Zabawki dla czterolatka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Zabawki dla czterolatka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Zabawki dla czterolatka

Jakimi zabawkami powinno bawić się dziecko w wieku 4 lat? Chodzi mi tu zarówno o bezpieczeństwo jak i jego rozwój?
Wiadomo, teraz zabawki dla dzieci same w sobie mogą być bardzo niebezpieczne (nie tylko ze względy na wadliwe wykonanie, ale również szkodliwy wpływ na psychikę) jeżeli nie mają odpowiednich certyfikatów, stąd też moje obawy co dać maluchowi, żeby z jednej strony był bezpieczny i nie bawił się czymś toksycznym, a z drugiej żeby takie zabawki też jakoś wspomagały jego rozwój psychofizyczny.  Wiadomo, że części gry nie powinny być za małe, bo takie małe dzieci mogą się nimi zadławić. Proszę, żebyście poleciły mi gry, które w pozytywny sposób wpłyną na wyobraźnie dziecka i przyczynią się do jego rozwoju.
Jakie zabawki zdecydowanie odradzacie a w jakie warto, według Was, zainwestować? Zależy mi, żeby zabawki kupować "z głową" a nie brać czegoś tylko dlatego, że kolorowe i świecące.

Co doradzacie ? Jakich gier zdecydowanie unikać?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zabawki dla czterolatka

Przy dzisiejszych możliwościach , jakie oferują nam zarówno producenci zabawek dla dzieci , jak i sami sprzedawcy należy  bardzo rozsądnie decydować o jej zakupie . Zabawka , jak sama nazwa wskazuje ma dziecko bawić , ale nie tylko . Każda zabawka powinna spełniać wszelkie kryteria , wpływające na wszechstronny rozwój dziecka / przede wszystkim ; myślenie , mowę , wyobrażnię , spostrzegawczość , rozwój manualny i.t.p. / A więc zabawka ma bawić ucząc i uczyć bawiąc . Tak właśnie określiłabym główne zadania zabawek . Najlepszymi i najbardziej docenianymi przez dzieci zabawkami są różnego rodzaju klocki . Podczas ich składania dziecko kształci sprawność palców , dłoni , musi myśleć , koncentrować uwagę , spostrzega , liczy - zachodzi tu więc wiele procesów poznawczych , które mają niebagatelny wpływ na ogólny rozwój dziecka . Dla dziecka 4 - ro letniego proponowałabym klocki większych rozmiarów / będą bezpieczniejsze / . Mogą być plastikowe , mogą być drewniane . Zalecałbym również duże składanki - typu puzzle / ale składające się tylko z kilku elementów obrazkowych / . Nie dajmy się natomiast zwariować wszelkim nowoczesnym modelom samochodzików , laleczek czy stworków . Tak naprawdę to tylko kolejne zagracanie półek . Jestem natomiast zwolenniczką porządnej przytulanki / czy to w postaci misia - symbolizują ciepło i dobro , czy też innego zwierzątka . Przytulanka to taki cichy , wierny przyjaciel dziecka w każdej sytuacji / z nią może dziecko rozmawiać , pożalić się , gdy jest mu smutno albo wspólnie cieszyć się radością .

Pedagog z wykształcenia.
Ponad 20-letni staż pracy zawodowej z dziećmi.

3

To jest ogólnie duży problem, bo nawet zabawki które teoretycznie powinny być bezpieczne (mają odpowiednie oznaczenia np 3+) mogą okazać się dla dziecka niebezpieczne. Trzeba bardzo uważać szczególnie na modele z Chin. Najlepiej kupować w renomowanych sklepach. Teraz na szczęście Kubuś ma już 4 latka i troszkę zmądrzał, trzeba go cały czas pilnować ale ju ż nie robi takich głupstw. Jeśli teraz kupuję mu zabawki to jestem pewna, że nie zrobi sobie krzywdy.

4

Ja preferowałam zawsze i preferuję proste zabawki z których dzieci same mogą sbie kreować zabawę i dzięki temu się rozwijać i jestem z naszych wyborów zadowolona. Ciastolina, zestaw do malowania masek i komplet artystyczny nie tylko mi sie podoba ale co najważniejsze moim dzieciakom. A ile mają z tym uciechy i zabawy !

5

A mój 4 latek uwielbia układać puzzle. Myślę, ze taki rodzaj zabawek bardzo wspomaga rozwój. Teraz z okazji Dnia Dziecka dostanie puzzle drewniane.

6

Ja mojej córeczce też czterolatce kupuję drewniane zabawki, lub też jakieś proste, patchworkowe laleczki itd. Stawiam na prostotę bo w tym dziecko powinno rozwijać samo wyobraznie a nie być nadmiernie stymulowane !

7

Też uważam, że takie proste, drewniane zabawki mogą być bardzo dobrym pomysłem. Wchodząc do sklepu z zabawkami w jednym z centrów handlowych myślałam, że dostanę oczopląsu od nadmiaru kolorów. Nie wiem, czy pracownicy w takich sklepach mogą być dobrymi doradcami, ale myślę, że warto spróbować. W końcu na pewno lepiej orientują się w asortymencie sklepu w którym pracują od nas smile Później dokładnie obejrzeć zabawkę, sposób jej wykonania i kraj pochodzenia. Oczywiście, radzę omijać Chiny.

8 Ostatnio edytowany przez vinnga (2018-02-26 23:31:55)

Mam 4-letnią córkę i tego co widzę najbardziej lubi bawić się drewnianymi klockami, lego duplo, puzzlami, książeczkami. Ma też sporo lalek takich szmacianych oraz misiów. Omijam chińską tandetę i głośnogrające, kolorowe, tandetne niby edykacyjne zabawki, które myślą za dziecko. Ostatni kupiłam Zosia w SPAM zestaw dużych kolorowych drewnianych klocków i z wielką przyjenością stwierdzam, że moje dziecko uwielbia takie kreatywne zabawy smile

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Zabawki dla czterolatka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021