Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

1

Temat: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Moja córeczka ma trzy latka.Czego mogę ją już uczyć? Czy jest to odpowiedni moment na uczenie jej liczenia oraz poznawania alfabetu , czy może to jeszcze za wcześnie? Słyszałam, że małe dzieci szybko się uczą, więc myślałam o tym czy nie zacząć uczyć małej języka angielskiego. Ale obawiam się,że chyba z tym powinnam poczekać.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Przedewszystkim należy uczyć dziecko wszystkich czynności , związanych z samoobsługą / a więc ; prawidłowego siedzenia przy stole , posługiwania się łyżką , widelcem , samodzielnego mycia rąk , zębów , samodzielnego ubierania się , składania ubrań i.t.p. / Można również ćwiczyć pamięć dziecka poprzez uczenie krótkich wierszyków , piosenek . Liczenie na tym etapie można przeprowadzać , ale tylko poprzez zabawę , w zakresie 1 - 4 . Na naukę alfabetu jest jeszcze za wcześnie , tak samo jak i na naukę języka obcego . I podstawowa zasada ; zawsze należy pamiętać o tym , by nie przemęczać dziecka . Uwaga i koncentracja dziecka trzyletniego trwa 10 - 15 minut . Zachęcam również , by uczyć dziecko poprawnego wypowiadania się na dowolne tematy .

Pedagog z wykształcenia.
Ponad 20-letni staż pracy zawodowej z dziećmi.

3

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Jak  powinna wygladac taka lekcja mowienia z dzieckiem? Czy to ma polegac na opisywaniu obrazkow, czy zadawaniu mu pytac szczegolowych,zeby samo probowalo budowac zdania?

4

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

No wlasnie tez mnie to interesuje,jak w ogole pracowac z dzieckiem zeby sie nie nudzilo.Przez 15 minut uwagi dziecka, niewiele mozna zrobic.Jak wzbudzic  i podtrzymac jego zainteresowanie?

5

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Mówiąc o pracy z dzieckiem miałam na myśli przemyślaną pracę w ciągu całego dnia . Te 15 minut dotyczy jednorazowej formy pracy , w której chcemy zrealizować pewien etap . Przebywając stale z dzieckiem dokładnie wyczujemy , co je najbardziej interesuje . Proszę mi wierzyć , że mając pewien program , w ciągu 10 - 15 minut można zdziałać bardzo dużo . Praca ta musi być podzielona na kilka etapów , musi być długofalowa . Dla przykładu przy śniadaniu porozmawiamy o kolorach w pomieszczeniu , w którym dziecko przebywa i n.p . poprosić je by pokazało jakiś przedmiot w kolorze kubeczka czy talerzyka . Następnie można wypowiedzieć kilka zdań na temat zdrowego jedzenia n.p . kto pije mleko , ten szybko rośnie i.t.p. Chodzi o to , by w ciągu krótkiego czasu zasygnalizować dziecku pewną treść , a następnie ją utrwalać . Sugestywnie przemawia do dziecka mówiąca maskotka / maskotka , mówiąca naszymi ustami / . Właśnie poprzez nią możemy wiele osiągnąć . Dziecko zawsze będzie słuchało misia albo zajączka , a my możemy nauczyć je słuchania , mówienia , opowiadania / obrazków , historyjek , układania zdań i. t. p. / W ten sposób ćwiczymy mowę , myślenie , spostrzegawczość , dziecko poznaje świat wokół siebie , a to wszystko prowadzi do jego prawidłowego rozwoju ; zarówno fizycznego , jak i psychicznego .

Pedagog z wykształcenia.
Ponad 20-letni staż pracy zawodowej z dziećmi.

6

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Szanowna Pani Pedagog, a ile takich 15 minutowych sesji można zafundować dziecku w ciągu dnia  żeby go nie zniechęcić ? Mój trzyletni Dominik jest bardzo wielkim wiercipiętą i trudno mu się skupić przez 10 - 15 minut.

7

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Wcale nie musi Pani organizować mu sesji 15 minut jednorazowo . Może to być 4 - 5 razy w ciągu dnia po 5 minut . Powinniśmy zawsze obserwować reakcje i zachowania dziecka . Jeśli podsuniemy mu ciekawy temat , to proszę mi wierzyć , że samo będzie do niego wracać . Wszystko zależy od naszej fantazji i pomysłowości . Nawet dzieci bardzo żywiołowe dają się porwać ciekawym , zaprogramowanym przez nas zajęciom . Istnieje wiele sposobów , by połączyć podaną treść z ruchem . / n.p wszelkie zabawy naśladowcze , improwizacje postaci bajkowych e.t.c / W trakcie takich zabaw uczymy dziecko prawidłowo wymawiać głoski , budować zdanie , używać poprawnych form grzecznościowych , a to przecież wpływa na rozwój umysłowy dziecka .

Pedagog z wykształcenia.
Ponad 20-letni staż pracy zawodowej z dziećmi.

8

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

A z Pani doświadczenia ? (rozumiem ze wiekszy wplyw ma nastawienie osoby uczacej) ale jakie ma Pani niezawodne tematy ?

Moze Pani podac autorow ciekawych publikacji, strony www, tj. schematy jak od najmlodszych lat (miesiecy?) rozwijac kreatywnie umysl dziecka, nastawic je na szybsze zapamietywanie, kojazenie, liczenie
- w jakim wieku uczyc jezyka rodzimego, angielskiego (czy dobry efekt prynosi laczenie nauki dwoch jezykow jednoczesnie ?

Fryzjerstwo to nasza pasja

9

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

No cóż , znam bardzo wiele publikacji , ale nie sposób by ich wszystkich wymieniać . Skupię się na kilku przeze mnie wybranych , moim zdaniem wartych przeczytania . Zacznijmy może od pozycji '' Rozwój psychiczny dziecka od 0 - 10 lat ''- poradnik dla rodziców , psychologów i lekarzy / jest to praca zbiorowa / Ostatnio preferuję książkę Susan Dazzo ''SUPER MAMA '' , zawierająca 150 gier i zabaw z dziećmi . Z nowości poleciłabym '' ENCYKLOPEDIĘ GIER I ZABAW dla przedszkolaków '' K. CHARMER, M. MURPCHY, CH.CLArk . oraz tych samych autorów '' ENCYKLOPEDIA GIER I ZABAW dla niemowlaków i maluchów .  Poza tym w każdej księgarni , EMPIKU można przejrzeć szereg pozycji i znależć naprawdę interesujące . Jeśli chodzi o naukę języków obcych to są różne opinie na ten temat . Znam osobiście dzieci , które mając rodziców róznych narodowości konsekwentnie uczyli dziecko dwóch języków jednocześnie od samego początku . Oczywiście efekt jest  widoczny i daje pozytywne rokowania , ale rządzą tu inne zależności . Myślę , że nie ma specjalnie jakiejś poprzeczki wiekowej w nauce języków obcych . To my , znając swoje dziecko musimy zdecydować .

Pedagog z wykształcenia.
Ponad 20-letni staż pracy zawodowej z dziećmi.

10 Ostatnio edytowany przez wanilia (2010-07-01 10:31:43)

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Mi się wydaje, ze takiego malucha spokojnie można zacząć uczyć języków obcych. A czemu nie? Jeśli tylko mała będzie chciała poznawać nowe słówka możesz ją uczyć sama bez lekcji, po prostu w domu na zasadzie zabawy. Jest mnóstwo materiałów, które można kupić do tego celu.

11

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Droga Pani Pedagog smile a czy jest jakaś ciekawa , godna polecenia, książka  dotycząca pracy z takimi maluchami? Przedszkolakami? Chodzi mi o podobne pomysły, w co sie bawić z dzieckiem, na co zwracać uwagę itp smile z góry bardzo dziękuje

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

12

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Ja również uważam, że w tym wieku można już zacząć uczyć dziecko. Oczywiście nie może to być nic skomplikowanego, ale alfabet, liczby, podstawy języka obcego (nie zapominajmy przy tym o ojczystym wink) można według mnie śmiało zainicjować. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego dziecka, ale ja znam maluszki, które wiele już potrafią w wieku trzech - czterech lat.

13 Ostatnio edytowany przez wanilia (2010-07-01 10:32:51)

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

oczywiście, ja też znam mnóstwo takich maluchów, one chłoną język obcy jak swój ojczysty

14

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Moja córka (lat 3) dość późno zaczeła mówić  i proste zdania w języku angielskim wychodzą jej już dobrze. Myślę, że warto w domu rozmawiać czasem - od tak - w obcym języku. Dzieci w tym wieku bardzo szybko chłoną. Nie wiem jak z książeczkami, ale napewno nasze codzienne krótkie zdania pomagają. (Mam nadzieję, że zostaną na dłużej w główce).

15

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?
wanilia napisał/a:

A języki obce? można już w tym wieku uczyć angielskiego? nie mówię o jakichś bardzo zaawansowanych lekcjach, ale o uczeniu w domu z jakimiś pomocami. Widziałam ostatnio książeczki do nauki tego języka pt. "Angielski z Maksem", bardzo fajne, kolorowe, co sądzicie?

wanilia, odpowiedziałam Ci na to pytanie w wątku o uczeniu dzieci jęz. angielskiego: http://www.netkobiety.pl/t13031.html.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

16 Ostatnio edytowany przez Lena (2010-06-21 15:27:37)

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Wpis usunięty ze względu na treści niezgodne z regulaminem forum

17 Ostatnio edytowany przez Agatka (2010-06-23 11:23:02)

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Mnie również wydaje się, że warto uczyć angielskiego, ale tylko przez zabawę. Teraz jest wiele fajnych materiałów z których można skorzystać i są one dostosowane do wieku dziecka, także nie trzeba się martwić za bardzo że coś będzie za trudne. Nawet jak, to można odłożyć na chwilę na bok i poczekać aż dziecko dorośnie. Ja z doświadczenia polecam różnego rodzaju płytki muzyczne z angielskimi piosenkami do których wykonuje się odpowiednie ruchy (tańczy się, obraca, bije brawo itp.) - dziecko przy tym dużo zapamiętuje. Poza tym widziałam bardzo fajne zabawki na tu był adres strony www  - pacynki do nauki ang., gry i inne zabawki;) Dużo tego jest także warto poszukać!

18

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Jeżeli dziecku nauka sprawia przyjemność to można uczyć nawet liczenia, alfabetu, literek.... moja córka ma 2 lata i 1 mc ładnie już mówi. Umie liczyć do 10 po polsku i po angielsku, zna cyferki, teraz uczy się literek i wiele już rozpoznaje.(sporo dała zabawa z puzzlami piankowymi) kolory zna po polsku i po angielsku. Lubi się uczyć, jest to w formie zabawy, ale wszystko zależy od dziecka i nie ma co na siłę zmuszać.

19

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Myślę, że wiek trzy lata to jest bardzo dobry wiek na naukę. Tylko nauka ta nie może raczej polegać na tym, ze sadzamy dziecko i robimy wykład. To powinno być raczej tak, jakby mimochodem. Idziemy na spacer - pokazujemy dziecku świat: kolory, kształty, zwierzątka, rośliny. Opowiadamy o nich, zachęcamy dziecko żeby opowiedziało nam o nich. Uczyć liczyć możemy np. przy okazji wchodzenia po schodach, zabawy klockami, a także przy codziennych czynnościach np. prosząc dziecko, żeby podało nam np. trzy łyżki. Tak samo z czytaniem - myślę, ze dobrym sposobem są puzzle, klocki, magnesiki na lodówkę z literkami. Dopasowanie literki do pierwszej litery przedmiotu.
Ważną sprawą przy nauce czytania jest też wczesne czytanie dziecku.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

20

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?
Miriam46 napisał/a:

Przedewszystkim należy uczyć dziecko wszystkich czynności , związanych z samoobsługą / a więc ; prawidłowego siedzenia przy stole , posługiwania się łyżką , widelcem , samodzielnego mycia rąk , zębów , samodzielnego ubierania się , składania ubrań i.t.p. / Można również ćwiczyć pamięć dziecka poprzez uczenie krótkich wierszyków , piosenek . Liczenie na tym etapie można przeprowadzać , ale tylko poprzez zabawę , w zakresie 1 - 4 . Na naukę alfabetu jest jeszcze za wcześnie , tak samo jak i na naukę języka obcego . I podstawowa zasada ; zawsze należy pamiętać o tym , by nie przemęczać dziecka . Uwaga i koncentracja dziecka trzyletniego trwa 10 - 15 minut . Zachęcam również , by uczyć dziecko poprawnego wypowiadania się na dowolne tematy .

TRZYLETNIE dziecko? yikes Uczyć? yikes Łyżką? yikes Mycie zębów? yikes

Niech mi ktoś powie, że źle zrozumiałam, błagam...

21 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-04-04 14:36:36)

Odp: Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?
Lynne napisał/a:

Moja córeczka ma trzy latka.Czego mogę ją już uczyć? Czy jest to odpowiedni moment na uczenie jej liczenia oraz poznawania alfabetu , czy może to jeszcze za wcześnie? Słyszałam, że małe dzieci szybko się uczą, więc myślałam o tym czy nie zacząć uczyć małej języka angielskiego. Ale obawiam się,że chyba z tym powinnam poczekać.

dlaczego czekać? 3 lata to odpowiedni wiek, aby zacząć coś myśleć o nauce języka obcego małego dziecka. Bedzie mu poźniej cosraz łątwiej się z nim zapoznać. Sprawdź sobie stronę spamowanie jest niezgodne z regulaminem forum !, oni mają z tego co wiem w swojej ofercie materiały dla rodziców a przynajmniej to profesjonalne materiały

Karma wraca- pamiętaj

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Czego mogę uczyć trzyletnie dziecko?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021