Moja dziewczyna chce mieć dziecko - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Moja dziewczyna chce mieć dziecko

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

Temat: Moja dziewczyna chce mieć dziecko

Witam was kobiety pisze tutaj, ponieważ zdziwiło mnie to co mi moja dziewczyna powiedziała. Ona ma 19 lat i pozostał jej ostatni rok szkoły. Chciałem się jej niedługo oświadczyć i ożenić się kilka miesięcy po jej szkole bo ją bardzo kocham i to jest ta jedyna i najwspanialsza więc po co czekać skoro Ona tego chce i ja. Mamy gdzie mieszkać ja mam bardzo dobrą prace.No ale przejdźmy do sedna bo wczoraj moja kobieta mi powiedziała, że chciałaby mieć ze mną dziecko zdziwiłem się ale jednocześnie ucieszyłem bo chciałbym się z nią ożenić i mieć dzieci. A czy po ślubie czy przed to bez różnicy. Co o tym myślicie kobiety? Dodam, że Ona jest odpowiedzialna i zaradna więc dałaby sobie radę. Nie oczekuje od was tego, że mi powiecie co mam robić tylko chodzi mi o rozmowe żebyście mi doradziły cokolwiek.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moja dziewczyna chce mieć dziecko

Ja gdy mialam 19 lat planowałam sobie dopiero życie, co będę robić kiedy chciałabym wyjsc za mąż i miec dziecko. Mam 25 lat. Nie mam męża, nie mam dziecka. Mam narzeczonego. Myślę ze 19 lat to mlody wiek, jeszcze mozna zmienić zdanie. Moze byc dojrzała jak na swój wiek ale myślę ze na dziecko jest jeszcze czas, chociazby 3 lata. Które i tak szybko zleca.

3

Skoro ją kochasz, skoro chcesz się z nią ożenić, skoro jesteście szczęśliwi i będziecie w stanie zapewnić dziecku dom, to do chyba nie ma problemu? Dlaczego zdziwiło Cię to że Ci to powiedziała? Świadczy to tylko o tym, że bardzo mocno Cie kocha, ufa Ci i czuje się przy Tobie bezpieczna. Powinieneś być dumny, że kobieta chce dla swoich dzieci Ciebie jako ojca.
Powodzenia smile
Pozdrawiam smile

Verba volant, scripta manent.

4

Może to jest kwestia trafienia na odpowiednią osobę i właśnie o dojżałość. Bo mojej kuzynka jest rok starsza od niej i zamiast mózgu ma wodę. Sam nie wiem co zrobić ja jestem gotowy na dziecko i na ślub Ona mówi, że też ale fakt jest młoda i nie chciałbym jej zmarnować życia tak szybkim macierzyństwem, mówiłem jej nieraz tak to mi mówiła, że jeśli ja myślę, że dziecko to zmarnowanie życia to się grubo mylę. I jestem w kropce

5 Ostatnio edytowany przez Makrauchenia (2014-06-23 19:00:44)

Cisowianka, mnie się wydaje, że są dziewczyny prędzej gotowe, później gotowe i w ogóle nie gotowe na macierzyństwo. Poza tym od chęci posiadania dziecka do jfaktycznego bycia rodzicem jeszcze długa droga. 3lata mówisz? No to zobacz: rok szkoły jej został czyl w sumie rok i dwa miesiące, bo wakacje (12) zaczną się starać, niech im to zajmie pół roku (6) no i ciąża (9) = 27miesięcy no to prawie  prawie 3 lata wink

6

Zdziwiło mnie to dlatego, że jest młoda i nie spodziewałem się, że w takim wieku by chciała zostać matką. Nie wiem jak to jest z waszą psychiką kobiety smile ale jestem szczęśliwy, że chce tego i że mam tak fantastyczną kobietę. Druga sprawa to rodzice bo moi by nie mieli nic przeciwko tylko nie wiem jakby to było u niej bo ostatni rok szkoły później praca chociaż ja byłbym w stanie wyżywić moją rodzinę bo jak pisałem dobrze zarabiam smile

7

Nie no wydaje mi się, że jednak lepiej żeby skończyła najpierw szkołę, potem razem zamieszkajcie, a jeśli chcecie to przyspieszyć to zamieszkajcie razem już teraz, chociaż nie wiem czy to dobrze wpłynie na jej wyniki w szkole wink Wspólne mieszkanie bardzo weryfikuje związek. Jak długo jesteście razem?

8

Cześć !
Ależ dlaczego wink
Skoro ją kochasz i ona Ciebie to czemu nie ? smile
Skoro twierdzisz i widzisz ,ze jest odpowiedzialną osobą to czemu nie ?
Hm ? Dziecko nie jest żadną przeszkodą jak ma się dziecko to spokojnie możne się realizować i spełniać w tym nie ma żadnego problemu .
Tylko najważniejsze ,żeby wspierac się w tym wszystkim a będzie dobrze smile
A to ,że ma 19 lat to ma znaczyć ,że nie będzie kochała dziecka i nie będzie o nie dbała . ??
Nie każda 19 latka ma tak jak napisałeś "wodę w głowię" a dziecko zmienia.
Musicie wiedzieć ,że dziecko nie jest fajne bo malutkie tylko ,że bierzecie odpowiedzialność za nowego człowieka.

21 tydzień -  czekamy na małą damę ( Natalka ) <3

Aniołek - 6 tydzień 05.08.14  [*] sad

9

Makrauchenia napisał/a:

a jeśli chcecie to przyspieszyć to zamieszkajcie razem już teraz, chociaż nie wiem czy to dobrze wpłynie na jej wyniki w szkole wink Wspólne mieszkanie bardzo weryfikuje związek. Jak długo jesteście razem?

Ja jestem z moim meżem od moich 18lat a teraz mam 25 do chwili obecnej . Mieszkaliśmy już razem jak się jeszcze uczyłam . I nie było żadnego problemu. Jeśli dziewczyna faktycznie myśli poważnie to skończy normalnie szkołę bez żadnych szaleństw.
I nie sądzę ,ze mieszkanie miałoby cokolwiek zmienić ?
Bo niby co ma mieszkanie wspólnego z dzieckiem ?

10

Dziewczyna Ci ufa i jest za Tobą i to widać bardzo smile
Żadko ,które dziewczyny myślą o dziecku w tym wieku .
Ale powiem Ci szczerze ,że 19-20 latki potrafią być lepszymi rodzicami niż nie jedna matka do 30 lat.
mamy na przykładzie Magdy - wypadło jej dziecko z wózka a pozniej kombinowanie ,alebo zabijaja i mrożą w lodówkach i tak się zachowuję dojrzała kobieta ?
Oczywiście też jestem za tym,żeby Twoja Dziewczyna skończyła szkołę bo to ważne , ale naprawde masz "wydaję mi się z tego co piszesz ,że masz wierną i szczerą dziewczynę " dlatego to uszanuj wink

11

Sam nie wiem.

Makrauchenia
z mieszkaniem nie byłoby problemu tyle, że ja mieszkam z rodzicami co prawda mam 3 piętrowy dom i 2 piętra są moje a rodzice są na samym dole ale każdy miałby jakieś halo co do mieszkania przed ślubem. A gdyby była w ciąży to inna sprawa napewno byśmy mieszkali razem smile Jesteśmy 3 lata razem ale wcześniej się przyjaźniliśmy w sumie ta przyjaźń jest do tej pory smile

MoniczkaXX
Cześć smile
Głównie to chodzi mi o jej wiek i o nią samą bo zaraz by było gadanie ludzi, rodziny itp mi to nie przeszkadza ale martwię się o nią i biorę wszystko pod uwagę zanim podejmiemy decyzję smile
Wsparcia u nas nie brakuje i miłości bo jak patrze jak inne pary się kłócą to jeszcze bardziej doceniam jakie mam szczęście! smile
A co do dziecka to nie chcemy go mieć tylko z powodu tego, że jest fajne bo takie malutkie, słodkie itp tylko dlatego, że oboje tego pragniemy i chcemy tworzyć rodzinę smile

12

Bardzo się z tego cieszę  odpowiedzialni ludzie smile
Gadaniem innych nie masz się nie macie się co przejmować ludzie zawsze gadają i gadać będą smile
bo jak by nie gadali to by nie żyli smile
Hm .
Porozmawiajcie jeszcze na ten temat obgadajcie  "za i przeciw"
a slub jak na początek możecie wziać cywilny i nikt Wam nie bedzie marudził ,że bez ślubu mieszkacie smile
P.S
zdajesz sobie sprawę ,ze zajście w ciąże nie zawsze jest łatwe może trwać miesiąc a nawet dłuższy czas smile
Także zawsze czas jeszcze macie smile

13

Moniczka i w jakim wieku się pobraliście? smile i u kogo mieszkaliście jeśli można wiedzieć smile
Też uważam, że skończy szkołę bo inaczej teraz myśli bo jak zaczynała szkołe średnią to w pierwszej klasie miała praktycznie same dwuje a teraz prawie same 4 więc jest różnica smile
Mówiła, że od najmłodszych lat chciała zostać psychologiem tylko do nauki sie nie garneła. Więc to dobra kobieta, każdemu chce pomagać smile
Tylko Ci rodzice bo jej tata jest alkoholikiem i nie chciałbym aby ją zwyzywał jakby sie dowiedział o naszych planach smile

14

Ja się gadaniem nie przejmuje tylko tak jak już wspominałem chcę chronić moją kobiete bo ona sie przejmuje wszystkim jest za bardzo wrażliwa smile
Ale później jak byśmy chcieli wziąć kościelny to nie będzie problemu z tym, że mieszkamy ze sobą?
Właśnie zdaje sobie z tego sprawę, że mogłoby to trwać długo i dlatego chciałbym zacząć coś działać smile

15

MoniczkaXX napisał/a:
Makrauchenia napisał/a:

a jeśli chcecie to przyspieszyć to zamieszkajcie razem już teraz, chociaż nie wiem czy to dobrze wpłynie na jej wyniki w szkole wink Wspólne mieszkanie bardzo weryfikuje związek. Jak długo jesteście razem?

Ja jestem z moim meżem od moich 18lat a teraz mam 25 do chwili obecnej . Mieszkaliśmy już razem jak się jeszcze uczyłam . I nie było żadnego problemu. Jeśli dziewczyna faktycznie myśli poważnie to skończy normalnie szkołę bez żadnych szaleństw.
I nie sądzę ,ze mieszkanie miałoby cokolwiek zmienić ?
Bo niby co ma mieszkanie wspólnego z dzieckiem ?

Moniczko, to taki żarcik niewinny był smile

Tomcyk, musicie na spokojnie o tym porozmawiać, rozplanować sobie wszytko, bo decyzja dziecku jest decyzja na całe życie, zróbcie wszystko, żeby zapewnić maluchowy ciepły i dobry dom pełen miłości i szacunku smile

16

Tomcyk...niebędę rozwodzić sie na temat gotowości twojej dziewczyny do roli matki. Bo to że ma 19 lat nie znaczy że to tylko kaprys. Czasem taka 19 latka jest lepszą matką niż" dojrzalsza" koleżanka pod 30.

Ale pomijajac fakt jej wieku wstrzymałabym sie do zakończenia szkoły wink jasne można kontynuować nauke będąc w ciąży i ją z powodzeniem skńczyć ale nigdy nic niewiadomo. Ja byłam dobrą uczennica całe życie. Jak zaszłam w ciąże w wieku 25 (24 właściwie bo urodziłam na 2 miesiące przed 25 urodzinami) wtedy robiłam sobie technika rachunkowości ale pojawiły sie problemy w 2 półroczu - trafiłam ze skurczami na patologie i niestety polrocze zaliczyłam ale egzaminy spedzilam na porodówce wiec ...radze poczekać do końca szkoły skoro i tak mał jej zostało...ale to tylko moje zdanie.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

17

Pierw ukończenie szkoly, później zamieszkanie ewentualnie planowanie slubu, a po ślubie starania sie , albo starania sie w miedzy czasie organizowanie slubu smile

18

To jest wiadome, że będziemy musieli o tym porozmawiać bo to jest decyzja na nasze całe życie bo dziecko to nie zabawka, że jak sie znudzi to w kąt zresztą co ja wam dziewczyny będę mówił, same o tym doskonale wiecie smile
Też właśnie mnie ta szkoła tylko męczy bo tak to bym sie aż tak nie zastanawial smile bo znowu z brzuchem do szkoły chodzić to też chyba niewygodnie i nauczyciele by sie głupio patrzyli i czasem stres jak to w szkole a dziecku by to raczej nie służyło smile
Ale tak koło lutego możnaby się postarać bo byłaby to już końcówka szkoły smile

19

Nie wiesz, jak Twoje dziewczyna zareaguje na ciążę. Może całą przechodzić tak super, że lepiej się będzie czuła będąc w tym stanie niż nie i chodzenie do szkoły z brzuchem w ogóle by jej nie przeszkadzało. Ale moze być tak, że od samego poczatku moze czuć sie źle, wymioty, bóle krzyża, senność... Po co ma tracić rok w szkole? Lepiej zaczekać smile

20

Makrauchenia napisał/a:

Nie wiesz, jak Twoje dziewczyna zareaguje na ciążę. Może całą przechodzić tak super, że lepiej się będzie czuła będąc w tym stanie niż nie i chodzenie do szkoły z brzuchem w ogóle by jej nie przeszkadzało. Ale moze być tak, że od samego poczatku moze czuć sie źle, wymioty, bóle krzyża, senność... Po co ma tracić rok w szkole? Lepiej zaczekać smile

Dokładnie, mam koleżankę która diwiedziała sie o ciąży w grudniu a w styczniu już leżala plackiem a w lutym miala zakładany krążek bo inaczej by nie donosiła. Po co ryzykować.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

21

W sumie to macie racje dziewczyny po co ma się męczyć jak można te kilka miesięcy poczekać. Chociaż tak bym chciał usłyszeć od niej, że jest w ciąży tak bym się ucieszył smile

22

Jeszcze się ucieszysz smile I to może nie raz smile Trzymam kciuki w każdym razie za Was smile

23

Doczekasz sie zobaczysz wink nie duzo czasu wamzostalo do poczekania na staranka. A trzeba wziac pod uwage to że najczęściej pierwsze 3 miesiące kobieta czuje sie najgorzej

24

Pewnie macie racje i dziękuję wam bardzo za rozmowe. Bardzo fajne forum. Może jak dziewczyna będzie w ciąży to jej polece to forum żeby miała z kim pogadać smile

25 Ostatnio edytowany przez polsza (2014-06-23 20:37:31)

Tomcyk mojego Męża poznałam jak miałam 17 lat. Od razu wiedziałam, że to będzie ojciec moich dzieci smile To się chyba czuje smile
Dziś mam 25 lat i 4 miesięcznego synka. Gdybyśmy tylko mogli wcześniej zdecydować się na dziecko to na pewno byśmy to zrobili. A tak poczekaliśmy ze skończeniem studiów, znalezieniem pracy, kupnem mieszkania.
Jeśli się kochacie i macie warunki to tylko życzyć Wam szczęścia smile

edit. No i zgadzam się z dziewczynami - lepiej zaczekać do ukończenia szkoły smile

26

No tak ale jednak tak jak mówicie że najlepiej i najwygodniej jak skończy tą szkołe smile nawet moja teściowa mówiła, że jak moja szkołe skończy to niech robi co chce nawet może wyjść za mąż bo to już jej życie także po szkole to nawet byśmy mieli poparcie teściowej bo w trakcie szkoły raczej nikogo smile

27

Rety powiem Ci, że jak miałam 19 lat to byłam gotowa mieć dzieci. Zawsze je lubiłam i każdy mówi, że mam doskonały kontakt z dziećmi. Aż mi się oczy świecą, jak widzę jakiegoś malucha. Ale ta gotowość mi minęła. Mam 24 lata i uważam, że dziecko to jest naprawdę odpowiedzialna decyzja - szczególnie, że kochacie się nawzajem. Ja byłam gotowa stwierdzić, że nie potrzebne mi poznawanie świata, szaleństwa we dwoje gdzieś, wyszumienie się, ale kończąc właśnie studia dopiero teraz wiem, że decyzja o zaczekaniu z dzieckiem była najlepszą z możliwych. Kilka razy popilnowałam mojego chrześniaka, młodszych braci narzeczonego i powiem Wam, że to jest przestawienie się na zupełnie inne myślenie. Teraz jak wstajesz rano - myślisz w pierwszej kolejności o sobie, ale jak są dzieci to jak wstajesz rano to musisz mieć gotowy w głowie plan działania - co dasz dziecku jeść, żeby było zdrowe, jak ma astmę tak jak mój chrześniak to musiałam zastanawiać się ile wdechów tą wielką tubą do inhalacji powinien zrobić i o której, żeby nie biegał za dużo, bo może dostać ataku i wtedy zostaję z tym sama. Abstrahując już od tego czy dziecko jest chore czy nie to ta istota jest w pełni zależna od Ciebie. Ona ma 19 lat, niech liźnie trochę życia. Po ślubie nacieszcie się sobą choć chwilę. Niech to będzie Wasze wyczekane maleństwo. Naprawdę łatwo jest się postarać o dziecko (nie mówię o przypadkach, kiedy ktoś ma trudności z zajściem w ciążę), ale potem ma się pretensję do siebie i dziecka o jakieś niezrealizowane marzenia. Po co? Najpierw zajmijcie się życiem. Zaplanujcie tą drogę. Po co jakoś dawać sobie radę mając dziecko i jednocześnie studiując (to jest oczywiście mozliwe, bo wiele kobiet miało dzieci na studiach), skoro to mozna wszystko tak ułożyć, żebyście byli z tej Waszej relacji w 100% zadowoleni i mieli swoje poukładane fajne życie. Kochajcie się i korzystajcie z tego, bo to własnie teraz jest na to czas. Bądźcie dla siebie nawzajem. Potem będziecie mogli być cali dla Waszego dziecka. I dopiero jako spełnieni ludzie będziecie w stanie być spełnionymi rodzicami. To jest moje zdanie. Ja jeszcze nie mam dzieci, ale bardzo chcę. Jednak wiem, że jeśli wczesniej zrobię coś w życiu dla siebie to będę w stanie zrobić milion rzeczy więcej dla dziecka. Instynkt macieżyński mam silnie rozwinięty i chcę umieć mu dać jak najwięcej z siebie. Moja rada? Zaczekajcie chwilę smile

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Moja dziewczyna chce mieć dziecko

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018