Jak zostac SEKSUOLOGIEM od czego zaczac wskazowki Porady - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Jak zostac SEKSUOLOGIEM od czego zaczac wskazowki Porady

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1 Ostatnio edytowany przez AniolZInnegoSwiata (2013-11-21 02:36:28)

Temat: Jak zostac SEKSUOLOGIEM od czego zaczac wskazowki Porady

Jak zostac  seksuologiem ,od czego zaczac?? ,jakies wskazowki z waszej strony porady?

" Kto w życiu piękno przedkłada nad pożytek, z pewności w końcu, jak dziecko, które przedkłada słodycze nad chleb, popsuje sobie żołądek i bardzo kwaśno na świat patrzeć będzie " 

Tak NAPRAWDE ludzie bardzoo zakompleksieni ,najbardziej zwracaja uwage na wyglad ,czasami wrecz OBSESYJNIE..chca byc idealni dla innnych i to oni najczesciej WYSZUKUJA TYLKO WAD w innych ludziach.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak zostac SEKSUOLOGIEM od czego zaczac wskazowki Porady

Nie rozumiem pytania neutral O szkołę pytasz?

S?ren Kierkegaard:
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu."

3

AniolZInnegoSwiata napisał/a:

od czego zaczac??

od skończenia studiów medycznych lub psychologicznych

a nie ma kursow Jakis?

" Kto w życiu piękno przedkłada nad pożytek, z pewności w końcu, jak dziecko, które przedkłada słodycze nad chleb, popsuje sobie żołądek i bardzo kwaśno na świat patrzeć będzie " 

Tak NAPRAWDE ludzie bardzoo zakompleksieni ,najbardziej zwracaja uwage na wyglad ,czasami wrecz OBSESYJNIE..chca byc idealni dla innnych i to oni najczesciej WYSZUKUJA TYLKO WAD w innych ludziach.

5

a nie ma kursow Jakis?

Może zrób sobie kursy z chirurgii? wink

Sorry, ale uśmiałam się big_smile
Gdyby wystarczyły kursy to co drugi chłopak z ulicy byłby seksuologiem lub ginekologiem big_smile

S?ren Kierkegaard:
Hechicera napisał/a:

a nie ma kursow Jakis?

Gdyby wystarczyły kursy to co drugi chłopak z ulicy byłby seksuologiem lub ginekologiem big_smile

Czyli ,zeby zostac seksulogiem trzeba skonczyc studia psychologiczne 5 lat?

7

Hechicera napisał/a:

a nie ma kursow Jakis?

Czyli ,zeby zostac seksulogiem trzeba skonczyc studia psychologiczne 5 lat?

psychologiczne lub medyczne i zrobić specjalizację. A jak chcesz być cenionym fachowcem to najlepiej jedne i drugie.

8

Trzeba zrobić studia medyczne- kierunek lekarski.Potem specjalizacjia ginekologia i położnictwo.Po studiach możesz zrobić podyplomówkę z seksuologii.Zazwyczaj seksuologowie są też ginekologami.
Co do seksuologii po psychologii- znawcy twierdzą,że to niestety porażka.

Tylko czasem wśród mroku,straszy i krąży wokół zamyślony marabut, w lepkich błotach błądzący ptak
Lecz dzień lęki wymiecie,wiec spokojnie możecie drzwiami trzasnąć i zasnąć gdy "dobranoc" powiemy wam

9

Teraz dodatkowo jest wymóg, żeby seksuolog był dodatkowo także terapeutą, więc trzeba skończyć pięcioletnie studia magisterskie + specjalizację z seksuologii (podyplomowo) + czteroletnią szkołę psychoterapii. Bez tego nie ma możliwości tytułowania się seksuologiem i praktykowania tego zawodu. Powodzenia wink

Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, jeżeli jest ktoś na medycynie to aby być seksuologiem najpierw musi zrobić 6 lat studiów, rok stażu, 6 lat specjalizacji, specjalizację z seksuologii (x lat) oraz 4 letnią szkołę psychoterapii? big_smile Łącznie to daje 17 + x lat (20?). A może jest jakaś alternatywa, np. specjalizacja z ginekologii + specjalizacja z psychiatrii? Hmm jakbym chciała być seksuologiem to do 40 roku życia będę musiała się uczyć? To jest, nie powiem, szokujące. Na szczęście nie jest to moim marzeniem smile I tak wizja najbliższych 10 lat nauki mnie przeraża sad sad

'You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo be free be free
Surrender your ego be free be free to yourself'

11

karmelowa_truskawka napisał/a:

Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, jeżeli jest ktoś na medycynie to aby być seksuologiem najpierw musi zrobić 6 lat studiów, rok stażu, 6 lat specjalizacji, specjalizację z seksuologii (x lat) oraz 4 letnią szkołę psychoterapii? big_smile Łącznie to daje 17 + x lat (20?). A może jest jakaś alternatywa, np. specjalizacja z ginekologii + specjalizacja z psychiatrii? Hmm jakbym chciała być seksuologiem to do 40 roku życia będę musiała się uczyć? To jest, nie powiem, szokujące. Na szczęście nie jest to moim marzeniem smile I tak wizja najbliższych 10 lat nauki mnie przeraża sad sad

Żeby robić jakąś specjalizację najpierw trzeba studiować podstawy big_smile
To chyba logiczne smile

S?ren Kierkegaard:

Tak, rozumiem że najpierw trzeba mieć podstawy tylko trzeba też zrozumieć biednych przyszłych seksuologów (wgl wszystkich przyszłych lekarzy). Prawie każdy chce założyć rodzinę i się w miarę usamodzielnić coś w okolicach 25 lat a tu dopiero zabawa się zaczyna (tzn. można się usamodzielnić, ale gdzie czas na rodzinę?).

13

no tak ale trzeba też myśleć o przyszłych pacjentach tychże seksuologów czy innych lekarzy... Poza tym, każdy kto na medycynę się wybiera zdaje sobie sprawę z czym to się wiąże - nikt nikogo nie zmusza więc nie ma co narzekać.

14

Przyznam szczerze, że nie wiem jak jest w przypadku drogi "medycznej". Seksuologiem można zostać zarówno po medycynie, jak i po psychologii. Seksuolog-lekarz i seksuolog-psycholog nieco się od siebie różnią pod kątem zakresu kompetencji - np. badać narządy może tylko lekarz (np. przepływ krwi przez penisa przy zaburzeniach erekcji), natomiast psychoterapię seksualną może prowadzić tylko psychoterapeuta (czyli absolwent szkoły psychoterapii z uprawnieniami do wykonywania tegoż zawodu). Jednak lekarz, który zrobi dyplom psychoterapeuty także może prowadzić terapię, ale psycholog bez dyplomu lekarza medycyny nigdy nie będzie mógł fizycznie zbadać pacjenta.

15

Tak, rozumiem że najpierw trzeba mieć podstawy tylko trzeba też zrozumieć biednych przyszłych seksuologów (wgl wszystkich przyszłych lekarzy). Prawie każdy chce założyć rodzinę i się w miarę usamodzielnić coś w okolicach 25 lat a tu dopiero zabawa się zaczyna (tzn. można się usamodzielnić, ale gdzie czas na rodzinę?).

Z takim podejściem to lepiej dać sobie spokój i zostać pracownikiem fizycznym.
Nie można mieć wszystkiego... jak się wybiera karierę naukową, czy zawód, który wymaga podnoszenia kwalifikacji i nieustannego szkolenia się do końca jego wykonywania to niestety rodzina ucierpi... ale to wybór indywidualny danego człowieka. Nikt nikogo nie zmusza, żeby był lekarzem, czy seksuologiem... Nie wystarczy przeczytać dwie książki i mieć własne doświadczenie seksualne plus dostęp do Wikipedii.
Jak Ty to widzisz?
Zrobić kurs, zostać seksuologiem, założyć rodzinę i w wolnych chwilach dla rozrywki przyjmować pacjentów tylko po to, żeby przynosili pieniądze, bo w końcu przyszyli do "seksuologa"? No to jest jakiś banał. Punkt widzenia z perspektywy gimnazjalisty... Ile masz lat? big_smile

Co do "biednych" seksuologów to chyba jakiś żart. Raczej co z biednymi pacjentami (jak zauważyła troublemaker) - kto ma im pomóc, kiedy seksuolog będzie wiedział mniej niż sam zainteresowany szukający pomocy?
Są zawody bardziej, lub mniej odpowiedzialne... a z Twoim podejściem absolutnie NIE wybierałabym zawodu wymagającego JAKIEGOKOLWIEK odpowiedzialności za zdrowie lub życie drugiego człowieka smile

S?ren Kierkegaard:
Hechicera napisał/a:

Z takim podejściem to lepiej dać sobie spokój i zostać pracownikiem fizycznym.
Nie można mieć wszystkiego... jak się wybiera karierę naukową, czy zawód, który wymaga podnoszenia kwalifikacji i nieustannego szkolenia się do końca jego wykonywania to niestety rodzina ucierpi... ale to wybór indywidualny danego człowieka. Nikt nikogo nie zmusza, żeby był lekarzem, czy seksuologiem... Nie wystarczy przeczytać dwie książki i mieć własne doświadczenie seksualne plus dostęp do Wikipedii.
Jak Ty to widzisz?
Zrobić kurs, zostać seksuologiem, założyć rodzinę i w wolnych chwilach dla rozrywki przyjmować pacjentów tylko po to, żeby przynosili pieniądze, bo w końcu przyszyli do "seksuologa"? No to jest jakiś banał. Punkt widzenia z perspektywy gimnazjalisty... Ile masz lat? big_smile

Co do "biednych" seksuologów to chyba jakiś żart. Raczej co z biednymi pacjentami (jak zauważyła troublemaker) - kto ma im pomóc, kiedy seksuolog będzie wiedział mniej niż sam zainteresowany szukający pomocy?
Są zawody bardziej, lub mniej odpowiedzialne... a z Twoim podejściem absolutnie NIE wybierałabym zawodu wymagającego JAKIEGOKOLWIEK odpowiedzialności za zdrowie lub życie drugiego człowieka smile

Z gimnazjum nie mam nic do czynienia już od dobrych paru lat. Z resztą nie rozumiem co jest złego w moim podejściu? Proszę tylko o wyrozumiałość dla przyszłych lekarzy i seksuologów... Wiem, że każdy jest odpowiedzialny za wybór swojego przyszłego zawodu i że nie można mieć wszystkiego (oj bardzo dobrze to wiem). Doskonale sobie zdaję sprawę, że zawód seksuologa i lekarza jest bardzo odpowiedzialny, nie wiem skąd te dziwne dopowiedzenia odnośnie mojej wypowiedzi (?). Ja po prostu zastanawiam się nad wyborem przyszłej drogi życiowej i poniekąd ten temat mnie zainteresował. Jak ja to widzę? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy czym są studia medyczne, czym jest ślęczenie całymi dniami (i nocami) nad książką. Mało osób wie, że ciężko jest znaleźć czas dla znajomych, poznawania nowych ludzi. W końcu wybierając priorytety wiele osób wybiera naukę... Perspektywa siedzenia nad książkami do 40 roku życie mnie po prostu zszokowała. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy ludzie i tak nie zrezygnują ze swoich marzeń. Wiadomo, aby być w czymś dobrym to potrzeba trochę pracy. I nie, wcale nie myślę o kursach na seksuologa, zawsze myślałam że wystarczą 'zaledwie' studia medyczne oraz specjalizacja z psychiatrii i ginekologii. Proszę następnym razem nie dopowiadać sobie moich postów. Ile mam lat? Za dwa dni 20. Tak się składa, że poniekąd zawód już wybrałam i tak, jest on szalenie odpowiedzialny i to za życie drugiego człowieka. I nie, nie boję się odpowiedzialności i ciężkiej pracy.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Jak zostac SEKSUOLOGIEM od czego zaczac wskazowki Porady

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021