojej wyobrażni, pisz a chętnie będę czytała. Jak coś błędnie Ci się napisało to kliknij na edytuj i popraw. Pozdrawiam.

4

Czemu płaczesz drogi Boże i zalewasz łzami świat
tyle na nim jest podłości,że aż sił i tobie brak
ludzie w nic już dziś nie wierzą żyją tylko z dnia na dzień
i tu moja prośba wielka,zmaż z ich oczu wszelki cień
chciałabym kiedyś się obudzić,spojrzeć w szybę i podziwiać
widzieć uśmiechy szerokie,w oczach radość zamiast łez
wtedy wiedziała bym że żyję lecz to tylko pusty wers
daj mi choć trochę nadziei że tak z czasem stanie się
dziś już wierzę w to tak bardzo,zaciskając pięści swe
i tak już na zakończenie, jeszcze jedna prośba ma
by z twych oczu nigdy więcej,już nie spadła żadna łza

5

''Pamiątka z życia''                                                             Znudzone karty życia                                                        Odkładam na zakurzoną półkę                                       Posprzątam później                                                         Usunę w cień                                                                    Wszystkie za i przeciw...                                                    W wiklinowej skrzyni                                                        Zadumane pamiątki przeszłości                                    Biją się o mój wzrok,szept i dotyk                                   Tylko jedna pozytywka                                                    Z tańczącą baletnicą                                                        Opowiada mi o śnie marzyciela.                                     Internet mam tylko w telefonie niestety,a często myślę jakby to było gdybym kiedyś wydała swoje wiersze,próbowałam pisać nawet książkę,a także teksty piosenek.Tylko ile warte jest te moje pisanie

6

Próbuję rozwinąć skrzydła                                              Aby odlecieć do krainy snów                                         Zrzucę szklaną maskę                                                      I znów będę pięknym motylem                                      Błękitne szczyty niebios czekają na mnie                     A ja nie potrafię płakać pustą czerwienią zimnych serc...                                                                                   Cichy przyjaciel odżyje w każdej bielszej myśli          W każdym czułym geście.                                              Kalendarz nieprzychylnych dat                                    Uwikłany w ziemskie zbrodnie                                       Kradnie nieprawdziwą prawdę                                        Wpadam w pułapkę głupich lęków                              Dlatego...wychodzę z siebie                                          Po ciebie                                                                            Przez ciebie                                                                         Wystawie ci rachunek                                                       Rozliczenie wyśle pocztą.

7

''Ach...ta miłość''                                                     Miłość jak ognisty rumak galopuje / niesiona gorącymi uczuciami / pędzi miotana sierpniowym słońcem /  jej jasna grzywa tańczy na wietrze / rozbudza rozpalone żądze / spływa bursztynowym deszczem do serca mego / rozrywa duszę karmiąc ją boskim pożądaniem / Miłość.../ wreszcie przyszła / kołysze do snu białą niewinność / dotyka,muska,pieści / wznosi do nieba oczy roześmiane kroplą jutra / czerwony rumieniec tak pięknie wygląda na jej twarzy / Rozgrzany iskrą czasu / uczucie do ciebie odbiera mi oddech,bez niego nie mogę oddychać / kradnie mój dowód istnienia / próbuję pozbyć się tych pięknych motyli przynoszących radość zakochania / nie potrafię / nie mogę / z piersi wydobywa się ciche westchnienie / Miłość / ona jest lazurowym błękitem naszego Raju / buduje piękne szczęście na przekór wszystkiemu / unosi na białych skrzydłach twoje imię.../ zasmakuj słodyczy pachnącej nektarem mojego ciała

8

Klaudyna59 napisał/a:

Moje szczęście
skąpane w niebieskim habicie krzyczy
jeden dom
jedno życie
dwa puste miejsca przy złamanym stole
jestem błędnym elementem boskiej układanki
z czarnym orłem na piersi
stoję na końcu zapomnienia
rozpalona, upojona iluzją
odpływam anielskim statkiem
mogiła niepamięci
pokrywa obraz szarym kurzem
jestem kim jestem...

Dorotko, wydaje mi się że w tej formie łatwiej będzie czytać. Wiersz mi się podoba, przemawia do mojej wyobrażni, pisz a chętnie będę czytała. Jak coś błędnie Ci się napisało to kliknij na edytuj i popraw. Pozdrawiam.

Dziękuję Drogiej Koleżance, że "ułożyła" ten wartościowy wiersz w wersy.

dorota8483, pięknie piszesz, ale pozbawiasz czytelnika swoich słów nie dbając o edycję.
Ciężko mi to pisać, jednak powinnam.
Nie liczy się tylko przekaz, ale również jego forma.
Twoje słowa są inspirujące i wyczuwa się w nich szczerość. Niestety (albo stety), żeby zostały właściwie odebrane ułóż je według powszechnie znanych zasad.
Nie znam się na poezji i często to podkreślam, mimo to wiem, co mi się podoba - jestem odbiorcą.
Odbiorca ma wady i zalety.
Zaletą jest, że nie kieruje się zasadami, tylko tym, co mu się podoba.
Wadą, że jeżeli odbiór zostanie zakłócony - porzuci czytanie.
Układamy wiersze.
Edycja na tym forum nie różni się zbytnio od zwykłego edytora tekstu. Wystarczy zamiast "/" użyć "enter". Jest opcja "podgląd", której warto używać. Pobaw się edytorem i sprawdź.
Wiesz?, nie chodzi o talent, lecz o schludne przekazanie własnych słów, o kulturę przekazu.
Jeśli nie dbamy o własne słowa, to czy mamy prawo oczekiwać od słuchacza, żeby nas wysłuchał?
Jeżeli chcemy coś powiedzieć w towarzystwie, to staramy się wzbudzić zainteresowanie i uwagę, żeby nas słuchano. Nie pleciemy co nam ślina na język przyniesie. Układamy myśli w słowa.
Podobnie jest z przekazem pisanym. Rządzi się pewnymi prawami i warto je stosować dla ułatwienia i zrozumienia naszych słów.
Czy malarz "marze" pędzlem na czymkolwiek? Czy jego dzieło jest dla niego tak błahe, że "płótno" nie będzie bez znaczenia.
Nawet graficiarz wybiera ścianę. Jest ulicznym artystą, ale dzięki odbiorcy, którego sam wybrał, jest artystą.

Popraw swoje słowa tak, żeby laik, zechciał je czytać. Żeby ktoś, kto nie zna się na poezji, powiedział to jest fajne.

9

Doroto Ewa Ci to bardzo dobrze wyjaśniła, jeśli zechcesz to Twoje wiersze mogą wiele na jej wskazówkach skorzystać. Ale to tylko zależy od Ciebie.

10

Dziękuję wam za każde wskazówki.Zawsze pisałam na kartkach papieru,Internet mam w telefonie, obiecuję się poprawić;) Moje pisanie jest czysto  amatorskie,ale wiem jak powinno to wyglądać.Proszę was o opinie o tym co piszę,te dobre i te złe.

11

Ty odlecisz na skrzydłach
   a ja pełna lęku
   zraniona
   z blizną na piersi
   przemilcze żelazną pogardę
   skutą łańcuchem...

Położę biały obrus
   na parapecie.
   Czas pokaże
   czy urodzę się na nowo
   Podniebny lot
   moim początkiem i końcem

12

''Gorzki krzyż''

Dźwigam swój krzyż
  naznaczony mrokiem bezguścia
  upadam na kolana
  smakuje słoną ziemię
  zroszoną poranną rosą.
  Coraz bliżej i bliżej
  żyję jedną chwilą
  w nieskończoność

Chłód nocy
  bije po zamarzniętej twarzy
  kryształki lodu,płyną
  kaskadą,bez pośpiechu.
  Beznamiętne klify
  bruzgają mi falą kłamstw
  pogrążam się w otchłani samotnej wyspy
  czas ucieka mi przez palce
  kradnie uśmiech
  szeptany nienawiścią ludzkiej głupoty.

Wiara odrzuciła
  moją modlitwę
  nadzieja zgasła ostatnią kroplą świecy.
  A co z tą miłością?
  Nie potrafię przyjąć jej do serca
  za dużo w niej błędów i pomyłek.
  Jeden krzyż
  dwa życia
  dusza cierpi ciszą zamkniętą.
  Pod parasolem gorzkiej czekolady
  ten smak mojego dzieciństwa
  wyrzucony w błoto
  nadal pieści moje usta
  Już czas...

13

''Rozkosz jeziora''

Piękna nostalgia
wkrada się nad brzeg jeziora
płynie leniwie
zbierając po drodze
lawendowe lilie
pachnące rumianymi kaczeńcami.
W ciszy zaklęta muzyka
srebrne nuty odbijają się
od gładkiej tafli błękitu.
Rozkosz jeziora pozdrawia mnie
a ja w zaklętej łodzi
pozwalam opętać się
magicznemu urokowi
sekretnych dni
wpatrzona w nieludzki cud
bliskości źdźbła trawy.

14

dorota8483 napisał/a:

''Pamiątka z życia''                                                             Znudzone karty życia                                                        Odkładam na zakurzoną półkę                                       Posprzątam później                                                         Usunę w cień                                                                    Wszystkie za i przeciw...                                                    W wiklinowej skrzyni                                                        Zadumane pamiątki przeszłości                                    Biją się o mój wzrok,szept i dotyk                                   Tylko jedna pozytywka                                                    Z tańczącą baletnicą                                                        Opowiada mi o śnie marzyciela.                                     Internet mam tylko w telefonie niestety,a często myślę jakby to było gdybym kiedyś wydała swoje wiersze,próbowałam pisać nawet książkę,a także teksty piosenek.Tylko ile warte jest te moje pisanie

A ja uważam tę niezamierzoną pewnie  formę za interesującą.  Po pewnych  poprawkach,  można czytać niczym krzyżówkę.
Powodzenia!

15

Summerka napisał/a:
dorota8483 napisał/a:

A ja uważam tę niezamierzoną pewnie  formę za interesującą.  Po pewnych  poprawkach,  można czytać niczym krzyżówkę.
Powodzenia!

[''Pamiątka z życia'' 
zakurzoną półkę
marzyciela. 
jedna pozytywka
Zadumane pamiątki przeszłości 
Wszystkie za i przeciw... 
Posprzątam później
Znudzone karty życia   
Usunę w cień
W wiklinowej skrzyni
Biją się o mój wzrok,szept i dotyk
Z tańczącą baletnicą
Opowiada mi o śnie
Tylko
Odkładam na]
Tak też jest ciekawie.

Summerko, wiersze można układać na wiele sposobów i zawsze znajdzie się w nich przekaz. Problemem pisarzy i poetów jest to, że pisze wielu, a odbiorców jest mało. Żeby zaistnieć, przekazać swoje słowa potrzeba czegoś więcej niż opublikowania. Największy talent zginie w tłumie, a forma przekazu nie jest bez znaczenia.

Bardzo podobają mi się wiersze Dorotki i rozumiem, że trudno się publikuje z telefonu. Sama nie ogarniam tego paskudztwa (fonów). Nie znoszę pisać w telefonie.

Nie mam na myśli niczego złego, nie karcę, ani nie pouczam autorki. Uważam tylko, że szkoda, żeby piękne słowa zostały pominięte przez czytelnika z powodu takiej błahostki jaką jest edycja.
dorota8483 pisze bardzo ciekawie i inspirująco, gdyby tak nie było, pominęłabym jej wątek jak wiele innych.

16

ewka3 napisał/a:
Summerka napisał/a:
dorota8483 napisał/a:

Powodzenia!

[''Pamiątka z życia'' 
zakurzoną półkę
marzyciela. 
jedna pozytywka
Zadumane pamiątki przeszłości 
Wszystkie za i przeciw... 
Posprzątam później
Znudzone karty życia   
Usunę w cień
W wiklinowej skrzyni
Biją się o mój wzrok,szept i dotyk
Z tańczącą baletnicą
Opowiada mi o śnie
Tylko
Odkładam na]
Tak też jest ciekawie.

Summerko, wiersze można układać na wiele sposobów i zawsze znajdzie się w nich przekaz. Problemem pisarzy i poetów jest to, że pisze wielu, a odbiorców jest mało. Żeby zaistnieć, przekazać swoje słowa potrzeba czegoś więcej niż opublikowania. Największy talent zginie w tłumie, a forma przekazu nie jest bez znaczenia.

Bardzo podobają mi się wiersze Dorotki i rozumiem, że trudno się publikuje z telefonu. Sama nie ogarniam tego paskudztwa (fonów). Nie znoszę pisać w telefonie.

Nie mam na myśli niczego złego, nie karcę, ani nie pouczam autorki. Uważam tylko, że szkoda, żeby piękne słowa zostały pominięte przez czytelnika z powodu takiej błahostki jaką jest edycja.
dorota8483 pisze bardzo ciekawie i inspirująco, gdyby tak nie było, pominęłabym jej wątek jak wiele innych.

Ewka3 nie znam się aż tak na poezji, żebym mogła o czymś wyrokować. Piszę tylko, że forma wiersza czytanego z góry na dół w trzech kolumnach zaintrygowała  mnie. Gdyby była inna, pewnie nie zwróciłabym uwagi.
Też uważam, że dorota8483 powinna dalej pisać.

Pozdrawiam!

17

Niezmiennie zmienna
  wśród gorzkiej niepewności
  przygnieciona niemym kamieniem
  dotykam bezmiaru szczęścia.
  Niewyspany sen
  każe biec w stronę życia,
  na granicy strachu
  w półmroku dnia
  smakując słodko-słony