Temat: Jakie ochronne pomadki do ust stosujecie?

Każda z nas pragnie mieć piękne i zdrowe usta.
W czasie kiedy temperatura spada poniżej zera, nasze usta wyjątkowo narażone są na pierzchnięcie czy inne bolesne dolegliwości.
Jak w drogeryjno-pomadkowo-balsamowym szale znajdujecie pomadkę, która idealnie chroni wasze usta przed niesprzyjającymi warunkami?
A może wolicie balsam, który rozprowadza się po ustach palcem? I jeśli już kupujecie pomadki lub balsamy, to czy są to czysto ochronne produkty, czy może takie, które oprócz ochrony delikatnie koloryzują wasze usta?

Zapraszam do dyskusji. :)

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jakie ochronne pomadki do ust stosujecie?

Ja używam pomadki kupionej w NY, ale pewnie i w Polsce są - o zapachu ciasteczek czekoladowych ;) Nazywa się Reese's z Hershey's Company
http://1.bp.blogspot.com/-O61IPG-ELfs/T8G6zoU5uaI/AAAAAAAAFrg/U-cQjfvIIps/s400/628.jpg

Jak dla mnie i zapach i nawilżenie pierwsza klasa ;)

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

3

Ostatnio zamiast pomadki sięgam po błyszczyk Stay Glossy firmy Rimmel, ale nie jest on transparentny i bezbarwny, choć posiada dosyć naturalny, lekko beżowy kolor. Błyszczyk delikatnie natłuszcza skórę warg, do tego - jak zresztą sama nazwa wskazuje - nadaje im ładny, aczkolwiek dosyć subtelny połysk.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

4 Ostatnio edytowany przez rycerzowa (2013-12-11 16:39:24)

carmex! w sztyfcie na zimę, a na inne pory roku wiśniowy w tubce <3 raz użyłam, zakochałam się i nie zamienię na nic innego!

fajnie nawilża, ma filtry UV, a do tego przyjemne mrowienie, bo w składzie ma mentol. A i zapach! Jak dla mnie wiśniowy najlepszy! :) ale w tubce jest jeszcze truskawka, zielona herbata i jaśmin i coś tam jeszcze chyba było :)

Das ist ein Akt in dem in Kürze ein Schäfchen den Wolf frisst

5

Używam teraz balsamu Tisane (jest świetny), czasem też pomadki Bebe niebieskiej, mam zamiar kupić potem pomadkę Isana intensywnie nawilżającą. Podobno mimo niskiej ceny i mimo tego, że jest Rossmanowską, więc mogłoby się wydawać, że półka niższa, bo wyrób dla drogerii, to podobno jest świetna i przebija wszelkie Bebe i inne pomadki drogeryjne. Także tutaj nie można się zwieść pozorom, bo pozory pewnie mówiłyby, że to słaba lub średnia pomadka pewnie, bo Rossmanowska i taka niedroga, a jednak podobno jest rewelacyjna. A więc jak wiadomo pozory mylą. Tutaj zdjęcie http://img856.imageshack.us/img856/9084/6y63.jpg

Podobno świetnaa jest też Alttera, ale postanowiłam zdecydować się na Isanę, po tych komentarzach już zdobyła moje serce i po tych komentarzach mam wrażenie, że to ją właśnie chcę mieć :)

Jak pisałam balsam Tisane jest dla mnie świetny :) Ma moim zdaniem przyjemny zapach, a usta są nawilżone. Ja jednak lubię używać i balsamu, i pomadki, dlatego mam zamiar kupić też Isanę, bo skoro lepsza od Bebe, to ją chcę! Fakt faktem, Bebe dobre, ale nie powiedziałabym, że rewelacyjne, więc skoro mogę kupić coś jeszcze lepszego, co naprawdę będzie rewelacją, to super :) Dlatego kupię Isanę i bardzo możliwe, że nie wymienię jej już na inną, tak ją pokocham :) Co do aplikacji, to lubię i nakładać balsam w słoiczku, lubię też zwykłe pomadki w sztyfcie. Mi to w sumie obojętne.

Tylko tych w słoiczku wolę używać na noc. Aaa, i mam też masło do ust Nivea, ale z niego jestem średnio zadowolona, uważam, że jest średnie, tzn na początku jest fajny efekt nawilżonych ust, ale z czasem- jak używam często, to usta mi się wysuszają i od nowa robią suche skórki. To pewnie od tego masła, bo widziałam przy opiniach o tym maśle, że niektóre dziewczyny też tak miały. No więc u mnie jest tak- efekt wow na początku, ale często używany przesusza, więc powrót do tego co było albo i nieco gorzej. Dlatego jednak nie dla mnie to masło...

Nie przepadam, by pomadka jak piszesz koloryzowała mi usta, od tego wolę błyszczyk czy szminkę, ale maluję się rzadko, więc błyszczyku czy szminki używam rzadko. Na co dzień stosuję tylko pielęgnację, tak naprawdę, czyli te pomadkę, balsam i tyle.

Carmexa też kiedyś używałam, ale średnio lubię te mrowienie, więc pomyślałam sobie, że skoro mogę mieć, bardzo dobrą moim zdaniem Tisane bez mrowienia, to wolę Tisane. No i być może Isanę, która jest tak chwalona i którą mam zamiar kupić :)

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

6

Carmex w maści i bezbarwny błyszczyk Inglota. Jedno chroni, drugie nawilża i nadaje ładny delikatny połysk :)

Matylda
16.01.15

7

Truskaweczko, mój mąż chwali sobie Tisane ten w formie 'na palucha'. ;)
I nie wyjdzie z domu dopóki nie nabalsamuje sobie ust.

Ja używałam tysiące pomadek i balsamów. Używałam pomadek z Nivea (niebieska, perłowa), Tisane też próbowałam, Bebe perłową też próbowałam, a teraz zamówiłam sobie pielęgnacyjną szminkę z Avonu o perłowo-czerwonawym odcieniu. Kurczę jak mi nie pomoże to się wścieknę, bo zamówienie jej kosztowało mnie 25 zł.
Taką o:

http://www.fotoszok.pl/upload/cb930fe1.jpg

Mam usta z tendencją do opryszczek i zajadów. Bardzo ciężko jest znaleźć mi pomadkę, która naprawdę by pomagała i chroniła moje usta.

8

Nivea nigdy mnie nie zawiodła - nawet w pielęgnacji ust.
Neutrogena jako balsam do ust też jest ok :)

19.02.2014 Moja Kruszynka smile CAŁY MÓJ ŚWIAT !

9

Jak nie pomoże, to spróbuj tej Isane lub Alttery, serio tyle osób chwali, a tanie, więc myślę, że warto. Owszem, Bebe np też ma niezłe opinie, ale ta Isana ma dużo lepsze, nie ma żadnej negatywnej np, a Bebe ma i tak można mnożyć :) Nie chcę niczego przesadnie chwalić, bo wiem, że każda ma inne oczekiwania, ale za taką cenę, to uważam, że spokojnie można spróbować i zobaczyć czy też dołączymy do tego sporego grona zadowolonych z tej pomadki :)

Ja Niveę też używałam. Kiedyś lubiłam, ale myślę, że wtedy, gdy usta wcale nie dawały popalić, jak byłam nastolatką. Teraz też nie ma tragedii, nie mam tak często bardzo suchych, ale jednak myślę, że potrzebuję lepszej ochrony. Jak jakiś czas temu użyłam Nivea, to niestety, ale uważam, że nawilżenie jest słabe i to bardziej taki gadżet. Dlatego już do niej wracam, nie jest zbyt tania jak na taką jakość, moim zdaniem. W ogóle zraziłam się do produktów Nivea, bo użyłam też inne np szampony czy jakieś balsamy i też rewelacji nie ma. Dlatego już unikam tej marki, bo ceni się moim zdaniem wysoko, ceny nie takie małe, a jakość dla mnie za mała jak na te ceny. Z Nivea to może byłam w miarę zadowolona tylko z pomadki Hydro, taka niebieska jasna, tutaj coś tam czułam działanie. W przypadku innych Nivea, a użyłam chyba prawie wszystkie, bo testowałam sobie z ciekawości, to inne moim zdaniem przeciętne i nie dla mnie, nie powrócę więc do Nivei. No i te masło do ust Nivea- początkowo wydawało się super, zapach ma przepiękny przyznaję, efekt nawilżenia był fajny, ale co z tego, jak potem po czasie wysuszają się... także to dla mnie za mało, super zapach, ale działanie też przeciętne według mnie. Z Nivea lubię teraz  tylko żele pod prysznic i czasem kupuję, resztę ich kosmetyków nauczona swoim doświadczeniem z tą marką omijam.

Aaa, i jakby ktoś chciał kupić tę Isanę, to tylko tę co wkleiłam, nie inną. Jest dużo Isan i wiem, że wydaje się, że jak jedna jest rewelacyjna to inne też. Niestety nie zawsze to tak działa. Tutaj ta ma opinie, że rewelacyjna, a inne Isany, że niestety słabe. Także Isana pewnie tutaj wydała coś porządnego, a reszty nie. No nic, na tę Isanę będę polować, na pewno ją znajdę :) Teraz zawsze wolę sprawdzić opinie, kiedyś mi się właśnie wydawało, że jak jedna pomadka tej firmy taka dobra, to inne pewnie też, a to gucio ;) Także dobrze, że sprawdziłam, bo jeszcze w ciemno bym kupiła inną Isanę i nie byłoby fajnie, skoro takie niedobre te inne są.

Wisława Szymborska

10 Ostatnio edytowany przez Szczesciara19 (2013-12-11 22:40:38)

truskaweczka19 napisał/a:

Ja Niveę też używałam. Kiedyś lubiłam, ale myślę, że wtedy, gdy usta wcale nie dawały popalić, jak byłam nastolatką. Teraz też nie ma tragedii, nie mam tak często bardzo suchych, ale jednak myślę, że potrzebuję lepszej ochrony. Jak jakiś czas temu użyłam Nivea, to niestety, ale uważam, że nawilżenie jest słabe i to bardziej taki gadżet. Dlatego już do niej wracam, nie jest zbyt tania jak na taką jakość, moim zdaniem. W ogóle zraziłam się do produktów Nivea, bo użyłam też inne np szampony czy jakieś balsamy i też rewelacji nie ma. Dlatego już unikam tej marki, bo ceni się moim zdaniem wysoko, ceny nie takie małe, a jakość dla mnie za mała jak na te ceny. Z Nivea to może byłam w miarę zadowolona tylko z pomadki Hydro, taka niebieska jasna, tutaj coś tam czułam działanie. W przypadku innych Nivea, a użyłam chyba prawie wszystkie, bo testowałam sobie z ciekawości, to inne moim zdaniem przeciętne i nie dla mnie, nie powrócę więc do Nivei. No i te masło do ust Nivea- początkowo wydawało się super, zapach ma przepiękny przyznaję, efekt nawilżenia był fajny, ale co z tego, jak potem po czasie wysuszają się... także to dla mnie za mało, super zapach, ale działanie też przeciętne według mnie. Z Nivea lubię teraz  tylko żele pod prysznic i czasem kupuję, resztę ich kosmetyków nauczona swoim doświadczeniem z tą marką omijam.

No tutaj trudno się z Tobą nie zgodzić :) Ogólnie linia tych kosmetyków trochę się przecenia i jakość nie jest najlepsza. Szampony do włosów - niedosyć, że mało to są do dupy.
Pamiętam kiedyś kupiłam taką odżywkę prostującą bez spłukiwania... Włosy się kleiły, chociaż użyłam jej mało no i efektu 0 .
Nivea jako krem - jest po prostu uniwersalny i póki co mnie zadowala.
Dove ma ogólnie super kosmetyki, ale krem w ogóle mnie nie zadowala. Bardziej to perfumowane niż wszystko warte.
Jest na odwrót z niveą. Odżywki do włosów, szampony, balsamy - wszystko daje fajne rezultaty, a są mniej więcej w tej samej cenie co ta nivea.

19.02.2014 Moja Kruszynka smile CAŁY MÓJ ŚWIAT !

11

Używam  bebe young care  perłową i mogę ją polecić - chroni przed wysuszeniem ust i dodatkowo lekko koloryzuje.

12

Ja używam balsam do ust pure fiji, jest bardzo wydajny, pięknie pachnie i dobrze nawilża. Kosztuje niewiele, gdyż niecałe 10zł, a teraz jeszcze jest -20% na wszystko, więc w ogóle wyjdzie tanio :)

13

Używam Bebe i jestem zadowolona, Nivea i ta Rossmanowska też jest ok. Ale jak jestem w domu używam kremu Nivea zwykłego.

14

Mi jakoś te Nivea i Bebe nie podpasowały. Tej z Rossmana jeszcze nie używałam, ale nie omieszkam spróbować. :)

A używa któraś balsamów 'na palucha'?
Prócz Truskaweczki, która jak mój mąż lubuje się w Tisane. :P

15

Zadnych pomadek nie stosuje, bo one wysuszaja po wchlonieciu i uzalezniaja skore ust od siebie. Zima pije straszne ilosci wody, na usta normalna szminke a w domu mozna miodem posmarowac i nie zlizywac przez pare minut - jak wytrzymacie;) Mieszkam w Finlandii, mrozy mamy siarczyste a usta ani mnie ani moim znajomym czy dzieciakom nie pekaja.

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

16 Ostatnio edytowany przez spider123 (2013-12-12 12:52:54)

Jakiś balsam z vanilią i macadamią na palec, ale to raczej na noc, bo wygląda jakbym zanurzyła wargi w smalcu (może robię coś nie tak... zapewne). I jakiś sztyft niby z witaminami, trochę koloryzuje. Oba Nivei i oba genialnie pachną. (inni studenci wąchają klej, ale ja jestem hardkorem i wącham błyszczyki :P).
A tak btw: widział ktoś kiedyś błyszczyk, który by koloryzował na niebiesko-fioletowo (lekko, rzecz jasna, nie na UFO)? Ja kiedyś miałam, bo był doczepiony do jakiejś gazetki, ale w sklepie nigdy widziałam takiego czegoś. A fajne dziadostwo było.

"To moja sprawa, co robię kiedy zamykam za sobą drzwi
Czy wierzę w miłość czy bohaterów, a może nie wierzę w nic
Nie pytaj mnie, po której jestem stronie, bo nie odpowiem ci
Sam dobrze wiem komu zaufać, a komu splunąć w ryj"

17

Mussuka napisał/a:

Zadnych pomadek nie stosuje, bo one wysuszaja po wchlonieciu i uzalezniaja skore ust od siebie. Zima pije straszne ilosci wody, na usta normalna szminke a w domu mozna miodem posmarowac i nie zlizywac przez pare minut - jak wytrzymacie;) Mieszkam w Finlandii, mrozy mamy siarczyste a usta ani mnie ani moim znajomym czy dzieciakom nie pekaja.

Niektóre tak, ale nie wszystkie moim zdaniem uzależniają i wysuszają. Te co ja stosuje mi nie, ale fakt faktem, ta Nivea mi wysuszała jak pisałam- to masło. No, ale to już trzeba trafić na coś dla siebie. A komuś innemu wystarczy np jak piszesz smarowanie miodem czy np wazelina, zależy od potrzeb, każdy ma inne usta itp.

Wisława Szymborska

18

Generalnie używam błyszczyka,ale jeżeli już tylko szminka ochronna, to u mnie NIVEA.

19

Polecam standardowo-NIVEA smaków mnóstwo,najbardziej uwielbiam oliwkę z cytryna.Poza tym jest swietna pomadka,szminka,balsam 3w1
ASTORA ...nadaje ustom blasku i koloru a co najwazniejsze nie wysusza ust! Nie pamietam jak sie nazywa dokladnie ,ale na rynek wprowadzono ja niedawno.

20

Moja ukochana pomadka to ochronna aloesowa z Forever (koszt około 15 zł), dostępna u przedstawicieli FLP - bardzo długo nawilża usta i pachnie tak, że moje zwierzaki podchodzą mi usta powąchać ;) .
Chętnie wypróbuję Alterrę, jak mi się tamta skończy, bo mam mydełka i jestem zadowolona (też CF). Znacie może cenę tej pomadki?
Pomadki stosuję tylko w formie szminek/błyszczyków, nie lubię nabierania palcem.

21

daggaw napisał/a:

Moja ukochana pomadka to ochronna aloesowa z Forever (koszt około 15 zł), dostępna u przedstawicieli FLP - bardzo długo nawilża usta i pachnie tak, że moje zwierzaki podchodzą mi usta powąchać ;) .
Chętnie wypróbuję Alterrę, jak mi się tamta skończy, bo mam mydełka i jestem zadowolona (też CF). Znacie może cenę tej pomadki?
Pomadki stosuję tylko w formie szminek/błyszczyków, nie lubię nabierania palcem.

Alterra kosztuje ok 5 zł chyba. No tania jest. Ja dzisiaj będę na mieście to w końcu kupię tę Isanę, którą wkleiłam :) Podobno naprawdę jest rewelacyjna, a też niedroga, 4-5 zł :)

Wisława Szymborska

22

Odświeżam temat, bo od jakichś 4 dni używam już tej Isany, o której pisałam i której zdjęcie wkleiłam. Faktycznie jest rewelacyjna :) Dałam 4,2 zł, ale za taką jakość to ta pomadka jest warta o wiele więcej niż kosztuje. Używałam wielu pomadek i żadna jej nie dorównała. Jak wiadomo, droższe nie zawsze znaczy lepsze.Dla mnie ta Isana jest teraz numer 1. Moim zdaniem tania, ale najlepsza, o niebo lepsza o tych pomadek co kosztują 8 czy 10 zł, a moim zdaniem jakość jest naprawdę średnia. Smaruję nią usta i mam takie gładkie, miękkie jak nigdy nie miałam, wysuszone usta w mig mi się po niej regenerują, a co najlepsze mimo taniej ceny ma ładny skład co rzadko się zdarza, bo zazwyczaj właśnie pomadki z takim ładnym składem są naprawdę drogie, bo że naturalne itp. A ta dosyć naturalna, tania i rewelacyjna jak dla mnie :) Teraz się z nią nie rozstanę :)

Nie widzę po prostu sensu przepłacać za coś gorszego dla mnie, jak mogę kupić tak tanio coś tak rewelacyjnego, najlepszego dla mnie. I nie, nie jestem sknerą, bo jakby za 15 zł była rewelacyjna pomadka to też bym w nią zainwestowała, ale skoro zauważyłam, że te droższe niestety dla mnie są słabe, a ta tania się tak super spisuje, jest dla mnie takim ideałem, to dlatego zostaję przy niej, nie z powodu ceny (a na pewno nie tylko jak już), ale z powodu rewelacyjnej jakości, o niebo lepszej od innych pomadek, których używałam :) Tamte jak działały to na chwilę, a tutaj czuję, że jest to długofalowa pielęgnacja i to jest wspaniałe, moje usta odżyły :)

Wisława Szymborska

23

Niemiecka jakość. ;)

24

Nataluszek napisał/a:

Niemiecka jakość. ;)

Najwidoczniej tak :) Isana jest niemiecka, ale ogólnie napisane mam, że wyprodukowano w Holandii.

Wisława Szymborska

25

Ja używałam kosmetyków Isany już nieraz, ale przyznam szczerze, że pomadki nigdy. Zazwyczaj stawiałam na droższe opcje. Nivea, Tisane itp. a efektów brak.
Do tej pory walają się w kosmetyczce. :)

26

Co do Isany to pomadka - ISANA Hydro ( niebieska) jest rewelacyjna. Bardzo dobrze chroni i nawilża :)

27

My możemy polecić pomadkę Neutrogena Formuła Norweska z filtrem SPF 20, która bardzo szybko powoduje ulgę dla spierzchniętych i popękanych ust. Ma delikatną konsystencję i jest bardzo wydajna - nie "zjada się" w kilka dni.

28

Isana i Carmex!
Nivea bardzo wysusza moje usta :/

Ale.. niedawno się szarpnęłam na balsam pomarańczowy Pat&Rub i jestem w nim dogłębnie zakochana- produkt jest fantastyczny i jeśli któraś ma notoryczny problem z ustami (jak ja:D) polecam go gorąco :) Jest w takim słoiczku,co mi niezbyt odpowiada ze względu na higienę- wydobywam go pędzelkiem do ust, a nie palcem, ale za właściwiości i skład mogę wybaczyć:

http://www.patandrub.pl/zdjecia/produkty/duze/162-Pielegnacyjny-Balsam-do-Ust-Pomaranczowy.jpg

Słowa ranią najbardziej. Szczególnie takie jak: "nie ma mleka do kawy" i "zjedz sałatę".

29

Stosuję balsam Medic (do kupienia w aptece). Świetnie nawilża usta i nie chwilowo, ale na długi czas. Zauważyłam też, że leczy wszelkie pęknięcia, przyśpiesza gojenie zajad czy opryszczki. Nie mam już suchych skórek, które nieestetycznie wyglądają.

włosomaniaczka smile

30

Balsam do ust Carmex. UWIELBIAM. I te mrowienie na ustach po nałożeniu .:D Jednym ze składników balsamu jest kamfora. Dobrze chroni i regeneruje spierzchnięte usta.  No i długo pozostaje na ustach - co jest dobre dla mnie bo zawsze zlizuje pomadki :P

31

Maść z witaminą A jest najlepsza. Kupuję ją pod nazwą Retimax 1500. Bardzo dobrze nawilża i odżywia usta jak również suchą i szorstką skórę, jest wszechstronna ;)

32

Ja przetestowałam już wiele ale bardzo odpowiada mi tradycyjny carmex - najlepszy balsam do ust jaki kiedykolwiek stosowałam. Lubię nawet to charakterystyczne mrowienie.
Nie polecam natomiast balsamów yves rocher - u mnie powodowały ściągnięcie ust.

33

U mnie nadal ulubiona pomadka Isana intensywnie nawilżająca, tak jak Wam wcześniej pisałam: w styczniu. Bardzo wydajna- używam od stycznia, nie codziennie, bo niecodziennie mam potrzebę, ale i tak jakbym codziennie, to by tak raczej 2 miesiące lub 1,5 miesiąca starczyła, więc super wydajność, ewentualnie miesiąc, ale to minimum- pewnie jakbym parę razy dziennie smarowała. No i za grosze- jak pisałam tak 5 zł w cenie regularnej. Niedługo mi się kończy i na pewno kupię kolejną :) Tak że będę kupować regularnie ją na pewno :) Czasem używam też balsamu Tisane, ale jednak ona została moim top one, a pomadek wiele używałam, tak jak już kiedyś pisałam. Carmex mi właśnie nie odpowiadał przez to mrowienie i u mnie nie było takich rewelacyjnych efektów, a na pewno nie jak po tej Isanie. No, ale wiadomo każdej z nas może co innego przysłużyć. Ja mam już swój ideał, rewelacyjna jest dla mnie :)

Wisława Szymborska

34

A ja używam wazelinę do ust która nie obciąża, nie wysusza w wręcz nawilża popękane usta. i ładnie wygląda :-)
http://images.esellerpro.com/2363/I/233/81/Vaseline-Job-Lot5.jpg

~to let myself go, to let myself flow is the only way of beeing
there´s no use telling me, there´s no use taking a step back, a step back for me

35 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-05-05 14:26:10)

Ja polecam balsam do ust z link usunięty. Bardzo dobrze nawilża i wygładza usta, nie jest tłusty i szybko się wchłania. Jestem bardzo zadowolona

36

Ja uwielbiam wszelkie pomadki, błyszczyki itp. Aktualnie używam trzech. Jakiś wiśniowy błyszczyk z Avonu, od czasu do czasu wazelina Ziaja (w białym pudełeczku) i masełko do ust od Bielendy. Chociaż to ostatnie chyba zmienię, bo utrzymuje się na ustach jakieś 15 minut... :/ Rozglądam się za jakąś pomadką, najlepiej w wiśniowym kolorze (taki najlepiej pasuje mi do karnacji i koloru oczu), tylko nie wiem, która trzymałaby się na ustach trochę dłużej. Macie jakichś faworytów?

37

Kiedyś była pomadka z Nivea. O ile dobrze pamiętam truskawkowa...W każdym bądź razie w czerwonym opakowaniu.
Zostawiała lekko czerwonawy kolor, ale to w końcu pomadka ochronna. ;)

38

Nataluszek napisał/a:

Kiedyś była pomadka z Nivea. O ile dobrze pamiętam truskawkowa...W każdym bądź razie w czerwonym opakowaniu.
Zostawiała lekko czerwonawy kolor, ale to w końcu pomadka ochronna. ;)

Pewnie chodzi ci o truskawkową, po niej usta przybrały fajny naturalny czerwony kolor :P Ja używam chapstick, bebe, nivea, nie wiem jakie to są ale o zapachu sprite i coli, a ostatnio jakieś tam lip butter o zapachu karmelowym z Nivei xD