Jakie macie/ polecacie konta bankowe? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 42 ]

Temat: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Witam,
ciekawa jestem jakie macie/ polecacie konta bankowe? Płacicie przy tym co miesiąc np. za korzystanie z karty, prowadzenia konta, za przelewy do innych banków itp?

Obecnie mam konto rachunkowe w PKO BP Inteligo, ale koszty utrzymania zaczynają mnie-delikatnie mówiąc- "drażnić", co raz to dostaje smsa z wiadomością, że za korzystanie z karty 6zł, za płacenie przy użyciu karty 11zł, powiadamianie sms-6zł itd.. Bez mała co miesiąc pobiera mi 50-60zł za nic!
Tak więc może warto przejść do innego banku?
Co polecacie?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez marioosh666 (2014-01-19 21:03:18)

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

@iziaaaaak, nie wierzę! Sam mam Inteligo i miesięczne koszty to 4 PLN za Bankomaty bez granic. Jak się uprzesz to pobiorą Ci kilkanaście złotych miesięcznie, ale nie więcej. Weź pod uwagę, że tych powiadomień SMSowych nie musisz włączać, a większość banków w ogóle nie ma czegoś takiego. Przelewy krajowe są bezpłatne.

Ostatnio zdarzają im się awarie, ale to nadal najlepsze konto indywidualne w Polsce. Jestem z nimi od 10 lat. Pracowałem w innym banku i mam zapasowe konto w mBank' u, więc wiem o czym mówię.

EDIT
A może Ty masz konto firmowe?

3 Ostatnio edytowany przez Adam12 (2014-01-19 21:09:34)

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Od razu powiem, że sporo tych opłat pobierana jest nielegalnie. Warto pogrzebać na stronach UOKiK - wśród klauzul niedozwolonych.

Jeżeli tytuł opłaty jest na liście klauzul niedozwolonych to jest to bezpodstawne wzbogacenie, wiec niekiedy (jeżeli tytuł za jaki odciągają jest na liście klauzul) można te 40 - 50 zł na miesiąc odzyskać. Termin przedawnienia wynosi 10 lat wiec nie jest źle, a może się nazbierać spora sumka.

4

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Ja też mam konto w PKO BP i jestem ogólnie niezadowolona. Ciągłe błędy pracowników (a to zły formularz umowy, a to złe kody, a to złe coś tam), wymagające mojego pojawiania się w placówce, ogólne niedoinformowanie pracowników i jakaś taka... niechęć? ostrożność? w udzielaniu informacji, wszystko z nich muszę wyciągać siłą, też kojarzę, że za wszystko mam dodatkowe opłaty (przed którymi bronię się rękami i nogami), a na dokładkę standardem jest, że proponuje mi się w placówce w sposób sugerujący, że jest ona darmowa i dopiero dokładne drążenie sprawy ujawnia, że jest to ekstra płatne, bo darmowa to ona jest jakbym miała wpłaty np. 10.000 miesięcznie.

Mam też drugie konto w aliorze z którego jestem ogólnie bardziej zadowolona.

5

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

No to ja nie rozumiem, dlaczego, skoro masz takie opłaty za konto nie zmienisz go....
Ja mam w Credite-Agricole konto już ładnych parę lat. Jedyne koszty to po 6zł za używanie kary płatniczej (no, chyba, że zrobię nią zakupy powyżej 400zł miesięcznie, wtedy jest za darmo). I raz w roku opłata za przedłużenie "debetu". Tu już trochę boli, bo to jest około 70zł rocznie. Darmowe wszystkie wypłaty z bankomatów w Polsce ( za granica nie wiem, nie korzystam). Darmowe wszystkie przelewy krajowe. Przelewy autoryzuję kodem przychodzącym na SMS. Ogólnie jestem zadowolona.

6

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Tak jakoś wyszło, że mam konta w 3 bankach.
Lata temu, jako pierwsze, założyłam w PKO BP. Wtedy najbardziej liczyło się dla mnie to, że ma najwięcej bankomatów. Opłaty za prowadzenie konta (wtedy miałam jakieś studenckie) też były niskie.
Obecnie mam to samo konto z dostępem internetowym. Oprócz tego w Aliorze i mBanku. Moje osobiste porównanie wygląda tak:

PKO BP - mam to konto tylko dlatego, że jak wchodziłam je zlikwidować do nowo otwartego oddziału pod moim blokiem (wreszcie jakiś oddział bez kolejek) to zobaczyłam, ze mają wpłatomat smile I nie zlikwidowałam, ponieważ wpłatomat to dla mnie bardzo istotna rzecz smile Nic więcej mi się nie podoba. Opłata za prowadzenie konta, opłata za kartę i...opłaty za przelewy do innych banków (chyba wielka rzadkość we współczesnej bankowości?). Bezpłatne wypłaty wyłącznie z bankomatów PKO. Do tego ciężko korzysta mi się ze strony banku.

Alior - najwygodniejsza dla mnie strona internetowa. Możliwość wydrukowania potwierdzenia przelewu natychmiast po jego wykonaniu (a nie po fizycznym przelaniu przez bank pieniędzy). Dużo bezpłatnych bankomatów. Bezpłatne przelewy. Minusem jest to, że to darmowe konto sporo kosztuje smile Co miesiąc naliczana jest opłata podstawowa za kartę, opłata dodatkowa za kartę (do tej pory nie wiem co to smile ), opłata za coś tam jeszcze. Łącznie wychodzi kilkanaście zł. Do tego okropniasta wyszukiwarka - jeśli ktoś ma sporą rotację finansów i musi odnaleźć jakiś przelew to masakra...

MBank - najtańsze z moich darmowych kont smile Pobierają kilka zł miesięcznie za kartę (4?, 5?). Za nic więcej nie ponoszę opłat. Lubię ich stronę, fajnie się z niej korzysta. Ten bank ma dla odmiany super wyszukiwarkę smile Ale nie da się od razu wygenerować potwierdzenia przelewu. I ostatnio spotkałam się z przedziwnym utrudnieniem - nie mogłam zrobić urzędowego przelewu w innym imieniu niż własne. Bank próbuje być mądrzejszy niż ja i mi domyślnie podpowiada że jak chcę zrobić przelew do ZUS to z pewnością należy wszędzie wepchać moje imię i nazwisko. A o zrobienie tego przelewu poprosił mnie akurat ktoś inny...

Tak więc najlepsze konto będzie różne dla różnych osób. Zależy co dla kogo jest ważne i mniej ważne smile

7 Ostatnio edytowany przez marioosh666 (2014-01-20 11:26:59)

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Jak dla mnie Inteligo jest idealne, a przypomnę, że pracowałem w branży i mam porównanie. Koszty można praktycznie zbić do zera. Jakimś minusem jest brak kont walutowych, ale jak ktoś tego potrzebuje to może założyć konto w PKO BP - rodzice mają i też koszty bliskie zeru przy wpływach powyżej 1 500 PLN miesięcznie.

Adam12 napisał/a:

Od razu powiem, że sporo tych opłat pobierana jest nielegalnie. Warto pogrzebać na stronach UOKiK - wśród klauzul niedozwolonych.

Sam wpis nie przesądza sprawy. Za duże pieniądze, żeby banki odpuszczały każdemu. Bywa, że po wpisaniu klauzuli przez UOKiK delikatnie zmieniają jej brzmienie i dalej stosują, bo kilkadziesiąt złotych za przelew do komornika piechotą nie chodzi.

Adam12 napisał/a:

Jeżeli tytuł opłaty jest na liście klauzul niedozwolonych to jest to bezpodstawne wzbogacenie, wiec niekiedy (jeżeli tytuł za jaki odciągają jest na liście klauzul) można te 40 - 50 zł na miesiąc odzyskać. Termin przedawnienia wynosi 10 lat wiec nie jest źle, a może się nazbierać spora sumka.

Masz rację z tym, że bank może Cię wysłać do sądu. Większość ludzi od razu odpuści. Inni będą walczyć ideologicznie albo dla pieniędzy, ale takich ludzi jest za mało, żeby banki zmieniły swoją politykę.

8 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2014-01-20 11:24:18)

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Ja używam konta w mBank, mój mąż też i w sumie nie narzekam. Jedyna opłata do 1zł miesięcznie za sprawdzenie salda (czy jakoś tak). Może idealne nie jest, ale nie narzekam. To co mi się podoba to fakt, że większość spraw załatwi się internetowo lub telefonicznie co jest mega wygodne, gdy ktoś pracuje w godzinach pracy banków.

9

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

marioosh666 no niestety, mnie też trudno było w to uwierzyć, ale wiem co piszę wink Wybacz, nie będę ci kopiować moich wykazów, ale tak jak Vian czy Vinnga piszą opłat jest multum. Nic dodatkowego nie uruchamiałam, a początkiem miesiąca sypie mi się ze 4 smsy z jakimiś bzdetnymi opłatami, ze 2-3 razy w miesiącu "zakup przy użyciu karty" 11,97zł hmm Weź i to ma być idealne konto? hmm "Zakup przy użyciu karty"- ciągle płacę kartą więc czemu płacąc za kartę co miesiąc mam jeszcze płacić z a to że .. co? że jej używam? tongue
Nie kumam tongue


Zastanawiałam się nad mBankiem, tylko nie wiem czy u nas w mieście są wpłatomaty hmm Co jeśli nie ma? Pozostają jedynie przelewy?

10

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

marioosh666 jak zwykle bujdę gadasz. Jak masz klauzulę uznaną za niedozwoloną nie znam sądu, który orzeknie inaczej. A sądy nie są naiwne, żeby się dać zrobić na takie sztuczki z delikatnym zmienianiem klauzuli. A to nie UOiK wpisuje klauzulę tylko sąd i to w sposób wiążący inne sądy. A ludzie odpuszczają bo znajdują się takie mariooshe666, które gadają bujdę, że się nie da i wpis klauzuli nic nie zmienia.

11

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?
iziaaaaak napisał/a:

marioosh666 no niestety, mnie też trudno było w to uwierzyć, ale wiem co piszę wink

Nadal w to nie wierzę. Transakcje o których piszesz muszą dotyczyć czegoś innego. Przy koncie firmowym są duże opłaty, ale Zakup przy użyciu karty to Twoja transakcja, a nie opłata czy prowizja bankowa.

mBank ma częste awarie. Czy w Twoim mieście jest Multibank albo coś grupy BRE? Jeżeli tak to możesz u nich wpłacać, ale nie wiem jak to wygląda pod kątem opłat.

Adam12 napisał/a:

marioosh666 jak zwykle bujdę gadasz. Jak masz klauzulę uznaną za niedozwoloną nie znam sądu, który orzeknie inaczej. A sądy nie są naiwne, żeby się dać zrobić na takie sztuczki z delikatnym zmienianiem klauzuli. A to nie UOiK wpisuje klauzulę tylko sąd i to w sposób wiążący inne sądy. A ludzie odpuszczają bo znajdują się takie mariooshe666, które gadają bujdę, że się nie da i wpis klauzuli nic nie zmienia.

Chęć robienia z siebie guru przysłania Ci racjonalne myślenie i blokuje umiejętność czytania ze zrozumieniem sad Nie napisałem, że w ogóle się nie da. Zazwyczaj bank nie chce oddać po dobroci, bo taką ma politykę, więc trzeba iść do sądu, a to są koszty, czas i zazwyczaj się po prostu nie opłaci. Poza tym ludzie w Polsce nie przepadają za sądami. Sam bujam się z TUnŻ prawie rok w prostej sprawie, którą na 99.9% wygram, więc wiem o czym piszę. Oni bazują na niewiedzy i tym, że część ludzi odpuści z różnych przyczyn. Oni nie zabierają 5 000 000 PLN jednemu Kowalskiemu, ale po 50 PLN stu tysiącom Kowalskich z czego 1% pójdzie do sądu, wygra, ale i tak wyjdą na swoje.

12

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

No to pisz wprost. Czasami Ci to wychodzi.

A co do polityki to się mylisz. Nazw banków nie będę wymieniał bo to podchodziłoby pod reklamę.

13

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?
Adam12 napisał/a:

A co do polityki to się mylisz.

Czy ja gdzieś napisałem, że WSZYSTKIE banki mają politykę wysyłania klientów do sądu? Zazwyczaj mniejsze są bardziej proklienckie i wolą oddać profilaktycznie, a nawet wtedy gdy się nie do końca należy np.: niejednoznaczny zapis w regulaminie. Molochy lubią stosować politykę zarabiania na niewiedzy swoich klientów.

Adam12 napisał/a:

Nazw banków nie będę wymieniał bo to podchodziłoby pod reklamę.

A ja wymienię - mBank. Wpisz sobie w Google: mBank UOKiK i zapoznaj się z tym co wyskoczy, a przekonasz się co miałem na myśli. Drugiego tak chamskiego banku nie znam sad Prowizja zakazana, a oni kombinują i nadal pobierają. W sumie nie dziwie się - przy takiej ilości negatywnych komentarzy za awarie bezprawnie pobierane prowizje nie robią różnicy wink

14

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

I znowu nie zrozumiałeś. Nie będę wymieniał banków, które po pierwszym liście zwracają, są takie, którym trzeba wyzwać wezwanie do zapłaty a maks to już zawezwanie do próby ugodowej.

15

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

A jakie macie zdanie o ING?

16

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

ING dawniej Bank Śląski - jeden wielki przekręt.

17

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Bo?

Przyznam sie, ze mam klopot z wybraniem dobrego i latwego w obsludze konta oszczednosciowego w Polsce. Od przyszlego miesiaca mam dostawac pewne dywidendy w PLN i przydaloby sie jakies konto typu zaskorniak. Ale takie z dobrym procentem, minimum oplat i bez kruczkow miedzy wierszami.

Poza tym, takie, ktore mozna otworzyc z zagranicy bez koniecznosci podawania polskiego adresu zameldowania, dowodu osobistego, telefonu z polskim numerem itp. Chyba takiego nie znajde.

18

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Mussuka, ostatnio robiłam rozeznanie wśród takich kont oszczędnościowych i powiem Ci, że szału nie ma.... oprocentowanie to około 1,7% rocznie. Czyli tyle co nic. Najwyższy procent lokaty półrocznej znalazłam w Alior Banku (tym z melonikiem). 3,6% w stosunku rocznym.
Ogólnie banki nie rozpieszczają nas ofertami na lokaty. Za to ofert kredytowych jest multum.

19

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?
bbasia napisał/a:

Mussuka, ostatnio robiłam rozeznanie wśród takich kont oszczędnościowych i powiem Ci, że szału nie ma.... oprocentowanie to około 1,7% rocznie. Czyli tyle co nic. Najwyższy procent lokaty półrocznej znalazłam w Alior Banku (tym z melonikiem). 3,6% w stosunku rocznym.
Ogólnie banki nie rozpieszczają nas ofertami na lokaty. Za to ofert kredytowych jest multum.

Takie same wnioski wysnulam. Niby bankow od groma ale jak czlowiek chce cos rozsadnego to nagle wielkie zero. Tez myslalam nad tym Alirem Sync, ale nie da rady konta zalozyc jak nie masz polskich papirow. Masakra jakas, czy bankom nie zalezy na trzymaniu kasy u siebie? Na przyciaganiu klientow z kasa a nie tylko tych "po kase"?

20

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

No właśnie.... Ja miałam takie konto oszczędnościowe w Polbanku. Na które co miesiąc przelewałam pewna kwotę z przeznaczeniem na studia swoich synów. Jak zakładałam, to bank oferował 5%. Wyciągi sobie przychodziły, widziałam, że odsetki są naliczane. Ale niedawno z nudów sobie policzyłam ile to jest procent... trzy razy liczyłam i zawsze wychodziło te niecałe dwa procent. Pani w banku to potwierdziła... Konto poszło więc do likwidacji. Z czego się musiałam kwadrans tłumaczyć, dlaczego chcę konto zlikwidować i że na pewno nie chce go zachować. Pieniądze przełożyłam na lokatę na "zabójcze" trzy procent w swoim banku (bo nie chciało mi się kolejnego konta zakładać). Chyba banki maja za dużo kasy... wink

21

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Bo - bo to bank założony a raczej sprywatyzowany w ramach operacji FOZ. Choć dla klientów dość przyjemny.

Mussuka co do wyboru banku - proponuję po prostu przeczytać dobrze umowę.

A wyjaśnij mi dlaczego bank ma przyciągać tych z kasą - lepiej mieć niewolników. Większy dochód a kasy, proszę Cię dodrukują ile będą chcieli.

A jak chcesz mieć coś na czarną godzinę poszukaj na rynku krugerandów.

22

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?
Adam12 napisał/a:

A wyjaśnij mi dlaczego bank ma przyciągać tych z kasą - lepiej mieć niewolników. Większy dochód a kasy, proszę Cię dodrukują ile będą chcieli.

no patrz, a ja zawsze zastanawialam sie dlaczego taka renome wsrod bogaczy maja banki w Szwajcarii:) Albo na Cyprze:). Dodruk moze sie kiedys skonczyc, chyba tak wlasnie skonczylo sie w bankach w USA:)

W mojej sytuacji najrozsadniejsze wyjscie znalazlam pod nosem, w swoim wlasnym banku otworze konto tzw. walutowe, ktore bedzie bralo pod uwage kurs ? i moge sobie "przekonwertowac" ze zlotych do jewro w korzystnym momencie.

Zreszta az na takie procenta nie liczylam, bardziej chodzilo mi o zwykle konto, dokad pieniazki by sobie splywaly i czekaly na lepsze czasy. Takie konto oddzielne od tego biezacego. No i zonk, formalnosci w polskich oddzialach jak w USC przed slubem z Cyganem trzeba pozalatwiac:)

23 Ostatnio edytowany przez marioosh666 (2014-01-21 12:31:59)

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?
Mussuka napisał/a:

A jakie macie zdanie o ING?

Słabe ze względu na częste awarie, błędy i słaby system.

Mussuka napisał/a:

Poza tym, takie, ktore mozna otworzyc z zagranicy bez koniecznosci podawania polskiego adresu zameldowania, dowodu osobistego, telefonu z polskim numerem itp. Chyba takiego nie znajde.

Znajdziesz, ale proponuję od razu opisać swoje wymagania i wysłać hurtem do wszystkich banków, bo pewnie ze 3/4 od razu odpadnie.

bbasia napisał/a:

oprocentowanie to około 1,7% rocznie. Czyli tyle co nic.

Jak za mało to możesz zainwestować np.: w fundusz akcyjny, ale ryzyko jest większe.

bbasia napisał/a:

Ogólnie banki nie rozpieszczają nas ofertami na lokaty. Za to ofert kredytowych jest multum.

Nie rozpieszczają, bo w obecnej sytuacji nie muszą. Lokaty są przede wszystkim po to, żeby zebrać kasę na akcję kredytową. Jak się nie nic ruszy w temacie to oprocentowanie znacząco nie wzrośnie.

Mussuka napisał/a:

Tez myslalam nad tym Alirem Sync, ale nie da rady konta zalozyc jak nie masz polskich papirow. Masakra jakas, czy bankom nie zalezy na trzymaniu kasy u siebie? Na przyciaganiu klientow z kasa a nie tylko tych "po kase"?

Ktoś kto na stałe mieszka za granicą zazwyczaj nie trzyma na takim koncie znaczącej kasy, bo konta potrzebuje do bieżących rozliczeń np.: opłaty za mieszkanie w Polsce, a generuje dużo problemów i kosztów. Mam na myśli głównie rozliczanie go jako nierezydenta. Do tego wysyłanie korespondencji za granicę i telefony.

bbasia napisał/a:

Chyba banki maja za dużo kasy... wink

Masz rację smile Dzisiaj więcej ludzi chce trzymać kasę niż pożyczać, a ci co chcą pożyczać nie spełniają wymagań. Banków w Polsce jest za dużo - przynajmniej tych ogólnych.

Mussuka napisał/a:

Zreszta az na takie procenta nie liczylam, bardziej chodzilo mi o zwykle konto, dokad pieniazki by sobie splywaly i czekaly na lepsze czasy. Takie konto oddzielne od tego biezacego. No i zonk, formalnosci w polskich oddzialach jak w USC przed slubem z Cyganem trzeba pozalatwiac:)

Jak dostajesz kasę w Polsce to warto mieć tutaj konto, bo każdorazowe wysyłanie ich za granicę kosztuje i trwa dużo czasu.

24

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Fundusz akcyjny nie wchodzi w grę. Raz, że ryzyko, dwa, że wolne środki mam przez koło rok. Potem syn idzie na studia i pewnie będę musiała czerpać z tego źródełka. A rok na inwestycje to za mało.

25

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?
bbasia napisał/a:

Fundusz akcyjny nie wchodzi w grę. Raz, że ryzyko, dwa, że wolne środki mam przez koło rok. Potem syn idzie na studia i pewnie będę musiała czerpać z tego źródełka. A rok na inwestycje to za mało.

Rzeczywiście jak szukasz czegoś na rok to tylko konto oszczędnościowe albo lokata. Na tym się praktycznie nie zarabia. Korzyść jest taka, że pieniądze nie tracą na wartości.

26

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Mussuka no właśnie nie. Drukować można do woli. Obecnie nie funkcjonuje już jakikolwiek parytet. W bankach w USA dodruk trwa w najlepsze.

A konto walutowe ma swoje zalety. Zwłaszcza wpłaty końcówek;)

27

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Adam12, od kiedy to banki drukują pieniądze?
Jeżeli się nie mylę od tego jest mennica państwowa...

28 Ostatnio edytowany przez Adam12 (2014-01-21 15:44:01)

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Mennica wykonuje techniczne czynności w związku z drukowaniem kasy. Decyzje zawsze podejmuje bank - emitent. Jeżeli chodzi Ci o prawne środki płatnicze.

Poza tym obecnie funkcjonuje inny niepaństwowy rodzaj pieniądza - np. wszystkie instrumenty finansowe opierające się na założeniu, ze NINJA będzie spłacał kredyt.

A Musska - banki szwajcarskie to jeszcze banki - magazyny do przechowywania złota wydające w zamian specjalny kwit magazynowy zwany frankiem. Stąd różnica.

29

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

A jakie zdanie macie o kontach oszczednosciowych, np. w BGZ Optima? Albo w Deutche Banku?

30

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Mussuka, mam konto oszczędnościowe w Credite Agricole i miałam w Polbanku. Zaletą jest to, że możesz sobie wpłacać pieniądze w każdym momencie. Lub w niektórych opcjach ustalić, że będą Ci z konta sami potrącali określona kwotę co miesiąc. Możesz sobie tez dowolnie wypłacać z konta oszczędnościowego. Chociaż ja mam na przykład bezpłatna wypłatę tylko raz w miesiącu. Jeżeli wypłacę kolejny raz, to już mi za to nalicza opłatę w wysokości 10zł. To motywuje, żeby za często nie sięgać "do woreczka" wink
Minusem i to bardzo dużym jest nikłe oprocentowanie takich kont (moje chyba 1,73% rocznie). Od tego jeszcze zabierany tzw. podatek Belki".
Konto oszczędnościowe mam jako subkonto do konta podstawowego. Służy jako schowek na nadwyżki, które jak by były na koncie podstawowym były by zawsze jakoś zagospodarowane. smile

31

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

A ja mam inne zapytanie trochę: czy istnieje w ogóle w Polsce konto darmowe w jakimkolwiek banku? Bo szukałam, szukałam i znalazłam jedynię Nordeę, ale pani to jakoś pokrętnie tłumaczyła, że noo w tej chwili jest darmowe, ale może nie zawsze być darmowe etc, czyli ewidentnie chca ludzi zachęcić do założenia konta, a potem od któregoś miesiąca dowalić opłaty... Nie wiem, naprawdę za wszystkie te konta trzeba płacić? Po prostu już sama nie wiem, czy to w ogóle ma dla mnie sens mieć konto w Polsce, norweskie mam w 100% darmowe. Jedynie niefajnie jak mi rodzice chcą coś na konto wrzucić, wtedy by musieli płacić za przelew zagraniczny.

32

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?
kaisa_malene napisał/a:

A ja mam inne zapytanie trochę: czy istnieje w ogóle w Polsce konto darmowe w jakimkolwiek banku?

Tak, istnieją takie konta.

kaisa_malene napisał/a:

Bo szukałam, szukałam i znalazłam jedynię Nordeę, ale pani to jakoś pokrętnie tłumaczyła, że noo w tej chwili jest darmowe, ale może nie zawsze być darmowe etc, czyli ewidentnie chca ludzi zachęcić do założenia konta, a potem od któregoś miesiąca dowalić opłaty...

Polskie banki są zmuszone do wprowadzenia opłat, żeby przetrwać. Taki jest rynek. Nie da się płacić za założenie konta, dawać wszystko co się da za darmo i jeszcze użerać się z ludźmi, którzy nie płacą, ale chcą mieć obsługę na najwyższym poziomie.

kaisa_malene napisał/a:

Nie wiem, naprawdę za wszystkie te konta trzeba płacić?

Nie, nie trzeba, ale dziwi mnie, że to taki problem zapłacić kilka złotych miesięcznie lub aktywnie korzystać z konta i nie płacić nic. Dziwi mnie oczekiwanie czegoś od drugiego człowieka czy firmy za darmo. Banki też muszą na czymś zarabiać, a jak pewnie wiesz co raz mniej ludzi korzysta z kredytów, więc zyski banków spadają.

kaisa_malene napisał/a:

Po prostu już sama nie wiem, czy to w ogóle ma dla mnie sens mieć konto w Polsce, norweskie mam w 100% darmowe. Jedynie niefajnie jak mi rodzice chcą coś na konto wrzucić, wtedy by musieli płacić za przelew zagraniczny.

Bez problemu znajdziesz darmowe konta z przelewami zagranicznymi. Najczęściej opłata jest tylko za kartę o ile się z niej nie korzysta, ale można w ogóle zrezygnować i wtedy opłat nie ma. Nie wiem tylko czy zakładają konta nierezydentom o ile masz taki status...

33

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?
marioosh666 napisał/a:
kaisa_malene napisał/a:

Nie wiem, naprawdę za wszystkie te konta trzeba płacić?

Nie, nie trzeba, ale dziwi mnie, że to taki problem zapłacić kilka złotych miesięcznie lub aktywnie korzystać z konta i nie płacić nic. Dziwi mnie oczekiwanie czegoś od drugiego człowieka czy firmy za darmo.

Wiesz, jak mi rodzice raz na jakiś czas chcą np. 100zł wpłacić i mi miesięcznie znika 5zł to po pół roku już mam 70, a nie 100. Dla mnie to różnica. Z konta aktywnie nie korzystam, bo nie mam jak, w Polsce nie mieszkam, nie mam żadnego tam dochodu, nic. A że oczekuję za darmo... cóż, skoro tu mogę mieć za darmo, a nie jestem nawet obywatelem, to czemu jako obywatel muszę we własnym kraju płacić? To mi się nie zgadza jakoś. Jakby wszędzie było płatne to bym miała trochę inne podejście.

marioosh666 napisał/a:
kaisa_malene napisał/a:

Po prostu już sama nie wiem, czy to w ogóle ma dla mnie sens mieć konto w Polsce, norweskie mam w 100% darmowe. Jedynie niefajnie jak mi rodzice chcą coś na konto wrzucić, wtedy by musieli płacić za przelew zagraniczny.

Bez problemu znajdziesz darmowe konta z przelewami zagranicznymi. Najczęściej opłata jest tylko za kartę o ile się z niej nie korzysta, ale można w ogóle zrezygnować i wtedy opłat nie ma. Nie wiem tylko czy zakładają konta nierezydentom o ile masz taki status...

Ja nie znalazłam banku, który by nie dowalał wysokich opłat za przelew zagraniczny. Jak masz konkrety to dawaj, chętnie skorzystam smile Nie wiem, czy jestem nierezydentem, chyba nie, skoro mam nadal adres zameldowania w Polsce?

34

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?
kaisa_malene napisał/a:

Wiesz, jak mi rodzice raz na jakiś czas chcą np. 100zł wpłacić i mi miesięcznie znika 5zł to po pół roku już mam 70, a nie 100. Dla mnie to różnica. Z konta aktywnie nie korzystam, bo nie mam jak, w Polsce nie mieszkam, nie mam żadnego tam dochodu, nic. A że oczekuję za darmo... cóż, skoro tu mogę mieć za darmo, a nie jestem nawet obywatelem, to czemu jako obywatel muszę we własnym kraju płacić? To mi się nie zgadza jakoś. Jakby wszędzie było płatne to bym miała trochę inne podejście.

Tak na szybko przejrzałem ofertę i znalazłem:
- Konto Godne Polecenia (BZ WBK),
- eKonto (mBank).

Oba są darmowe i mają tanie przelewy zagraniczne. W mBank' u musisz pamiętać o tym, żeby nie zamawiać karty. BZ WBK ma najtańsze w Polsce przelewy zagraniczne jakie widziałem.

Sprawdziłem na szybko, więc zanim coś wybierzesz zapoznaj się z ofertą.

kaisa_malene napisał/a:

Ja nie znalazłam banku, który by nie dowalał wysokich opłat za przelew zagraniczny. Jak masz konkrety to dawaj, chętnie skorzystam smile

Przede wszystkim rób przelewy SEPA. Do Norwegii można, a one są po 5 PLN, a nie po kilkadziesiąt. Z tym, że musisz w EURO, więc trochę stracisz na przewalutowaniu. Inna opcja to PayPal. Banki liczą sobie dużo i to się raczej nie zmieni, więc przy małych kwotach lepsze są procesory płatności.

kaisa_malene napisał/a:

Nie wiem, czy jestem nierezydentem, chyba nie, skoro mam nadal adres zameldowania w Polsce?

Jak mieszkasz, pracujesz lub/i studiujesz w Norwegii i tam się rozliczasz to w Polsce jesteś nierezydentem. Po przedstawieniu w polskim banku przetłumaczonego Certyfikatu Rezydencji z Norwegii będziesz płaciła mniejszy podatek od odsetek. Niektóre banki bronią się przed nierezydentami, bo muszą to zgłaszać do US i ogólnie jest dużo roboty z nimi.

35

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?
kaisa_malene napisał/a:

A ja mam inne zapytanie trochę: czy istnieje w ogóle w Polsce konto darmowe w jakimkolwiek banku? Bo szukałam, szukałam i znalazłam jedynię Nordeę, ale pani to jakoś pokrętnie tłumaczyła, że noo w tej chwili jest darmowe, ale może nie zawsze być darmowe etc, czyli ewidentnie chca ludzi zachęcić do założenia konta, a potem od któregoś miesiąca dowalić opłaty... Nie wiem, naprawdę za wszystkie te konta trzeba płacić? Po prostu już sama nie wiem, czy to w ogóle ma dla mnie sens mieć konto w Polsce, norweskie mam w 100% darmowe. Jedynie niefajnie jak mi rodzice chcą coś na konto wrzucić, wtedy by musieli płacić za przelew zagraniczny.

kaisa, z Nordea uwazaj, juz za kilka miesiecy zostanie przejeta przez PKO. Ten bank zupelnie nie sprawdzil sie w Polsce. A oplaty za przelewy tez maja nieziemskie.

36

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Od niedawna mam konto w Bank smart. Całkowicie darmowe z darmową kartą i mobilną aplikacją bankową na smartfona.
Otwarcie i prowadzenie konta     0zł
Przelew krajowy     0zł
Wydanie i używanie karty płatniczej     0zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów     0zł
Realizacja zlecenia stałego                     0zł

37

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Mam kilka różnych kont, ale takie całkowicie darmowe to chyba w syncu (teraz t-mobile). Z karty korzystam we wszystkich bankomatach.

38

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

dla mnie najlepsze to alior sync teraz to t-mobile
wszystko za darmo, bankomaty również, ponadto 5 ( w miesiacu) przelewów natychmiastowych gratis, czasem się przydają

mam jeszcze ING, też ujdzie

39

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Dziewczyny, nie żebym kogoś namawiała, ale wejdźcie na stronę internetową Bank Smart i porównajcie. tam jest wszystko genialnie proste i przejrzyste.

40

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

ja mam konto w mbanku i nigdy na niego nie narzekałam. Nie mam żadnych opłat. Za kartę płaci się 5 złotych, jeśli miesięcznie nie zapłaci się nią na 100 czy 200 zł. Ale ja tyle zwykle robię, więc to nie problem. Nie mam też tej opcji, że za darmo ze wszystkich bankomatów, która też z 5 zł kosztuje, ale u mnie na każdym kroku są bankomaty euronet i cashforyou a one zawsze są darmowe.Przelewy za darmo, prowadzenie konta za darmo. Mam do niego zawsze dostęp przez internet, raz zablokowałam dostęp, to trochę się męczyłam z dzwonieniem, żeby odblokować, ale dało radę. Konto oszczędnościowe też tam mam, też za darmo, jedynie odciągają podatek od odsetek, ale u mnie to groszowe sprawy, raczej chodzi o to, żeby oddzielić pieniądze, które mogę w miesiącu wydać od tych, których nie mogę.

41

Odp: Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Alior Sync/T-mobile Bankowe. 0 zł za kartę, 0 zł za prowadzenie konta, nie trzeba robić transakcji bezgotówkowych by uniknąć opłat. Z wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za 0 zł. 0.1% oprocentowanie konta. 10 transakcji natychmiastowych za 0 zł do innych banków, przelewy za 0 zł. Konto walutowe za 0 zł. Obsługa przez internet etc.

Posty [ 42 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Jakie macie/ polecacie konta bankowe?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024