ukąszenie niemowlaka przez osę lub pszczołę co robić...? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » ukąszenie niemowlaka przez osę lub pszczołę co robić...?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: ukąszenie niemowlaka przez osę lub pszczołę co robić...?

Witam Wszystkich Rodzicow.Jestem mamą niespełna rocznego maluszka .Niedlugo szykuje nam się rodzinny wyjazd z maluszkiem a za oknem coraz cieplej i widać już latające osy i pszczoły..i tak się zastanawiam jak postępować jak takiego maluszka ogryzie osa lub pszczoła.....????

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-04-29 14:55:29)

Odp: ukąszenie niemowlaka przez osę lub pszczołę co robić...?

To zależy czy dziecko jest uczulone czy nie i gdzie nastąpi użądlenie (o jakim ugryzieniu mówisz?). Jeżeli dziecko jest alergikiem to istnieje uzasadnione przypuszczenie że może dostać wstrząsu anafilaktycznego i wtedy bym nie czekała tylko dzwoniła po pogotowie, jeśli nie jest to warto robić okłady żeby załagodzić bó, a w pierwszej kolejności upewnić się czy nie pozostało żądło i przemyć miejsce czymś kwaśnym np. octem, możesz też podać lek przeciwhistaminowy w maści bądź w tabletce (dowiedz się o odpowiednią dawkę dla dziecka). No i nie panikuj mnie osa dorwała dopiero jak miałam 20+ lat wink

Jeszcze co do miejsca ugryzienia, ugryzienie w jamie ustnej, w gardle może być niebezpieczne i też od razu na pogotowie w końcu to małe dziecko.

3

Przede wszystkim taka pszczoła czy osa nie przyleci aby ugryźć dziecko,jeżeli jej wcześniej nie przywabisz słodkimi soczkami,owocami,albo lodami.Zawsze warto dziecku myć dokładnie ręce i buzię po spożyciu jakichś słodyczy.Jeżeli jakaś pszczoła przelatuje to nigdy nie przeganiaj jej ręką,lepiej usunąć się jej z drogi a sama poleci sobie dalej.

4 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-04-29 16:58:31)

fujitsu napisał/a:

Przede wszystkim taka pszczoła czy osa nie przyleci aby ugryźć dziecko

Absolutnie się z tym nie zgadzam, pszczoła a i owszem, one są generalnie spokojne i nie będą ŻĄDLIĆ (o co chodzi z tym gryzieniem? Osa i pszczoła ma żądło na końcu odwłoka, to tak jakby powiedzieć że ktoś gryzie d*pą) osy jednak potrafią podlecieć niezależnie czy masz coś słodkiego czy nie i równie gwałtownie użądlić bez wyraźnej przyczyny, a bo np obok mają gniazdo.

5

Jeśli już się zastanawiamy, kto do kogo i z jakiego powodu przyleci, to na pewno będzie to dziecko wink Wystarczy, że zechce złapać w rączkę kwiatek, a na nim będzie siedziało paskudztwo jedno czy drugie.

6 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-04-29 17:04:42)

Baba ma rację owady raczej same z siebie nie interesują się ludźmi, czasami podlecą, chociaż jak mówiłam osy są niejednokrotnie agresywne, wystarczy że gdzieś wcale niekoniecznie bardzo blisko jest gniazdo, ale co zrobić jak dziecko będzie samo ciekawe, zresztą dużo dzieci nie boi się owadów ani robaków a wręcz są zaciekawione. Warto też nadmienić dlaczego osy są bardziej agresywne niż pszczoły. Osy mogą żądlić wielokrotnie, pszczoła tylko raz, użądlenie człowieka kończy się dla niej śmiercią.

7

No właśnie. Nie upilnuje się. Małpa już napisała, co należy zrobić, a ja dodam tylko, że warto samemu znać zasady pierwszej pomocy. Można uratować dziecku życie, zanim przyjedzie pogotowie/dostaniemy się do szpitala.

8

I nie tylko dziecku, nie raz i dorosłego jeśli tylko ma alergię to taka pszczoła czy osa może być zabójcza, a najgorsze są szerszenie, u mnie niestety ich pełno i wpadają mi do mieszkania, ogromne bydlaki.

9

Małpa69 napisał/a:

najgorsze są szerszenie, u mnie niestety ich pełno i wpadają mi do mieszkania, ogromne bydlaki.

Łomatko... myślałaś może o moskitierach na okna? Chyba bym zeszła ze strachu.

10 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-04-29 17:18:33)

Zdjęłam z nadejściem zimy, niedługo znowu powieszę. Najlepiej jest z gniazdem os na drzewie z metr od mojego balkonu, dzwoniłam w kilka miejsc czemu z tym nic nie zrobią, a oni mi na to że one mają prawo sobie tak żyć bo nie są na bloku, co z tego że wiecznie mam osy w domu. Ja się nie boję, przynajmniej nie o siebie, ale zawsze wtedy łapię psa pod pachę i z nią uciekam, bo ona lubi polować na takie latające, a że waży może z 6 kilo to obawiam się że byłoby po psie :C.

11

Skąd ja to znam... Bez moskitier też mi co chwilę jakieś świństwo wlatywało i nie wiedziałam, kogo i jakim cudem łapać pod pachę (dziecko i 3 psy po 40 kg każdy big_smile) i gdzie wiać.

12

Nie to ze panikuje ,tak mnie po prostu zastanowilo to ze w razie cos warto wiedziec zawsze....dziekuje za rady...

13

Pewnie że warto wiedzieć zwłaszcza że nikt nie pada na to czy ktoś ma alergię na jad naszych żółtoczarnych bzyczących towarzyszy, chociaż jeżeli dziecko ma wiele alergii można domniemywać że grozić mu może wstrząs a ten jest bardzo niebezpieczny, dlatego warto wiedzieć jak reagować. Przede wszystkim uważaj na napoje, jedzenie, po ukąszenie jak wspomniałam w jamie ustnej czy w gardle jest o wiele groźniejsze, nie tylko dla dzieci i dla dorosłych.

Na pocieszenie, jestem alergikiem, mam astmę, po użądleniu osy miałam mniejszy ślad niż po komarze (chociaż ja mam po nich 6 cm odczyny) i w sumie tyle co trochę bolało, a dużo jadu mi wpuściła bo od momentu jak poczułam ukłucie, do momentu jak się zorientowałam że to coś wbija we mnie żądło minęła przynajmniej minuta ;p

14

warto mieć wapno w domu, a jak jest alergikiem to lek np. zyrtec ale to na receptę

15

leki na alergię 10 mg można kupić bez recepty, tyle że wychodzi drożej.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » ukąszenie niemowlaka przez osę lub pszczołę co robić...?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018