Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

Czy korzystał ktoś z Was z wymiany pieniędzy przez internet? Pojawiła mi się opcja fajnej wycieczki za granicę tylko żeby wszystko opłacić w innej walucie przydało by się właśnie skorzystać z jakiegoś kantoru przez internet. Nie ukrywam, że mam trochę obawy. Może macie jakieś doświadczenia jak zrobić to bezpiecznie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

Porównaj ceny w kantorze online z tymi w stacjonarnych. Jest sens ryzykować?
Czasami w Alior Banku są korzystne kursy.

3

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

Ja korzystam z Inkantoru. Mam do nich zaufanie, zresztą mają biuro w Poznaniu i mój tata jak miał wątpliwości to tam pojechał pogadać smile

4

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

Odkąd pojawiła się taka opcja, to za pośrednictwem internetowego kantoru spłacam kredyt w obcej walucie. Dlaczego tak? Bo mają korzystniejszy kurs.

Niemniej jeśli masz konto z dostępem do sieci, to wiele banków (na przykład mBank) również daje tę możliwość.

Do jakiego kraju potrzebujesz wykonać przelew?
Obecnie najprościej i najtaniej dokonuje się płatności do krajów UE, ale do innych też spokojnie możesz taką transakcję samodzielnie zlecić. Bankowe systemy są różnie skonstruowane, ale zawsze oprócz własnych danych odbiorca zagranicznej płatności musi podać Ci dokładne dane banku, które prowadzi jego konto, dlatego przedtem musisz się upewnić, że je posiadasz.

W każdym razie wiele razy dokonywałam przeróżnych zagranicznych płatności i NIGDY nie miałam z tym problemów, sądzę więc, że jeśli będziesz uważna, to naprawdę nie masz się czego obawiać.

5

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

Te największe i najpopularniejsze kantory są bezpieczne. Można założyć konto walutowe, wymienić kasę przez kantor i stamtąd puścić przelew. Pytanie ile, do jakiego kraju i w jakiej walucie, bo może nie warto się w to bawić. - u mnie była tak mała różnica, że skorzystałem z wymiany waluty przez bank.

6 Ostatnio edytowany przez Agness (2013-12-12 13:49:43)

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

Dzięki za te wszystkie posty.
Eh..widzę że temat trochę bardziej skomplikowany niż mi się zdawało tongue Ja to w takich tematach jestem raczej zielona. Najlepiej zwaliłabym to na mojego chłopa..ale to miała być niespodzianka cały ten wyjazd więc jednak chciałabym załatwić to sama.
Wyjazd jest to Włoch. W sumie do 3 różnych miast..i wszystko na własną rękę. W związku z tym muszę zapłacić właśnie osobno za 3 hotele (to też załatwiane jest za pośrednictwem stronki w necie). W banku fakt bezpiecznie, ale moje konto które mam nie posiada takiej opcji..a szczerze mówiąc iść i zakładać konto walutowe tylko na ta okoliczność - średnio mi się opłaca i dużo zachodu jak dla mnie.

Olinka a czy mogłabyś mi napisać z jakiego kantoru korzystasz i jak długo już z nimi współpracujesz?

7

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

Agness, korzystam z kantoru DomWaluty.pl. Zarejestrowałam się u nich w marcu ubiegłego roku, więc trochę ta współpraca już trwa wink. Jeśli chodzi o spłatę kredytu mam na stałe zdefiniowany numer konta do spłaty, ale dokonując innych transakcji (w tym roku na przykład płaciliśmy za wakacje za granicą) też odbywa się to wszystko bardzo sprawnie, przy czym każdorazowo trzeba wprowadzić wszystkie dane. Za każdym razem dostajesz mailowe potwierdzenie zrealizowania płatności, a w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz w każdej chwili do nich zadzwonić i o wszystko zapytać - są naprawdę pomocni wink.

8

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?
Agness napisał/a:

W związku z tym muszę zapłacić właśnie osobno za 3 hotele (to też załatwiane jest za pośrednictwem stronki w necie).

OK, załatwiane za pośrednictwem stronki w necie, ale komu płacisz? Hotelowi czy pośrednikowi? Jak to drugie to podejrzana sprawa.

Agness napisał/a:

W banku fakt bezpiecznie, ale moje konto które mam nie posiada takiej opcji..

Najbezpieczniej byłoby gdybyś zapłaciła kartą płatniczą, bo transakcja jest w jakimś stopniu ubezpieczona. Przy przelewie tego nie ma. Jakie metody płatności Ci zaproponowali?

Agness napisał/a:

a szczerze mówiąc iść i zakładać konto walutowe tylko na ta okoliczność - średnio mi się opłaca i dużo zachodu jak dla mnie.

W mBank' u konto walutowe zakłada się on-line i jest bezpłatne, a przelewy zagraniczne też oferują.

Agness napisał/a:

Olinka a czy mogłabyś mi napisać z jakiego kantoru korzystasz i jak długo już z nimi współpracujesz?

U mnie jest 0.09 PLN różnicy w kursie, więc przy 100 EUR zaledwie 9 PLN. Pytanie czy warto ryzykować. Co do kantorów to znajomy korzysta z Cinkciarza i bardzo sobie chwali smile

9

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?
marioosh666 napisał/a:

Najbezpieczniej byłoby gdybyś zapłaciła kartą płatniczą, bo transakcja jest w jakimś stopniu ubezpieczona. Przy przelewie tego nie ma.

Słuszna uwaga wink. Cokolwiek się stanie, to zgodnie z przepisami bank dokonujący transakcji ma obowiązek zwrócić Ci równowartość właconej kwoty.
Wszyscy pewnie pamiętamy upadki kolejnych biur podróży - w zasadzie tylko klienci doskonujący płatności za pomocą karty (kredytowej lub płatniczej tzw. debetowej, czyli oznaczonej jako karta Debit) mogli domagać się ich szybkiego zwrotu, pozostali musieli dochodzić swoich praw bezpośrednio od biur podróży, często na drodze sądowej. 

mariosh666 napisał/a:

W mBank' u konto walutowe zakłada się on-line i jest bezpłatne, a przelewy zagraniczne też oferują.

W mBank'u przelewy zagraniczne wykonuję ze zwykłego konta osobistego, tzw. eKonta. Działa to bardzo sprawnie smile.

10

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?
Olinka napisał/a:

W mBank'u przelewy zagraniczne wykonuję ze zwykłego konta osobistego, tzw. eKonta. Działa to bardzo sprawnie smile.

W każdym banku przelewy zagraniczne wykonuje się ze zwykłego konta osobistego, a przy walutowym dodatkowo można wcześniej zrobić wymianę w kantorze internetowym. Nie wiem jakiej kwoty potrzebuje @Agness , ale może warto skorzystać z kantoru. Sprawdziłbym jeszcze na czyje konto trafi kasa, bo jak pośrednika i cena jest okazyjna to bym się mocno zastanowił czy skorzystać z oferty.

11

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

Nie nie..o pośrednikach nie ma mowy. Płacę bezpośrednio hotelowi. A co do karty to owszem można zapłacić kartą ..tyle że kredytową a takowej też nie posiadam. Rozejrzę się w tych kantorach i których piszecie bo chciałabym mieć większe pojęcie jak to w ogóle działa smile

12

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

@Agness, spróbuj zapłacić kartą, bo niektóre debetowe są akceptowane. Szczególnie te wydane do droższych kont. Co do kantorów to sobie wcześniej przelicz, bo dla różnicy rzędu kilkunastu złotych nie warto się w to bawić.

13 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-12-19 14:24:28)

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

wiesz co, jak chcesz poczytać o działaniu to zajrzyj na spam  mają dość fajnie wszystko opisane na stronce.
ja korzystałam kiedyś u nich z wymiany przy jednorazowej akcji i polecili mi ten kantor znajomi więc mnie ominęły wątpliwości czy bezpiecznie czy nie wink

14

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

Dzięki za opinie. Przejrzę jeszcze kantoronline i już podejmę decyzję, bo szczerze mówiąc to chcę mieć to już z głowy bo święta...i nie mam czasu już się tym za bardzo zajmować.

15

Odp: Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

alior ma dobre stawki potwierdzam

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Jak w Internecie dokonać przelewu w innej walucie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024