Zakazane symbole - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Zakazane symbole

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Zakazane symbole

Co myślicie o symbolach zakazanych przez kościół np. pentagram,symbol jin jang itp.( ich listę można znalezc w necie)? czy naprawdę mogą być złe ?

Im wyżej nauczysz się latać ,tym mniejszy się stajesz dla tych co zostali na dole
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zakazane symbole

Jak sama nazwa sugeruje - symbol to pewien skrót myślowy dla idei. Przykładowo swastyka jako symbol ma swoją długą historię, ale sam symbol w dzisiejszych czasach kojarzy się jednoznacznie.
Myślę, że nie da się rozważać takich symboli, tylko w kategorii znaku graficznego, one są powiązane z ideą.Mówiąc o symbolu, zahaczasz bardzo mocno o ideologię symbolu.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

3

Może to wymyśli dla dzieci, by nie zadawały za dużo pytań. Mówi się im , słuchaj - to jest dobre, to jest złe.

Nie wegetujmy - żyjmy !

4

Averyl napisał/a:

Jak sama nazwa sugeruje - symbol to pewien skrót myślowy dla idei. Przykładowo swastyka jako symbol ma swoją długą historię, ale sam symbol w dzisiejszych czasach kojarzy się jednoznacznie.
Myślę, że nie da się rozważać takich symboli, tylko w kategorii znaku graficznego, one są powiązane z ideą.Mówiąc o symbolu, zahaczasz bardzo mocno o ideologię symbolu.

Dokładnie. Do tego Kościół woli ''dmuchać na zimne'' nawet jeśli ludzie używają tych symboli jako ozdób. Raz, że katolikowi nie wypada, dwa, że to jednak coś więcej niż zwykły znaczek.

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Zakazane symbole

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018