zadania z matematyki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » zadania z matematyki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: zadania z matematyki

Witam Was, moze troche nietypowe pytanie.......
czy moglby mi ktos pomoc z zadaniami z matmy, potrzebuje kilka dobrze rozwiazanych zadan?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zadania z matematyki

Jakich zadań?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

Zad.1
Producent czekolady deklaruje,ze tabliczka ma wage 150g(+-)2g. Organizacja konsumencka zbadała losowo wybranych 10 tabliczek czekolady z tej partii i otrzymała następującą ich wage ( w gramach) :
150,4; 148,9; 150,1; 152,8; 146,6; 154,3; 150,8; 151,1; 150,6; 149,5.
Oblicz średnia wage tabliczki czekolady i odchylenie standardowe w badanej próbie.
Zastanow się ,czy organizacja konsumencka winna zwrocic sie do producenta z reklamacja dotyczaca tej partii tabliczek czekolady.

Zad.2
Przekrój osiowy stożka jest trójkątem rownobocznym. Wysokość stozka ma dlugosc H=15 cm. Oblicz objętosc stozka.

Zad.3
Cena akcji ( w zł) przedsiębiorstwa "sukces" w ciagu 30 dni notowania na Gieldzie Papierow Wartosciowych przedstawiala sie nastepujaco: 25,28,29,20,32,34,28,25,35,35,28,29,20,20,20,25,28,29,32,34,35,35,34,32,29,28,28,25,28,28
Określ zbiorowosc, jednostke i cechce statystyczna.
Pogrupuj dane w szereg rozdzielczy.
Oblicz srednia wartosc akcji,środkowa i typowa.

Zad.4
Podstawa ostroslupa jest prostokat o bokach dlugosci 9 cm i 12 cm; krawedzie boczne maja po 12,5 cm dlugosci. Oblicz objetosc ostroslupa.

4

1. Sprawdź co to jest średnia arytmetyczna i odchylenie standardowe i oblicz, proste prawda. Organizacja powinna się zwrócić z reklamacją bo odchyły są większe niż 2g

2. Masz wzór na V stożka. Wiesz że H=15 a r musisz obliczyć. r to połowa boku trójkąta a. bok trójkąta a musisz wyznaczyć ze wzoru H=a x pierwiastek z 3 x 1/2 gdzie H=15. Jasne? Jasne :-D

3. Sprawdź co oznaczają te terminy i po prostu to zrób

4. Skorzystaj z twierdzenia pitagorasa do obliczenia przekątnej prostokąta, poczym do obliczenia wysokości ostrosłupa i podstaw do wzoru na objętość

5

Zadanie 2:
Objętość stożka ma 1117,5cm3

Zadanie 4:
Objętość ostrosłupa wynosi 360cm3

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

6

Basia czy mogłabym prosic o sposób rozwiązania zad.2 ?
zadanie 4 już obliczyłam, dzięki wczesniejszym wskazowka. dziękuje bardzo smile

7

W trójkącie równobocznym  wszystkie kąty maja po 60 stopni.
Wysokość trójkąta dzieli podstawę tego trójkąta na dwa różne odcinki. Jeden odcinek równa się promieniowi podstawy.
tg 60stopni = wysokość/promień
z tego wyliczamy promień koła.
Jak mamy promień koła obliczamy pole podstawy.
Jak mamy pole podstawy i wysokość stożka, możemy obliczyć objętość stożka.

8

kurcze, mnei w zad.2 wyszło 1177,5 cm3 a nie 1117,5 sad

9

Może się gdzieś pomyliłam...
promień w podstawie wyszedł mi 5 pierwiastków z 3, pole podstawy 235,5

10

wychodzi 375pi czyli w przybliżeniu 1177,5

11

super,dziekuje Wam za pomoc smile

12

Na twoim miejscu nie podstawiałbym za pi. Dokładny wynik podaje się w takich sytuacjach jako n*pi

13

jak sobie przypomnę rozwiązywanie tych wszystkich zadań z matmy to aż na mdłości mnie bierze yikes raz na zawsze mam to już za sobą i oby nigdy nie wróciło!

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » zadania z matematyki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018