Dziecko widziało ekshibicjonistę - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Dziecko widziało ekshibicjonistę

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Dziecko widziało ekshibicjonistę

Właściwie pisze z taką wstydliwą sprawą, bo mój 11letni syn, widział ekshibicjonistę.Ten problem pojawia się od czasu do czasu w regionie Ligoty i nie wiem po pierwsze jak uchronić dzieci przed zboczeńcami.No i przede wszystkim co mogę powiedzieć takiemu małemu dziecku,żeby to nie wpłynęło źle na jego proces wychowania. Mój synek wrócił do domu z płaczem i powiedział,że widział pana który zdjął przed nim majtki i był jakiś dziwny. Powiedział mi :mamo  boję sie! Co mogę powiedziec dziecku?Czy tacy ludzie moga byc grozni?Czy to moze jest powiazane z pedofilia?Nie pozwalam teraz malemu by wychodzil  sam na podworko. Prosze o jakies wskazowki.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dziecko widziało ekshibicjonistę

To straszne,ze dziecko cos takiego musialo zobaczyc. Ja chyba tez bym zaczela bardziej pilnowac  dziecka,zeby samo nigdzie nie chodzilo.Ale co bym powiedziala kilkulatkowi, nie mam pojecia.Ono nie zrozumie,ze to zly czlowiek.A jak zrozumie to nic nie zmieni starchu i wstrzacu jakie przezylo widzac meskie genitalia.Obrzydliwe, takich ludzi powinno sie zamykac i izolowac od swiata zewnetrznego!!!

3

Pamiętam , że jako dwudziestoparoletnia dziewczyna przeżyłam podobne wydarzenie i wywarło to na mnie ogromny wstrząs . Pytałam wtedy różnych ludzi o opinię na ten temat . Otóż okazało się , że ci zboczeńcy , którzy obnażają swoje genitalia wcale nie są grożni dla innych . To chorzy ludzie , którzy w ten właśnie sposób zaspokajają swoje potrzeby seksualne . Oni nie wybierają sobie ofiary , każda przypadkowa osoba , będąca akurat w pobliżu będzie odpowiednia . Im wystarcza tylko to , że ktoś ich obejrzy . Czasem trwa to krótko , czasem dłużej , zależy od danej osoby i jej niezaspokojonych potrzeb . Oczywiście uważam , że dla psychiki dziecka takie wydarzenie może mieć różne konsekwencje na przyszłość . Raczej należałoby chronić dziecko przed takimi sytuacjami . Ale jeśli już zdarzenie miało miejsce musimy dziecku rozsądnie wszystko wytłumaczyć . Po prostu powiedzieć , że to chory człowiek i takich ludzi należy omijać

Pedagog z wykształcenia.
Ponad 20-letni staż pracy zawodowej z dziećmi.

4

Takie spotkania zostawiają ślady na całe życie sad Wywierają wpływ na psychikę dorosłego a co dopiero małego dziecka - ja sugeruję wizytę u psycholga z dzieckiem.

5

Witam!

W dzieciństwie kilkakrotnie zdarzyły mi się takie sytuacje i pamietam że bardzo się bałam,wciąż rozglądałam się za siebie a teraz myślę ze nie mam z tym problemu,że nie wpłynęło to na mnie...jeżeli chodzi o mojego synka który ma 10 lat rozmawiałam z nim na takie tematy,delikatnie i obserwowałam go czy dalej chce słuchać i jak się zachowuje,tłumaczyłam mu że jeżeli zobaczy coś niepokojącego to żeby omijał z daleka a w razie jakiejś zaczepki nie wchodził w zadne rozmowy i delikatnie się wycofał i rozejrzał się dookoła czy w pobliżu nie ma innej osoby do której mógłby się zwrócić...rozmawiałam z nim jeszcze na temat jego intymnych miejsc,że nikt nie ma prawa zaglądać mu tam i go dotykać,że to jest tylko jego no oprócz lekarza jeżeli wymaga tego sytuacja,akurat było tak że byłam z nim u lekarza w tej sprawie i mój syn zachował spokój,był naprawdę dzielny ja byłam oczywiście cały czas z nim,rozmawiałam...na pewno zależy też tutaj podejście  lekarza-ja miałam naprawdę wspaniałą panią doktor,niesamowita kobieta...

6

Dolimika napisał/a:

Takie spotkania zostawiają ślady na całe życie sad Wywierają wpływ na psychikę dorosłego a co dopiero małego dziecka - ja sugeruję wizytę u psycholga z dzieckiem.

Oczywiście, że to może spowodować jakiś szok, ale nie musi. Ja sama w dzieciństwie trzykrotnie widziałam obnażających się mężczyzn - za pierwszym razem szłam sama przez mały, miejski park, miałam jakieś 11-12 lat, potem z koleżanką (byłam nieco starsza), kiedyś indziej z młodszym bratem. Ani nie zrobiło to mnie jakiegoś wielkiego wrażenia, ani nie pozostawiło żadnych skutków. Oczywiście zawsze warto z dzieckiem na ten temat porozmawiać, wyjaśnić dlaczego niektórzy w ten sposób postępują, potem dziecko uważnie obserwować, a przede wszystkim uświadomić jak w przyszłości, w razie ponownego spotkania z takim osobnikiem, powinno się zachować.

Ekshibicjonizm jest rodzajem parafilii seksualnej, jest to zaburzenie, ale zwykle nie jest groźne dla otoczenia. Dla ekshibicjonisty podnietę i sposób osiągania satysfakcji stanowi samo obnażenie się w miejscu publicznym albo masturbowanie się przed obcą osobą. Jednak ekshibicjoniści nie są zainteresowani współżyciem z uczestnikiem takiej sytuacji, przy czym pokazanie lęku najczęściej zwiększa podniecenie, dlatego najlepiej jest albo zupełnie nie reagować, albo wręcz zawstydzić.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

7

Czy wy jesteście mądre baby! A wasze dzieci co mają też genitalia tylko że mniejsze i widzą je codziennie. No to zakażcie swoim dzieciom patrzenia na swojego siusiaka niech sikają z zamkniętymi oczami a jak się myją to zakładajcie im przepaski na oczy bo te ich genitalia są takie obrzydliwe. Co one zobaczyły diabła z rogami . Jeźeli juź to jedynie niestosowne zachowanie tych gości nic więcej. Jak wy mamuśki możecie pozwolić żeby wasze dzieci miały takie ochydne genitalia No bo tak to wygląda po waszych wpisach. Jakieś dewotki przewrażliwione. Och jakie to ochydne - ale jak się jedna z drugą napali to och...jeszcze bym chciała ...

8

Uwazam,ze powinno sie zachowac spokoj i nie wzburzac w obecnosci dziecka bo to go jeszcze bardziej przestraszy. Oczywiscie podpisuje sie pod rozmowa i wyjasnieniem,ze sa tacy ludzie i to bylo zawsze i ze na pewno jest nieprzyjemnie dla dziecka ale nie ma sie czego obawiac. Najlepiej by zawsze przebywalo wsrod ludzi, nie chodzilo samemu a jesli jeszcze raz zobaczy takiego pana to niech odwraca glowe. Ja tez widzialam zboczencow w dziecinstwie, nawet onanizujacych sie i oprocz niezrozumienia nie bylo to dla mnie zadna trauma. Najwazniejsze to nie tragizowac i nie wyolbrzymiac.

"For the wrong person you have never worth but for the right person you mean everything"

9 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2015-11-02 22:51:18)

Ja widzialam jako klkulatka przynajmnej kilka razy nagich facetow. Raz byl to moj sasiad-ekscentryk na balkonie (w dodatku z jego mieszkania dochodzily glosy dzieci,  i zony, wiec pewnie u nich w domu bylo to "naturalne" zachowanie), i chyba z dwa razy nad rzeka - zarowno za jednym, jak i drugim razem byli to starsi mezczyzni. Jeden lezal chyba na brzuchu, na kamieniach (wtedy nad woda). Nie zrobilo to na mnie wrazenia, o wiele straszniejsze (nieporownywalnie) bylo dla mnie "swiadkowanie" seksowi rodzicow sad... mialam potem traume dobrych kilka lat.

10

to dobrze  ze ktoś pokazał mu fujarke hihi. chlopak musi wiedziec co go czeka w trybie dorastania. uwazam ze powinno dochodzic do wiekszej liczby takich spotkan zeby przygotowac dziecko na zmiany jakie go czekaja. nie ma co nic zglaszac top nie rzadna pedofilia tylk od odbre dzialanie

jestem andzia mam małe dzieciatko wiek 4

11 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2015-11-03 22:32:19)

11 lat to już nie takie male dziecko, żeby potrzebowalo psychologa, nie popadajmy w obled. A jesli potrzebuje, to cos w domu szwankuje edukacja...
Przychylam sie do tego, co napisala Olinka. Tez w wieku nastu lat widzalam ekshibcjoniste i traumy nie mam.
W dobie internetu dzieciaki gorsze rzeczy ogladaja.
Wytlumacz synowi co to jest eshibicjonizm, po prostu. W tym wieku dziecko powinno już co nieco wiedziec o swiecie i ludziach a nie zyc pod kloszem i ze swiadomoscia, ze wszyscy sa dobrzy, uczciwi i przyzwoici .

andzia - Ty się puknij w glowke kochana!

12

lilly25 napisał/a:

Ja widzialam jako klkulatka przynajmnej kilka razy nagich facetow. Raz byl to moj sasiad-ekscentryk na balkonie (w dodatku z jego mieszkania dochodzily glosy dzieci,  i zony, wiec pewnie u nich w domu bylo to "naturalne" zachowanie), i chyba z dwa razy nad rzeka - zarowno za jednym, jak i drugim razem byli to starsi mezczyzni. Jeden lezal chyba na brzuchu, na kamieniach (wtedy nad woda). Nie zrobilo to na mnie wrazenia, o wiele straszniejsze (nieporownywalnie) bylo dla mnie "swiadkowanie" seksowi rodzicow sad... mialam potem traume dobrych kilka lat.

to znaczy że masz oś dziwnego w głowie. I to nie jest uraza. Nasza córka też nas kiedyś nakryła i nie widzę w niej traumy. nie wspomina o tym, ale też mając sześć lat wie co to seks. oczywiście na poziomie swojego wieku. Jak również wie i zna różnicę pomiędzy płciami. Twoi rodzice wyrządzili tobie wielką krzywdę.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Dziecko widziało ekshibicjonistę

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018