Specyficzny kompleks- choroba psychiczna - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Specyficzny kompleks- choroba psychiczna

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Specyficzny kompleks- choroba psychiczna

Rok temu przeżyłam coś niemiłego. Wpadłam w mega doła, ale już się wygrzebałam i jestem ponownie gotowa do walki, zwanej życiem! big_smile W tym również na powrót do ludzi. Przeszkodą jest pewien kompleks.
Kilka lat temu stwierdzono u mnie poważne zaburzenia psychiczne (szczegóły nieistotne).
Fizycznie zero oznak, ale mimo to czuję się jak kaleka. Schorzenia tego typu ujawniają się przecież w zachowaniu, funkcjonowaniu społecznym itp.

Schemat jest taki, jak w przypadku każdego kompleksu:
Chcę mieć kontakty z ludźmi --> ale ich unikam --> ponieważ mam mankament --> i boję się, że inni go zauważą

Teraz pytanie: czy chora psychicznie, młoda dziewczyna ma szansę na przyjaźń i miłość?
Chwilami myślę , że TAK, przecież kiedyś mi się udało! big_smile
Ale nie jestem pewna, czy znów tego dokonam.

A co Wy o tym myślicie?
O, jszcze jedno- czy faceci potrafią "wyczuć", że dziewczyna jest psychiczna? Jeśli tak, przszkadza im to?

Jeśli jest jakiś mężczyzna  "na sali", zapraszam do dyskusji ; ciekawi mnie Wasza opinia chłopaki wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Specyficzny kompleks- choroba psychiczna
ReBelle napisał/a:

...O, jszcze jedno- czy faceci potrafią "wyczuć", że dziewczyna jest psychiczna? Jeśli tak, przszkadza im to? ...

Nie mam pewności, czy chciała byś być z takim, co nie wyczuje.
On przede wszystkim wyczuje Twoją nieszczerość - niekoniecznie znajdując przyczynę.

Myślę, że niewłaściwie podchodzisz do zagadnienia.

3

Myślę, że masz szansę na szczęście. Najważniejsze to, że znasz problem, że pracujesz nad nim, a nie np mówisz sobie "Taka jestem, mam to gdzieś", tylko pracujesz, czyli jak piszesz, że miałaś szczególne problemy, to byłaś u psychologa, stwierdził to schorzenie i na pewno nad sobą pracujesz. Wiadomo, pewnych rzeczy się nie przeskoczy, ale spokojnie możesz żyć szczęśliwie, tylko musisz uświadomić sobie, że ta choroba psychiczna to nie piętno. Jasne, rozumiem, że pewnie to zaburzenie czy choroba, której nie da się wyleczyć, wiele zaburzeń czy chorób psychicznych takich jest, ale można nad nimi pracować, dzięki czemu szczęśliwie się żyje i właściwie skutków tej choroby niewiele się odczuwa. Wiesz, czasem czytam o takich sprawach, interesuje mnie ludzka psychika, psychologia, różne choroby psychiczne, to jest ciekawe tzn ludzka psychika. No i powiem Ci takich, jest wiele chorób psychicznych, też nieuleczalnych, których często nie widać, zwłaszcza, gdy osoba bierze leki i chodzi do psychologa czy chociaż chodzi do psychologa, po prostu jak się nauczy nad tym panować. Często nawet jest tak przy jednej z poważniejszych- schizofrenii, dlatego każdy z nas może mieć w swoim otoczeniu osobę, która choruje np na schizofrenię i np o tym nie wiedzieć.

Także, dobrze leczona choroba może nie dawać żadnych objawów, co skutkuje tym, że nawet chłopak, z którym często byś się spotykała nic by nie zauważył- szczególnie w fazie randek. Nie wiem jednak po co chcesz oszukiwać, bo jasne, tego nie widać jak dobrze leczone, ale przecież jak związek wejdzie w poważniejszą relację, to raczej w końcu się wyda, bo bliskie relacje takie są, że raczej to już wyjdzie na jaw. Także ja bym zastanowiła się czy naprawdę chcesz partnera okłamywać, jak taki będzie. Rozumiem, że nie będziesz każdemu mówić o tej chorobie, bo po co? Na pierwszej czy drugiej randce, to też rozumiem, jeśli nie powiesz. No, ale na którejś z kolei... no wypadałoby, żeby chłopaka nie oszukiwać, chodzi o szczerość. Najważniejsze jest naprawdę to, że pracujesz nad soba, oczywiście skoro choroba nieuleczalna, to pewnie mimo leczenia nastąpią pewnie jeszcze kiedyś rzuty choroby i będziesz zachowywać się wtedy inaczej, ale wątpię, by ktoś zrezygnował z Ciebie, bo chorujesz na coś psychicznie. Tzn, ktoś może zrezygnować, ale nie każdy. Teraz jest większa świadomość na ten temat. Co innego, jakbyś nie leczyła się, robiła ciągle źle z uśmiechem na ustach, nie chcąc nic zmienić i nie próbując, to wtedy wiadomo, że powie, że nie chce być z chorą osobą, że przeszkadza mu to, ale tu będzie chodziło o całokształt zachowania. A tak, jak starasz się itp, to chłopak raczej zrozumie i pewnie to niczego między Wami nie zmieni.

Myślę, że musisz też spróbować pogodzić się z tą chorobą, zaakceptować ją. No bo teraz myślisz, że jesteś gorsza, a tak nie jest. Na chorobę wpływu nie masz, dlatego postaraj się już o tym tak nie rozmyślać. Zawsze pamiętaj o dobrych stronach, bo przecież mimo choroby na pewno jesteś wartościową osoba, masz wiele zalet, masz wiele do zaoferowania. Musisz to tylko dostrzec i na tych pozytywnych stronach starać się skupiać.

Pozdrawiam i dobranoc, ale się rozpisałam wink

truskaweczka19 napisał/a:

różne choroby psychiczne, to jest ciekawe tzn ludzka psychika.

No i powiem Ci takich, jest wiele chorób psychicznych, też nieuleczalnych, których często nie widać, zwłaszcza, gdy osoba bierze leki i chodzi do psychologa czy chociaż chodzi do psychologa, po prostu jak się nauczy nad tym panować. Często nawet jest tak przy jednej z poważniejszych- schizofrenii, dlatego każdy z nas może mieć w swoim otoczeniu osobę, która choruje np na schizofrenię i np o tym nie wiedzieć.

wink

dokladnie tak

5

Ci opiekuńczy którzy sami mają kompleks nawet wolą żeby i dziewczyna miała coś takiego :-)
Moja dobra koleżanka miała bulimie była w psychiatryku dwa razy i daje radę, oj daje więc czemu nie.

6

Na pewno masz szansę na przyjaźń i miłość! Jeśli jesteś ładną, sympatyczną osobą, masz ciekawe zainteresowania
i potrafisz się uśmiechać to Twój kompleks jest sprawą marginalną. Myślę, że całkiem sporo mężczyzn
ma instynkt opiekuńczy i Twoje problemy mogą przyczynić się do umocnienia przyjaźni czy miłości.

7

Każdy z nas jest na swój sposób psychiczny...jedni sikają pod prysznicem,innych prześladują zapachy wink

8

Oj tam oj tam.
Psychiczna? Co to w ogóle za określenie? Masz chorobę psychiczną czy zaburzenia emocjonalne?
Wgd badań zaburzenia ma 70% naszego społeczeństwa. Skąd wariaci którzy klną na wszystkich na drodzę, skąd ludzie którzy wpadają w furie, ja borykam się z zaburzeniami, ale psychiczna nie jestem.

Sądząc po Twoim wpisie, ty też nie. Inaczej wyglądałby następująco : osjaijnxnjsnx żyrafy jedzą kaktusy w moim pokoju ;-P

9

od wielu lat borykam się z problemem,a mianowicie stresują mnie mężczyźni , którymi jestem zainteresowana  i zależy mi na nich. obawiam się spotkań z nimi, a głównie stresuje mnie rozmowa, o czym zagadac, że cisza będzie bardzo krępująca, jednym słowem stres jak zostanę odebrana i czy stracą zainteresowanie moją osobą, chaos w mojej głowie, panika. inaczej jest z facetami na których mi nie zależy, jestem wyluzowana, spontaniczna i nie biorę sobie niczego do głowy. bardzo mnie to męczy. proszę o poradę. może ktoś ma podobne problemy i dał sobie z nimi radę. pozdrawiam

10

tikulina- to nie jest w cale nienormalne. Faceci którym podoba się jakaś dziewczyna też się obawiają. Miałam z reguły podobne reakcje do Twoich i powiem Ci, że po dwóch miesiącach niepewność znika,

11

to bardzo szybko się uporałaś z problemem, nie potrafię pokonac lęku. może napiszesz coś więcej na ten temat, jak sobie z tym poradziłaś

12

Najlepszym sposobem na lęk jest stawianie mu czoła. Drugim sposobem praca nad własnym poczuciem wartości. Ja wypracowałam sobie dobre zdanie na swój temat.

13

Wiecie, czy zaburzenie psychiczne np depresje, nerwice czy choroba psychiczna cięższa np schizofrenia, to i tak można sobie dać radę, zwyczajnie żyć, założyć rodzinę. Zaburzenie zaburzeniu nierówne czy choroba chorobie, są np zaburzenia powiedźmy CHAD, że niby zaburzenie, a ludziom z CHAD podobno jest bardzo ciężko, cierpią, a ich zaburzenia z tego co wiem jest dosyć widoczne dla otoczenia. Także tutaj nie znaczy, że zaburzenie, to że mniej cierpi czy coś takiego, czasem przebieg też jest niefajny. No, ale można z tym żyć, spotkać swoją miłość, nie wolno się z powodu choroby załamywać smile

14

tikulina- mam tak samo! mysle ze to po prostu taki paralizujacy strach przed odrzuceniem. nie pogadasz z chlopakiem ktory ci sie podoba to mozesz sobie myslec ze oo moze cos by z tego bylo nawet, ale jak pogadasz a on cie zleje, albo bedzie toba znudzony albo po prostu zobaczysz ze nie ejst zaintersowany- to dopiero bedzi przykre. dlatego ja juz nie probuje. jakby ktos mial dpbry pomysl jak sobie z tym poradzic?

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Specyficzny kompleks- choroba psychiczna

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024