nocleg dla gości PRZED weselem ?! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » nocleg dla gości PRZED weselem ?!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: nocleg dla gości PRZED weselem ?!

hej, mam mały problem - goście ze strony młodego będą musieli dojechać na wesele 400-500km niektórzy okj. 600km, pojawiają się pytania o nocleg PRZED weselem. Rozumiem, że mają kawał trasy do pokonania, ale nie zamierzam zamawiać i płacić za 40noclegów na NOC PRZED !
Może od razu za bankiet powitalny i śniadanie następnego dnia ! ?
Na noc weselną noclegi załatwimy, opłacimy śniadanie by do poprawin nie padli z głodu, nie staramy się na nich oszczędzać, poprawiny z pełną pompą, orkiestrą i tańcami do 21. Ale nie uśmiecha mi się płacić za nich jeszcze NOC przed !
Jestem zła, bo przyszli teściowie żartują sobie, a nic konkretnie nie mówią, a pytania konkretne wszyscy kierują do MNIE ! Ja znam może 10osób z rodziny, ciężko mi określić stopień zażyłości i nie wiem czy akurat TA czy Inna ciocia musii być honorowym gościem z pakietem noclegów.
Poradźcie coś !

Czy podzielić gości i jego rodzinie zafundować te noclegi ? Czy powiedzieć ile takie noclegi kosztują i każdy niech sobie sam płaci ?
Jak ja jeździłam na wesela to nikogo nie obchodziło gdzie będę nocować, a na ślubie u niego w rodzinie, noc przed weselem zostaliśmy zakwaterowani w pustym mieszkaniu gdzie prócz wody, prądu i pościeli nie było nic. Nie zamierzam teraz jego rodzinie odwdzięczać się noclegiem z kolacyjką i śniadankiem, bo o nas nikt się tam tak nie troszczył !

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: nocleg dla gości PRZED weselem ?!

u nas zawsze sie w rodzinie młodzi dbali o nocleg dla gości po ślubie, ale u nas nie było problemu z dojazdem przed uroczystością w tym samym dniu.
Natomiast uważam, że gdyby była taka sytuacja, to niestety ale odległość którą przedstawiasz jest dość duża i w tym wypadku raczej wypadałoby zadbać o gości, skoro ich zapraszasz i chcesz mieć u siebie musisz też zapewnić warunki...ale to tylko moje zdanie. A co na to twój przyszły małżonek?

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

3 Ostatnio edytowany przez pauli12 (2014-06-20 12:46:43)

On patrzy na mnie, bo zasadniczo mało się zna na takich sprawach, ja zerkam na przyszłych teściów, oni się śmieją, żeby goście sobie sami płacili, że im faktury wystawią etc. ale już ich trochę znam i wiem, że to taki udawanie luzu, a na serio będą ode mnie oczekiwali, że wszystko będzie perfekt.

U mnie jest kilkoro osób z daleka, ale np.koleżanka zamierza załatwić to tak ,że wcześniej wyjedzie i przenocuje u koleżanki już tylko 45km od mojej miejscowości, więc też nie zwali mi się na głowę dzień wcześniej.
Pewnie jestem uprzedzona do pomysłu noclegów PRZED bo czuję jedynie wymagania, a prawie żadnej pomocy organizacyjnej. Jego rodzice tez korzystają z tego ,że są daleko, jak się włączają to z wymaganiami, teraz jeszcze deklarują, że finansowo się dołożą, ale ja wiem że zostawią to nam, jak wszystko dotychczas.
Zasadniczy problem jest taki - czy mam opłacić noclegi dla przyjezdnych gości NOC przed ?

Rozumiem ,że Ty uważasz ,że tak.
Czy ktoś jeszcze się spotkał z taką sytuacją ?

4 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-06-20 12:58:56)

Wszystko rozbija się o pieniądze - tak, jak tobie nie pali się do płacenia za nocleg gości przed weselem, tak im nie pali się do ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z twoim pweselem.
Niestety żyjemy w takich czasach, że wymagania rosną, ale nikt za to płacić nie chce.

Nie masz obowiązku zapewniać im noclegu i oni powinni to zrozumieć bez fochów.
Oni nie mają obowiązku przyjeżdżać na twoje wesele jeżeli ich na to nie stac ( a nie oszukujmy się - podróż przez pół Polski, prezent plus doba w hotelu to dość wysoka cena za obiad i parę drinków) a ty powinnaś to zrozumieć bez fochów.

5 Ostatnio edytowany przez pauli12 (2014-06-20 13:16:00)

Wiesz tu chodzi o całość organizacyjną - to JA będę ich miała na głowie, to JA będę dostawać telefony że hotelu nie mogą znaleźć, albo że potrzebny jest adres pralni, wieczór przed kiedy powinnam odpocząć, a nei myśleć czy goście znaleźli nocleg i czy mam im robić kolację u siebie, a może zamówić, a w ogóle gdzie ten nocleg, skoro nie chcę by chodzili filować na salę ?
Dla mnie to lawina problemów które automatycznie sprowadzam SOBIE na głowę. Może przesadzam, ale przyszła teściowa chciała przyjechać w piątek ! Ja sądziłam że w piątek to teść z narzeczonym pojadą z owocami, napojami, ciastami, wódką, dekoracjami na salę ,a tu widzę, że ona chce wpaść na gotowe, ubrać się i bawić. A na koniec złotówki nie dołoży.
Jeśli faktycznie będę miała zorganizować nocleg dojezdnym fakturę za tą przyjemność wyślę teściom!!!! wrrrr

6

A w ogóle to przecież bierzemy na siebie noclegi, tylko te weselne, a nie przedweselne, to chyba fair.  Echh...

7 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-06-20 13:50:42)

Decyduje ten, kto płaci - ty płacisz, ty decydujesz, jeśli będą płacili teściowie czy rodzice to do nich będzie należeć ostatnie słowo.
Nie chcesz płaćić za nocleg - uprzedź o tym zainteresowane osoby i po sprawie.

A jak będziesz brać kolejny ślub to pamiętaj, żeby na zaproszeniu zaznaczyć, że zaproszenie obejmuje również nocleg w hotelu po przyjęciu weselnym z możliwością przedłużenia rezerwacji na własny koszt.

8

Wydaje mi się, że zapewnieni noclegu po weselu jest wystarczające.
Jeśli ktoś chcę przyjechać dzień wcześniej powinien załatwić sobie nocleg na własną rękę.
Poza tym 400 km to nie jest jakaś ogromna tragedia, da się dojechać tego samego dnia smile

Możesz poszukać jakiegoś taniego pensjonatu, hoteliku czy ośrodka, który można by gościom polecić.
Zależy gdzie ma się to wszystko odbywać.

GG: 1464002
"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

9

Kwestie noclegów dla gości weselnych to umowna sprawa. Jednych stać i mają gest zapewniając gościom nocleg, inni polecają tylko nocleg ułatwiając przyjezdnym poszukiwania,

Nie masz obowiązku kwaterowania wszystkich gości na koszt Pary Młodej, ani w noc przed, ani w noc po weselu.
Jeśli chodzi o płacenie za gości, to zdecydowanie częściej można się z tym spotkać w przypadku nocy po weselu, niż nocy przed.

Oczywiście przyjęło się zapewnianie noclegu dla najbliższej rodziny, ale to rzecz naturalna.

Można też spróbować wynegocjować dla gości atrakcyjną stawkę za nocleg. Dzwonisz do hotelu, mówisz ile będzie gości i często dostajesz jakąś specjalną ofertę, którą proponujesz dla przyjezdnych.

15.08 - Olek

10

Po weselu tak, ale przed jeszcze tego nie widzialam big_smile placisz ze swoich pieniędzy i Ty decydujesz. Mój ma rodzinne z daleka, gdzieś kolo 10 osób. Napewno im nie za fundujemy noclegu. Jedynie będą nocować czesc u mnie, druga czesc u przyszłego męża.

11

Mój narzeczony pochodzi z miasta oddalonego o ok. 350 km od mojego (ok. 4,5 godz. samochodem), mamy wesele w tym roku i gościom, którzy wyrażą taką chęć zapewniamy też nocleg na noc przed weselem, czyli z piątku na sobotę. Jeszcze nie wiem, czy będziemy płacić po połowie czy każdy za swoich gości, ale oboje uważamy, że nie wypada nie zaoferować takiej możliwości ludziom.

Natomiast moja koleżanka zapewniała noclegi na swoim weselu jedynie w noc wesela,a jeśli ktoś chciał przyjechać dzień wcześniej płacił za siebie i żaden gość nie miał z tym problemu - nie mniej u niej miasto współmałżonka było oddalone o 3 godziny drogi od miejsca wesela.

12

My organizowaliśmy i płaciliśmy za nocleg w dniu wesela z soboty na niedzielę, specjalnie szukaliśmy miejsca aby był hotel, jeżeli ktoś chciał dodatkowo przyjechac wcześniej albo zostać dłużej to udało się załatwić rabat ale goście za pozostałe dni płacili sami  nie raz spotkałam się z sytuacja ze musieliśmy sami opłacić sobie nocleg będąc u kogoś na weselu  także jak widać to zależy i każdy inaczej do tego podchodzi.
Oprócz tego oczywisćie wynajęliśmy autokar, który przewiózł gości na miejsce wesela:
https://www.migdaltrans.pl/
Mogę dać tutaj namiar na firmę z Krakowa, z której usług w tym zakresie skorzystalismy i jesteśmy zadowoleni smile

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » nocleg dla gości PRZED weselem ?!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021