odebranie praw ojcowskich - sprzeczne informacje - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » odebranie praw ojcowskich - sprzeczne informacje

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: odebranie praw ojcowskich - sprzeczne informacje

Witam

Zbieram siły i dokumentację przeciwko mojemu ex...Może od początku. 2004 ślub, urodzenie dziecka. Przed porodem zdrady i wieczne awantury ze strony męża, po porodzie jazdy o wszystko, zastraszanie mnie, wyzywanie mnie i dziecka, że dziecko to bękard, nie jego, przemoc psychiczna w stosunku do mnie + interwencja policji (papiery na policji mam i świadków - rodziców). Wniosłam pozew o rozwód. przez kilkanaście miesięcy ślad po ex zaginął, sama prowokowałam kontakty z dzieckiem. Przez kolejne lata kontakty były oschłe, ociec wpadał 4x do roku, siedział towarzysko u nas, kontakt emocjonalny zerowy. Zawsze był przychylnie widziany u nas w domu. Od ponad roku nie mam żądnych z nim kontaktów (była komunia, święta, urodziny etc - nawet eska nie wysłał), ma nr tel do mnie, do mojej mamy ma, wie gdzie mieszkam, wie gdzie mam stronkę na FB. Mieszka w tym samym mieście co ja, prowadzi bujne życie na FB, pordóże, inna kobieta, góry etc (setki zdjęć z każdego weekendu). 3 lata temu wyszłam ponownie za mąż, córka sama zaczęła mówić do mojego męża TATO (córka kocha go ponad życie i to jest jej prawdziwy ojciec). Mój mąż działa w radzie rodzicielskiej w szkole, zajmuje sie dzieckiem w każdej chwili, ostatnio 7 dni nocował przy dziecku na podłodze w szpitalu jak mała była chora. Córka nigdy się nie pyta o biologicznego, a i ja nie nastawiam jej przeciwko niemu, każdy świadek potwierdzi, że nigdy nie byłam przeciwna odwiedzaniu dziecka. Ojciec biologiczny nigdy się nie ienteresował dzieckiem, nie wie na co chorowała, nie zna jej koleżanek, nie wie gdzie było jej przedszkole przez 4 lata, nic nie wie o szkole. Aktualnie chodzę z dzieckiem od 2 lat do psychologa (jest bardzo wrażliwa i nie radzi sobie z różnymi sytuacjami), nieraz poruszałam temat u pani psycholog co zrobic, jak się zachowac gdyby zaczęła pytać. Alimenty płaci regularnie przelewem. Na rozprawie rozwodowej kilka lat temu sam powiedział, że od roku nie widział córki bo ...bez powodu, podejrzewam, że jest to zapisane w papierach. Na papierku rozwodowym mam napisane, że to ja decydują o wszystkich ważnych sprawach dziecka, takich jak wybór szkoły, zawodu etc. Nie ukrywam, że marzeniem mojego męża jest uznanie córki za własną i załatwienie kwestii prawnej, ale wyczytałam gdzieś,że regularne płacenie alimentów jest przeszkodą w odebraniu praw... 

Może tez podam powód dlaczego chcę odebrać te prawa - miesiąc temu miałam wypadek samochodowy, jechałam z córką. Ja trafiłam do jednego szpitala, córka do drugiego (wypadek nie był z mojej winy), pomimo, że mój mąż cały czas był przy dziecku nie miał do niej żadnego prawa i wszędzie musiał się tłumaczyć kto on jest, nie mógł podpisac żadnego dokumnetu, był dla córki jakby...obcym człowiekiem...Dopiero ten fakt uświadomił mnie, że gdyby stało mi się coś gorszego - mój mąż nie może decydować o niczym...ot powód chęci uregulowania spraw prawnych...

Bardzo prosze o pomoc czy mam szansę, czy porywam się z motyką na słońce. Nie chce zemsty, nie robię tego w złościach przeciwko ex, chcę po prostu dobra dziecka...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: odebranie praw ojcowskich - sprzeczne informacje

to nie chodzi o samo płacenie alimentów tylko o całokształt okoliczności

nawet ojciec pozbawiony praw rodzicielskich ma obowiązek alimentacyjny wobec swoich dzieci

prawa do dziecka a kontakty dzieckiem to dwie różne sprawy nawet  ojciec  pozbawiony praw rodzicielskich ma prawo do kontaktu
z dzieckiem zgodnie z obowiązującym prawem kontakty z dzieckiem to nie tylko prawo ale i obowiązek

Przyczyny, które skutkują orzeczeniem o pozbawieniu władzy rodzicielskiej, wynikają z  art. 111 § 1 kro i są nimi:
1) trwała przeszkoda w jej wykonywaniu, np. zupełny brak zainteresowania dzieckiem, pobyt w zakładzie leczniczym w związku z chorobą psychiczną, nadużywanie alkoholu lub środków odurzających.
2) nadużywanie władzy, np. znęcanie się nad dzieckiem,
3) rażące zaniedbywanie obowiązków przez rodziców.

ale rażącym zaniedbywaniem raczej nie będzie brak kontaktu - raczej nie oznacza że nigdy
ze swej praktyki wiem że jak z ograniczeniem władzy rodzicielskiej nie jest bardzo trudno tak z pozbawiem już tak ale wszystko zależy od konkretnej sprawy i okoliczności na jakie człowiek się powołuje

ja uważam że trzeba próbować

istnieje jednak inne rozwiązanie ale tylko w sytuacji gdy masz pewność że ojciec dziecka zgodzi się na utratę praw rodzicielskich i nie zależy ci na alimentach
wtedy wystarczy postępowanie o przysposobienie

3

- jeżeli wystąpię o odebranie praw i przegram, czy będzie mozliwość ograniczenia mu praw na tej rozprawie?
- jaka jest różnica pomiędzy ograniczeniem a odebraniem? Co zyskuję jak mu ograniczę? Interesuje mnie kwestia np. paszportu (nie planuje wyjechać, ale dużo pordróżujemy)
- co mogę stracic jeżeli rozpocznie się wojna w sądzie?

w jaki sposób najlepiej przygotować się do rozprawy? Będę miała papierki z policji z interwencji i o przemocy w rodzinie, zbieram pisemne opinie od wszystkich ludzi, którzy mają ze mną coś wspólnego (relacje biologicznego z dzieckiem i opis aktualnego naszego domu), niech prawnik przewertuje wszystkie opinie i wybierze świadków, argumenty. Poza teściami i biologicznym - nie mam nikogo przeciwko sobie. Robię skany jego FB, aby pokazać, że czas ma na podróże, zdobywanie gór, zwiedzanie etc a nie ma czasu na kontakty z dzieckiem(5km dalej mieszka, ma auto, jest zdrowy), będę miała opinię psychologiczą, ze szkoły i przedszkola, że nigdy nie mieli kontaktu z ojcem biologicznym. Mam też świadków, że nigdy mu kontaktów nie utrudniałam, a odwiedziny u mnie w domu zawsze przebiegały w miłej atmosferze (ciasto, kawa, tort na urodziny). Mija ponad rok, nie odezwał się ani razu, w roku ubiegłym był aż dwa (kwiecień i wrzesień) razy ze swoją mamą (to ona była przyczyną, że w ogóle się zjawił). Odwiedziny miały zawsze charakter "towarzyski" rozmowy ze mną, a nie interesowaniem się dzieckiem, nawet jego matka kilka razy zwróciła mu uwagę, aby podszedł do córki i pobawił się z nią. Poza obserwacja z fotela - zero kontaktu, emocjonalnie - zero. aktualnie jest w koljenym związku z kolejną dziewczyną z dzieckiem, jak najbardziej jest aktywny w żyiu tego dziecka, znalazł czas na komunię tego dziecka (mam zdjęcia), ale czasu aby do swojego podjechać nie miał. Kontakt zerowy - zero kartki, eska, telefonu, odwiedzin...

4

na tej samej rozprawie nie
sąd zapyta o co wnosisz i jak powiesz ze o pozbawienie praw rodzicielskich to postępowanie będzie się toczyc w tym zakresie o tym czy przegralas dowiesz się w czasie odczytania wyroku jak postępowanie jest już zamknięte a wtedy to możesz tylko apelacje wnieść

ograniczas prawa tylko w określonym zakresie - np. do edukacji, zdrowia - wtedy w tym zakresie sama podejmujesz decyzje bez proszenie ojca o zdanie bo w sytuacji gdy oboje macie prawa to powinniscie w danej kwestii mieć takie samo stanowisko jeśli nie to sąd podejmuje decyzje za was

ograniczenie praw rodzicielskich orzekane jest gdy jest konflikt miedzy rodzicami i nie mogą się dogadać albo rodzic jeden przebywa za granica i nie ma z nim kontaktu

z tego co piszesz to masz materiał w sprawie o kontakty a nie o ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej

co do paszportu możesz ograniczyć w tym zakresie jasne ale najpierw ojciec musi się nie zgodzić na jego wyrobienie bo jak będziesz wyglądała w oczach sadu gdy ojciec dziecka powie ze nigdy się o to do niego nie zwracalas a on wyraza zgode bo chce by dziecko wyjezdzalo

5

na wniosku rozwodowym mam napisane, że to ja decyduję o szkole, zdrowiu i reszcie, możliwe, aby sędzina mu ograniczyła wtedy prawa? faktycznie na rozprawie rozwodowej powiedział, że długo nie widział się z dzieckiem z włąsnego wyboru...

Nie rozumię w kwestii dowodów - jak to mam w kwestii o kontakty a nie odebranie mu praw? Nieinteresowanie się dzieckiem i zero kontaktu ze strony ojca od ponad roku to nie jest argument? Nie zamierzam walczyć o to, aby sędzia uregulował kontakty i widywania dziecka z biologicznym bo do miłości nikogo się nie zmusi... sad Jaki okres jest wystarczający dla sądu, aby pokazać, że ojciec dziecka nie interesuje się nim z własnego wyboru i nie chce mieć z nim nic wspólnego? Przemoc w rodzinie w momencie jak się rozstawalismy, zagrożenie życia dziecka też nie jest żadnym powodem? Przez lata nie ruszałam tematu bo chciałam, aby biologiczny miał kontakt, ale od roku ślad po nim zaginal, dziecko ma nowego ojca i nie potrafi znieśc faktu, że ma inne nazwisko niż prawdziwy tata...

6

tak to możliwe że sąd w wyroku rozwodowym ograniczył prawa rodzicielskie ojca

mnie trudno wyrokować musiałabym widzieć wyrok

przesłanki pozbawienia praw rodzicielskich wypisałam wyżej

jeśli ojciec stanie w sadzie i powie ze nie chce mieć z dzieckiem nic wspólnego to masz szanse na pozbawienie praw rodzicielskich

jeśli chcesz szczegółowej porady pisz na maila
ale jak pisałam wszystko zależy od wszystkich okoliczności sprawy

nie widziałam twoich dowodów nie umiem ich ocenić na odległość znam jedynie twoje przedstawienie materiałów

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » odebranie praw ojcowskich - sprzeczne informacje

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018