Imprezy z okazji Halloween - jak przyjmują się w Polsce? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Imprezy z okazji Halloween - jak przyjmują się w Polsce?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Imprezy z okazji Halloween - jak przyjmują się w Polsce?

Mnóstwo polskich lokali organizuje imprezy z okazji Halloween (przykro się jednak czyta "Halloweenową") co w praktyce oznacza zwykle dyskotekę, "krwiste drinki" jak zapewnia jeden z lokali, serwowane przez "koszmarną obsługę".
Jak wg was powinno wyglądać to święto w polskich realiach? W jakiego typu "imprezie" wzięlibyście udział, a w jakiej absolutnie nie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Imprezy z okazji Halloween - jak przyjmują się w Polsce?

Nie wiem,może ja jestem za stara i trudno mi pojąć,że dorosłych mogą kręcić takie krwawe przebieranki nie mające w moim odczuciu żadnego odniesienia do mentalności ludzi w wieku 30 czy niewiele mniej.Ci ludzie nie bawili się przecież od dziecka w przebieranki i inne zabawy typowe dla tego święta więc to tak buchnęło na nich ni stąd ni zowąd i wygląda to jak wygląda.
Uznaję takie zabawy ale dla dzieciaków.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

3

Zabawy typu przebieranki w stroje czarownic, wampirzy makijaż itd nie kręcą mnie. Jest to zbyt "proste". Jednak chciałabym pojechać na halloween do jakiegoś atrakcyjnego miejsca, znanego ze straszenia duchami itd.
Jeśli chodzi o samą kulturę halloween i mentalność polskich ludzi, to jest to przerysowane. Niektórzy ludzie, niektóre lokale na siłę próbują wprowadzić mroczny klimat i zachęcić ludzi do bawienia się. Jednak w Polsce obchodzone jest inne święto - Święto zmarłych, czyli czas zadumy i refleksji, odwiedzania bliskich na cmentarzu, nie widzę tu miejsca na zabawę.

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

4

Mnie się te imprezy podobają smile. Są inne, ciekawsze, coś się dzieje, jest zabawnie. Sądzę, że nie należy do tego dorabiać całej ideologii, a potraktować wyłącznie w charakterze rozrywki.
Jak najbardziej wzięłabym udział w dyskotece/imprezie, której uczestnicy są przebrani za duchy, krwawe, mroczne postacie, diabły/diablice, kostuchy, podaje się wspomniane krwiste drinki i serwuje drobne przekąski typu... poucinane palce big_smile. Natomiast nie wchodzą w grę żadne seanse spirytystyczne i coś, co ma za zadanie głównie straszyć, ale straszyć tak naprawdę.

Czas na zadumę i refleksję przychodzi potem, moim zdaniem jedno drugiemu zupełnie nie przeszkadza.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

5

Ja też bym chciała, ale najlepiej w Irlandii big_smile

6

W Polsce każda okazja do picia jest dobra. Więc myślę że się przyjmie wink

7 Ostatnio edytowany przez Excop (2014-10-28 22:30:41)

"Import" z obszaru kultury anglosaskiej przeróżnych "świąt", nie wiedzieć czemu, ale działa mi na nerwy.
To, co naturalne na Wyspach, czy w USA, u nas przyjmuje formę niezamierzonej karykatury.
No, bo co nas, tu, w kraju, łączy z Halloween, obyczajem rodem z celtyckich wierzeń?
Chyba tylko amerykańskie filmy familijne i seria krwawych horrorów z Jamie Lee Curtis.
Powie ktoś, "bo my, Polacy jesteśmy ponurakami".
Nie jesteśmy.
Nasze obyczaje po prostu każą nam inaczej podchodzić do okresu około Święta Zmarłych.
Bo jest to także element naszej tożsamości.

Pozdrawiam.

facet po przejściach

8

Halloween ma niewiele wspólnego z tradycjami celtyckimi, tak jak święto zmarłych ma niewiele wspólnego z obyczajami słowiańskimi. Ot okazja do zabawy. Mnie tam zabawa w przebieranki nie kręci, ani specjalnie nie przeszkadza.

9

Hm przebieranki dla dorosłych... Czasami grupy znajomych organizują sylwestra z tematyką przebierańcow. U nas Halloween chyba nie aż takiego wzięcia, aczkolwiek ja lubię taką odskocznię. Jest czas na chwile wygłupów i powagi. U mnie w lokalu nie ma imprezy Halloween, ale sama osobiście zamierzam witać gości w udawanym przebraniu "Czarownicy" wink ot, dla zabawy. Tak samo jak na Mikołajki czy święta okazyjnie założę czapkę mikołajową ^ ^

The Day I Realized You're Gone...

10

U mnie w mieście bardzo dobrze się przyjęło, w listopadzie wiele dzieci puka do drzwi i prosi o słodycze.

11

Niedługo jeszcze będziemy obchodzić święto dziękczynienia:)

12

Coraz częściej spotykam się z imprezami z okazji Halloween, które są organizowane w domach. Z roku na rok dostaję coraz więcej zaproszeń, więc chyba ten zwyczaj się "przyjął". Podobają mi się imprezy, które są dopracowane pod względem aranżacji i dzięki temu mają fajny klimat. Inaczej nie chciałoby mi się za bardzo przykładać wagi do mojego stroju. Takie imprezy traktuję z przymrużeniem oka, bo dla mnie to fajna okazja, by spotkać się ze znajomymi, założyć na siebie coś innego niż zwykle i dać się porwać "strasznemu" klimatowi.

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Imprezy z okazji Halloween - jak przyjmują się w Polsce?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018