okulary u dziecka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: okulary u dziecka

Czy ktos moglby mi doradzic jak zmusic 1,5 rocznego gentelmana do noszenia okularow? Walcze z nim od 3 miesiecy i nic ponosi 10 min dziennie a potem nie ma mowy o okularach.;)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: okulary u dziecka

Tak na szybko przeglądając internet trafiłam na informacje, że można zamiast okularów dziecku założyć szkła kontaktowe... tylko nie wyobrażam sobie momentu ich zakładania....
Może zawiązać "nauszniki" gumką, żeby trudniej było zdjąć okularki (zrobić coś w rodzaju opaski...) I po założeniu intensywnie zabawiać dziecko odwracać jego uwagę od okularów. Może zapomni że je ma....
Powodzenia życzę smile

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

Problem w tym ze maly zezuje i musza byc okulary szkla nie wchodza w gre.
Okulary sa na gumce wiec sie trzymaja mocno.A i tak ,,dran,, sciaga sad.

4

agda17 napisał/a:

Problem w tym ze maly zezuje i musza byc okulary szkla nie wchodza w gre.
Okulary sa na gumce wiec sie trzymaja mocno.A i tak ,,dran,, sciaga sad.

Kropelką?
Żartuję smile

Kurcze, to naprawdę jest problem. Bo dziecko jest już na tyle duże, żeby sobie spokojnie ściągnąć te okulary i jeszcze jak rodzice nie zauważą w porę radośnie przydeptać, a na tyle mały, że racjonalne argumenty do niego nie trafią. Nawet te typowo dziecięce, że np. misio tez ma okulary...

A może okulista, skoro leczy dzieci ma jakieś sposoby?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

5

Okulista mowil zeby stosowac metode ,, on -sciaga, wy- zakladacie i tak do upadlego,,
dlatego biegam po mieszkaniu za nim ale przychodzi taki moment ze kladzie sie na podloge ,zwija w klebek ,zaslania glowe rekoma i krzyczy,, nie ciem,,nie ciem,,;)

6

A może wykombinować tak, żeby zrobić z tych okularów superfajny przedmiot pożądania? wink

7

Dobra podpowiedz. Skojarzenie okularow z czyms przyjemnym .

8

Stosowałaś metodę nagradzania za noszenie okularów? A może pomoże straszenie w stylu "musisz nosić okularki, bo inaczej oczka wyjdą i już nie wrócą??"

9

Mam wrażenie że niektórym mózg wyszedł i już nie wróci... ;\

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, ja... Twoja mama...

10

A może mu te okulary w jakiś sposób nie pasują? Może coś go uwiera przy nosku albo uszach?
Czy masz te okulary ze szkłami korekcyjnymi, czy też z "zasłoniętym" jednym szkiełkiem. Bo jeżeli to chodzi o zasłanianie tylko jednego oka, to może raczej bardziej pomocne byłoby zasłonięcie i przyklejenie jakimś delikatnym plastrem.
Może Ty załóż jego okulary i popodziwiaj głośno siebie. Może też będzie chciał być taki "piękny". Może kup na razie jakieś zabawkowe okulary o bajeranckim kształcie lub z jakimiś pierdółkami typu lampki czy inne rzeczy które go zainteresują. I niech te ponosi. I koniecznie podziwiaj jak fajnie wygląda. (w końcu to mały mężczyzna, a pochwały i podziw zawsze działają na facetów wink) A jak uwierzy, że jest taki piękny i atrakcyjny w tych okularkach to znowu spróbuj przemycić te korekcyjne. Możesz doczepić do oprawek coś - jakieś naklejki, bajerki (tylko tak, żeby mu się nie majtały w polu widzenia). Może łyknie podpuchę... wink

11

Może jeszcze za wczesnie na radosc ale odniosłam już  pewne sukcesy. Biore małego na rece i patrzymy przez okno a raczej przez wszystkie okna na świat oczywiscie w okularach. Potrafi tak wytrzymac nawet 1,5 godziny dziennie:)))

12

To gratuluję!!!
Mały pewnie musi przyzwyczaić wzrok do patrzenia w okularach. Na początku jak się włoży okulary patrzy się tak jakoś "dziwnie". Ja gdy miałam zmienione szkła, przez jakiś czas miałam wrażenie, że chodnik mi się podnosi pod stopami smile

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021