Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Witam,

Obawiam się że mogę być w ciąży 2 miesiące po cesarskim cięciu. W pierwszej ciąży miałam komplikacje,plamienia w czasie ciąży, wadę macicy (macica sercowata tak mi powiedział lekarz) no i łożysko dwupłatowe. Ciąże rozwiązano 29 tyg.urodziłam synka,jako wcześniak był w szpitalu przez prawie  2,5 miesiąca. Właśnie jest już z nami w domku cały i zdrowy:-) pierwszy okres dostałam po 6 tyg a teraz czekam na drugi...mija termin i go brak.. W pierwszej ciąży tyle przeszliśmy i strasznie się boję co będzie teraz jak się okaże że to ciąża. Poza brakiem okresu wyszły mi też takie przebarwienia skórne na wargami jak w pierwszej ciąży. Nie wiem co mam myśleć.. może ktoś był w podobnej sytuacji?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Czy któraś z was była w ciąży krótko po cesarskim cięciu...?

3

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

jeżeli uprawiałaś sex bez zabezpieczenia to wszystko jest możliwe , zrób test ciążowy , a jak Ci on nie wystarczy to idź do ginekologa .pozdrawiam

4

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Hej bez obaw okres po połogu może być  nieregularny a nawet wcale może go nie być ( szwagierka rok nie miała z przyczyn nie wiem jakich ale podobno zdarza sie ) najlepiej zrób beta hcg i spokojnie....znam dziewczyny(2) osobiście które bardzo szybko po cesarce zaszły w ciąże...niby wszystko okey ale wiadomo blizna  i tam w środku jeszcze wszystko świeże...lepiej odczekać , aczkolwiek komplikacji żadnych nie miały .. smile Powodzenia smile

5

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Zamierzam się wybrać do lekarza tylko nie mam narazie z kim zostawić moje dzieciątko. tak to był seks bez zabezpieczenia..słyszałam że po cesarskim cięciu nie idzie tak szybko zajsc w ciązę zwłaszcza że się urodziło przed wcześnie bo organizm był przygotowany żeby ciąże rozwiązać po 9 miesiącach..no ale nie wiem ile jest  w tym prawdy...

6

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?
Madzia92 napisał/a:

Hej bez obaw okres po połogu może być  nieregularny a nawet wcale może go nie być ( szwagierka rok nie miała z przyczyn nie wiem jakich ale podobno zdarza sie ) najlepiej zrób beta hcg i spokojnie....znam dziewczyny(2) osobiście które bardzo szybko po cesarce zaszły w ciąże...niby wszystko okey ale wiadomo blizna  i tam w środku jeszcze wszystko świeże...lepiej odczekać , aczkolwiek komplikacji żadnych nie miały .. smile Powodzenia smile

dzięki madzia:-)

7

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

A robiłaś taki zwykły test ciążowy? skoro już po terminie miesiączki to powiniem pokazać prawdę smile I nie panikuj będzie dobrze. Panikę i nerwy zostaw na wypadek jakby coś złego się miało zacząć dziać a póki jest dobrze, dobrze się czujesz, nic szczególnego się nie dzieje to na spokojnie kup w aptece test i sprawdz smile

8

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Nie zrobiłam jeszcze testu.. teraz pewnie go zrobię dopiero w poniedziałek jak mi się uda to wcześniej smile aż się boje na niego spojrzeć

9

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Natalcia też jestem po cesarce wink ale mi lekarz mówił że po ciąży - nieważne jaki poród o ciąże kolejna bardzo lłatwo , dlatego zdecydowałam sie zbezpieczać od razu smile nic sie nie martw bd dobrze smile

10

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Natalcia, skoro dostałaś miesiączki to chyba oczywistą oczywistością jest, ze Twoja płodność ponownie wróciła? Na jakiej podstawie więc wydedukowałaś, że trudno zajść w ciążę po cesarce? Przecież przy takim porodzie nie rusza się jajników - a to one (z pomocą hormonów) są odpowiedzialne za "produkcję" jajeczek...
Niemniej brak okresu w terminie wcale nie musi świadczyć o ciąży. Po porodzie zwykle mija trochę czasu zanim organizm wróci do dawnej równowagi.

11

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Dziewczyny a w czasie karmienia cycem mozna brac tabletki anty?

12

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

kala z tym to do ginekologa idź bo sie nie orientuje ( ja też nie karmiłam piersią bo pokarmu nie miałam odpowiedniego więc tu dupa bo sie nie orientuje ..po pierwszej miesiączce brałam krązki Nuvaring, bardzo sobie je chwale ale -w tabletkach wg się nie orientuje ) ale wydaje ( mogę sie mylić )mi sie że przy karmieniu piersią nie zaleca się tabletek. Może inna mam ci na to odpowie smile natala daj znać co u ciebie ..ciąża nie ciąża- wszystko się ułoży smile

13

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Kala w czasie karmienia można brać tabletki anty jednoskładnikowe np. cerazette, jest też zastrzyk hormonalny depo provera i działa przez trzy miesiące.

14

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Ja  rodze w maju,wiec narazie mi nie potrzebne,ale pytam tak z ciekawosci,bo gumek nie lubie a kalendarzyk odpada smile dzieki za info,

15

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Moja mama po cesarce zaszła bardzo szybko w ciążę- między mną a siostrą jest 11,5 miesiąca różnicy. Więc jest to możliwe 
Najlepiej zrób ten test.

16

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?
natalcia napisał/a:

Witam,

Obawiam się że mogę być w ciąży 2 miesiące po cesarskim cięciu. W pierwszej ciąży miałam komplikacje,plamienia w czasie ciąży, wadę macicy (macica sercowata tak mi powiedział lekarz) no i łożysko dwupłatowe. Ciąże rozwiązano 29 tyg.urodziłam synka,jako wcześniak był w szpitalu przez prawie  2,5 miesiąca. Właśnie jest już z nami w domku cały i zdrowy:-) pierwszy okres dostałam po 6 tyg a teraz czekam na drugi...mija termin i go brak.. W pierwszej ciąży tyle przeszliśmy i strasznie się boję co będzie teraz jak się okaże że to ciąża. Poza brakiem okresu wyszły mi też takie przebarwienia skórne na wargami jak w pierwszej ciąży. Nie wiem co mam myśleć.. może ktoś był w podobnej sytuacji?

Ja zaszłam w kolejna ciążę 2 miesiące po porodzie naturalnym i myślę, że rodzaj porodu nie ma tu znaczenia. Bardziej martwiła bym się w Twoim przypadku o blizny na macicy  po cesarskim cięciu bo po tak krótkim czasie mogą być słabe i cienkie  i po wpływem kolejnej ciąży jest ryzyko, że się rozejdą. Wiem, że można sprawdzić przez usg stan i grubość blizny więc lekarz może to w razie co kontrolować.Mój partner pytał się położnej czy taki krótki odstęp czasowy między ciążami  nie wpłynie negatywnie na przebieg ciąży i ogólnie na moje zdrowie to powiedziała, że po porodzie siłami natury nie powinno być problemu:) i że do tego jestem młoda, zdrowa smile
Pozdrawiam i daj znać co i jak smile

17

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Dzisiaj dopiero kupiłam sobie ten test ciążowy... smiletongue więc jutro z samego rana go zrobię. Moja blizna po cesarce jest super zagojona tak powiedział mi mój ginekolog i tak w ogóle to nie miał żadnych problemów z gojeniem się rany. Jutro dam wam znać co mi test pokazał smile

18

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

no czekam czekam smile

19

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Mój test wyszedł negatywnie:-) nie jestem w ciąży
tylko miesiączki nadal nie mam ale to może hormony po cięciu...  no nie wiem, coś jest nie tak;0

20

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Ja też miałam cc, jakiś miesiąc po porodzie byłam u ginekologa i zapytałam się z czystej ciekawości kiedy możemy się starać o kolejne dziecko powiedział mi że już mogę się starać, teraz mają takie metody szycia że rana szybko zarasta, tylko że ja nie mogę rodzić naturalnie miałabym drugą cesarkę a jeśli ktoś chciałby rodzić naturalnie musi poczekać rok najmniej.

21

Odp: Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Natalcia poczekaj cierpliwie być może organizm jeszcze dochodzi do siebie smile no i myśle że warto było by sie jednak pofatygować do lejarza i zabezpieczać , jeśli chcecie z kolejnym dzieckiem zaczekać smile Pozdrawiam

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża 2 miesiące po cesarskim cięciu czy to możliwe?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024