Rezygnacja ze studiów czy dalej się męczyć? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Rezygnacja ze studiów czy dalej się męczyć?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Rezygnacja ze studiów czy dalej się męczyć?

Ah dziewczyny mam mały problem i liczę na dobre rady:)  poszłam teraz na magisterkę - zarządzanie i kompletnie mnie to nie kręci !!! męczę się na tych studiach okropnie...parę dni temu oblałam jedną pracę , ponieważ nie wiedziałam kompletnie o co tak na prawdę w niej chodzi....dziś był egzamin i też raczej porażka < chodź czytałam po nocach>...dojeżdżam na uczelnię 65km w jedną stronę i wizja poprawek i ciągłego jeżdżenia tam mnie przeraża...do tego nie mam kompletnie kiedy się uczyć bo synek < 6msc> mi nie pozwala na to....co z tego , że mąż czy dziadkowie się nim zajmą jak mi np przez godzinne dziennie nic kompletnie nie wchodzi do głowy tym bardziej , że za ścianą i tak słyszę małego i żal mi go , że go tak "olewam" na rzecz jakiś pierdół....zastanawiam się poważnie nad rzuceniem tych studiów i poświęceniu się w pełni rodzinie.....no ale jest małe " ale" nie chce zawieść rodziców to oni w połowie płacą mi za studia z nadzieją , że je skończę...głupio mi tak po prostu przyjść do nich i powiedzieć, że rezygnuję...wiem wiem mam swoje lata itd , ale jakby nie było 1500zł na nie już poszło a tata jak na złość zapłacił dziś za kolejny miesiąc i nie wiem kompletnie co robić...teraz zaczyna się sesja egzamin za egzaminem a ja kompletnie się w tym nie widzę!!!! poradźcie proszę co robić?:( mam taki mętlik w głowie , że szok do tego pożarłam się z mężem i nie mam się komu wygadać ehhh

Nasze małe szczęście OLIVIER ur.29.07.2013:* 2910g 50cm godz.22:05 10pkt smile
Nasz ślub 26.09.2013 :*:*:*
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rezygnacja ze studiów czy dalej się męczyć?

Jeżeli Cię to nie kręci to zrezygnuj, oddaj kasę rodzicom (niekoniecznie od razu) i poświęć się rodzinie. Jak Ci się zmieni za kilka lat to pójdziesz. Licencjat masz, czyli wykształcenie wyższe, dłuższy urlop w pracy (dyplom daje 8 lat stażu), a ta magisterka to raptem 2 lata, więc kiedyś zrobisz o ile to będzie potrzebne.

Sam poszedłem na kierunek, który mnie nie kręcił, zaliczyłem wszystko (absolutorium), ale na napisanie pracy z różnych względów sił mi nie starczyło. W międzyczasie zmienił się program i już nie mogę tego skończyć. Jestem 12 000 PLN do tyłu + różne inne koszty i czas, a mam tylko zaświadczenie o ukończeniu i kartę przebiegu studiów. W samych wykładach trudno upatrywać wartości, bo to w zasadzie były same prezentacje wykładowców ze slajdów.

W międzyczasie może na Ciebie spaść inspiracja i zaczniesz robić to co lubisz. Rodzice za Ciebie życia nie przeżyją. Jak skupisz się na tym czego Ty chcesz to będzie z korzyścią dla wszystkich smile

Nobody Is Born Gay - GOD

3

wiem , że nikt za mnie życia nie przeżyje...zaczynałam magisterkę z 2 msc dzieckiem i miałam nadzieję jakoś to pogodzić wszystko no , ale chyba nie dam rady grrr - no nic poczekam jeszcze zobaczę jak się sesja potoczy zostały mi 2 egzaminy do zaliczenia , z jednego jeszcze nie mam wyników i jedna praca do poprawy....po sesji pomyślnej lub nie zadecyduje....

4

alewin89 napisał/a:

zaczynałam magisterkę z 2 msc dzieckiem i miałam nadzieję jakoś to pogodzić wszystko no , ale chyba nie dam rady grrr - no nic poczekam jeszcze zobaczę jak się sesja potoczy zostały mi 2 egzaminy do zaliczenia , z jednego jeszcze nie mam wyników i jedna praca do poprawy....

Zasugerowałem się tym, że kierunek Cię nie kręci i nie widzisz potrzeby dalszego studiowania. W takiej sytuacji to nie ma sensu. Jeżeli chcesz, ale sobie z czymś nie radzisz to trzeba się ogarnąć i iść do przodu smile

Nobody Is Born Gay - GOD

5

Wszystko zależy właśnie od tego, czy chcesz zrezygnować, bo nie widzisz sensu w dalszym studiowaniu, czy sobie nie radzisz. Jeśli sobie nie radzisz, ale chcesz - to weź się w garść. Jedna poprawka, druga, może nawet warunek. Stracisz przy tym sporo nerwów i trochę dodatkowej kasy, ale jak się uweźmiesz, to przejdziesz dalej smile
Jeśli natomiast chcesz zrezygnować, bo kompletnie nie wiesz po co są ci te studia, nie wiążesz z nimi przyszłości, nie podoba ci się ten kierunek, wolałabyś studiować co innego, gdzie indziej i wiesz, że poświęcony czas i pieniądze pójdą w błoto - zrezygnuj.

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

6

Ja bym nie zerygnowała, jak już się zaczęło to głupota rezygnować marnujesz tylko czas który wczesniej poświęciłaś. Jeżeli np. chces zmienic kierunek bo Ci ten nie pasuje to chociaz dociągnij do licencjata i idź na innego magistra np zaocznie, mniej sie meczysz i mniej tracisz czasu

7

FionkaS ale ja licencjata już mam:) teraz robię magistra no i może się uda zdać ostatnie egzaminy a jak nie tą są i poprawki smile - a kryzys czy rezygnować ze studiów póki co minął:)

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Rezygnacja ze studiów czy dalej się męczyć?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018